تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 41 از 1044 اولاول ... 3137383940414243444551911415411041 ... آخرآخر
نمايش نتايج 401 به 410 از 10440

نام تاپيک: ▓ Microsoft Word سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض كمك جهت استفاده از نرم افزار finePrint 5.71

دوستاني كه از نرم افزار finePrint 5.71 استفاده كردند و يا انقدر حرفه‌اي هستن كه با هر نرم افزاري مي‌تونن به راحتي كار كنن خواهشمندم در تنظيمات اين نرم افزار من را راهنمايي كنن.
    لبنك دانلود نرم افزار:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    لينك سريال نامبر برنامه رو اينجا گذاشتم:
    اين نرم افزار يك پرينتر فرضي است كه براي صفحه بندي به كار ميره. و بعد از روزها جستجو پيداش كردم. جهت صفحه بندي يك نشريه به اين نرم افزار نياز دارم. در قسمت booklet نميتونم تنظيمات را به گونه‌اي بزنم كه صفحه بندي صفحات روبرو در چاپ درست دربياد.
    تنظيمات پيش فرض نرم افزار صقحات روبرو را كه در برگ A3 چاپ مي‌شه را با ترتيب درست در نمياره. مثلا صفحه روبروي برگ 1 بايد 36 (آخرين برگ) باشد ولي صفحه 16 روبروي آن چاپ مي‌شه.
    خواهشمندم اگه اطلاع داريد راهنماييم كنيد و يا حداقل يك بار از اين نرم افزار استفاده كنيد شايد بتونيد تنظيمات صحيحش را پيدا كنيد.
    جهت تنظيمات سعي كنيد كه يك فايل ورد چند صفحه‌اي را به كه قراره روي صفحات A3 چاپ بشه و بعد از تا به صورت يك مجله در قطع A4 باشه تبديل كنيد.
    اگه در فرصت كوتاهي به اين پست جواب بديد ممنون ميشم . چون فوق العاده عجله دارم.

آخر فروم باز mefmef's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004
    محل سكونت
    ایران

پيش فرض

ضمن تاييد اين جمله به Mefmef عزيز و كليه دوستاني كه با Word كار مي كنند يادآوري مي كنم كه براي جلوگيري از به هم خوردن ترتيب صفحات بايد حتماً قبل از تمام نقاطي كه مي خواهيم ابتداي صفحه باشند (مثلاً جاهايي كه يك فصل جديد شروع ميشه) يك Page Break بگذاريم. (Insert> Break> Next Page). به اين ترتيب در صورت حذف شدن يك قسمت از متن، هر چند شماره صفحه ها ممكنه به هم بخوره اما آرايش صفحات كاملاً حفظ خواهد شد.

در صورت نياز توضيحات بيشتري خواهم داد
    ممکنه بیشتر توضیح بدید منظورم استفاده از page break است

آخر فروم باز javad2625's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

كمك جهت استفاده از نرم افزار finePrint 5.71

--------------------------------------------------------------------------------

دوستاني كه از نرم افزار finePrint 5.71 استفاده كردند و يا انقدر حرفه‌اي هستن كه با هر نرم افزاري مي‌تونن به راحتي كار كنن خواهشمندم در تنظيمات اين نرم افزار من را راهنمايي كنن.
    لبنك دانلود نرم افزار:
    اين نرم افزار يك پرينتر فرضي است كه براي صفحه بندي به كار ميره. و بعد از روزها جستجو پيداش كردم. جهت صفحه بندي يك نشريه به اين نرم افزار نياز دارم. در قسمت booklet نميتونم تنظيمات را به گونه‌اي بزنم كه صفحه بندي صفحات روبرو در چاپ درست دربياد.
    تنظيمات پيش فرض نرم افزار صقحات روبرو را كه در برگ A3 چاپ مي‌شه را با ترتيب درست در نمياره. مثلا صفحه روبروي برگ 1 بايد 36 (آخرين برگ) باشد ولي صفحه 16 روبروي آن چاپ مي‌شه.
    خواهشمندم اگه اطلاع داريد راهنماييم كنيد و يا حداقل يك بار از اين نرم افزار استفاده كنيد شايد بتونيد تنظيمات صحيحش را پيدا كنيد.
    جهت تنظيمات سعي كنيد كه يك فايل ورد چند صفحه‌اي را به كه قراره روي صفحات A3 چاپ بشه و بعد از تا به صورت يك مجله در قطع A4 باشه تبديل كنيد.
    شما با هر چاپگري كه بخواهيد پرينت كنيد امكان Booklet printing خواهيد داشت. كافيه توي كادر محاوره اي Print به قسمت Properties> Finishing رفته و گزينه Print on Both Sides رو فعال كنيد بعد هم نوع Booklet printing رو بسته به اين كه متنتون انگليسي يا فارسي باشه (Left/Right) انتخاب كنيد.

در ضمن براي پرينت روي A3 كافيه در Page Setup برنامه ورد، كاغذ رو از نوع A4 انتخاب كرده و در Properties چاپگر كاغذ رو از نوع A3 انتخاب كنيد. ضمن اين كه در كادر محاوره اي Print در قسمت Options (با Properties اشتباه گرفته نشود) گزينه A4/Letter Resizing بايد غير فعال باشد تا چاپگر، نوشته ها را تغيير سايز ندهد.

اگه مشكلي بود دقيق تر بگم.
    حالا اون نرم افزاري هم كه گفتيد دانلود مي كنم ببينم چي هست.

ممکنه بیشتر توضیح بدید منظورم استفاده از page break است
    بله.

Page Break
    همونطور كه مي دونيد در اكثر متن هايي كه با ورد مي نويسيم چنانچه قسمتي از متن رو حذف (يا اضافه) كنيم، از اون نقطه به بعد تمام صفحه بندي ها به هم مي خوره. مثلاً‌ عكس هايي كه قرار بوده وسط صفحه باشند، به ابتداي صفحه يا انتهاي صفحه قبل اومده و يا تيترهايي كه بنا بوده ابتداي صفحه باشند به وسط صفحه مي آيند.

براي جلوگيري از اين به هم ريختگي ها، متن رو به section هاي مختلف تقسيم مي كنيم. با اين روش، ابتداي هر Section هميشه ابتداي صفحه خواهد بود و چنانچه قسمتي از يك Section را حذف يا اضافه كنيم فقط نظم همان Section به هم خورده و صفحه بندي و نظم بقيه Section ها به هم نمي خورد.

براي ايجاد يك Section كافي است در هر نقطه دلخواه، گزينه Insert> Break> Next Page را بزنيم تا يك سكشن جديد ايجاد شده و از آن نقطه به بعد نظم ثابتي داشته باشد. به خصوص جاهايي كه مي خواهيم يك موضوع، عنوان يا فصل جديد را شروع كنيم حتماً بايد قبل از آن Page Break بگذاريم تا در صورت دستكاري فصل هاي قبل، نظم اين فصل به هم نخورد.
    Last edited by javad2625; 08-06-2007 at 15:16.

تاريخ عضويت
    Jun 2004
    محل سكونت
    ایران

پيش فرض

ممنونم اقا جواد

تاريخ عضويت
    Jun 2004
    محل سكونت
    ایران

پيش فرض

سلام

سه تا سوال دارم که امیدوارم دوستان لطف کنند وپاسخ بدهند

1- اگر بخواهیم در یک سند ترتیب شماره صفحات را کنترل کنیم یعنی چند صفحه اول سند شماره خاصی داشته باشد وبقیه سند ترتیب شماره گذاری شان متفاوت باشد ایا می توان از page break استفاده کرد

2-فهرست موضوعی یا همان فهرستی که در ابتدای کتابها وجود دارد چطور یایجاد می شود (البته نه بشکل دستی )

3-چرا وقتی از منوی format <background یک تصویر را برای پس زمینه ستد انتخاب می کنم در زمان پیش نمایش (print preview)سند دیده نمی شود؟

آخر فروم باز javad2625's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

--------------------------------------------------------------------------------

لبنك دانلود نرم افزار:
    سلام
    من اون نرم افزار رو دانلود كردم و گزينه هاش رو هم يه بررسي مختصر كردم. گزينه Booklet هم براي چاپ داشت اما تست نكردم. چون اولاً براي تست كردن اون بايد يه سري كاغذ رو الكي پرينت مي گرفتم، ثانياً همونطور كه گفتم براي پرينت كتابي (Booklet) نيازي به اون نرم افزار نخواهيم داشت. حالا اگه دوستان ديگه تجربه اي در زمينه FinePrint دارند لطفاً راهنمايي كنند. اگر هم در پي انجام كار خاصي هستيد كه فقط با FP قابل انجام هست لطفاً ذكر كنيد تا در صورت امكان روش رو پيدا كنم.

حـــــرفـه ای Farshadd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    خرم آباد

پيش فرض

سلام
    ببخشید یه سوال دارم.
    چه طوری میشه توی وور 2003 کشیده نوشت یعنی مثلا فرشاد رو طوری نوشت که هم ف و هم ش کشیده بشن.

داره خودمونی میشه payam2200#'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    Tabriz

پيش فرض

روی کیبورد دکمه های Shıft+j را فشار بده

تاريخ عضويت
    Jun 2004
    محل سكونت
    ایران

پيش فرض

سلام

1- اگر بخواهیم در یک سند ترتیب شماره صفحات را کنترل کنیم یعنی چند صفحه اول سند شماره خاصی داشته باشد وبقیه سند ترتیب شماره گذاری شان متفاوت باشد ایا می توان از page break استفاده کرد

2-فهرست موضوعی یا همان فهرستی که در ابتدای کتابها وجود دارد چطور یایجاد می شود (البته نه بشکل دستی )

3-چرا وقتی از منوی format <background یک تصویر را برای پس زمینه ستد انتخاب می کنم در زمان پیش نمایش (print preview)سند دیده نمی شود؟
    کسی جواب این سوالها را نمی دونه؟

پروفشنال shvalaie's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام

سلام دوست من

سوال اول
    فرض کنید که 5 صفحه اول فایلتون رو میخواین شماره صفحه ی عدد حرفی بدین، مثل: الف - ب - ج - ...
    و صفحات بعد رو با شماره صفحه ی عددی، مثل: 1 - 2- 3 ...

خوب قبل از شروع صفحاتی که شماره صفحاتشون عددی هستش، و از مسیر insert>break>section break type
    دستور next page رو انتخاب کنین. استفاده کردن از این دستور به شما این امکان رو میده که از اینجا به بعد مطالب سرصفحه ها و پاصفحه ها و شماره صفحات و حتی page setup فایلتون رو عوض کنین و چیزی متفاوت با صفحات قبل از section break بذارین. یکم باهاش سر و کله بزنین دستتون میاد.

در ضمن یادتون باشه که یه پارامتر هست توی منوی header and footer که هسمش هست same as previous ... با کلیک کردن روی این گزینه میتونین غیرفعالش کنین... فعال بودن این دستور یعنی اینکه سرصفحه یا پاصفحه تون مثل section قبلی باشه.

جواب سوال سوم راحتتره...

اگه میخواین که از background پرینت بگیرین و یا اونو ببینین بهتره که عکستون رو از توی پاصفحه و یا سرصفحه در زمینه متن بندازین.

متوجه هستین که اگه بخواین فقط توی یک صفحه بیفته میتونین قبل و بعد از این صفحه از همون دستور section break, next page استفاده کنین.

جواب سوال دومتون رو هم توی یه فایل قبلا به صورت pdf داشتم... پیداش کنم آپلودش میکنم....
    Last edited by shvalaie; 11-06-2007 at 22:38.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 3 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 3 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •