تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 81 از 1044 اولاول ... 317177787980818283848591131181581 ... آخرآخر
نمايش نتايج 801 به 810 از 10440

نام تاپيک: ▓ Microsoft Word سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

حـــــرفـه ای wordist's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    ‡‡‡ Icy Heart ‡‡‡

پيش فرض

با سلام
    بعضي از دوستان هنگام فارسي نويسي در ويندوز XPبه مشكلاتي بر ميخورند. از جمله مشكل در نمايش "ي" و "ژ" و ...
    اين مشكلات بخاطر مطابق نبودن كدپيج ويندوز Xp با ويندوزهاي قديمي تر (مانند 98) فارسي رايج در بازارهاي ايران هستش...
    البته اين نكته رو بايد توجه داشته باشيد كه در ويندوز XP متون شما درست نمايش داده ميشوند ولي اگر همان متن را در ويندوز 98 فارسي مشاهده كنيد "ي" هاي وسط تبديل به "ي" بزرگ شده اند!
    براي حل اين مشكل من چند راه را پيش روي شما ميذارم اميدوارم مفيد واقع بشه.( البته هدف يكي است ولي مسير فرق مي كند)
    راه حل اول: ابتدا نسخه اي از كيبورد اصلاح شده را از دانلود كنيد . (همه فايلها را آپلود كردم براي دسترسي به لينك دانلود آخر مقاله را ببينيد)
    2- حال بايستي اين فايل را در زير شاخه system32 در دايركتوري ويندوز كپي كنيم
    (به طور مثال در شاخه c:\windows\system32 )
    اما اين سيستم عاملها داراي روشي براي محافظت از فايلهاي سيستم هستند و در نتيجه به شما اجازه تغيير در اين فايلها را نمي دهند و حتي اگر اين فايلها را حذف كنيد و يا فايل ديگري جاي آن كپي كنيد در كمتر از يك دقيقه نسخه اصلي فايل مجددا نصب خواهد شد.
    اين مسئله باعث ميشود كه ما نيز نتوانيم به سادگي نسخه اصلاح شده كيبورد فارسي را نصب كنيم .
    براي نصب كيبورد جديد بايد دستور عمل زير را انجام دهيد:
    2-كامپيوتر خود را restart كنيد و در ابتداي بالا آمدن ويندوز دكمه F8 را فشار دهيد تا منوي انتخاب نوع اجراي سيستم عامل ظاهر شود .
    در منوي ظاهر شده گزينه Safe Mode with Command Prompt را انتخاب كنيد .
    پس از چند لحظه صفحه اي ظاهر خواهد شد كه شبيه همان صفحه سيستم عامل DOS است حالا ميتوانيد با استفاده از دستورات سيستم عامل داس نسخه جديد فايل kbdfa.dll را در شاخه system32 ويندوز نصب كنيد.
    به طور مثال اگر ويندوز شما در شاخه c:\windows است و نسخه جديد فايل kbdfa.dl را در درايو D
    دانلود كرده ايد دستور زير را تايپ و اجرا كنيد.
    copy d:\kbdfa.dll c:\windows\system32\kbdfa.dll
    3- مجددا سيستم خود را restart كنيد . اگر به شيوه بالا به درستي عمل كرده باشيد پس از بالا آمدن و اجراي مجدد سيستم كيبورد شما اصلاح خواهد شد. در اين حالت با زدن كليد \ حرف ژ تايپ شده و جاي ديگر حروف همچون پ نيز اصلاح خواهد شد.
    بايستي توجه داشته باشيد كه هنگام تابپ حرف ي شكل (و البته كد) سازگار آن با ويندوز 98 تايپ خواهد شد و البته شكل جديد آن (بدون دو نقطه در زير ) نيز با فشار كليد Shift+V تايپ خواهد شد.
    راه حل دوم: ما اين مشکل را طي 8 مرحله حل مي کنيم.
    1 : اطمينان حاصل کنيد که صفحه کليد خود ويندوز نصب شده اگر نصب شده به گام دوم برويد
    - به Control Panel برويد و Regional and Language Options را اجرا کنيد.
    - در زبانه Languages اگر گزينه Install files for complex script and right-to-left languages علامت بزنيد. (اگر علامت نداشت)
    - در زبانه Advanced گزينه 10004 MAC – Arabic را علامت بزنيد. (اگر علامت نداشت)
    - روي دکمه OK کليک کنيد.
    - مجدداً به Control Panel برويد و Regional and Language Options را اجرا کنيد.
    - به زبانه Languages برويد و بر روي Details کليک کنيد.
    - بر روي دکمه Add کليک کنيد و Farsi را براي Input language و Keyboard layout انتخاب کنيد. (تا اينجا صفحه‌کليد فارسي سيستم عامل ويندوز راه‌اندازي شده است. براي آنکه صفحه‌کليد شما استاندارد باشد بايد فايل چيدمان (layout) مربوط به آن را نصب کنيد.)
    2 : از فايل Windows\system32\kbdfa.dll يک کپي بگيرين.(در صورتي که عمليات موفقيت آميز نبود فايل سر جايش کپي کنيد)
    3 : فايل kbdfa.dll را دانلود کنيد
    4 : وارد رجيستري شويد.
    5 : از قسمت سمت چپ به My Computer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Win dows NT\CurrentVersion\Winlogon برويد و سپس در قسمت سمت راست بر روي SFCDisable دو بار کليک کنيد و مقدار آن را از 0 به 1 نغيير دهيد و از رجيستري خارج شويد.
    6 : از منوي start گزينه run را اتخاب کنيد و تايپ کنيد sfc /purgecache و سپس ok کنيد اگر از شما سي دي ويندوز را خواستند شما cancel کنيد. بعد از چند ثانيه پنجره اي باز مي شود و دوباره بسته مي شود پس از اين کار شما کامپيوتر خود را restart کنيد.
    7 : فايل kbdfa.dll را که دانلود کرده ايد کپي کنيد و به در Windows\System32 پيست کنيد. اگر از شما سي دي ويندوز را خواستند آن را cancel کنيد.
    8 : کامپيوتر را restart کنيد.
    راه حل سوم:
    استفاده از برنامه traylayout-1.2 :
    دانلود برنامه : traylayout-1.2 : حجم فايل 95.1 كيلو بايت

دانلود فايل kbdfa.dll : حجم فايل : 3كيلو بايت

البته خودم از يك روش ديگه براي كپي كردن فايل استفاده مي كنم يادم باشه بعدا بگم چجوري
    يا علي
    با سلام به همه دوستان و دوست عزيزم آقاي Professional_IT

راه و روش استاندارد جهت اصلاح صفحه كليد ويندوز ، تغيير فايلهاي مرتيط با آن است كه دوستمان خوب و كامل توضيح داده‌اند ولي از نظر من آموزش اينگونه موارد جهت كاربران مبتدي (به كسي برنخوره‌ها خودم رو ميگم) كه از محتويات سايت استفاده مي‌كنند مي‌تواند به تخريب فايلهاي اصلي ويندوز منجر شود.

به نظر من بهتر است از نرم‌افزارهاي مرتبط استفاده كرد تا كاربرهايي غيرحرفه‌اي هم با آن مشكلي نداشته باشند

البته من به نوبه خود گسترش اينگونه اطلاعات (ان طوري كه جناب Professional_IT توضيح داده‌اند) را مي‌پسندم. چرا كه به اموزه‌هايمان مي‌افزايد ولي بهتر است علاوه بر ان يك نرم‌افزار هم كه همان كارها را بطور اتوناتيك انجام مي‌دهد اضافه كرد. مانند اين:

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    البته خداي نكرده فكر نكنيد اين پست رو زدم كه تلاش كسي را ضايع كرده باشم يا پست خودم رو گسترش بدم يا .... نه بخدا

حالا اقاي Professional_IT ميگه : بابا ما از دوستمون تعريف كرديم گفتيم داره به تاپيك حال ميده ببين اون چجوري جواب ميده . باور كنين همتون رو دوست دارم فقط ابراز نظر شخصي كردم

موفق باشين و شاد

Professional_IT جون اگه دلگير شدي منو ببخش

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    ‡‡‡ Icy Heart ‡‡‡

پيش فرض

نميشه جناب پروفشنال اي تي .دريغ از يه عدد من ديگه نميدونم بايد چيكار كنم
    سلام دوست عزيز

شما داخل insert مگه گزينه Page Number نداري كه نميشه وارد كرد ؟؟؟؟؟

اينكه ميگي جواب نميده يعني چي ؟؟ غير فعاله يا ... ؟؟

ميتوني عكس بذاري

آخر فروم باز jedivssith's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006

پيش فرض

درود

در يك سند لغات فارسي و انگليسي به تعداد زياد وجود دارد مي خواهم فقط لغات انگليسي سند را بدون آنكه تك تك انتخاب كنم يك جا سايز و رنگ و نوع فونت آنها را تغيير دهم چگونه ؟ آيا بايد در كادر Find and Replace اين كار انجام شود؟

با سپاس فراوان
    بدرود

داره خودمونی میشه Professional_IT's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007

پيش فرض

درود

در يك سند لغات فارسي و انگليسي به تعداد زياد وجود دارد مي خواهم فقط لغات انگليسي سند را بدون آنكه تك تك انتخاب كنم يك جا سايز و رنگ و نوع فونت آنها را تغيير دهم چگونه ؟ آيا بايد در كادر Find and Replace اين كار انجام شود؟

با سپاس فراوان
    بدرود
    سلام
    خیلی چیزها را می تونی تغییر بدی
    یک روش اینه که کلیک راست کن و font را انتخاب کن بعد در قسمت Latin Text هر تغییر که خواستی انجام بده ولی رنگش را نمی تونی تغییر بدی
    بعدش هم اگه خواستی از گزینه Find and Replace انجام بدی باید از قسمت تنظیمات که بطور موقت دیده نمیشه استفاده کنی

Professional_IT جون اگه دلگير شدي منو ببخش
    همین یک کار ازم بر نمی یاد

به نظر من بهتر است از نرم‌افزارهاي مرتبط استفاده كرد تا كاربرهايي غيرحرفه‌اي هم با آن مشكلي نداشته باشند
    برنامه TrayLayout را برای همین معرفی کردم نرم افزارهای زیادی هست چون تاپیک شلوغ میشد دیگه طولش ندادم
    قربان شما علی
    Last edited by Professional_IT; 05-10-2007 at 23:00.

تاريخ عضويت
    May 2007

پيش فرض

درود

اين هم شماره سريال براي رجيستر شدن نرم افزار تبديل به پي دي اف BroadGun pdfMachine Ultimate 12.12 كه علي عزيز در پست 682 معرفي كردند.

شماره سريال :‌ j+G2H+lzC7pqkYc+wcQngw

بدرود

حال کردم شدید
    ممنون دوست من
    Last edited by Professional_IT; 05-10-2007 at 12:03.

تاريخ عضويت
    May 2007

پيش فرض انجام عملیات ریاضی در Microsoft Word به شکلی سریع

بدین منظور نرم افزار word را اجرا کنید. سپس از منوی Tools بر روی Customize کلیک کنید و در پنجره جدید به تب Commands بروید اکنون یک پنجره دارای 2 ستون خواهید داشت از ستون Category , Tools را پیدا کنید(جزء موارد آخر) اکنون Tools Calculate را گرفته و آن را در جای مناسبی از نوار ابزار بالای صفحه رها کنید.
    پس از اینکه دکمه Tools Calculate در جای مناسبی از نوار ابزار جای گرفت پنجره Customize را ببندید حال در یک صفحه خالی Word ، به عنوان مثال دو عدد را این گونه بنویسید:
    253
    +
    789
    هر عدد با یک Enter از خط بعدی جدا می گردد. عملگر ریاضی هم مابین دو خط عدد جای می گیرد. یا می توانید دو عدد را پشت سر هم و به شکل زیر وارد کنید:
    789+253
    اکنون این 3 سه خط را با موس بگیرید و به حالت انتخاب در آورید و سپس بر روی دکمه Tools Calculate که ایجاد کردید کلیک کنید. سپس در خط بعدی دکمه Ctrl+V را همزمان فشار دهید تا پاسخ که در اینجا به فرض 1042 است نمایان شود.

قصد دارم همچنین تاپیکی را در پی سی سون راه اندازی کنم اگه دوستان کمک کنند فکر کنم تاپیک خوبی بشود

آخر فروم باز mahdi bg's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

سلام
    چطوری باید یک زبان به قسمتLanguage ORC مجموعه office اضافه کنم
    نکته : اصلا نمی دونم چی هست.
    ممنون

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    ‡‡‡ Icy Heart ‡‡‡

پيش فرض

بدین منظور نرم افزار word را اجرا کنید. سپس از منوی Tools بر روی Customize کلیک کنید و در پنجره جدید به تب Commands بروید اکنون یک پنجره دارای 2 ستون خواهید داشت از ستون Category , Tools را پیدا کنید(جزء موارد آخر) اکنون Tools Calculate را گرفته و آن را در جای مناسبی از نوار ابزار بالای صفحه رها کنید.
    پس از اینکه دکمه Tools Calculate در جای مناسبی از نوار ابزار جای گرفت پنجره Customize را ببندید حال در یک صفحه خالی Word ، به عنوان مثال دو عدد را این گونه بنویسید:
    253
    +
    789
    هر عدد با یک Enter از خط بعدی جدا می گردد. عملگر ریاضی هم مابین دو خط عدد جای می گیرد. یا می توانید دو عدد را پشت سر هم و به شکل زیر وارد کنید:
    789+253
    اکنون این 3 سه خط را با موس بگیرید و به حالت انتخاب در آورید و سپس بر روی دکمه Tools Calculate که ایجاد کردید کلیک کنید. سپس در خط بعدی دکمه Ctrl+V را همزمان فشار دهید تا پاسخ که در اینجا به فرض 1042 است نمایان شود.

قصد دارم همچنین تاپیکی را در پی سی سون راه اندازی کنم اگه دوستان کمک کنند فکر کنم تاپیک خوبی بشود
    سلام بر دوست عزيزم پروفشنال آي تي

مطلب جالبي بود

اين سايت چي هست؟
    آدرسش چيه ؟
    مال كي هست؟
    تازه كاره؟

موفق باشي
    Last edited by wordist; 07-10-2007 at 07:32.

داره خودمونی میشه saeedhaeri's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005

پيش فرض مشکل در فارسی نویسی تعداد صفحات در سرصفحه وورد

سلام
    یه مشکل کوچولو: وقتی فونت و زبان ووردم فارسیه و میخوام در سرصفحه تعداد صفحات رو درج کنم، فارسی میزنه اگه در tools و Options و Complex scripts گزینه Numeral رو روی Context نگذارم اعداد لاتینم فارسی میشن. چه کنم؟

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    ‡‡‡ Icy Heart ‡‡‡

پيش فرض

سلام
    یه مشکل کوچولو: وقتی فونت و زبان ووردم فارسیه و میخوام در سرصفحه تعداد صفحات رو درج کنم، فارسی میزنه اگه در tools و Options و Complex scripts گزینه Numeral رو روی Context نگذارم اعداد لاتینم فارسی میشن. چه کنم؟
    سلام دوست عزيز

سوالت يه كم مبهمه

اگه توي ورد بخواي اعداد تو متن فارسي ، فارسي نمايش داده بشن و اعداد تو متن انگليسي ، انگليسي نمايش داده بشن از گزينه Context كه اشاره كردي استفاده ميشه

حالا مشكلت اينه كه اعداد شماره صفحه در سرصفحه ميخواي فارسي باشه يا انگليسي ؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 3 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 3 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •