تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 31 از 1044 اولاول ... 2127282930313233343541811315311031 ... آخرآخر
نمايش نتايج 301 به 310 از 10440

نام تاپيک: ▓ Microsoft Word سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

آخر فروم باز javad2625's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

سوال من يک متن قديمي با ورد 97 دارم که حالا قابل خواندن نيست چه کنم مثل 16- Thyristor ventilation failure : تآéس ضتçسèآ رç àو رآسور 88ve1 âè بقوçآو àو آظنé ، 88ve2 âè بقوçآو àو âهâé
    شرمنده. نميدونم.
    خودم هم همين مشكلو با فايل هايي كه توي Word 6 (يعني همون ورد ويندوز 3.1 كه فكر كنم سال 92 ساخته شده) نوشتم دارم. نميدونم چكارش كنم.

اگه نباشه جاش خالی می مونه AdriftSlave's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    دولت :: >> تا شابدلضیم !

پيش فرض

سلام

چند وقتیه که افیس من قاط زده و حسرت یه تایپ درست و حسابی رو گذاشته به دلم
    اگه از حرف "ی" در وسط کلمه استفاده کنم ، این حرف نمیچسبه و بصورت جدا باقی می مونه .
    مثلا" اگه بخوام بنویسم "علیکم" اینجوری نوشته میشه "علی‏کم"
    جالب اینجاست که این مشکل تو جی میل هم بوجود اومده

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

اين مشكل، (حرف ي غير چسبان) راه حل ساده اي داره. اولاً شما با Shift+D ميتونيد ي چسبان داشته باشيد. ثانياً اگه ميخواهيد هر بار مجبور نشيد كليد Shift رو بزنيد يه فايل به نام (فكر كنم) kbdfa.dll هست كه توي پوشه system32 ويندوزتون جايگزين فايل موجود مي كنيد و مشكل حل ميشه. فارسي سازها هم همين كارو انجام مي دهند. چند صفحه پيش، لينك دانلودشو گذاشته بوديم. اگه پيدا نكرديد دوباره لينك بدم.

پروفشنال رعد's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض سوال در مورد سازماندهي اسناد توسط ورد

با سلام مجدد ؛ در مورد راههايي كه پيشنهاد داده بودين هر كاري كردم فايده اي نداره
    بذارين سوالم رو اينجوري مطرح كنم كه چه راههايي رو ورد براي سازمان دادن به اسناد ترتيب داده
    مثلا من خودم ديدم كه ورد يك شماره اي رو به يك نامه اختصاص ميده كه به راحتي ميشه رد نامه رو علاوه بر اسمي كه خودمون سيو كرديم به دست آورد

حـــــرفـه ای mir@'s Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    اون سر دنیا

پيش فرض

سلام

یک سوال حرفه ای!!

من می خواستم ببینم میتونم کاری کنم که اگر نوشتم c_1 به صورت خودکار تبدیل بشه به حرف c که عدد 1 در کنارش به صورت زیرنویس نوشته بشه؟

یعنی کلاً تعریف کنم هرچی بعد از _ (underscore) اومد رو به صورت زیرنویس بنویسه؟؟؟

متشکرم

اگه نباشه جاش خالی می مونه AdriftSlave's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    دولت :: >> تا شابدلضیم !

پيش فرض

[QUOTE=javad2625;1065448]
    يه فايل به نام (فكر كنم) kbdfa.dll هست كه توي پوشه system32 ويندوزتون جايگزين فايل موجود مي كنيد ...

اقا نفهمیدم چی شد ، فایل بالا جایگزین کدوم فایل میشه؟

نیکی و پرسش! ممنون میشم اگه لینکشو بذاری .

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

با سلام مجدد ؛ در مورد راههايي كه پيشنهاد داده بودين هر كاري كردم فايده اي نداره
    بذارين سوالم رو اينجوري مطرح كنم كه چه راههايي رو ورد براي سازمان دادن به اسناد ترتيب داده
    مثلا من خودم ديدم كه ورد يك شماره اي رو به يك نامه اختصاص ميده كه به راحتي ميشه رد نامه رو علاوه بر اسمي كه خودمون سيو كرديم به دست آورد
    متاسفانه نميدونم چطور ميشه به جز نام فايل، شماره خاص ديگري به اسناد ورد اختصاص داد.

یک سوال حرفه ای!!

من می خواستم ببینم میتونم کاری کنم که اگر نوشتم c_1 به صورت خودکار تبدیل بشه به حرف c که عدد 1 در کنارش به صورت زیرنویس نوشته بشه؟

یعنی کلاً تعریف کنم هرچی بعد از _ (underscore) اومد رو به صورت زیرنویس بنویسه؟؟؟

متشکرم
    بله شما دو راه داريد:
    1- ب انتخاب عدد 1 و استفاده از گزينه Format> Font> Subscript يك بار عبارت C1 رو به صورت « سي انديس يك» بنويسيد. سپس اون رو انتخاب كرده، دكمه Ctrl+C رو بزنيد. بعد هم به قسمت AutoCorrect رفته در قسمت Replace عبارت C1 رو بنويسيد، در قسمت With هم عبارت C انديس 1 نوشته شده كه گزينه Add رو ميزنيد و OK مي كنيد و از حالا به بعد هر وقت بنويسيد C1 خود به خود ميشه C انديس 1.

2- به قسمت Tools> Customise> Command> Shortcut keys> Format> Subscript/ Superscript رفته و براي اين دو گزينه، كليد ميانبر تعيين كنيد. مثلاً تنظيم كنيد كه هر وقت Ctrl+↑ را مي زنيد، آن متن به طور خودكار بالانويس (به شكل توان) شده و هر وقت Ctrl+↓ را مي زنيد، به طور خودكار پايين نويس (به صورت انديس) نوشته شود. ديگر نيازي به AutoCorrect هم نخواهيد داشت.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2007

پيش فرض مشكل اعداد در ورد اكس پي

با سلام مي خواستم بپرسم چرا توي آفيس xp از ورد گرفته تا فرانت پيج و...وقتي مي خواهيم فارسي تايپ كنيم فقط متن به صورت فارسي تايپ ميشه اما اعداد رو انگليسي نشون ميده يعني واقعاً هيچ راه حلي براي اين مشكل وجود نداره؟ اگه كسي را هش رو ميدونه لطف كنه جواب بده

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

توي پست شماره 5 اينجا، هم لينكش هست هم توضيحش :

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    با سلام مي خواستم بپرسم چرا توي آفيس xp از ورد گرفته تا فرانت پيج و...وقتي مي خواهيم فارسي تايپ كنيم فقط متن به صورت فارسي تايپ ميشه اما اعداد رو انگليسي نشون ميده يعني واقعاً هيچ راه حلي براي اين مشكل وجود نداره؟ اگه كسي را هش رو ميدونه لطف كنه جواب بده
    راه حل، ساده است. چند بار گفتيم:
    دكمه Microsoft Office (گوشه بالا سمت چپ) را زده، سپس:
    Word Options> Advanced> Show Document Contents> Numeral> Context> OK

مشكل حله و اعداد هر زبان به همان زبان نوشته مي شوند.
    Last edited by javad2625; 08-05-2007 at 09:38.

حـــــرفـه ای mir@'s Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    اون سر دنیا

12

متاسفانه نميدونم چطور ميشه به جز نام فايل، شماره خاص ديگري به اسناد ورد اختصاص داد.

بله شما دو راه داريد:
    1- ب انتخاب عدد 1 و استفاده از گزينه Format> Font> Subscript يك بار عبارت C1 رو به صورت « سي انديس يك» بنويسيد. سپس اون رو انتخاب كرده، دكمه Ctrl+C رو بزنيد. بعد هم به قسمت AutoCorrect رفته در قسمت Replace عبارت C1 رو بنويسيد، در قسمت With هم عبارت C انديس 1 نوشته شده كه گزينه Add رو ميزنيد و OK مي كنيد و از حالا به بعد هر وقت بنويسيد C1 خود به خود ميشه C انديس 1.

2- به قسمت Tools> Customise> Command> Shortcut keys> Format> Subscript/ Superscript رفته و براي اين دو گزينه، كليد ميانبر تعيين كنيد. مثلاً تنظيم كنيد كه هر وقت Ctrl+↑ را مي زنيد، آن متن به طور خودكار بالانويس (به شكل توان) شده و هر وقت Ctrl+↓ را مي زنيد، به طور خودكار پايين نويس (به صورت انديس) نوشته شود. ديگر نيازي به AutoCorrect هم نخواهيد داشت.
    آقا جواد عزیز، با تشکر از توضیحات شما،
    اما در مورد راه حل اول، من فقط منظورم c1 نبود. بلکه می خواستم در یک عبارت انگلیسی هر چیزی که بعد از underscore میاد به صورت زیرنویس نوشته بشه.
    در مورد راه دوم هم خود ورد کلید میانبر برای زیرنویس و بالانویس داره. Ctrl+= , Ctrl+Shift+=c

فکر نمی کنم چیزی که من منظورمه امکان پذیر باشه یا به همین راحتی باشه. احتمالاً باید کسی که به ویژوال بیسیک وارده همچین کاری بکنه.

سوال دیگر.

می خواستم ببینم چطور میشه توی Header صفحات فرد عنوان کل گزارش رو زد و توی Header صفحات زوج Heading1 رو درج کرد به صورت اتوماتیک.

آقا جواد شما چیزی در مورد LaTeX و FarsiTeX می دونید؟

متشکرم

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •