تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 28 از 1044 اولاول ... 1824252627282930313238781285281028 ... آخرآخر
نمايش نتايج 271 به 280 از 10440

نام تاپيک: ▓ Microsoft Word سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

آخر فروم باز javad2625's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

باز هم تشکر از آقا جواد، استاد مسلم Word
    چاكريم.
    اينجا استاد زياد هست.

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض بدو بدو كه يافتم! پلاگين SaveAsPDF براي Office 2007 بدون سريال، بدون كرك، بدون تست Office Geniune

با اين پلاگين ميتونيد فايلهاي Office2007 رو به راحتي هر چه تمام تر فقط با كليك روي Save As> PDF تبديل به PDF كنيد. سرعت عمل اين روش نسبت به روش هاي مشابه، حيرت انگير است و جالب اينجاست كه حتي لينك هاي شما را هم به صورت لينك واقعي كپي مي كند.نه به صورت تصوير يك لينك.

لازم به يادآوري است كه PDF يا Portable Document Format قالب استاندارد گذاشتن مقالات روي اينترنت است كه ضمن تامين امنيت اين مقاله ها (مثلاً امكان قفل كردن گزينه هاي Copy/Paste، قفل كردن Print، رمز گذاري، و...) متن هاي شما را به تصاوير ثابتي تبديل مي كند كه براي مشاهده آنها نياز به نصب هيچ گونه فونت يا نرم افزار اضافه اي (به جز Adobe Acrobat Reader) نداشته و مشكل به هم خوردگي آرايش متن يا شناخته نشدن فونت ها در ورژن هاي مختلف Word يا ورژن هاي مختلف ويندوز را ندارند.

جالب اينجاست كه فايل هاي PDF هر چند متن ها را به تصاوير ثابت تبديل مي كنند، اما بر خلاف عكس هاي معمولي، همچنان نوشته ها را شناخته و امكان جستجو، Copy/paste و... را نيز به كاربر مي دهند.

(چون آپلود P30World كار نمي كنه، لطفاً اون رو از سايت زير دانلود كنيد. به پست شماره 4 ضميمه شده)
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    Last edited by javad2625; 30-04-2007 at 22:05.

حـــــرفـه ای mir@'s Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    اون سر دنیا

پيش فرض

استاد جواد سلام، اولاً چرا توی پست قبلی لینک پلاگین نیست؟!!

ثانیاً می خواستم ببینم یک Spell Checking درست و حسابی برای زبان فارسی توی ورد سراغ نداری؟

ممنون

داره خودمونی میشه کیوان71's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

7

ثانیاً می خواستم ببینم یک Spell Checking درست و حسابی برای زبان فارسی توی ورد سراغ نداری؟

ممنون
    با سلام. مثل اینکه تایپیک اختصاصی شده برای آقای استاد جواد( با عرض ارادت خدمت ایشان)
    در مورد سوال من از spell checking برای MRT استفاده می کنم که نسبتا خوبه ولی نمی دونم برای چه شرکتیه

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

سلام امير جان. ببخشيد اشتباهي شد. حالا لينك رو همونجا گذاشم.
    در ضمن Spell Checker براي Office 2007 ندارم. سعي كردم ديكشنري Office 2003 رو به فهرست ديكشنري هاي Office 2007 اضافه كنم، اضافه هم شد اما كار نمي كرد. حالا اگه استاد كيوان بتونند فايل اون فارسي سازي كه گفتند يا لااقل فايل هاي ديكشنري اون رو كه با پسوند DIC در مسير زير:

c:\Documents and Settings\Javad\Application Data\Microsoft\UProof

قرار دارند برامون آپلود كنند شايد ما هم بتونيم استفاده كنيم. فهرست ديكشنري هاي فعال Office و مسير اونها رو در كامپيوتر خودتون ميتونيد از توي برنامه ورد با رفتن به قسمت Microsoft Office> Word Options> Proofing> Custom Dictionaries مشاهده كنيد.

حـــــرفـه ای mir@'s Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    اون سر دنیا

پيش فرض

استاد جواد مجدداً سلام،
    ببخشید این روزا زیاد مزاحم میشم آخه دارم گزارش نهایی پروژه رو می نویسم.

اول اینکه من Spell Checking برای Word2003 میخوام. اگه خوبشو دارید و محبت کنید ممنون میشم.

سوال دوم: همانگونه که میدانید با Ctrl+C کپی می کنیم و با Ctrl+V پیست. من در گزارشم 5-6 تا کلمه دارم که مکرراً استفاده شده. آیا امکانی هست که مثلاً تعریف کنم Ctrl+V+1 خودیخود کلمه اولم رو که قبلاً با مثلاً Ctrl+C+1 کپی کرده بودم پیست کنه، بعد بزنم Ctrl+V+2 بعد کلمه دومی رو که که قبلاً توی کلیپ بورد دارم پیست کنه؟
    البته میدونم کلیپ بورد چندتایی داریم. ولی آیا کلید میان بر (Short Key) هم داره برای هر آیتم موجود در اون؟

سوال سوم: من در متن گزارشم فرمول هایی باید بنویسم که خودشون سمت چپ قرار بگیرن و شماره شون سمت راس. یعنی هر فرمول یه شماره بخوره به این صورت. چطور میشه یه قسمت یک خط رو از چپ align کرد قسمت دیگه شو از راست. هردو تو یه خطه ها.

کیوان جان شما هم اگر اون دیکشنری فارسی رو بذاری اینجا خیلی ممنون میشیم. متشکرم

با سپاس فراوان از استاد جواد و کمک های بی شائبه شون
    باز هم مزاحم میشم

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2006

پيش فرض

اون متني رو كه توي آفيس مشكل داره، توي يه برنامه ديگه مثل نوت پد Paste كنيد اگه اونجا مشكلي نداشت پس دو حالت داره. يا اين كه يكي از فونت هاي آفيس خراب شده، كه اگه اون متن رو با فونت ديگري Paste كنيد مشكل حل ميشه يا آفيس كلاً خراب شده كه بايد Uninstall و مجدداً نصب بشه.

Format> Columns> Right to left> OK
    سلام دوست گرامي همين مشکل را با نت پد و وردپد هم پيدا کرده ام . راه چاره اي پسشنهاد مي کنيد؟

داره خودمونی میشه imhn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006

پيش فرض

سلام
    من نمی تونم اعداد فارسی تایپ کنم توی word 2007 این مشکلو دارم قبلا توی 2003 می تونستم لطفا کمکم کنید.

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

اول اینکه من Spell Checking برای Word2003 میخوام. اگه خوبشو دارید و محبت کنید ممنون میشم.
    برنامه هاي Spell Check روي اينترنت زياد هست. يه برنامه هم خود Microsoft گذاشته روي سايتش كه علاوه بر نصب امكانات فارسي، تمام گزينه هاي Word 2003 رو فارسي مي كنه. ولي من شخصاً تستشون نكردم. اون برنامه خود مايكروسافت رو هم دانلود كردم (حالا نميدونم از چه سايتي دانلود كردم و روي كدوم سي دي ريختمش اما اگه خواستي پيدا ميكنم لينك ميدم) ولي ترسيدم نصبش كنم. چون اگه همه گزينه ها فارسي ميشد، اونوقت ديگران كه در مورد word 2003 ازم سوال مي كردند، نمي تونستم مراحل رو دقيقاً با گزينه هاي انگليسي براشون تشريح كنم. فارسي سازي هم كه خودم توي خونه دارم (كه Spell checking و فونت هاي فارسي رو اضافه مي كنه) روي يه سي دي قفل دار هست و بدون سي دي كار نمي كنه. فايل ديكشنري آفيس 2003 خودم رو هم ميتونم بهت بدم اما مطمئن نيستم اگه نصبش كني كار كنه. به هر حال اگه خواستي اون فايل Custom.dic رو برات آپلود كنم تا توي پوشه مربوطه بگذاري.

اگه كسي لينك يه فارسي ساز تست شده رو داره لطفاً مرحمت كنه همه مون مستفيض بشيم.

سوال دوم: همانگونه که میدانید با Ctrl+C کپی می کنیم و با Ctrl+V پیست. من در گزارشم 5-6 تا کلمه دارم که مکرراً استفاده شده. آیا امکانی هست که مثلاً تعریف کنم Ctrl+V+1 خودیخود کلمه اولم رو که قبلاً با مثلاً Ctrl+C+1 کپی کرده بودم پیست کنه، بعد بزنم Ctrl+V+2 بعد کلمه دومی رو که که قبلاً توی کلیپ بورد دارم پیست کنه؟
    البته میدونم کلیپ بورد چندتایی داریم. ولی آیا کلید میان بر (Short Key) هم داره برای هر آیتم موجود در اون؟
    براي اين كار چند راه ساده تر وجود داره كه بهترينش استفاده از AutoCorrect هست. يعني براي هر يك از كلمات، عبارات، فرمول ها يا تصاوير پر كاربرد، يك علامت اختصاري (مثل «ناجا» يا «نزا») تعيين مي كنيد تا هر وقت اين عبارت را نوشته و Space را بزنيد آن عبارت خود به خود تبديل شود به مثلاً «نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران»!

براي اين كار به منوي Tools> AutoCorrect رفته علامت اختصاري مورد نظر را در قسمت Replace و آن عبارت پركاربرد را در قسمت With نوشته و Add را مي زنيد. دقت كنيد گزينه Replace Text as you type تيك خورده باشد. بعد هم OK كرده خارج مي شويد.

سوال سوم: من در متن گزارشم فرمول هایی باید بنویسم که خودشون سمت چپ قرار بگیرن و شماره شون سمت راس. یعنی هر فرمول یه شماره بخوره به این صورت. چطور میشه یه قسمت یک خط رو از چپ align کرد قسمت دیگه شو از راست. هردو تو یه خطه ها.
    نميشه دو تا Alignment براي يك سطر واحد تعيين كرد. البته ميشه اون قسمت از متن را تبديل به يك قسمت دو ستونه كرد يا يك جدول نامرئي در اونجا ترسيم كرد كه Alignment خونه هاي مختلفش متفاوت با هم باشند اما اين كاري كه شما گفتيد رو، به راحتي ميشه با دكمه Tab انجام داد. يعني فرمول دلخواه رو نوشته، سپس دكمه Tab رو مي زنيم و عدد مربوطه رو مي نويسيم. توي خط بعد هم همينطور. بدين ترتيب، تمام اعدادي كه در سمت راست فرمول ها قرار گرفته اند درست زير هم واقع خواهند شد. (البته مشاهده خواهيد كرد كه بعضي وقت ها لازم است دكمه Tab را بيش از يك بار بزنيم) اگر مشكلي بود بيشتر توضيح بدم.

سلام دوست گرامي همين مشکل را با نت پد و وردپد هم پيدا کرده ام . راه چاره اي پسشنهاد مي کنيد؟
    اگر قبلاً اين مشكل نبوده و الآن تازه ايجاد شده و فقط مربوط به يك متن خاص هم نمي شود و براي تمام متن ها همينطور است، به احتمال خيلي زياد، مشكل از خرابي فونتهاست. شما متني را كه در آفيس Paste مي كنيد انتخاب كرده و فونت آن را عوض كنيد. در فهرست فونتها، فونتي را انتخاب كنيد كه عبارت «ابجد هوز» جلوي آن نوشته شده. فونت هايي كه عبارات ديگري مثل «ا ب ج د ه و ز» جلويشان نوشته است، غالباً خراب هستند. با انتخاب فونت سالم، بايد متن هم سالم ديده شود. اگر اينطور نبود، يك سري فونت سالم در پوشه Windows\Fonts نصب كنيد. اگر باز هم حل نشد، احتمالاً ويندوز شما ويروسي شده و يا بايد آن را پاك كرده از اول نصب كنيد،

سلام
    من نمی تونم اعداد فارسی تایپ کنم توی word 2007 این مشکلو دارم قبلا توی 2003 می تونستم لطفا کمکم کنید.
    روي دكمه Microsoft Office (گوشه بالا سمت چپ) كليك كنيد، گزينه هاي Word Options> Advanced را انتخاب كرده، با نوار پيمايش (ScrollBar) سمت راست، صفحه را به پايين برده، گزينه Numeral را روي Context گذاشته و Ok را بزنيد. مشكل حل مي شود.

پروفشنال venlo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    منم اومدم كه همين سوال رو بپرسم دوستمون javad2625 جواب داده
    ممنون خيلي زياد

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •