تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 51 از 210 اولاول ... 4147484950515253545561101151 ... آخرآخر
نمايش نتايج 501 به 510 از 2096

نام تاپيک: راه اندازی شبکه مابین دو کامپیوتر

در آغاز فعالیت aminvo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

سلام دوستان
    من می خواستم دو تا کامپیوتر که یکی ویندوز ویستا و دیگری xp داره را با هم شبکه کنم در صورتی که من adsl هم دارم و می خوام که سیستم ویندوز xp داره بتونه از adsl من استفاده کنه ولی براش سطح استفاده تعیین کنم یعنی بتونم تعیین کنم مثلا 1G در ماه استفاده کنه. ممنون می شم اگه راهش را بگید. در ضمن مودم من Router هست. البته یک پورت خروجی بیشتر نداره که اون هم به کارت شبکه سیستم خودو وصل. لطقا کامل توضیح بدید. سپاسگذارم.

تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

با سلام خدمت دوستان
    من دو تا سیستم را که یکی از ویندوز ویستا (خودم) و دیگری از ویندوز xp استفاده می کنه را می خوام شبکه کنم و بنده ADSL هم دارم و می خوام سیستم مقابل بتونه از ADSL استفاده بکنه ولی محدودیت داشته باشه به عنوان مثال در ماه 1G بیشتر نتونه دانلود کنه.آیا همچین کاری امکان پذیر هست. در ضمن مودم من billion
    مدل BiPAC 5210S هست که هم مودم و هم Router ولی یک پورت خروجی بیشتر نداره که اون هم به کارت شبکه خودم متصل است. ممنون می شم اگه توضیح کامل بدید.
    پیشاپیش از پاسخ شما سپاسگذارم

اگه نباشه جاش خالی می مونه Moahammad_sdt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

سلام
    من دو تا کامپیوتر رو با هم VMware شبکه کردم پس در نتیجه 3 تا کارت شبکه دارم
    Local Area Connection : مال خود کامپیوترم هست من با این به مودم ADSL وصل شدم
    VMware Network Adapter VMnet1 : مال VMware هست (این جوری که من فهمیدم مال شبکه Peer to peer هست)
    VMware Network Adapter VMnet8 : مال سرور (فکر کنم هاب مجازی هست آخه من شبکه خیلی کم یاد دارم) هست اونهم مال VMware هست
    می خواستم از توی VMware به اینترنت وصل بشم
    اولش که می خواستم کانکشن رو share کنم یه پیغامی می داد رفتم توی تنظیمات مودم و پوروتکل رو Bridge کردم بعد تونستم کانکشن رو share کنم
    حالا که share کردم چه جوری از توی کامپیوتر مجازی به اینترنت وصل بشم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

اگه نباشه جاش خالی می مونه Moahammad_sdt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

اشتراک گذاری اینترنت با استفاده از ICS – Internet Connection Sharing

شروع بحث :
    همیشه اشتراک گذاری اینترنت یکی از دغدغه های راه اندازی شبکه بوده . در گذشته نچندان دور سازمان های بزرگ یا اداره جات و شرکت ها , برای صرفه جویی در هزینه های اینترنت آنرا بین تمام کلاینت هاشون به اشتراک (Share ) می گذاشتند .
    با گذشت زمان و با راه پیداکردن شبکه ها به خانه های کاربران , یا به عبارتی خانگی شدن شبکه های کامپیوتری , کاربران عادی نیز به فکر اشتراک گذاری اینترنت بین سیستم های مختلف خود , افتادند . اما این اقدام کمی برای یک کاربر آماتور نا آشنا به شبکه کمی دشوار بوده و همواره نیاز بود تا متخصصان با قیمت های زیاد , آنرا پیاده سازی کنند .
    شرکت میکروسافت در سیستم عامل جدید خود (ویندوزXP) امکانی را تحت عنوان ICS (Internet Connection Sharing) , به کاربران معرفی کرد تا به سادگی و بدون نیاز به هیچ دانش قبلی , و حتی متخصص این زمینه , بتوانند اینترنت خود را برای دستگاهای دیگر خود به اشتراک بگذارند .
    اما همیشه سوالی بین کاربران (مخصوصا بازدید های من در فروم) وجود داشته که , بین چه دستگاهایی می تواند اینترنت را به اشتراک گذاشت .
    به صورت کلی کامپیوترهای دسکتاپ , لب تاپ ها , Packet PC , PDA و ... هر چیزی که بتوان بر روی آن سیستم عامل نصب کنند , قادر خواهند بود از اینترنت share شده استفاده نمایند . اما سیستم های دسکتاپ و لبتاپ بهترین گزینه به عنوان اشتراک گذارنده ها هستند .
    اینترنت را به دو روش متداول می توان اشتراک گذاشت :
    · شبکه سیمی ( موسم به LAN ) بین دو یا چند کامپیوتر
    · شبکه وایرلس ( موسوم به WiFi ) بین دو یا چند کامپیوتر
    سیستم میکروسافت موسوم به ICS محدودیت تعداد کلاینت ندارند و این یکی از بارزترین ویژگی های این سیستم هست .هرچند برای شبکه های بالای 5 کلاینت همیشه پیشنهاد میشود تا از سیستم های سروری استفاده کرد , اما ICS توانایی کنترل شبکه های کوچک را به خوبی دارد .
    روش پیاده سازی ICS در تمام شبکه ها یکسان است , پس با این حساب اصلا مهم نیست شبکه شما وایرلس هست یا سیمی , با اینکه اینترنت شما چگونه به دست شما میرسد .

شروع به کار :
    شما از هر طریقی که اینترنت را دریافت کنید , ( چه Wireless چه ADSL چه ISDN و ... ) سر انجام باید کارت شبکه ای به آن اختصاص یافته باشد .
    نکته : گاها پیش می آید مودم های ADSL از طریق پورت USB به سیستم متصل می شوند , اما اگر دقت کنید در بخش تنظیمات ویندوز برای آن نیز یک کارت شبکه ( حال مجازی ) وجود دارد .
    نکته : در بعضی از مودم های ADSL که امروزه وجود دارند تنظیمات از طریق کانکشن هایی مانند Dial-up تنظیم می شوند که البته بازهم تاثیری در روند کار ندارد . شما آنرا به حکم یک کارت شبکه بشناسید .
    نکته : برای ICS اصلا لزوم داشتن IP Public ( به اصطلاح آمیانه Valid ) یا Static وحود ندارد .
    سرور : از این پس در این مقاله سرور را به کامپیوتری خواهیم گفت که یک ویندوز XP بر روی آن نصب شده و قرار هست کار اشتراک گذاری اینترنت را برای کلاینت ها انجام دهد . ( این لفظ به معنای این نیست که شما یک ویندوز سرور احتیاج دارید )
    شما برای شبکه خود مجبور هستید از یک کارت شبکه استفاده کنید ( بسته به شبکه سیمی یا بی سیم ) . پس شما دو کارت شبکه در سرور خواهید داشت .
    1.کارت شبکه ای که اینترنت به آن وصل شده . ( به نکته اول و دوم در همین صفحه دقت کنید )
    2.کارت شبکه ای که به شبکه داخلی متصل است . ( حال می تواند این شبکه فقط یک کامپیوتر دیگر باشد . )
    کارت شبکه اینترنت : این لفظ را از این پس در مورد کارت شبکه ای به کار می بریم که به اینترنت متصل است .
    کارت شبکه داخلی : این لفظ را از این پس در مورد کارت شبکه ای به کار می بریم که به شبکه داخلی ( یا کامپیوتر مجاور به هر طریقی ) متصل است .
    تذکر : شما می توانید نحوه شبکه کردن کامپیوتر ها را از طریق لینک زیر آموزش ببنید .
    مراحل راه اندازی :
    1.از کنترل پنل وارد Network Connection شوید .
    2.بر روی کارت شبکه اینترنت راست کلیک کنید و سپس گزینه Properties را کلیک کنید .
    3.از تب های موجود , تپ Advanced را انتخاب کنید . ( در ویندوز ویستا این تب به sharing تغیر نام پیدا کرده )
    4. در صفحه موجود در بخش Internet Connection Sharing , تیک Allow other network users to connect through this computer’s Internet connection تا بزنید .

چند نکته که در راه اندازی ICS باید آنرا حتما رعایت کنید :
    ·اگر از چند کارت شبکه در کامپیوتر استفاده می کنید , شما می توانید از ICS تنها برای یک کارت شبکه داخلی استفاده کنید . در این صورت از منوی Home Networking Connection شبکه مورد نظر را انتخاب کنید .
    ·اگر به اعضای (کلاینت) شبکه اطمینان ندارید , تیک Allow other network users to control or disable the shared internet connection را حتما بردارید .
    مرحله مهم : بعد از فعال شدن ICS , کارت شبکه داخلی ( همانی که قرار هست از اینترنت share شده استفاده کنند ) و تمام کارت شبکه هایی که قرار از اشتراک اینترنت استفاده کنند ؛ را در حالت Obtain an IP Address Automatically قرار دهید .

حال کارت شبکه داخلی خود را یک بار خاموش / روشن کنید ( Disable / Enable ) و منتظر باشید که کارت شبکه IP بگیرد .
    نکته : مطمئن شوید در صورتی که کارت شبکه های متفاوتی در سیستم دارید هیچ کدام از رنج 192.168.0.0 نباشند .
    کارت شبکه اینترنت شما در سرور حتما باید آدرس 192.168.0.1 را بگیرد و به این ترتیب خود به بقیه کارت شبکه ها نیز IP میدهد که تماما از همین رنج هستند .
    به همین ساده گی اینترنت به صورت کامل به اشتراک گذاشته شد .
    نکته : ممکن است در شروع کار ICS کمی کندی در روند اشتراک گذاری اینترنت مشاهده شود که به مرور زمان حل خواهد شد. (گاهی اوقات زمان زیادی مبیرد تا یک سایت باز شود و شما مجبور هستید بارها Refresh بزنید , اما مطمئنا پس از مدتی به صورت روان فعالیت خواهد کرد.)

منبع :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

5. 2 کاربر از Moahammad_sdt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

سلام دوستان
    من می تونم که مودم adsl را به یک هاب وصل کنم و بعد به تقیه کامپیوتر ها بدم ولی مدیریت مودم و اینترنت دست خودم باشه.
    ویندوز سرور رو سیستم نصب و از ISA SERVER هم استفاده می کنم.
    با تشکر

کاربر فعال انجمن MaFia_King's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    خواب و رویا

پيش فرض

سلام

دوستان من می خوام دو تا کامپیوتر رو با هم شبکه کنم،تمامی تنظیماتی که در پست اول گفته شده رو انجام دادم ولی حالا که می خوام از کامپیوتر اول به کامپیوتر دوم وصل بشم این پیغام رو نشون می ده

اگه نباشه جاش خالی می مونه Hossein 12's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006

پيش فرض

توضيح:
    من دو تا pc دارم که يکي قديمي هست و از اون براي دانلود شبانه استفاده مي‌کنم(کامپيوتر قديمي). دومي هم که من بهش ميگم "کامپيوتر جديده" براي کاراي عادي. (قديميه ويندوز XP و جديده ويستا يا ويندوز سون).
    توضيح اينکه جديده که يدونه lan داره با Lan و قديميه که Lan نداره با usb به مودم ADSL وصلن و براي به اشتراک گذاشتن اينترنت مشکلي نيست.

مشکل اينه که من يدونه مانيتور دارم + مجبورم دانلودهارو با usb 1 از pc قديميه بريزم رو فلش بعد به pc جديده منتقل کنم و سيم مانيتورو هي بين 2 تا کامپيوتر جابه جا کنم.
    Pc جديده اسلات pci‌خالي نداره.

نظر خودم اينه که:
    يه USB _ Lan واسه جديده بگيرم (8 تومن) + يه PCI _ Lan واسه قديميه (8تومن) + کابل کراس 5 متري cat5.
    سؤال:

1- آيا با اين کار ميتونم دسکتاپ قديميه رو تو جديده ببينم و تنظيمات IDM رو انجام بدم؟ که ديگه نيازي به جابه جا کردن کابل مانيتور نباشه؟ (با Remote Desktop ‌يا نرم‌افزار ديگه‌اي؟)

2- اون Usb _ Lan مشکلي نداره؟

3- استفاده از i-Link چطوره؟ مثلاً واسه قديميه يه کارت i-Link بخرم (جديده خودش داره) ميشه با هم شبکه کنم و دسکتاپ قديميه رو تو جديده ببينم و فايلارو ازش بردارم؟

4- حداکثر طول کابل Firewire چقدره؟ (دو طرفش از نوع 6 پين بايد باشه، درسته؟) - راحت گير مياد؟ قيمتش چنده؟

مي‌خوام اينکار با حداقل هزينه‌ي ممکن انجام بشه. آيا مارک خاصي بهتره که بخرم يا فرقي نداره؟

پيشاپيش از راهنمايي کاملتون، تشکر مي‌کنم.

اگه نباشه جاش خالی می مونه hashem_wolf's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    Rasht

پيش فرض

توضيح:

سؤال:

1- آيا با اين کار ميتونم دسکتاپ قديميه رو تو جديده ببينم و تنظيمات IDM رو انجام بدم؟ که ديگه نيازي به جابه جا کردن کابل مانيتور نباشه؟ (با Remote Desktop ‌يا نرم‌افزار ديگه‌اي؟)

2- اون Usb _ Lan مشکلي نداره؟

3- استفاده از i-Link چطوره؟ مثلاً واسه قديميه يه کارت i-Link بخرم (جديده خودش داره) ميشه با هم شبکه کنم و دسکتاپ قديميه رو تو جديده ببينم و فايلارو ازش بردارم؟

4- حداکثر طول کابل Firewire چقدره؟ (دو طرفش از نوع 6 پين بايد باشه، درسته؟) - راحت گير مياد؟ قيمتش چنده؟

مي‌خوام اينکار با حداقل هزينه‌ي ممکن انجام بشه. آيا مارک خاصي بهتره که بخرم يا فرقي نداره؟

پيشاپيش از راهنمايي کاملتون، تشکر مي‌کنم.
    یک کارت شبکه+ یک کابل شبکه + تنظیمات ریموت دسکتاپ تمام مشکلات شما رو حل میکنه!

اگر خواستید از ریموت استفاده مکنید میتونید یک kvm سوییچ تهیه کنید

10. این کاربر از hashem_wolf بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن MaFia_King's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    خواب و رویا

پيش فرض

سلام

دوستان من می خوام دو تا کامپیوتر رو با هم شبکه کنم،تمامی تنظیماتی که در پست اول گفته شده رو انجام دادم ولی حالا که می خوام از کامپیوتر اول به کامپیوتر دوم وصل بشم این پیغام رو نشون می ده

کسی نبود یه کمکی بکنه؟

کاربر فعال سرویس دهنده های اینترنت alireza20202003's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    H.D.D

پيش فرض

کسی نبود یه کمکی بکنه؟
    دستورات زیر رو تست بکنید یا اینکه آی پی کامپیوتر دوم رو به جای اسم اون وارد کنید :

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

13. این کاربر از alireza20202003 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •