تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 21 از 1044 اولاول ... 1117181920212223242531711215211021 ... آخرآخر
نمايش نتايج 201 به 210 از 10440

نام تاپيک: ▓ Microsoft Word سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

پروفشنال shvalaie's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

يه سوال
    توي ورد 2007 ، چطور ميشه توي equation editor عددها رو فارسي نوشت؟
    تو آفيساي قبلي يه منوي define بود . . .اما اينجا خبري ازش نيست
    سلام

براي من اينجاست: style>other اينجا ميتوني فونت رو انتخاب کني

البته براي من فقط فونتهاي B دار جواب ميده... احتمالا براي شما هم همينطوره.

2. این کاربر از shvalaie بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز javad2625's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

نوشته شده توسط hemo
    يه سوال
    توي ورد 2007 ، چطور ميشه توي equation editor عددها رو فارسي نوشت؟
    تو آفيساي قبلي يه منوي define بود . . .اما اينجا خبري ازش نيست
    ظاهراً طراحان Office فراموش كرده اند كه اعداد را در قسمت Equation Editor مطابق زبان صفحه كليد تغيير دهند، اما اگه اين كار رو بكنيد تمام اعداد فارسي مي شوند:

دكمه Office (در گوشه بالا و سمت چپ محيط كار Word2007) را زده، مراحل زير را طي كنيد:

Word Options> Advanced> Show Document Content> Numeral = Hindi> OK

داره خودمونی میشه Bizhan26's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    گمباگبار

پيش فرض رفع مشكل فارسي كردن عدد مرجع زيرنويس

با اينكه مدتي از سئوال شما گذشته ولي براي اين كار دو راه حل وجود داره
    1- با Backspase عدد مرجع را پاك كنيد و خودتان عدد بزنيد البته اين روش سيستم را از حالت خودكار خارج ميكند و بايد براي تمام رفرنس نامبرها اصلاح صورت گيرد
    2- پس از اينكه زيرنويس را ايجاد كرديد منوي Style & formating را فعال كرده سپس عدد مرجع پارورقي يا همان رفرنس نامبر را هي لايت نمانيد در اين حالت فومت مربوط به عدد مرجع در قسمت بالاي منوي Style & formating قرار مي گيرد از اين منو تغيير فرمت را انتخاب و فونت مربطه را (هم لاتين و هم فارسي) را با يك فونت فارسي (نازنين و يا B Mitra) عوض كنيد (توجه داشته باشيد كه همه فونتهاي فارسي عدد فارسي ندارند) حال چنانچه وضعيت جديد را به الگو اضافه كيند در تمام زيرنويس ها عدد مرجع فارسي خواهد شد.

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با اينكه مدتي از سئوال شما گذشته ولي براي اين كار دو راه حل وجود داره
    1- با Backspase عدد مرجع را پاك كنيد و خودتان عدد بزنيد البته اين روش سيستم را از حالت خودكار خارج ميكند و بايد براي تمام رفرنس نامبرها اصلاح صورت گيرد
    2- پس از اينكه زيرنويس را ايجاد كرديد منوي Style & formating را فعال كرده سپس عدد مرجع پارورقي يا همان رفرنس نامبر را هي لايت نمانيد در اين حالت فومت مربوط به عدد مرجع در قسمت بالاي منوي Style & formating قرار مي گيرد از اين منو تغيير فرمت را انتخاب و فونت مربطه را (هم لاتين و هم فارسي) را با يك فونت فارسي (نازنين و يا B Mitra) عوض كنيد (توجه داشته باشيد كه همه فونتهاي فارسي عدد فارسي ندارند) حال چنانچه وضعيت جديد را به الگو اضافه كيند در تمام زيرنويس ها عدد مرجع فارسي خواهد شد.
    سلام و ممنون

تمام اين راهها رو قبلا امتحان کردم نشد که نشد...
    ميدونين مشکل کجاست؟
    وقتي که modigy style رو ميزنم و فونت رو عوض ميکنم و حتي فرمتش رو complex انتخاب ميکنم.... طبيعتا ok ميزنم... اما وقتي که بلافاصله دوباره وارد همين منو ميشم انگار که چيزي رو تغيير ندادم... همه چي به حالت قبلش برگشته

خوشحال ميشم راهنمايي کنين... ممنون

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

درود من اينو نديدم . . .تو ورد 2007
    درود

شايد اگه بيشتر بگردي پيدا کني .... بايد يه قسمتي که توش بشه فونت رو انتخاب کرد باشه...

درسته . . . خيلي ممنون . . . فكر كنم تنها راهش همين باشه . . .البته موقع نوشتن به زبان انگليسي بايد دوباره اون رو به حالت Context در بياريم
    يه سوال اساسي:

و اونوقت اگه هم متن فارسي و هم متن انگليسي رو توي يه فايل و توي يه صفحه داشتي، چکار ميکني؟

آخر فروم باز javad2625's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

البته، گذشته از شوخي، يه راه حل ديگه هم پيدا كردم (براي مواقعي كه تعداد اعداد فارسي كه در Equation Editor مي خواهيم بنويسيم زياد نيست) :

Automatic Language Switching رو غير فعال كنيد.
    Numeral رو روي Context بگذاريد.

حالا يه عدد رو به فارسي توي متن سند بنويسيد. و سپس اون را Copy/paste كنيد توي Equation Editor. خواهيد ديد كه اعداد در Equation Editor فارسي مي شوند. البته براي اين كه عملگرها (مثلاً + * - و... ) در سمت چپ اعداد نوشته شوند، بايد هر بار مي خواهيم عملگري را بنويسيم، ابتدا با Alt+shift زبان را انگليسي كرده، آن عملگر را نوشته و سپس دوباره با Alt+Shift زبان را فارسي كرده و عدد پس از آن را بنويسيم.

حتمالاً بايد راه آسونتر از اين هم باشه. اگه كسي كشف كرد لطفاً بگه.

ممنون
    Last edited by javad2625; 07-03-2007 at 09:37.

اگه نباشه جاش خالی می مونه smd7m's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005

پيش فرض

اگر ار فونتهای مختلفی استفاده کردید و اعداد لاتین بود از Badr استفاده کنید و استیل رو بر روی تکس تنظیم کنید.
    Last edited by smd7m; 06-03-2007 at 22:14.

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

البته، گذشته از شوخي، يه راه حل ديگه هم پيدا كردم (براي مواقعي كه تعداد اعداد فارسي كه در Equation Editor مي خواهيم بنويسيم زياد نيست) :

Automatic Language Switching رو غير فعال كنيد.
    Numeral رو روي Context بگذاريد.

حالا يه عدد رو به فارسي توي متن سند بنويسيد. و سپس اون را Copy/paste كنيد توي Equation Editor. خواهيد ديد كه اعداد در Equation Editor فارسي مي شوند. البته براي اين كه عملگرها (مثلاً + * - و... ) در سمت چپ اعداد نوشته شوند، بايد هر بار مي خواهيم عملگري را بنويسيم، ابتدا با Alt+shift زبان را انگليسي كرده، آن عملگر را نوشته و سپس دوباره با Alt+Shift زبان را فارسي كرده و عدد پس از آن را بنويسيم.

حتمالاً بايد راه آسونتر از اين هم باشه. اگه كسي كشف كرد لطفاً بگه.

ممنون

من راه حل ساده تر رو دارم با فونتهاي B nazanin و ... خلاصه تمام فونتهاي B دار تايپ ميكنم. خيلي راحت و آسون. باهاشون ميشه توي فرمول به راحتي فارسي تايپ كرد چه عدد چه حروف و كلمات

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

لطف کنید در مورد اینکه به چه صورت می تونیم قالب شعر رو طراحی کنیم هم صحبت کنند ... (دو ستونی)
    دانلود كنيد....

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اميدوارم مفيد باشه.

بابت فايل آموزشي هم ممنون اما نميدونم چرا لينكش براي من بسته است ... ميگه مشترك گرامي دسترسي به اين سايت امكان پذير نيست....
    Last edited by shvalaie; 08-03-2007 at 00:19.

اگه نباشه جاش خالی می مونه smd7m's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005

پيش فرض

با تشکر از shvalaie عزیز
    اینکار رو من هم همیشه انجام میدم ....
    می خواستم ببینم شما با VBA کار کردید..
    اگر اینصوری هست بشینیم و یک نوار ابزار مجزا برای قالب شعر طراحی کنیم ...
    البته مشکلی که من دارم نمیدونم به چه صورت می شه سکیوریتی ماکرو رو در هنگام باز شدن ورد بصورت خودکار بر روی گزینه LOW تنظیم کرد.
    اگر پیشنهادی در این زمینه دارید متشکر می شم.

بابت فايل آموزشي هم ممنون اما نميدونم چرا لينكش براي من بسته است ... ميگه مشترك گرامي دسترسي به اين سايت امكان پذير نيست....
    لینک درسته و کار هم می کنه ...
    Last edited by smd7m; 08-03-2007 at 09:15.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •