تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 27 از 1044 اولاول ... 1723242526272829303137771275271027 ... آخرآخر
نمايش نتايج 261 به 270 از 10440

نام تاپيک: ▓ Microsoft Word سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

سلام،

می خواستم بدونم عزیزانی که از ورد 2007 استفاده کردن، آیا راضین؟ خیلی نسبت به 2003 مزیتاش بیشتره؟

مخصوصاً از لحاظ فارسی نویسی و فرمول نویسی. آیا ارزش ارتقا از 2003 به 2007 رو داره؟ (حداقل های سخت افزاری مورد نیاز 2007 چیه؟)

یه سوال دیگه. من روی یک کامپیوتر وقتی در حالت فارسی با زدن Alt+Shift یک کلمه انگلیسی می نویسم و بعد دکمه End رو میزنم، دوباره خود به خود فارسی میشه و نیازی به زدن دوباره Alt+Shift نیست.
    ولی روی یک کامپیوتر دیگه بعد از زدن کلید End همچنان انگلیسی میمونه. چطوری میشه حالت اول رو در این مورد هم پیاده کرد؟

ممنون
    در ورد سوال اول اگه کار زیاد حرفه ای نمی کنید به نظر من لزومی نداره به خصوص که یه کم زمان می بره یادگیریش، یعنی با 2003 یه فرقایی داره که گاهی وقتا آدم این شکلی میشه

در مورد سوال دومتون هم فکر کنم دلیلش اینه که مثلاً شما دارید وسط یک جمله یک کلمه انگلیسی می نویسید و یا اولش... به هر حال آخر جمله با زبان فارسی تنظیم شده و وقتی شما end می زنید زبان خود به خود فارسی میشه. ممکنه اگه چند حرف و حتی گاهی یک حرف به عقب برگردید زبان دوباره تغییر کنه. امتحان کنید...
    فکر نمی کنم ربطی به کامپیوتر داشته باشه

آخر فروم باز javad2625's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

جواد جان
    فکذ کنم منطورت تو ورد 2003 بود چون تو ورد 2007 هیچ اثری از برگه AutoText نیست
    نمی دونم من هر چی می گردم چیزی جایگزینش پیدا نمی کنم
    واقعاً از مایکروسافت بعید بود
    اصلاً user friendly درست نکرده
    خوب دوست عزيز از اول ميگفتي 2007 كه ذهن گمراه ما رو گمراه تر نكني
    توي 2007 هر چقدر گشتم چنين امكاني رو پيدا نكردم. ظاهراً به نظرشون رسيده به درد كسي نميخورده و حذفش كردند. توي Help هم چيزي در موردش ننوشته بود. خداييش خودم هم هيچ وقت از اون امكان استفاده نميكرده. همون autocorrect معمولي خيلي بهتر بود.

در مورد UserFriendly نبودن هم تا حدي با شما موافقم. اما به نظرم اين حرف يه خورده هم به خاطر ذهنيت اوليه ما كاربران ويندوز هست كه تصور تغيير ساختار اين چنيني رو نداشتيم. واگرنه از خيلي جهات هم بهتر شده. مثلاً بسياري كارهايي كه قبلاً بايد چند مرحله براي انجامش طي ميشد، حالا با يه دكمه ساده توي نوار ابزار انجام ميشه.

سلام،

می خواستم بدونم عزیزانی که از ورد 2007 استفاده کردن، آیا راضین؟ خیلی نسبت به 2003 مزیتاش بیشتره؟

مخصوصاً از لحاظ فارسی نویسی و فرمول نویسی. آیا ارزش ارتقا از 2003 به 2007 رو داره؟ (حداقل های سخت افزاری مورد نیاز 2007 چیه؟)

یه سوال دیگه. من روی یک کامپیوتر وقتی در حالت فارسی با زدن Alt+Shift یک کلمه انگلیسی می نویسم و بعد دکمه End رو میزنم، دوباره خود به خود فارسی میشه و نیازی به زدن دوباره Alt+Shift نیست.
    ولی روی یک کامپیوتر دیگه بعد از زدن کلید End همچنان انگلیسی میمونه. چطوری میشه حالت اول رو در این مورد هم پیاده کرد؟
    من از 2007 راضيم. اما مزيت هاش اونقدر بيشتر نيست كه توصيه كنم 2003 رو فراموش كنيد. خودم اول 2003 پاك كردم و 2007 رو نصب كردم. بعد ديدم كه خيلي پيش مياد به همون نسخه 2003 نياز پيدا كنم. چون اولاً جاي بعضي گزينه ها رو توي 2007 پيدا نميكردم، ثانياً خيليها در مورد ورد، اكسل، پاورپوينت و... 2003 ازم سوال مي كردند كه مجبور بودم براي جوابشون 2003 رو نگاه كنم.

بعد اومدم هر دو نسخه رو روي يه ويندوز نصب كردم كه امكان پذير بود. اما وقتي مثلاً به 2003 ميرفتم بعد كه ميخواستم دوباره 2007 رو بيارم يه كمي طول ميداد تا تنظيمات ويندوز رو تغيير بده و دوباره لود بشه. نهايتاً 2 تا ويندوز نصب كردم كه روي يكي نرم افزارهاي قديمي مثل Office 2003, IE6 و... رو كار مي كنم روي ديگري نسخه هاي جديد رو نصب مي كنم. اينطوري خيلي راضي ترم. شما هم اگه ميتونيد 2 تا ويندوز داشته باشيد همين كارو بكنيد اما اگه نميتونيد به نظرم يه مدت براي تجربه، هر دو رو با هم داشته باشيد و اگه ديديد كه يكيش بهتر از ديگري هست اون ديگري رو حذف كنيد. از لحاظ فارسي نويسي و فرمول نويسي هم 2007 تقريباً معادل 2003 هست. نه مزاياي خيلي خاص و نه معايب خيلي خاصي در اون سراغ دارم.

در مورد نياز سخت افزاري هم فكر مي كنم روي Peintium 3 به بالا نصب بشه. اما ويندوزتون بايد حتماً ويندوز اكس پي سرويس پك 2 به بالا باشه. اگه دقيقتر خواستيد تا بررسي كنم.

در مورد عوض شدن خودكار زبان صفحه كليد هم توي ورد كامپيوتر اول گزينه Automatically Switch betweek languages فعال هست در دومي فعال نيست. اين گزينه رو توي يكي از برگه هاي قسمت Options از منوي Tools مي تونيد پيدا كنيد. فكر مي كنم برگه Editing باشه.

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

اين هم لينك آموزش نسخه 2007 به علاوه ذكر تفاوت هاي اون با 2003 كه اگه يكي از مديران يا جناب Kazemfdisk لطف كنند و اون رو (يا حداقل لينك اون رو) به پست اول همين تاپيك اضافه كنند فكر مي كنم براي عده اي مفيد باشه.

آموزش قوي ترين نرم افزار تايپ (Word 2007) در يك جلسه
    همانطور كه مي دانيد، Microsoft Office Word قويترين نرم افزار تايپ در دنياست كه اكثر مراكز تايپ و كپي، مراكز تحقيقاتي، ‌سازمان ها و... جهت امور تايپي خود از آن استفاده مي كنند. كار با Word جزو مهارت هاي هفت گانه ICDL يعني گواهينامه بين المللي كاربري كامپيوتر بوده و با يادگيري اين مهارت شما قادر خواهيد بود نوشته هاي خود را به جاي دستنويسي، با كامپيوتر بنويسيد.

آموزش Word 2003 يك دوره 2 ماهه دارد كه با شهريه 30 هزار تومان در آموزشگاه هاي مختلف برگزار مي شود. ما در اينجا قصد داريم مباني Word 2007 را در يك جلسه به علاقمندان آموزش دهيم.

در اين مقاله مي خوانيد:
    1- محيط Word 2007 و تفاوت هاي آن با Word 2003
    2- نوشتن، ويرايش و آرايش متن در Word 2007
    3- ذخيره متن در حافظه كامپيوتر در قالب سند Word 2007

1- محيط Word 2007 و تفاوت هاي آن با Word 2003

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

الف) تفاوت هاي Word 2007 با Word 2003
    محيط Word 2007 كاملاً نسبت به Word 2003‌ تغيير كرده و با استاندارد ذهني كاربران ويندوز كمي نامطابق شده است. اما با اين وجود طرز كاري آسان تر و قوي تر از نسخه هاي قبلي داشته و عليرغم دارا بودن تمام مزايا و امكانات نسخه هاي قبل، بعضي معايب آنها را برطرف كرده است. مهم ترين تفاوت Word 2007 با Word 2003 به هم خوردن ساختار نوار منو (Menu Bar) و تبديل شدن تمام گزينه ها به ميانبرهاي مستقيم در نوار ابزار (Toolbar) است.

ب) اجزاي اصلي محيط كار Word 2007
    به طور كلي، سه قسمت اصلي پنجره كار Word 2007 را مي توان اينها دانست:

1- دكمه Microsoft Office: كه يك دايره بزرگ در گوشه بالا و سمت چپ صفحه است كه مشابه منوي File را در نسخه هاي قديمي عمل مي كند. از اين دكمه براي انجام كليه امور روي سندهاي ورد از جمله ايجاد، باز كردن، بستن، ذخيره و چاپ سند استفاده مي شود (به هر متني كه در برنامه ورد نوشته شده و با نام دلخواه، روي حافظه ذخيره شود، يك سند (Document) مي گوييم).

2- نوار ابزار ورد: كه شامل تعداد زيادي شكلك ها و علائم كوچك درست در زير دكمه Microsoft Office مي باشد. شكل و عملكرد اين دكمه ها، با كليك روي هر يك از منوهاي Page Layout, Insert, Home,... تغيير مي كند.

3- نماي چاپي سند (Document Print Layout): كه به شكل يك كاغذ A4 بوده و نماي سند را بعد از چاپ روي كاغذ A4 نمايش مي دهد. (همان قسمتي كه در شكل، كلمه بسم الله الرحمن الرحيم روي آن نوشته شده)

2- نوشتن و ويرايش متن در Word 2007
    الف) چگونه به زبان فارسي بنويسم؟
    براي نوشتن متن به زبان فارسي، كافي است دكمه هاي Alt+Shift را فشرده و سپس (براي راست چين شدن نوشته ها) دكمه هاي Ctrl+Shift سمت راست را بزنيد. براي بازگشت به زبان انگليسي، دوباره Alt+Shift را زده و (در صورت تمايل به چپ چين شدن نوشته ها) كليدهاي Ctrl+Shift سمت چپ را بزنيد.

تذكر: چنانچه زبان فارسي ويندوز شما فعال نباشد، بايد سي دي ويندوز اكس پي را در درايو سي دي گذاشته و مراحل زير را جهت فعال كردن آن طي كنيد:
    Start> Control Panel> Date, Time, Language and Regional Options> Regional and Language Options> Languages> Install files for complex scripts> Apply> Details> Add> Farsi> OK> OK

ب) نوشتن و ويرايش متن:
    يك خط عمودي چشمك زن، روي كاغذ A4 برنامه مشاهده مي كنيد. شما مي توانيد با زدن كليدهاي حروف دلخواه از صفحه كليد، متن مورد نظرتان را درست در جايي كه همان خط عمودي چشمك زن قرار دارد بنويسيد. به اين خط چشمك زن، نشانگر متن (Text Pointer) مي گوييم.

جهت تغيير مكان نشانگر متن، مي توانيم از دكمه هاي جهتي صفحه كليد استفاده كرده يا با موس روي نقطه دلخواه كليك كنيم. چنانچه نشانگر متن به آخر متن جاري برسد، نمي توانيم بر ماوس يا دكمه جهتي آن را پايينتر ببريم. بلكه بايد با دكمه Enter‌ يك خط خالي جديد به متنمان اضافه نماييم.

هميشه براي پاك كردن حرف قبل از نشانگر، از دكمه BackSpace (بالاي Enter) و براي پاك كردن حرف بعد از نشانگر، از دكمه Delete (سمت راست Enter) استفاده مي كنيم.

پ) آرايش متن:
    جهت تغيير اندازه متن: از منوي Home (بالا و سمت چپ صفحه) روي منوي باز شونده Size كليك كرده و عدد دلخواه را بر مي گزينيم. (در مثال بالا، عدد 14 انتخاب شده)

جهت تغيير دستخط (فونت) متن: در منوي Home (بالا و سمت چپ صفحه) از منوي باز شونده Font نام خط دلخواه را انتخاب مي كنيم. (در شكل بالا، نام Calibri Body انتخاب شده).

جهت پررنگ كردن، كج كردن و زير خط دار كردن متن: از دكمه هاي Bold, Italic و Underline كه با حروف B, U, I در نوار ابزار Home در قسمت Font قرار دارند استفاده مي كنيم.

جهت چپ چين، راست چين، وسط چين و هم تراز كردن خطوط متن: در نوار ابزار Home قسمت Paragraph از گزينه هاي Right-to-left, Left-to-Right, Center و Justify استفاده مي كنيم.

جهت تغيير رنگ متن: در منوي Home، قسمت Font از دكمه Font color استفاده مي كنيم.

3- ذخيره متن در حافظه كامپيوتر در قالب سند Word 2007:
    جهت ذخيره سند جاري روي حافظه: روي دكمه Microsoft Office (در گوشه بالا و سمت چپ صفحه) كليك كرده و گزينه Save‌ را انتخاب نموده، پس از انتخاب مكان ذخيره سند و نام دلخواه براي سند، دكمه Save را مي زنيم.

بروز رساني: اول/ تاريخ آخرين به روز رساني: 8/11/1385
    Last edited by javad2625; 29-04-2007 at 00:16.

پروفشنال shvalaie's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوست عزيز javad2625 ممنون از توضيحات كاملتون ... واقعا احتياج به اين توضيحات داشتم

پروفشنال shvalaie's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با سلام
    من دارم روي يه فايل بزرگ ورد كار مي كتنم كه پر رفرنسه. نمي دونم چرا ورد خودش بعضي از پاورقي هاي يه صفحه رو مي بره صفحه بعد (نه اينكه نصفش رو ببره ها، كلا پاورقي رو مي بره صفحه بعد) كسي مي دونه راه حلي براي اينكه ورد اين كار رو نكنه هست يا نه؟
    اين مشكل براي من هم وجود داشته (در متن فارسي). و هنگامي پيش مياد كه پاورقي مربوط به آخرين سطر از يك صفحه باشه و فاصله اون سطر تا محل نوشته شدن پاورقي خيلي كم باشه. تنها راه حلي هم كه براش سراغ دارم اينه كه با كمي دستكاري فاصله سطرها، آخرين سطر اون صفحه رو به ابتداي صفحه بعد منتقل كنيم تا مشكل حل بشه.
    سلام دوست عزيز

راهنمايي هايي كه دستمون avad2625 كردند كاملا صحيح است فقط اجازه ميخوام يك نكته رو اضافه كنم...

من خودم شخصا زياد با دستكاري فاصله سطرها موافق نيستم... ترجيح ميدم كه از روش ديگه اي استفاده كنم

فرض كنيد كه شما يه پاراگراف دارين كه 4 خطه و خط آخرش يعني خط چهارم فقط يك كلمه است ... خوب ميتونيد با يه دستور اين كار رو بكنين...
    اون پاراگراف رو بلوك كنين و بعد روش رايت كليك كرده و font رو انتخاب كنين و توي سربرگ دوم character spacing رفته و spacing رو condensed انتخاب كنين... اگه عدد 1/0 رو انتخاب كردين و سطر چهارم جمع نشد، پس عدد 2/0 رو انتخاب كنين .. تجربه نشون داده كه براي فونت فارسي تا عدد 3/0 و يا حتي 4/0 خوبه اما براي فونت غيرفارسي، تا عدد 2/0 بيشتر نميشه انتخاب كرد.

البته اين روش هميشه جواب نميده ... اگه پاراگراف بزرگي داشته باشين، مثلا حدود 20 خط كه خط بيستم هم يك كلمه نباشه ... حتي كاملا پر باشه ... اونوقت ممكنه كه جمع بشه چون تعداد كلمات در اين پاراگراف زياده ..

اما مثلا اگه يه پاراگراف 3 سطري داشته باشي كه سطر سومش فقط يه كلمه مثل است باشه ... ممكنه هيچ جوري نتوني جمعش كني.

روش عكسش هم ميشه اگه expanded رو انتخاب كنين يه پاراگراف 4 يا 5 خطي رو ميتونين 5 يا 6 خطي كنين...

و خوب اين هم مثل روش بالاست... اگه سطر آخر پاراگرافتون دو يا سه كلمه باشه جواب نميده وقتي جواب ميده كه سطر آخر پر باشه.
    -------------------------------------------------------------
    نكته:

ميدونين كه توي ورد هر وقت كه توي يه پاراگراف تغييري ايجاد ميكنين... اگه اينتر بزنين اون تغييرات (يا به اصطلاح اون فرمت) به پاراگراف بعدي هم منتقل ميشه...
    بنابراين حواستون باشه كه اين تغيير توي تمام پاراگرافهاي بعدي اعمال نشه....

حـــــرفـه ای mir@'s Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    اون سر دنیا

پيش فرض

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] عزیز،

واقعاً توضیحاتتون مفید و کامل و عالی بود.

سپاس گزارم

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2006

پيش فرض

سلام. تا مدتي پيش ورد 2003 من هيچ مشکلي نداشت ولي مدتي هست که موقع کپي و پيست کردن يک متن فارسي نوشته ها به شکل خطي عجيب و غريب متشکل از دايره و بيضي چيزي مثل خط عبري و اينجور چيزها ميشه دوستي ميتونه علتش رو توضيح بده. پيشاپيش سپاسگزارم.

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    اون سر دنیا

پيش فرض

سلام خدمت بزرگواران،

یک اشکال: وقتی در ورد 2003 فارسی می نویسم و تموم میشه، بعدش که نوشته ها رو به حالت دو ستونه تبدیل می کنم ستون اول میره سمت چپ، در حالی که اصولاً باید از سمت راست شروع بشه دیگه.

چه کنم؟؟

ارادتمند

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

سلام. تا مدتي پيش ورد 2003 من هيچ مشکلي نداشت ولي مدتي هست که موقع کپي و پيست کردن يک متن فارسي نوشته ها به شکل خطي عجيب و غريب متشکل از دايره و بيضي چيزي مثل خط عبري و اينجور چيزها ميشه دوستي ميتونه علتش رو توضيح بده. پيشاپيش سپاسگزارم
    اون متني رو كه توي آفيس مشكل داره، توي يه برنامه ديگه مثل نوت پد Paste كنيد اگه اونجا مشكلي نداشت پس دو حالت داره. يا اين كه يكي از فونت هاي آفيس خراب شده، كه اگه اون متن رو با فونت ديگري Paste كنيد مشكل حل ميشه يا آفيس كلاً خراب شده كه بايد Uninstall و مجدداً نصب بشه.

سلام خدمت بزرگواران،

یک اشکال: وقتی در ورد 2003 فارسی می نویسم و تموم میشه، بعدش که نوشته ها رو به حالت دو ستونه تبدیل می کنم ستون اول میره سمت چپ، در حالی که اصولاً باید از سمت راست شروع بشه دیگه.

چه کنم؟؟

ارادتمند
    Format> Columns> Right to left> OK

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    اون سر دنیا

پيش فرض

باز هم تشکر از آقا جواد، استاد مسلم Word

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 3 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 3 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •