تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 29 از 1044 اولاول ... 1925262728293031323339791295291029 ... آخرآخر
نمايش نتايج 281 به 290 از 10440

نام تاپيک: ▓ Microsoft Word سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

حـــــرفـه ای mir@'s Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    اون سر دنیا

پيش فرض

استاد جواد سلام،

واقعاً سپاسگزار، این AutoCorrect خیلی کمکم می کنه. چندتا کلمه که زیاد تکرار شدن رو براشون خلاصه میسازم. تجربه دیگه ای برای تایپ سریع نداری؟

سوال1: آیا راهی هست که ما افعالی رو که اولش «می» داره به صورت سرهم (مثلا میرود) بنویسیم بعد خود ورد تبدیلش کنه به می رود. (البته بین می و رود نیم فاصله باشه نه فاصله کامل)

سوال 2: این فارسی سازی که میگن رو از کجا میشه پیدا کرد؟ مثلاً من الآن «نیم فاصله» رو با Ctrl+- می زنم ولی مثل اینکه اگه اونو نصب کنی میشه با «Shift+Space» زد. از کجا میشه داونلودش کرد؟

راستی اون دیکشنری رو هم اگه بذاری ممنون میشم. ورد من اصلاً حالیش نمیشه زبون فارسی رو باید غلط گیری کنه. توی زبون فارسی کلمات انگلیسی رو فقط پیدا میکنه و ایراد میگیره. چه باید کرد؟

واقعاً متشکرم
    Last edited by mir@; 01-05-2007 at 15:52.

پروفشنال رعد's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

با سلام خدمت دوستان عزیز پی سی ورد
    یک سوالی در مورد ورد آفیس 2007 داشتم که میخواستم اگه ممکنه راهنماییم کنین
    میخواستم بدونم اگر بخوایم در آفیس برای هر متنی که تایپ میکنیم یک حالت برچسب داشته باشیم تا متنی که تایپ کردیم

رو سریعا بتونیم پیدا کنیم باید چی کار کرد ؟
    یعنی مثلا وقتی یک متنی رو سیو میکنیم باید چی کار کرد تا ورد بهش یه شماره اختصاص بده تا بر اساس همون شماره

سریعا اون متن رو پیدا کرد

کـاربـر بـاسـابـقـه EHSANRF's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006

پيش فرض

من براي چندمين باره كه براي اين مشكل ويندوز و آفيسم رو عوض مي كنم

وقتي word رو باز مي كنم سيستم هنگ مي كنه و ريستارت ميشه

ضمنا ويندوزم هم سرويس پك 2 هست

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

توپورد 2007 وقتی یه متنی رو select می کنیم سریعاً یه پنجره باز می شه که می تونیم مثلا رنگ، align و... اون متنو عوض کنیم
    اگه نخواهیم این پنجره ظاهر بشه باید چه کار کرد؟

آخر فروم باز javad2625's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

واقعاً سپاسگزار، این AutoCorrect خیلی کمکم می کنه. چندتا کلمه که زیاد تکرار شدن رو براشون خلاصه میسازم. تجربه دیگه ای برای تایپ سریع نداری؟
    اولاً در همون قسمت AutoCorrect يه برگه به نام AutoText هست كه اگه عبارتي رو بهش بديم، به محض تايپ چند حرف اول اون عبارت، يه نوار زرد ظاهر ميشه كه مينويسه جهت درج عبارت كامل، كليد Enter را بزنيد و اگر Enter را نزنيم، تغييري در آن متن نمي دهد.

ثانياً روشي كه شخصاً براي تايپ استفاده مي كنم، شيوه استاندارد تايپ سرعتي است كه آموزش آن در اينجا گذاشته شده:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اما يادگيري اين روش، كار آساني نيست و نياز به تمرين زياد دارد. ولي پس از يادگيري، متعجب خواهيد بود كه چگونه بدون آن زندگي مي كرده ايد!

سوال1: آیا راهی هست که ما افعالی رو که اولش «می» داره به صورت سرهم (مثلا میرود) بنویسیم بعد خود ورد تبدیلش کنه به می رود. (البته بین می و رود نیم فاصله باشه نه فاصله کامل)
    تنها رراهي كه سراغ دارم اينه كه تمام اون افعال (يا فقط موارد پركاربردشون) رو به فهرست AutoCorrect اضافه كنيد تا جايگزين كنه!

سوال 2: این فارسی سازی که میگن رو از کجا میشه پیدا کرد؟ مثلاً من الآن «نیم فاصله» رو با Ctrl+- می زنم ولی مثل اینکه اگه اونو نصب کنی میشه با «Shift+Space» زد. از کجا میشه داونلودش کرد؟
    ميتونيد سي دي آفيس 2003 رو با فارسي ساز خريداري كنيد. اما فارسي ساز خود مايكروسافت هم هست كه هم Spell Checker فارسي داره هم قابليت فارسي كردن تمام گزينه هاي Word رو داره. فقط نميدونم استفاده از اين قابليت اجباري هست يا اختياري. چون خواستم نصبش كنم اما پيغام داد كه فقط روي آفيس 2003 نصب ميشه. وقتي بررسي كردم متوجه شدم آفيس من 2002 هست. لينك اون فارسي ساز اينه:
    (حجم 6.2 مگابايت)

راستی اون دیکشنری رو هم اگه بذاری ممنون میشم. ورد من اصلاً حالیش نمیشه زبون فارسی رو باید غلط گیری کنه. توی زبون فارسی کلمات انگلیسی رو فقط پیدا میکنه و ایراد میگیره. چه باید کرد؟
    اون فايل Custom.dic رو خواستم بگذارم براتون اما وقتي با NotePad بازش كردم ديدم كه يه فايل كاملاً خالي هست و به هيچ درد نمي خوره. ظاهراً فقط به عنوان يه فايل كمكي براي آفيس ساخته شده. به هرحال گذاشتمش اينجا:
    (حجم 2 كيلوبايت)

براي اضافه كردن اين فايل به آفيس 2003 به قسمت Tools> Options> CustomDictionary برويد. يا آن را در پوشه زير جايگزين فايل موجود كنيد:
    C:\Documents and Settings\[Your UserName]\Application Data\Microsoft\Proof

با سلام خدمت دوستان عزیز پی سی ورد
    یک سوالی در مورد ورد آفیس 2007 داشتم که میخواستم اگه ممکنه راهنماییم کنین
    میخواستم بدونم اگر بخوایم در آفیس برای هر متنی که تایپ میکنیم یک حالت برچسب داشته باشیم تا متنی که تایپ کردیم

رو سریعا بتونیم پیدا کنیم باید چی کار کرد ؟
    یعنی مثلا وقتی یک متنی رو سیو میکنیم باید چی کار کرد تا ورد بهش یه شماره اختصاص بده تا بر اساس همون شماره

سریعا اون متن رو پیدا کرد
    منظورتون رو متوجه نميشم. ما براي هر متني كه ميخواهيم Save‌ كنيم يك نام دلخواه ميگذاريم كه بعداً راحت بتونيم پيداش كنيم اين نام ميتونه يك عدد، يك كلمه معني دار، يا تركيبي از هر دو باشه.

من براي چندمين باره كه براي اين مشكل ويندوز و آفيسم رو عوض مي كنم

وقتي word رو باز مي كنم سيستم هنگ مي كنه و ريستارت ميشه

ضمنا ويندوزم هم سرويس پك 2 هست
    اين يك بيماري سخت افزاري هست كه جديداً زياد شايع شده. خودم هم همين مشكل رو داشتم. معمولاً علتش خرابي Ram يا پاور هست. من كه ناچار شدم رم رو عوض كنم تا برطرف شه. حالا شما لطفاً بگيد دقيقاً چه مواقعي رخ ميده؟ آيا هميشه پيش مياد يا فقط گهگاه؟ آيا فقط توي ورد هست يا برنامه هاي سنگين ديگه مثل بازيها و Photoshop و... هم همينطورند؟ آيا هنگام قفل كردن صداي خاموش شدن هارد را هم مي شنويد؟ آيا خود به خود ريستارت مي شود يا خودتان ريستارت مي كنيد؟

نهايتاً اين روش را امتحان كنيد:
    R-click: My Computer> Properties> Advanced> Startup: Settings

گزينه Automatically Restart را غير فعال كرده و OK كنيد. از اين پس، به جاي ريستارت شدن به شما يك پيغام خطا مي دهد. آن را يادداشت كرده و همينجا ذكر كنيد. اگر در اين پيغام خطا، اسمي از Physical Memory آمده باشد به احتمال قريب به يقين مشكل از رم است.

توپورد 2007 وقتی یه متنی رو select می کنیم سریعاً یه پنجره باز می شه که می تونیم مثلا رنگ، align و... اون متنو عوض کنیم
    اگه نخواهیم این پنجره ظاهر بشه باید چه کار کرد؟
    روي Home راست كليك كرده، گزينه Minimize The Ribbon را غير فعال كنيد.

حـــــرفـه ای mir@'s Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    اون سر دنیا

پيش فرض

سلام استاد جواد،

یه سوال مهم!

توی Auto Correct نمیشه از کلید ترکیبی Ctrl+- برای زدن نیم فاصله استفاده کرد. هیچ جوری حالیش نمیشه.

مثلاً من میخوام وقتی نوشتم «نرم» خودش تبدیلش کنه به «نرم افزار» البته بین «نرم»و «افزار» یک «نیم فاصله» باشه ولی نمیشه توی Auto Correct نیم فاصله گذاشت. چه کنم؟

استاد جواد من اون لینکی که دادید رو کامل اینستال کردم ولی مثل اینکه فقط منوها رو فارسی می کنه. البته مشکلی هم پیش نمیاد. با برمیگرده به انگلیسی.

با سپاس فراوان از زحمات شما و پاسخ های دقیق و موشکافانه
    Last edited by mir@; 02-05-2007 at 17:10.

پروفشنال رعد's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

عزیز منظورم اینکه که علاوه بر سیوی که خودمون میکنیم به هر اسمی خود ورد هم یک قسمتی داره که یک شماره رو به متن اختصاص میده و در متن هم اون شماره رو میزنه تا در مورد لزوم مثلا گفتن آقا فلان متن رو میخوایم با توجه به اون شماره ای که روی متن خورده سریعا از طریق اون عدد متن رو در ورد به دست آورد
    البته این رو که من میگم بخاطر اینکه با حجم بسیار زیادی متن سر و کار دارم و سرعت عمل لازمه

اگه نباشه جاش خالی می مونه leira's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    esfahan

پيش فرض

می شه بدون استفاده از Word Art ها یه متن رو به صورت وارونه نوشت ؟

آخر فروم باز javad2625's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

سلام استاد جواد،

یه سوال مهم!

توی Auto Correct نمیشه از کلید ترکیبی Ctrl+- برای زدن نیم فاصله استفاده کرد. هیچ جوری حالیش نمیشه.

مثلاً من میخوام وقتی نوشتم «نرم» خودش تبدیلش کنه به «نرم افزار» البته بین «نرم»و «افزار» یک «نیم فاصله» باشه ولی نمیشه توی Auto Correct نیم فاصله گذاشت. چه کنم؟

استاد جواد من اون لینکی که دادید رو کامل اینستال کردم ولی مثل اینکه فقط منوها رو فارسی می کنه. البته مشکلی هم پیش نمیاد. با برمیگرده به انگلیسی.

با سپاس فراوان از زحمات شما و پاسخ های دقیق و موشکافانه
    لطفاً اينقدر منو مخاطب نكنيد كه تاپيك اختصاسي نشه.

در مورد نيم فاصله (كه من با Shift+Space ميگذارم) امتحان كردم مشكلي وجود نداشت. مثلاً «مي‌آيد» توي AutoCorrect هم كار مي كرد. شايد اشتباهاً فكر كرديد كار نمي كنه. اما اگر واقعاً مشكل داره، كلمه دلخواه رو در خود ورد بنويسيد، سپس اون رو انتخاب (Highlight) كرده و سپس به قسمت AutoCorrect برويد. در اونجا كلمه شما به صورت Formatted توي قسمت With نوشته شده و نيم فاصله هم دست نخورده هست. اگر مي خواهيد سايز و فونت آن كلمه بنا به قسمت هاي مختلف متن تغيير كند، بايد قبل از زدن گزينه Add گزينه PlainText را انتخاب كنيد.

در ضمن استفاده از كاراكترهاي غير معمول مثل «نيم فاصله» رو توصيه نمي كنم. چون اگر متنتون رو روي اينترنت بگذاريد، كاربراني كه با كاراكترهاي استاندارد توي موتور جستجو سرچ مي كنند، متن شما رو پيدا نخواهند كرد.

اون Spell Checker كه گفتيد كار نمي كنه مطمئنيد؟ توي قسمت Tools> Options> Spelling and Grammar همه گزينه هاي موجود، فعال هستند؟ (به جز اونهايي كه با كلمه Ignore شروع ميشن)

عزیز منظورم اینکه که علاوه بر سیوی که خودمون میکنیم به هر اسمی خود ورد هم یک قسمتی داره که یک شماره رو به متن اختصاص میده و در متن هم اون شماره رو میزنه تا در مورد لزوم مثلا گفتن آقا فلان متن رو میخوایم با توجه به اون شماره ای که روی متن خورده سریعا از طریق اون عدد متن رو در ورد به دست آورد
    البته این رو که من میگم بخاطر اینکه با حجم بسیار زیادی متن سر و کار دارم و سرعت عمل لازمه
    نمي دونم اين كه مي فرماييد چي هست. اما اگه روش رو توي Word 2003 پيدا كرديد، توي 2007 معادلش رو پيدا مي كنم.

در ضمن مي تونيد يه سر به Insert> Quick Parts> Fields بزنيد. شايد اون چيزي كه مد نظرتون هست اونجا باشه. (درج شماره هاي خودكار و...) يا قسمت Mailing> Create Labels براي ايجاد برچسب هايي كه خود به خود متنشون عوض ميشه. اما اگه منظورتون گزينه File> Versions توي ورد 2003 هست ديگه توي 2007 ساپورت نميشه.

اما هر چقدر هم كه تعداد اسنادتون زياد باشه، با نامگذاري مناسب و دسته بندي اونها در پوشه هاي مختلف ميتونيد به سرعت سند دلخواه رو پيدا كنيد.

می شه بدون استفاده از Word Art ها یه متن رو به صورت وارونه نوشت ؟
    اگه اون رو داخل يه TextBox يا Table يا AutoShape هم بگذاريد ميشه وارونه اش كرد. اما در حالت عادي بدون اين كه داخل هيچ شيء ديگري باشه نميشه.
    Last edited by javad2625; 03-05-2007 at 17:04.

10. این کاربر از javad2625 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2007

12

salam man pedram hastam.mitooni sohbat koni?

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •