تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 209 از 210 اولاول ... 109159199205206207208209210 آخرآخر
نمايش نتايج 2,081 به 2,090 از 2096

نام تاپيک: راه اندازی شبکه مابین دو کامپیوتر

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2016

پيش فرض

با عرض سلام و تشکر فراوان از شما بزرگوار به خاطر قابل استفاده بودن مطالب

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2016

پيش فرض

با عرض سلام و تشکر فراوان از شما بزرگوار به خاطر قابل استفاده بودن مطالب
    عذر میخوام تصویر های اموزشی شبکه مراحلش باز نمیشه

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2016

پيش فرض

محمد جان من مراحل تصویری شبکه کردن ودادن اعداد رو ندارم

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2016

پيش فرض

مفید بود ممنون

aliasys

- - - Updated - - -
    Last edited by aliasys; 26-09-2016 at 10:02.

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

دوستان من یک سوال داشتم من میخوام 2تا و اگه بشه 3 تا مودم adsl که رو هر 2 تای اینا اینترنت جدا دارن رو به هم وصل کنم با رعایت نکاتی که میگم
    اول بگم وصل کردن 2تا مودم رو بلدم ایپی یکی عوض میشه داچ سیپی یکی قطع میشه و...
    ولی من میخوام که هر 2تا مودم dhcp هاشون ان باشه که اگه کسی وصل شد بتونه به صورت پیش فرض از همون مودمی که بهش وصل شده اینترنت بگیره و به اون مودم دومی کاری نداشته باشه و اگه لازم شد به صورت کانفیگ دستی به اینترنت مودم دیگه هم وصل شد برای همین فیلتر مک رو نمیخوام استفاده کنم و تنظیم دستی هم جواب نمیده چون اگه غریبه بیاد بتونه استفاده کنه کسی میتونه کمک کنه؟

آخر فروم باز Angel Of Darkness's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    Dark Corners of The Earth

پيش فرض

من home group درست کردم pc کامل لپ تاپو میبینه و مشگلی نداره اما لپتاگ pc رو نمیبینه فقط media device رو میبینه مال pc رو

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

من home group درست کردم pc کامل لپ تاپو میبینه و مشگلی نداره اما لپتاگ pc رو نمیبینه فقط media device رو میبینه مال pc رو
    شما اول ping بگیر ببین ارتباط بین دستگاه ها برقرار هست و یا نه .
    بطور پیش فرض فایروال ها و خود فایروال ویندوز جلوی ارتباط های ورودی رو میگیره اما به ارتباط های خروجی کاری نداره
    برای همین pc شما که از روی لپ تاب دیده نمیشه در تنظیمات خودش جلوی ارتباط های ورودی رو میگیره و باید فایروال اون تنظیم بشه .
    اول تمام فایروال ها رو خاموش کن ببین مشکلت حل میشه و یا نه ؛ اگه مشکل حل شد فایروال رو دوباره روشن کن و یک رل جدید ایجاد کن که اجازه دسترسی به خودش رو Pc در شبکه داخلی به دستگاه های دیگه بده.
    تنظیمات فایروال هم روی اینترنت بگردی کامل توضیح داده شده.

8. 2 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Altairezio's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2011
    محل سكونت
    TaBrIz

پيش فرض

دوستان من میخوام دو تا کامپیوترو که یکیش دو تا کارت شبکه و یکی 1 کارت شبکه داره رو به اینترنت وصل کنم....
    و اون PCای که دوتا کارت شبکه داره رو میخوام سرور کنم.....
    اگه میشه راهنمایی کنین که چ طوری این کارو بکنم.....
    ویندوز 7 هست...
    البته برا کارت شبکه دوم PC اول و کارت شبکه PCدوم آی پی هم تنظیم کردم ولی ارتباطی برقرار نشده....فایروال هر دو رو هم خاموش کردم ولی باز ارتباط برقرار نشد.....
    البته کارم جوریه که نباید فایروال ها قطع بشن ممکنه خطرناک باشه....
    ممنون اگه راهنمایی کنین.....
    IPتنظیم شده برای کامپیوتر اول:
    192.168.137.1
    192.168.1.1(درسته؟!مال مودم رو میدیم دیگه؟!خالی بمونه مشکلی ایجاد میشه!؟)
    این تنظیمات DNS چی هستن....خالی بمونن مشکلی ایجاد میشه!؟
    (در صورت خالی نبودن)
    5.5.5.5
    5.5.5.6
    IPتنظیم شده برای کامپیوتر دوم:
    192.168.137.2
    192.168.137.1
    (همچنین مثل بالا DNS?!)
    5.5.5.5
    5.5.5.6
    و تو کامپیوتر اول تنها کاری که کردم اینه که کارتی رو که کابل اینترنت بهش وصله رو Share کردم.
    درست عمل کردم!؟
    کار دیگه ای باید بکنم که ارتباط برقرار بشه؟!
    +
    البته من قبلاً از طریق یه هاب شبکه 5 تا کامپیوترو وصل کردم به هم به این صورت که مودم به سرور وصله و از کارت دوم سرور میره به هاب و از اونجا پخش میشه....اینا خیلی عالی کار میکنن...
    ولی الان میخوام بدون استفاده از هاب این کارو مستقیم انجام بدم....یعنی اینترنت وصل بشه به سرور و از سرور خروجی بگیرم و وصل کنم به کاپیوتر دوم....
    اگه میشه سریع راهنمایی کنین عجله دارم.....با تشکر

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

البته من قبلاً از طریق یه هاب شبکه 5 تا کامپیوترو وصل کردم به هم به این صورت که مودم به سرور وصله و از کارت دوم سرور میره به هاب و از اونجا پخش میشه....اینا خیلی عالی کار میکنن...
    ولی الان میخوام بدون استفاده از هاب این کارو مستقیم انجام بدم....یعنی اینترنت وصل بشه به سرور و از سرور خروجی بگیرم و وصل کنم به کاپیوتر دوم....
    اگه میشه سریع راهنمایی کنین عجله دارم.....با تشکر
    تمام تنظیمات مثل زمانی هست که شما با هاب این کار رو انجام دادین . فقط اینجا دیگه لازمه به طور دستی ip تنظیم کنید .
    کارت شبکه متصل به مودم رو روی حالت اتوماتیک بگذارین که هر بار خودش یک ip از مودم بگیره مثلا 192.168.1.100 و دیفالت گت وی و غیره رو هم بطور دستی وارد نکنید تا اتوماتیک باشه. (در تنظیمات کارت شبکه اول دیفالت گت وی میبایست 192.168.1.1 ای پی مودم باشه)

قبل از اینکه کابل شبکه دوم به کامپیوتر دیگه رو متصل کنی ؛ بررسی کن کامپیوتر اول (سرور) اینترنت داشته باشه.
    بعدش کابل بین کارت شبکه دوم و کامپیوتر کلاینت رو متصل کن :
    تنظیم کارت شبکه دوم کامپیوتر سرور :
    ip:192.168.137.1
    subnet:255.255.255.0
    default getway: خالی
    Dns Server 1:192.168.1.1
    Dns 2: 8.8.8.8

تنظیمات کارت شبکه کامپیوتر دوم (کلاینت)

ip:192.168.137.2
    subnet:255.255.255.0
    default getway: 192.168.137.1
    Dns Server 1:192.168.1.1
    Dns 2: 8.8.8.8

DNS هایی که شما تنظیم میکنید در کل کارش اینه که به سرور های اینترنتی خاص DNS متصل میشه و ip سایت ها مختلف رو میگیره و به شما میده.
    مثلا وقتی میزنید google.com کار DNS سرور اینه که به شما IP سایت گوگل رو برای اتصال ارائه بده ، موضوع پر اهمیتی نیست با زدن ip مودم میتونید از DNS هایی که isp برای شما تدارک دیده استفاده کنید و همینطور آدرس 8.8.8.8 مربوط به DNS سرور شرکت گوگل هست ، این موضوع زیاد اهمیت نداره و میتونید مطابق میل خودتون این آدرس ها را تنظیم کنید.

قبل از شر کردن اینترنت و به اشتراک گذاری کانکشن خود ابتدا بررسی کنید که اتصال شما به دستگاه های دیگر برقرار هست.
    در کامپیوتر سرور دستور ping 192.168.1.1 بررسی میکنه که آیا ارتباط با مودم برقرار شده و یا خیر .
    و باز در کامپیوتر سرور دستور ping 192.168.137.2 بررسی میکنه که آیا ارتباط شما با کامپیوتر دوم برقرار هست و یا خیر

و بعد در کامپیوتر دوم میبایست ping 192.168.137.1 را وارد کنید تا متوجه شوید آیا بسته شما ارسال می شود و کامپیوتر سرور آیا پاسخی به آن میدهد و یا خیر.

اگر تمامی ارتباط های شما برقرار بود و تا به اینجا با مشکلی مواجه نبودین میتونید اقدام به شر کردن کانکشن خود کنید که در این صورت از داخل کامپیوتر دوم (کلاینت) میتواند با شرینگ ویندوز 7 پینگ مودم را داشته باشید .
    اگر شرینگ درست انجام بگیرد شما در کامپیوتر دوم از دستگاه مودم پاسخ دریافت خواهید کرد. ping 192.168.1.1 از کامپیوتر کلاینت اگر با پاسخ روبرو شود مشخص است که اتصال بطور کامل برقرار گردیده و اینترنت به اشتراگ گذاشته شده است.

11. 2 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Altairezio's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2011
    محل سكونت
    TaBrIz

پيش فرض

قبل از شر کردن اینترنت و به اشتراک گذاری کانکشن خود ابتدا بررسی کنید که اتصال شما به دستگاه های دیگر برقرار هست.
    در کامپیوتر سرور دستور ping 192.168.1.1 بررسی میکنه که آیا ارتباط با مودم برقرار شده و یا خیر .
    و باز در کامپیوتر سرور دستور ping 192.168.137.2 بررسی میکنه که آیا ارتباط شما با کامپیوتر دوم برقرار هست و یا خیر

و بعد در کامپیوتر دوم میبایست ping 192.168.137.1 را وارد کنید تا متوجه شوید آیا بسته شما ارسال می شود و کامپیوتر سرور آیا پاسخی به آن میدهد و یا خیر.

اگر تمامی ارتباط های شما برقرار بود و تا به اینجا با مشکلی مواجه نبودین میتونید اقدام به شر کردن کانکشن خود کنید که در این صورت از داخل کامپیوتر دوم (کلاینت) میتواند با شرینگ ویندوز 7 پینگ مودم را داشته باشید .
    اگر شرینگ درست انجام بگیرد شما در کامپیوتر دوم از دستگاه مودم پاسخ دریافت خواهید کرد. ping 192.168.1.1 از کامپیوتر کلاینت اگر با پاسخ روبرو شود مشخص است که اتصال بطور کامل برقرار گردیده و اینترنت به اشتراگ گذاشته شده است.
    آهان....
    پینگ کردنی میگه غیر قابل دسترسه(هم از سرور هم از کلاینت).....ربطی به فایروال داره؟....یا آنتی ویروس؟
    کار خاص دیگه نباید بکنم؟
    تنظیمات دیگه ای به جز ip دادن لازمه؟!
    Last edited by Altairezio; 09-07-2017 at 13:48.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •