تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 1044 اولاول 1234567814541045041004 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 10440

نام تاپيک: ▓ Microsoft Word سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

اگه نباشه جاش خالی می مونه sara100's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006

8 *کمک بسیار فوری*رفع بهم ریختگی جملات فارسی یا دستورات موجود در صفحات وب در هنگام کپی

با سلام خدمت اساتید محترم این بخش!

غرض از مزاحمت می خواستم بگم چگونه می شود وقتی یک سری از دستورات (فرمول ها) و همچنین جملات فارسی را از یک صفحه وب (صفحه html ) که بخواهیم در داخل word کپی کنیم با مشکل برعکس نویسی ( بهم ریختگی ) آن دستور یا جمله فارسی مواجه نشویم .

مثلا ً وقی در صفحه html فرمولی به صورت زیر وجود داشته باشد:

<%("! سلام دنيا") response.write%>

آنگاه به هنگام کپی کردن در روی word آن فرمول بهم ریخته شده و به صورت زیر نوسته می شود:

Response.write("! %>سلام دنیا<% ("

یا اگر یک جمله فارسی با جمله بندی درست مثلا ً .....داشته باشیم آنگاه به هنگام کپی کردن در word به صورت جمله بندی غلط با مفاهیم نادرست و بر عکس مواجه خواهیم شد .

دوم اینکه :
    می خواستم بگم بهترین فونتهای فارسی برای نوشتن در WORD کدام فونتها می باشد تا بتوان آنها را به راحتی دید و خواند . اگر امکان دارد بهترین فونتهای فارسی رابه صورت zip در آورده وآنرا برایمان آپلود کنید.(راستی نوشته روزنامه ها از کدام فونت می باشد ؟)

**سوم اینکه:(بسیار مهم)
    زمانیکه بخواهیم تمامی جملات یک متن کاملاً فارسی موجود در WORD را در یک ردیف کامل و منظم بنویسیم (مثلاً ابتدا و انتهای هر جمله در یک خط یا ردیف باشد ) از دکمه justify استفاده می کنیم که در اینصورت بسیاری از جملات این متن به صورت حروف کشیده در می آیند حال چیکار کنیم که این کشیدگیکلمات( فقط در حالت justify ) در هر جمله( از کل متن فارسی موجود در word) از بین برود در حالیکه تمامی جملات در یک ردیف کامل باشند .(جهت ارائه یک مقاله منظم و کامل ).

خواهشندم به 3 سوال فوق به صورت کامل و جامع توضیح دهید جون برایم بسیار ضروری و حیاتی می باشد .با تشکر بسیار فراوان .....

نوشته شده در ساعت 19:53 شنبه 9/12/2006

پروفشنال shvalaie's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط razel
    اصلا منظور از Macro چيه . به چه درد مي خوره.
    خيلي ممنون
    سلام

حتما دوستان ديگه ميتونن درباره تعريف ماكرو بهتون كمك كنن. من فقط از رو تجربه يه چيزهايي درباره ماكرو دستم اومده كه توضيح ميدم:

اول اينكه ماكرو يه برنامه است كه ميتونه خيلي ساده و يا خيلي پيچيده باشه.
    توي زرنگار كه من باهاش كار كردم ماكروه برنامه‌ اي است كه توسط خود زرنگار نوشته ميشه و توي فايل زرنگار هم اجرا ميشه. توسط اون شما يه سري كار رو كه خيلي وقت گير و دقيقا هم مثل همه ميتوني خلاصه كني توي يك ماكرو و با اجرا كردن ماكرو، خود ماكرو اون كارها رو خودكار انجام ميده.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

براي من هم خيلي پيش مياد كه تازه word رو ريخته باشم و پيغام ماكرو بده. اما هميشه غيرفعالشون ميكنم.
    در صورتي كه من تا حالا وقت نكردم با ماكرو word كار كنم.

بنابراين فكر ميكنم كه چون تازه ورد رو ريختي، كلا ازت ميپرسه كه با ماكروها چه كار كنه.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

word وقتي ميخواد فايل رو باز كنه بايد براي اجرا كردن اين ماكرو ازت اجازه بگيره. شما بايد بهش بگي كه اين ماكرو امنه و ميتوني بازش كني (ياد فيلم ماراتون من افتادم، اگه ديده باشي داستين هافمن بازي ميكنه).

متني كه در زير اومده تقريبا ترجمه و خلاصه شده‌ي پيغاميه كه ميده:

وقتي كه بالاخره فايل باز شد، برو توي همون Trust Center
    ببين كن كه كدوم پارامتر انتخاب شده.

Disable all macros without notification
    اگه پارامتر بالا انتخاب شده باشه يعني اينكه تمام ماكروها اتوماتيك غيرفعال ميشن بنابراين پارامتر زير رو انتخاب كن:
    Disable all macros with notification

بعد APPLY بكن و Ok بزن تا خارج بشه. اونوقت فايل رو ببند، از WORD هم خارج شو. بعد دوباره فايل رو باز كن. احتمالا دوباره يه پيغام مياد كه باز هم احتمالا چندتا آيكون داره بايد روي اين ايكون كليك كني: Enable Content

البته WORD بهتون پيشنهاد ميكنه كه وقتي فايل باز شد دوباره SETTING رو به حالت قبل برگردوني.

Disable all macros with notification
    Disable all macros except digitally signed macros
    اگه يكي از پارامترهاي بالا انتخاب شده باشه با cancel كردن تمام دريچه‌ها رو ببند و بعدش هم فايل رو ببند، از WORD هم خارج شو. بعد دوباره فايل رو باز كن. احتمالا دوباره يه پيغام مياد كه باز هم احتمالا چندتا آيكون داره بايد روي اين ايكون كليك كني: Enable Content

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط sara100

غرض از مزاحمت می خواستم بگم چگونه می شود وقتی یک سری از دستورات (فرمول ها) و همچنین جملات فارسی را از یک صفحه وب (صفحه html ) که بخواهیم در داخل word کپی کنیم با مشکل برعکس نویسی ( بهم ریختگی ) آن دستور یا جمله فارسی مواجه نشویم .

مثلا ً وقی در صفحه html فرمولی به صورت زیر وجود داشته باشد:

<%("! سلام دنيا") response.write%>

آنگاه به هنگام کپی کردن در روی word آن فرمول بهم ریخته شده و به صورت زیر نوسته می شود:

Response.write("! %>سلام دنیا<% ("

یا اگر یک جمله فارسی با جمله بندی درست مثلا ً .....داشته باشیم آنگاه به هنگام کپی کردن در word به صورت جمله بندی غلط با مفاهیم نادرست و بر عکس مواجه خواهیم شد .

دوم اینکه :
    می خواستم بگم بهترین فونتهای فارسی برای نوشتن در WORD کدام فونتها می باشد تا بتوان آنها را به راحتی دید و خواند . اگر امکان دارد بهترین فونتهای فارسی رابه صورت zip در آورده وآنرا برایمان آپلود کنید.(راستی نوشته روزنامه ها از کدام فونت می باشد ؟)

**سوم اینکه:(بسیار مهم)
    زمانیکه بخواهیم تمامی جملات یک متن کاملاً فارسی موجود در WORD را در یک ردیف کامل و منظم بنویسیم (مثلاً ابتدا و انتهای هر جمله در یک خط یا ردیف باشد ) از دکمه justify استفاده می کنیم که در اینصورت بسیاری از جملات این متن به صورت حروف کشیده در می آیند حال چیکار کنیم که این کشیدگیکلمات( فقط در حالت justify ) در هر جمله( از کل متن فارسی موجود در word) از بین برود در حالیکه تمامی جملات در یک ردیف کامل باشند .(جهت ارائه یک مقاله منظم و کامل ).

خواهشندم به 3 سوال فوق به صورت کامل و جامع توضیح دهید جون برایم بسیار ضروری و حیاتی می باشد .با تشکر بسیار فراوان .....

نوشته شده در ساعت 19:53 شنبه 9/12/2006
    سلام

سوال اول:
    يكي دو هفته پيش خودم هم به همين مشكل برخوردم. از اونجا كه اولين بار بود و از اونجا كه كارم زياد مهم نبود، يه جوري كارمو پيش بردم. اما يه پيشنهاد دارم. نميدونم كه عملي باشه يا نه:
    از توي file ، save as... رو انتخاب كنين. بعدش اين صفحه web رو با فرمت txt به يه نامي save as كنين. شايد اينطوري درست بشه.

سوال دوم:
    در آدرس زير ميتونين فونتهاي خوبي به دست بيارين

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ببخشيد فعلا فرصت آپلود كردن ندارم. شايد وقتي ديگر!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

سوال سوم:
    دوست عزيز حواستون باشه كه اگه قرار باشه كلمات كشيده نشن، بنابراين او فضا بايد بين كلمات تقسيم بشه
    مثلا:
    معمولي: سلام دوست عزيز
    با كشيدگي: ســـلام دوســـــت عــــزيــــز
    با فاصله: سلام دوست عزيز

خب حالا روي پاراگرافتون رايت كليك كرده و Pharagraph رو انتخاب كنين.

حالا از توي Alignment بايد يكي از اينها رو انتخاب كني:

justified با فاصله است (هموني كه ميخواين)

justified low متناسبه هم با فاصله كار ميكنه و هم با كشيدگي

justified Medium متناسبه هم با فاصله كار ميكنه و هم با كشيدگي

justified high بيشتر روي كشيدگي كار ميكنه

راستي، البته جسارت نشه، مطمئنا اين مسئله رو ميدونين ولي براي اطمينان بايد عرض كنم كه اگه بخواين اين فرمت براي تمام فايلتون اجرا بشه بهتره كه كل فايل رو انتخاب يا بلوك كنين و بعد روش رايت كليك كرده و ....

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط پرنس
    دوستان سلام
    من یه مشکلی دارم که اعضابمو حسابی داغون کرده
    توی ورد 2007 من هر وقت بیام چیزی بنویسم به طور خودکار زبان سیستممو فارسی می کن و میره از چپ به راست می نویسه
    منم معمولا انکلیسی باید بنویسم اینه که کلی همه چی به هم می ریزه
    توی reginol setting هم محل زا گذاشتم انگلیس ولی بازم درست نشده
    کسی میدونه چیکار باید بکنم تا درست بشه؟
    ممنون
    دوست عزيز دوباره سلام

الان كه دوباره سوالتون رو خوندم به نظرم رسيد كه شايد متوجه نشده باشم كه منظورتون چيه اما از اونجا كه متن زير رو تهيه كرده بودم گفته كه شايد به درد كسي بخوره
    ----------------------------------------------------------

براي عوض كردن defult نرم‌افزار word

لطفا مسير زير را دنبال كنين.
    1. word رو باز كنين (اما نه فايلتون رو)
    2. از توي format روي ايكون style and formating كليك كنين. كنار صفحه براتون يه جدولي رو نشون ميده. و از اونجا كه تازه فايل رو بازكردين اتوماتيك فرمت فايلتون normal هست. بنابراين روي فلش روبه‌روي نرمال كليك كنين تا دريچه‌اي باز بشه. بعدش روي modify كليك كنين. حالا پارامتر add to template رو فعال كنين.

حالا هر تغييري كه اينجا بدين اتوماتيك هر بار كه word رو باز مي‌كنين فعاله. به اصطلاح defult برنامه رو اينجا مي‌تونين تغيير بدين. فقط حواستون باشه كه فرمت normal رو تغيير بدين.

اگه برين توي format و pharagraph رو انتخاب كنين. مي‌تونين left to right تعريفش كنين. بعدش توي font ميتونين بهش بگين كه هر بار كه word رو باز مي‌كنين كدوم فونت انگليسي انتخاب شده باشه و يا چه اندازه يا به اصطلاح پوينتي باشه و ....

اميدوارم اين راه‌كار مناسب باشه و جواب بده.

در ضمن توي tools و options و توي Edit هم بهتره كه پارامتر زير فعال باشه:
    auto keyboard switching

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

درود و سلام

اي بابا نيكي و پرسش؟ ممنون ميشم اگه توضيح بدين.
    دوست عزیز با سلام
    برای فارسی کردن شماره پاورقی اعمال زیر انجام شود:
    1) Tools
    2) Options
    3) Complex Scripts
    4) Numeral: = Hindi
    5) Monthnames: = Arabic
    امیدوارم که مشکل شما همانند مشکلات من حل شود.

یک سوال؟
    من میخواهم وقتی وارد فروم میشوم این بحث در صفحه اول فروم من بازشود و مجبور نباشم دنبالش بگردم.
    آیا راهی وجود دارد. در ضمنا می خواهم با کسانی که مشکلاتم را درمیان میگذارم آدرس آنها طوری تنظیم شود که سریعا بفهمم آیا پاسخ به سوالاتم داده اند یا خیر.
    اگر راهی وجود دارد بنویسید.

6. این کاربر از balaghi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت penador124's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2006

12 چگونه ميشه اعداد كسري در ورد تايپ كرد

با تشكر مشكل من تو ورد اينه كه ميخوام اعداد رو به صورت كسر ويا مخلوطي از كسر بنويسم مثلا دو سوم يا يك و يك دوم
    در صورتي كه راهنمايي كنيد خيلي ممنون ميشم ..... با تشكر

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

چگونه ميشه در ورد 2007 عمودي نوشت؟
    دوست عزيز
    سلام
    شرمنده اما ورد من 2007 نيست.
    اما اگه بخوام متني رو عمودي كنم.

اگه توي جدول باشه كه خيلي راحته توي منوي table يعني table and borders tools يه آيكون هست كه اسمش change text direction هستش.

اول از توي منوي drawing مربع رو انتخاب ميكنم و يه باكس ميكشم. توجه كنين كه text box رو انتخاب نكنين چون چرخش نداره اما rectangle چرخش هم ميگيره و بعدش روش رايت كليك ميكنم و add text ميزنم. و بعدش كه متن رو اضافه كردم از توي منوي table يعني table and borders tools همون آيكون كه اسمش change text direction هست رو ميزنم تا direction متن عوض بشه.
    اينطوري به متن هر زاويه اي كه بخوام ميدم.

اميدوارم جوابتون رو گرفته باشين.
    Last edited by shvalaie; 13-12-2006 at 18:52. دليل: يادم رفت مطلبي رو اضافه كنم.

9. این کاربر از shvalaie بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوست عزیز با سلام
    برای فارسی کردن شماره پاورقی اعمال زیر انجام شود:
    1) Tools
    2) Options
    3) Complex Scripts
    4) Numeral: = Hindi
    5) Monthnames: = Arabic
    امیدوارم که مشکل شما همانند مشکلات من حل شود.

یک سوال؟
    من میخواهم وقتی وارد فروم میشوم این بحث در صفحه اول فروم من بازشود و مجبور نباشم دنبالش بگردم.
    آیا راهی وجود دارد. در ضمنا می خواهم با کسانی که مشکلاتم را درمیان میگذارم آدرس آنها طوری تنظیم شود که سریعا بفهمم آیا پاسخ به سوالاتم داده اند یا خیر.
    اگر راهی وجود دارد بنویسید.
    سلام دوست عزيز

درباره فارسي كردن پاورقي بايد بگويم كه به اين روش البته مشكل عدد پاورقي حل ميشود امااگه يه متن انگليسي با عدد انگليسي هم در متن باشد فارسي ميشوند.

درباره سوالات ديگر متاسفانه من اطلاعي ندارم و نميتوانم كمكي كنم.

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با تشكر مشكل من تو ورد اينه كه ميخوام اعداد رو به صورت كسر ويا مخلوطي از كسر بنويسم مثلا دو سوم يا يك و يك دوم
    در صورتي كه راهنمايي كنيد خيلي ممنون ميشم ..... با تشكر
    سلام

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

البته نميدونم كه كمكي بكنه يا خير

متاسفانه ورد براي تايپ رياضي ساخته نشده. من خودم هر وقت بخوام كسر تايپ كنم يه عدد رو انديس پايين ميزنم و يه عدد رو انديس بالا و بينشون هم يه slash و اگه هم لازم باشه اندازه slash رو بزرگ ميكنم اما خب براي موارد جزيي ميشه اين كارو كرد.

در آغاز فعالیت penador124's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2006

12

باسلام
    اینجانب مهندس آرش آماده پاسخ به سوالات شما در هر زمینه میباشم

بي زحمت چطور ميشه اعداد كسري رو به صورت فارسي تايپ كرد همينطور چطور ميشه خط بين دو عدد كاملا بصورت افقي باشه و اعداد زير و روي اون باشند

در مورد متن هم همينطور چطور ميشه توي ورد هنگام تايپ معمولي يه خط بياريم كه بالاي اون مثلا دانشجو و زير او كارگر بنويسيم شبيه به همون اعداد كسر كه گفتم ......
    از كمكتون پيشا پيش متشكرم

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •