تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 991 از 1044 اولاول ... 49189194198198798898999099199299399499510011041 ... آخرآخر
نمايش نتايج 9,901 به 9,910 از 10440

نام تاپيک: ▓ Microsoft Word سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

پروفشنال sky1sky's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2014
    محل سكونت
    فعلا هنوز از سکونت و زندگی خبری نیست

پيش فرض

سلام توی سرچ ورد find ، میخوام دنبال کلمه ای خاص بگردم که در نوشتارش از ctrl +_ استفاده شده یعنی نیم فاصله داره
    اما در کادر سرچ ورد ، نیم فاصله تایپ نمی شه ، راه حلی سراغ دارید ؟مرسی

- - - Updated - - -

سلام توی سرچ ورد find ، میخوام دنبال کلمه ای خاص بگردم که در نوشتارش از ctrl +_ استفاده شده یعنی نیم فاصله داره

در آغاز فعالیت arcin's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2015

پيش فرض

سلام من يه سند ورد دارم كه قبلا بعضي صفحات زير نويس داشته الان ميخوام توي همون صفحات زير نويس هاي ديگه اي وارد كنم ولي اعداد به صورت خودكار در زير نويس درج نميشه و خودم بايد تايپ كنم و اعداد زير نويس هاي قبلي هم تغييري نمي كنه راه حلي براي اون هست؟ متشكرم
    Last edited by arcin; 16-08-2015 at 18:47.

آخر فروم باز hamed29's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    سیاره زمین

پيش فرض

سلام
    میانبر نیم فاصله چیز یهست که خودمون تنظیم میکنیم و در سیستمهای مختلف میتونه متفاوت باشه.
    پس یا میانبری برای نیمفاصله تنظیم نشده و یا شما اون رو اشتباه تایپ میکنید.

در کادر Find کلمه مورد نظرتون رو درست همونطوری که در محیط اصلی word تایپ میکنید بنویسید.
    دقت کنید که نباید اسم دکمه های میانبر رو تایپ کنید. مثلاً شبctrl+spaceها غلطه.
    برای نوشتن شب‌ها دکمه های زیر رو میزنیم: ش ب (حالا میانبر رو فشار بدید) ه ا

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

اگه از ویندوز استفاده می کنید و زبان رو روی فارسی گذاشتید کلید های ترکیبی زیر باید کار کنه:

ctrl+shift+2

سلام
    همون طور که دوستمون گفتن شما باید دقیقا همون کاراکتری رو وارد کنید که موقع تایپ برای نیم فاصله استفاده کردین.
    این سه مورد رو امتحان کنین:
    ctrl+shift+2

shift+space

ctrl+-

البته روی سیستم خودم اگه از
    ctrl+- استفاده کنم دیگه با find نمیشه پیداش کرد.
    Last edited by mb1372; 16-08-2015 at 22:46.

آخر فروم باز nelahe's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

من در وردهام از فهرست اتوماتیک استفاده می کنم
    وقتی ان ها را پی دی اف می کنم
    دیگه اون فهرست اتوماتیک کار نمی کنه
    در صورتی که پی دی اف هایی دیدم که فهرستشون اتوماتیک است یعنی وقتی کلیک می کنیم به تیتر مورد نظر می رود

روشش را هم با پی دی اف ساز خود ورد 2013 بفرمایید

هم روشش با ورد 2007 که با نرم افزارهای مثلا پی داف فکتوری یا نیترو
    پی دی اف را می سازیم

تاريخ عضويت
    May 2014
    محل سكونت

پيش فرض

در صورتی که پی دی اف هایی دیدم که فهرستشون اتوماتیک است یعنی وقتی کلیک می کنیم به تیتر مورد نظر می رود

پی دی اف را می سازیم
    وقتی فهرست اتوماتیک هست برای اینکه خاصیت لینک شدن به موضوع تو فهرست باقی بمونه از خود ورد 2010 یا 2013 save as pdf بزنید که تا خاصیتی که میخواین رو داشته باشه
    اگه از سایر پی دی اف میکر ها استفاده می کنین ، اون خاصیت کلیکی بودن فهرست از بین میره
    (حداقل تجربه من اینو نشون میده شایدم پی دی اف میکر هایی باشن که خاصیتش رو حفظ کنن)

7. 2 کاربر از sky1sky بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2010

پيش فرض

سلام
    من یع فایل pdf دارم که توش یه نمودار خیلی طویل هست.. وقتی داخل ورد میارمش کل اون نمودار رو تو یک صفحه از ورد میاره
    چطوری میتونم این نمودار رو تو چند صفحه از ورد تقسیم کنم؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

سلام
    من یع فایل pdf دارم که توش یه نمودار خیلی طویل هست.. وقتی داخل ورد میارمش کل اون نمودار رو تو یک صفحه از ورد میاره
    چطوری میتونم این نمودار رو تو چند صفحه از ورد تقسیم کنم؟

سلام
    شما قصدتون از این کار چیه؟ شاید روش راحت تری باشه.

یک راهش اینه: شما می تونید با یه نرم افزار ویرایش تصویر نمودار رو به چند قسمت تقسیم کنید و هر کدومشو بذارید توی یک صفحه.

Sent from my C5303 using Tapatalk

10. این کاربر از mb1372 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال آفيس soroosh_cz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    روناش

پيش فرض

نه من فقط استایل دادم. نمیشه بدون کپشن دادن این کارو کرد؟
    تازه من فکر میکنم استایل هم تعبیر درستی نیست چون اصلا قصد من اضافه کردن استایل خاصی نبود و فقط از استایل به مثابه یه جور لیبل استفاده کردم
    هدفم اینه که دو تا قسمت متن رو به هم وابسته کنم. همین! فرضا زیر شکلی نوشتم شماره X . حالا اگر بجای X در زیر شکل بزنم Y ، در متن هم هرجا از اون شکل صحبت کردم و توضیح دادم بشن Y
    این کار توسط یک متن معمولی قابل انجام نیست و حتما باید از Field ها استفاده کرد... حالا چیزی که شما میخواید بسازید، یک سری از نام ها هست پس چه بهتر که از همون Caption ها(که باز هم یه سری شماره دار از نام ها هستن) استفاده بشه.
    برای این کار هم مثلا مثل شکل زیر، باید از Cross-Reference استفاده کرد که اتفاقا استاد ما هم برای پروژه خیلی گیر داد به وجود داشتن این مسئله.
      محتوای مخفی: عکس نمونه 

همونطور که میبینید، یک نوع Field هست اون Cross-Reference، و اگر تغییری روی Caption اصلی اعمال بشه، فقط با گزینه ی Update Field، همه چیز درست میشه.
    روش اضافه کردنش هم به صورت زیر هست:

در بخش 3، نوع سری که به دنبالش هستید(معادله، تصویر، جدول، هدینگ و ...) رو انتخاب میکنید. من اینجا جدول رو انتخاب کردم ولی شما فکر کنم بهتره اون قسمت دلخواه از متن رو Bookmark کنید و بعد تو این مرحله، Bookmark رو انتخاب کنید.
    در بخش 4، مواردی که شامل سری انتخابی مرحله 3 بودن، نمایش داده میشن، اینجا برای من تمام جدول های متن رو نشون داده و میتونم انتخاب کنم.
    تو مرحله 5 هم، انتخاب میکنید که نوع Cross-Reference چطور هست، مثلا من اگر بخوام بجای تمام کپشن «جدول 1 - توضیحات فلان بهمان»، فقط «جدول 1» نشون داده بشه، اینجا فقط Only Label and number رو انتخاب میکنم.

اگر در مورد Bookmark کردن و کراس رفرنس کردن سوالی بود، بگید تا توضیح بدم.

سلام
    چطور میشه یک کلمه دو قسمتی رو نوشت اما نچسبه به هم؟
    مثلا
    خشکسالی اما ک به س نمی چسبه و فاصله با space هم ندارد
    گرچه دوستان از موارد زیادی استفاده میکنن، ولی اصل این میانبر کلیدهای ترکیبی Ctrl+Shift+4 هست که همون کاراکتر Zero Width Non-Joiner هست.

شما از یک نوع کاراکتر Break استفاده کردید که برای پاراگراف استفاده میشه. همونطور که تو پست بالا گفتم، بهتره از Ctrl+Shift+4 استفاده کنید یا به بخش Symbols برید و برای کاراکتر Zero Width Non-Joiner که تو تصویر زیر مکانش رو نشون دادم، کلید میانبر تعریف کنید:

محتوای مخفی: مکان کاراکتر جداکننده 

میتونید به جای گشتن بین کاراکترها، مستقیما کد 200C رو در بخش Character Code که مشخص کردم، وارد کنید.
    از این کاراکتر جدا کننده، توی Find هم میشه بدون مشکل استفاده کرد.
    ولی حالا که کار انجام شده، شما باید مثل عکس زیر، از کاراکتر مخصوص Optional Hyphen(با کلید میانبر -+Ctrl) استفاده کنید:

پی دی اف را می سازیم
    من با نرم افزارهای دیگه مثل Nitro زیاد کار نکردم چون خود ورد کارم رو به خوبی راه مینداخت، موقع ذخیره کردن با ورد باید گزینه ی زیر رو فعال کنید.

فقط یک بار ناچارا از یک نرم افزار دیگه به اسم Foxit Phantom PDF استفاده کردم که تا جایی که به خاطر دارم، گزینه های مشابهی داشت و درست نشون میداد هدینگ ها و لینکهاشون رو.

12. 4 کاربر از soroosh_cz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2014
    محل سكونت

پيش فرض

سلام یه فایل چن صفحه ای ورد هست پر جدول های پشت سر هم که هر صفحه اون هم یک هدر داره
    و باید فیلد های جدول پر شه
    وقتی فیلد های جدول رو پر می کنم مجبورم enter برنم توی سطور جدول و این باعث میشه جدول بعضی خونه هاش بیفته صفحه بعد
    و این به طور سلسله وار یاعث شیفت جدول میشه و بدیش اینه که هدر های صفحه ها هم جا به جا میشن چون واسه هدر ها ، یک جدول گذاشتن که اطلعات هدر اون توئه

راهی هست اون جدول های هدر رو فیکس کنم تو هر صفحه که در صورت شیفت جداول ، جای جداول هدر ها ثابت بمونه ؟

و اینکه فرضا جدول صفحه دوم رو فیکس می کنم با گزینه های keep lines together اما وقتی این کار رو می کنم ، یهویی جدول همه اون خطوطش که انتخاب کردم با هم باشه ، میره صفحه سوم جدول، و فضایی از صفحه دوم خالی باقی می مونه

راه حلی هست که این مشکل پیش نیاد ؟

بی زحمت راهنماییم کنید
    مرسی

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 3 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 3 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •