تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1043 از 1044 اولاول ... 435439439931033103910401041104210431044 آخرآخر
نمايش نتايج 10,421 به 10,430 از 10440

نام تاپيک: ▓ Microsoft Word سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

اگه نباشه جاش خالی می مونه spartaqus's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2011

پيش فرض

سلام
    چطوری می تونم تو ورد یک گاید لاین درست کنم که خود کار بعضی قسمت‌های صفحه که شخصی می‌خواد تایپ کنه، یک فونت خاص و رنگ خاص و اندازه خاص باشند و تو هر صفحه هم این ملاحضات تکرار شود؟؟
    و مورد دیگه چطور می‌تونم تو ورد یک کاری کنم مثلاً شماره صفحات زوج پایین سمت چپ و شماره صفحات فرد پایین سمت راست باشه و این مورد هم هر صفحه که شخص تایپ میکنه خودکار تکرار شود؟؟
    سپاس فراوان

پروفشنال ashkan22's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

من مقاله ای که حاوی عکس و جدول هست دارم که بصورت معمول هست الان مجبورم اون متن رو تبدیل به دو ستون کنم اما در این حالت جداول به همون صورت تک ستونه باقی میمونه موقعی هم که اندازه جدول رو با درگ کردن میخوام کوچکتر کنم کل عکسها و مطالب بهم میخوره و پس و پیش میشه چیکار میشه کرد؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه sm6m10's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

با سلام
    می خواهم صفحه اول بدون شماره صفحه صفحه بعدی شماره صفحه الف و بعد از آن از 1 شماره صفحه شروع شود تا 20 چجوری این کار انجام بدم

اگه نباشه جاش خالی می مونه sm6m10's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

برای یک نامه اداری چجوری شماره صفحه و تاریخ بذارم

داره خودمونی میشه Nostophobia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2016

14

تشخیص، پیدا کردن و حذف لغات تکراری و نگه داشتن فقط یکی

سلام

یک فایل از لغات هست که حدود 120 صفحه میشه. هر لغت در یک خط قرار گرفته و بعد Enter خورده رفته خط بعدی و لغت بعدی تایپ شده و همینطور تا صفحه 120. بعضی از لغات دو، سه بار تکرار شدن و باید تکراری‌ها حذف بشه و فقط یکی بمونه. پنجره Find/Replace قابلیتی داره بشه لغات تکراری رو بدون اینکه تک تک لغات انتخاب بشن، خودش پیدا و همه تکراری ها رو حذف کنه و فقط یکی از هر لغت رو نگه داره؟ من چیزی در این پنجره ندیدم که بتونه این کار رو بکنه. شاید مکرویی برای این کار باشه. در نسخه 2019 باید این کار رو انجام بدم.

ممنون
    Last edited by Nostophobia; 10-01-2021 at 20:51.

داره خودمونی میشه فردان's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007

پيش فرض

تشخیص، پیدا کردن و حذف لغات تکراری و نگه داشتن فقط یکی

سلام

یک فایل از لغات هست که حدود 120 صفحه میشه. هر لغت در یک خط قرار گرفته و بعد Enter خورده رفته خط بعدی و لغت بعدی تایپ شده و همینطور تا صفحه 120. بعضی از لغات دو، سه بار تکرار شدن و باید تکراری‌ها حذف بشه و فقط یکی بمونه. پنجره Find/Replace قابلیتی داره بشه لغات تکراری رو بدون اینکه تک تک لغات انتخاب بشن، خودش پیدا و همه تکراری ها رو حذف کنه و فقط یکی از هر لغت رو نگه داره؟ من چیزی در این پنجره ندیدم که بتونه این کار رو بکنه. شاید مکرویی برای این کار باشه. در نسخه 2019 باید این کار رو انجام بدم.

ممنون
    ورد چنین امکانی را نداره. فقط می تونی مرتب کنی و چشمی تکراری ها را حذف کنی
    ولی توی اکسل چنین امکانی هست. یک مقدار باید وارد باشی. از طریق Pivot table
    یعنی همه لغات را کپی می کنی توی یک ستون اکسل
    بعد از منوی insert قسمت pivot table را می زنی تا یک جدول برایت ایجاد کند. در آنجا نام ستون را به حالت انتخاب در می آوری خودبخود یک ستون درست میشه که تکراریها توش نیستن. این ستون را کپی کن وبه ورد ببر.

7. این کاربر از فردان بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه Nostophobia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2016

پيش فرض

ورد چنین امکانی را نداره. فقط می تونی مرتب کنی و چشمی تکراری ها را حذف کنی
    ولی توی اکسل چنین امکانی هست. یک مقدار باید وارد باشی. از طریق Pivot table
    یعنی همه لغات را کپی می کنی توی یک ستون اکسل
    بعد از منوی insert قسمت pivot table را می زنی تا یک جدول برایت ایجاد کند. در آنجا نام ستون را به حالت انتخاب در می آوری خودبخود یک ستون درست میشه که تکراریها توش نیستن. این ستون را کپی کن وبه ورد ببر.
    من از یک تکنیک دیگه جواب مشکل رو در اکسل پیدا کردم؛ ولی روش شما رو به مشکل بر خوردم. ستون لغات رو انتخاب می کنم، بعد Insert > Pivot Table رو با تنظیمات پیش فرض پنجره می‌زنم ولی پیام اخطار می ده که "این دستور حداقل به دو ردیف از دیتای منبع نیاز داره. من کل ستون رو انتخاب کردم. نمی دونم چکار باید کرد تا با روش شما ببینم چطوری مشکلم حل میشه. میشه بفرمائید لطفا؟

Last edited by Nostophobia; 11-01-2021 at 14:01.

داره خودمونی میشه فردان's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007

پيش فرض

بعد از اانتخاب ستون اول، باید در پیوت تیبل ستون انتخاب شده به این صورت در بیاد، ببینید اشکال کار از کجاست؟ یا اینکه این مطلب را در کادر بنویسید.
    Sheet1!$A:$A

آخر فروم باز navid_fo's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2012

پيش فرض

درود
    من یک سوالی دارم به این شکل هستش سناریو من :
    یک لیست لینک ها روی دارم برای دانلود کردن توسط اکسل که فرض بگیرید روزانه 100 تا url از این رو می خواهم با استفاده از VBA یا هر مایکرویی که شما صلاح بدانید این ها را به صورت جداگانه در یک فولدر مشخص با یک آدرس مشخص (که brows شدنش رو از من بخوادش قبل از دانلود ) به من بدهد البته اگر نیاز به خطاهای مختلفی همچون اینولید یو آر ال یا حجم ناکافی در دیسک نیمه تمام بودن دانلود یا قطع بودن نتوورک و ... هم باشد خالی از لطف نیستش اما چیز بسیار مهمی که برای من می باشد نام فایلی هستش که میخواهم از داخل لینک مربوطه دریافت کنه نه نام سروری فایل دقت بفرمایید بر روی سرور یک نام می گذارند اون نام مد نظر بنده نیستش میخوام ری نیم بشه به نام مثلا سر تیتر یک کتاب و نام نویسنده هایش اگر می دانید کمک کنید
    با تشکر

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

دوبار فرستاده شد. چون اینترنت بازی در آورد.طبق معمول.
    Last edited by دخو; 23-02-2021 at 14:18.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 3 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 3 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •