تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 27 1234511 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 263

نام تاپيک: تغییر فونت گوشی های نوکیا S60v2 - S60 v3 + فونت های زیبا برای دانلود

آخر فروم باز *عیسی*'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    صومعه سرا

پيش فرض

با سلام خدمت شما دوستان عزیز. امروز می خام به شما نشون بدم که چطور می شه فونت گوشی نوکیا رو عوض کرد. این هم یه عکس از منوی گوشی خودم :

برای این کار اول به یه فایل منیجر خوب نیاز دارین که من برنامه Xplore رو پیشنهاد می کنم . برای راحتی شما دوستان عزیز من آخرین ورژن اونو (Xplore 1.21) به همراه کی جن واستون توی لینک زیر آپلود کردم :

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اخطار: بهتره عملیات زیر رو توی درایو E انجام بدین تا اگه احتمالا اشتباه کردین راه نجاتی باشه . پس هرجا C دیدین روی E انجام بدین.

خب حالا می ریم سر اصل مطلب. واسه عوض کردن فونت در برنامه xplore پس از زدن كليد 0 بهConfigurationميرويد كه در انجا گزينهShow system files and folders رو علامت بزنيد وسپس فولدري به نامFontsدر مسيرC:\Dataو يه فولدر ديگه به نامFontsدرمسيرE:\Dataبسازيد.
    خب حالا من 2 تا فایل براتون آپلود کردم که اولی برنامه ساخت فونت هست و دومی برنامه ای هست که اگه خاستید فونت رو حذف کنید و گوشیتونو به حالت اول برگردونید می تونین خیلی راحت از این برنامه استفاده کنین.
    این هم لینک این 2 برنامه:
    برنامه FontRouter GUI:
    کد:
    اینم font remover :
    کد:
    واما نحوه کار :
    اول برین برنامه FontRouter GUI رو که واستون آپلود کردم توی کامپیوتر اجرا کنین . خب شما با چنین چیزی مواجه خواهید شد. هر یک از اون شماره ها مربوط به یک قسمت هست که با کلیک کردن روی آیکونی که شکل پوشه هست می تونین فونت مورد نظر خود رو Open کنین و تغییرات رو روی عکس های بالای برنامه ببینین.

شماره 1 : تغيير فونت در بافت گوشي (مثلا تغيير فونت SMS ها)شماره 2 : تغيير فونت سطر ها و ستون هاشماره 3 : تغيير فونت منو هاشماره 4 : تغيير فونت در Title ها مثل MENU يا OPERATORشماره 5 : تغيير فونت آيتم هاي منوشما براي هر كدام از اين آيتم ها بايد بروز كنين و آدرس فايلتون رو بهش بدين هرفيلدي كه فونتش رو تغيير ميدين Preview اون رو ميتونين در قسمت بالاي برنامه مشاهده كنين.نام فونت هاي انتخاب شده بايد هماني باشند كه در گوشي كپي ميكنين بدون هر گونه تغييري !

توجه توجه 1:
    فونت هایی که می خاین open کنین باید در مسیری غیر از پوشه C:\windows\fonts یعنی محل قرار گرفتن فونت های ویندوز باشه. اگه فونتی می خاین بزارین که توی این پوشست اول اون فونت رو کپی کنین یه جای دیگه بعد open کنین.

توجه توجه 2:
    فونت هایی که می زارین باید Unicode(utf-8) باشن یعنی هم فارسی و هم انگلیسی رو پشتیبانی کنن مثل فونت Tahoma اما فونتی مثل کامران اینطور نیست و انگلیسی ها رو مربع نشون می ده.

توجه توجه 3:
    پسوند فونت هاتون حتما باید ttf باشه.

خب حالا فونت رو مثل عکس زیر open کنید و اندازه اونو توی هر قسمت در صورت نیاز تغییر دهید. یاد آوری می کنم اگه می خاین فونت روی همه قسمت های گوشی اعمال بشه توی هر 5 قسمت باید فونت رو open کنید ولی اگه خاستید می تونین قسمت های دلخواه خودتونو عوض کنین یا حتی از چند فونت استفاده کنین!!!

حالا می تونین از منوی file سیوش کنین. اینجا با پیغام زیر مواجه میشین که بسته به نوع گوشیتون(گر گوشي شما جزو دسته سيمبيان ورژن 7 هست كه شماره يك رو انتخاب كنيد.و اگر گوشي شما جزو دسته سيمبيان ورژن 8 هست كه شماره دو رو انتخاب كنيد) باید یکی از دو گزینه رو انتخاب کنین:

پس از ok کردن خود برنامه شما رو راهنمایی می کنه و می گه :
    اگر كه سري 7 رو انتخاب كرده باشین:

2فايل fontrouter.dll و freetype.dll رو كه درون فولدربرنامه ساخته شده رو به گوشی انتقال داده و بوسیله فایل منیجری که اول این قسمت واستون گذاشتم به آدرس c:\system\fontsدر گوشی کپی کنید (یه وقت تو کامپیوتر نریزینا) اگه هم این پوشه fonts اونجا نبود خودتون ایجادش کنین بعد فایلا رو بریزین توش.
    سپس 2 فايل ( فونت یا فونت هایی) که در برنامه open کردین و پسوندشون هم ttf هست و fontrouter.ini که درون فولدربرنامه ساخته شده(برنامه FontRouter GUI) رو به آدرس c:\data\fonts كپي كنيد.

اگه هم سری 8 رو انتخاب کرده باشید:

فايل fontrouter.dll رو كه درون فولدر برنامه ساخته شده و فونت انتخاب شده همراه با فايل fontrouter.ini به گوشيتون منتقل كنيد و توسط فايل منيجري كه براتون در ابتداي توضيحات لينكش رو قرار دادم ابتدا فايل fontrouter.dll رو به آدرس c:\system\fonts در گوشي كپي كنيد و سپس 2 فايل( فونت یا فونت هایی) که در برنامه open کردین و پسوندش هم ttf هست و fontrouter.ini رو به آدرس c:\data\fonts كپي كنيد.

فونت گوشیتون آماده شد . حالا گوشیتونو خاموش و روشن كنيد.

در آخر هم اگه از فونتی که توی عکس اول از گوشی خودم (گوشیم 7610 هست) گذاشتم خوشتون اومده اونو اینجا واستون آپلود کردم . لینک دانلود فونت سام1:
    کد:
    موفق و سر بلند باشید. اگه خوشتون اومد دعام کنین.

توجه توجه برای Os9.1:

برای کسانی که گوشیشون S60 v3 هست N73 و ... آموزشی در صفحه 3 و در پست 30 قرار داده ام.

آموزش ترکیب فونت های فارسی با لاتین در صفحه 8 همین تاپیک اضافه شد.
    اینم هم لینکش:

کد:
    Last edited by *عیسی*; 18-08-2008 at 16:27.

2. 15 کاربر از *عیسی* بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    Never Hood

پيش فرض

سلام
    دارم دانلود میکنم بعد تست میکنم نتیجه رو میگم
    با تشکر

داره خودمونی میشه ashyaniamir's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

حیلی خیلی خوب بود

تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    صومعه سرا

پيش فرض

سلام
    دارم دانلود میکنم بعد تست میکنم نتیجه رو میگم
    با تشکر
    منتظر نظرتون هستم دوست عزیز

قابلی نداشت .

پروفشنال s.hidden's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    کرج - ██████████ Nobody Knows Me

پيش فرض

آقا من N70 دارم :
    الف) سری چنده؟؟
    ب) هیچکدوم از فولدرا که گفتی تو گوشی من نیست.
    چیکار کنم؟

تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    صومعه سرا

پيش فرض

از توی عکس معلومه دیگه سری 8 هست . (عکس آخری رو ببین) شما باید مدل سمت راستی رو انتخاب کنی. در ضمن همونطور که گفتم اون پوشه ها رو باید ایجاد کنین . با همون برنامه xplore که بالا لینکشو دادم می تونین این کار رو بکنین.

8. این کاربر از *عیسی* بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    Never Hood

پيش فرض

با سلام مجددکارایی که گفته بودین تماما انجام دادم ولی هیچ اتفاقی نیافتادآدرسارو یه دور دیگه چک کنید ببینید درست نوشتین؟؟؟

داره خودمونی میشه ashyaniamir's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

آقا من الآن از راهی که دوستمون گفتن فونت زیبا خودشونو رو گوشیم گذاشتم و این آموزش به نظر من عالی وخیلی خیلی کامل گوشی منم 6680

دستت درد نکنه

با تشکر فراوان
    Last edited by ashyaniamir; 31-01-2008 at 13:48.

تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    صومعه سرا

پيش فرض

به زودی واسه s60 v3 مثل N73 ,... هم همچین چیزی می زارم. البته واسه اون اندازه فونت رو فعلا نمی شه تغییر داد شاید یه راهی پیدا کنم.

12. این کاربر از *عیسی* بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه msa d820's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

عیسی جان چطوری منو رو عوض کردی اگه تم هستش واسه ما هم بذار گوشیم 7610 هستش

صفحه 1 از 27 1234511 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •