تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 1044 اولاول 12345612521025021002 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 10440

نام تاپيک: ▓ Microsoft Word سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

پروفشنال shvalaie's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط balaghi
    مشكل ديگر اينكه براي تايپ كلمه (كلمه الله) كه بايد روي ه دو نقطه بياييد در ورود وجود ندارد البته اين در فوت لوتوس و فونت هاي ديگر فارسي مي باشد.
    دوست عزيز سلام

البته كلمه الله كه با ت گرد (ة) نوشته نميشود و من از نوع قلم B nazanin براي تايپ استفاده ميكنم و وقتي شيفت ه را ميگيرم ه با همزه مياد يعني مثل خانه ي كه البته اون ي به صورت همزه روي ه است. و چون در اين نوع قلم ة گرد وجود ندارد نوع قلم را عوض ميكنم و از نوع قلم مشابه ولي عربي استفاده ميكنم.

در ضمن عضويتتون هم مبارك

روي بقيه موارد هم كار ميكنم. اگه نتيجه داد.....
    Last edited by shvalaie; 16-11-2006 at 14:26.

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

همچنين اگر درباره تغيير طول خط مجزا كننده پاورقي از متن نيز راهنمايي كنيد ممنون مي شوم.
    در ضمن براي تغيير خط پاورقي ميتوانيد از روش زير عمل كنيد:
    در منوي view رفته و normal را انتخاب كنيد. توجه كنيد كه اگر اين كار را نكنيد به خط پاورقي دسترسي نخواهيد داشت. به عبارت ديگر خط پاورقي فقط از طريق normal view قابل دسترسي است.

سپس روي عدد پاورقي داخل پاراگراف دبل كليك كنيد.

يك پنجره زير صفحه باز ميشود.

روي فلش footnotes كليك كنيد و بعد foontnote seperator را انتخاب كنيد.

خب حالا خط اونجاست ميتونين راست چين بكنين يا چپ چين و يا اينكه پاكش كنيد ....

3. این کاربر از shvalaie بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط shvalaie
    در ضمن براي تغيير خط پاورقي ميتوانيد از روش زير عمل كنيد:
    در منوي view رفته و normal را انتخاب كنيد. توجه كنيد كه اگر اين كار را نكنيد به خط پاورقي دسترسي نخواهيد داشت. به عبارت ديگر خط پاورقي فقط از طريق normal view قابل دسترسي است.

سپس روي عدد پاورقي داخل پاراگراف دبل كليك كنيد.

يك پنجره زير صفحه باز ميشود.

روي فلش footnotes كليك كنيد و بعد foontnote seperator را انتخاب كنيد.

خب حالا خط اونجاست ميتونين راست چين بكنين يا چپ چين و يا اينكه پاكش كنيد ....
    از راهنمايي شما خيلي متشكرم
    مسئله خط پاورقي و نقطه بالاي ه كما بيش حل شد ولي يك موضوع باقي ماند و آن هم عدد داخل خود پاورقي نه در پاراگراف است كه براي پاورقي ها فارسي هم عدد انگليسي مي زند ولي در خود پاراگراف عدد فارسي مي آيد .
    لطفا راهنمايي بفرماييد.
    متشكر

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

از راهنمايي شما خيلي متشكرم
    مسئله خط پاورقي و نقطه بالاي ه كما بيش حل شد ولي يك موضوع باقي ماند و آن هم عدد داخل خود پاورقي نه در پاراگراف است كه براي پاورقي ها فارسي هم عدد انگليسي مي زند ولي در خود پاراگراف عدد فارسي مي آيد .
    لطفا راهنمايي بفرماييد.
    متشكر
    سلام
    ميدونم من خودم هم اين مشکل رو داشتم و دارم. و تا حالا هر كار كردم نتونستم اين مشكل رو حل كنم.

ظاهرا فقط توي ويندوز 98 با فارسي سازه كه درست عمل ميكنه وگرنه توي ايكس پي .....

تنها راه حلي كه به نظرم ميرسه اينه كه به جاي اينكه خودكار عدد بندازه توي symbol بهش عدد فارسي بدين.

ميدونم، ميدونم که
    اين راه خيلي سخته و اگه يه زيرنويس رو حذف کنين مجبورين که يکي يکي بقيه رو هم عوض کنين.

شرمنده

آخر فروم باز jedivssith's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006

پيش فرض

مي خواهم نوار ابزار سفارشي را ذخيره كنم تا بعد از نصب ويندوز جديد آن را Load نمايم

درود

چطوري مي شود نوار ابزارهاي سفارشي را ذخيره كرد تا بعد از نصب ويندوز و نصب آفيس احتياجي به ساختن دوباره ابزارها نباشد ؟‌ آيا يك فايل Template را بايد ذخيره كرد و اين كار اختلالي بوجود نمي آورد ؟ منتظر جواب دوستان هستم. در ضمن از دوست عزيز و مسلط به برنامه ورد جناب Shvalaie به خاطر پاسخگويي به سوالات بخصوص در سوال بنده كه مدتي پيش در مورد ساختن سرفصل و تنظيم دقيق ابيات شعر پاسخگو بودند بسيار سپاسگزارم. در ضمن Shvalaie عزيز براي چاپ صفحات گوناگون از فصلهاي گوناگون (مثلا چاپ صفحه 7 از فصل 5 و 6 ) كه در هر فصل صفحه 7 وجود دارد در كادر چاپ از حروف s براي فصل و p براي صفحه استفاده كنيد كه اگر اشتباه نكنم براي شما مجهول بود مثلا براي چاپ صفحات 7 در چهار فصل مختلف به اين صورت نوشته مي شود

S1p7s2p7s3p7s4p7 البته در بعضي مواقع درست جواب مي داد و در بعضي مواقع اشتباه نمي دانم چرا ؟ لطفا امتحان كنيد و براي هدر نرفتن كاغذ چاپ مجازي با Adobe Acrobat بگيريد.

موفق باشي

با سپاس فراوان

بدرود

7. این کاربر از jedivssith بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2006

پيش فرض

يك سري نكات كوچك ولي مفيد را براي دوستداران Word مي نويسم

- با فشار دادن كليدهاي Shift+Alt+D تاريخ روز درج مي¬شود.
    2- برای جابجا و عوض کردن جای منوها در ورد از این طریق عمل می¬کنیم.
    بر روی قسمتی از پنجره ورد کلیک راست کرده و در انتها گزینهCustomize ، سربرگ Commands و در پایین گزینه Rearrange Commands را انتخاب کرده تا پنجره آن باز شود، سپس در بالای این پنجره سوئیچ Toolbar را انتخاب و از منوی کرکره¬ای روبروی آن گزینه Menu Bar را جستجو کرده و کلیک می کنیم. حالا تمام گزینه های منو نمایش داده می شود و می توان با دکمه های Move up و Move down مکان آنها را در نوار منوی بالای ورد جابجا کرد.
    3- در صورت اينكه برنامه ورد غلط املايي در سند پيدا كند شما مي¬توانيد با گرفتن كليدهاي
    Alt + F7 ليست لغات ارائه شده در فرهنگ غلط ياب ورد باز شده و لغاتي جهت تصحيح ارائه مي¬كند. اگر كليد F يعني كليدي كه با روشن و خاموش كردن آن كليدهاي عملكرد كليدهاي دو كاره عوض مي¬شود را بزنيد با فشار دادن دو كليد بالا عملكرد به اين صورت است كه متن را تا جايي كه تايپ شده بدون اينكه كليد Enter را زده با شيم آن را پاك مي¬كند، چه اينكه يك كلمه تايپ و اينتر زده باشيم و يا اينكه چند صفحه مدام تايپ و سپس كليد اينتر را زده باشيم.

4- اگر شما لغت يا متني را تايپ كنيد و اندازه نوع خط يا فونت، رنگ و تغييرات ديگر در آن ايجاد نماييد و بخواهيد دوباره متن را به حالت اول يعني بدون تغييرات در آوريد،‌ بعد از انتخاب آن كليدهاي تركيبي Ctrl+Spacebar را فشار دهيد تا متن به حالت اول خود برگردد. اين كار حتي بعد از ذخيره كردن و بستن برنامه ورد و رجوع به آن بعد از مدتي نيز امكان پذير است.
    5- براي اينكه خط جديدي را شروع كنيد بدون آنكه يك پاراگراف جديد بوجود آيد كليدهاي Shift + Enter را فشار دهيد.
    6- برای دیدن مترادفهای یک لغت (البته بطور پیش فرض فقط زبان انگلیسی است) با انتخاب لغت و فشردن کلیدهای Shift + F7 پنل Research در سمت راست برنامه باز شده و می¬توانید لغات مترادف مربوط به لغت انتخابی شما را نشان دهد.
    7- براي درج پاورقي و انتهانويسي كليدهاي Alt+Ctrl+F يا Alt+Ctrl+E را فشار دهيد.
    8- براي درج Comment بر روي حرف، كلمه،‌ يا جمله (هاي) مورد نظر آنها را انتخاب و سپس كليدهاي Alt+Ctrl+M را فشار داده و Comment را مي¬نويسيم.
    9- براي برداشتن دكمه¬ها از Menu Bar، كليد Alt را نگه داشته و با ماوس دكمه دلخواه را به داخل پنجره سند بكشيد.
    10- برای اینکه متنی را به حالت اندیس بالا و یا اندیس پایین ببرید، متن را انتخاب کنید و کلیدهای Ctrl + Plus Sign‌ یا Ctrl + Equal Sign ( کنترل و علامت جمع یا مساوی در ردیف بالا) را فشار دهید.
    11- براي رفتن به اول سند كليدهاي Ctrl + Home و براي رفتن به آخر سند كليدهاي Ctrl + End را فشار دهيد.
    12- اگر بر روي كلمه Page در نوار وضعيت دو بار كليك نمائيد مي¬توانيد،‌ سربرگ Go to از پنجره Find and Replace را در اختيار داشته باشيد.

9. 4 کاربر از jedivssith بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2006

8 ساخت و ذخیره نوار ابزار سفارشی در Word 2003 و نگهداری آن برای نصب جدید ویندوز یا آفیس

[مي خواهم نوار ابزار سفارشي را ذخيره كنم تا بعد از نصب ويندوز جديد آن را Load نمايم

اين هم جواب سوال خودم !!!

این سوال مدتها فکر من را مشغول کرده بود که چطور نوار ابزارهای سفارشی دلخواه را برای نصب جدید ویندوز و نصب آفیس فراخوانی کنم بدون آنکه مجبور به ساختن دوباره آنها نشوم.
    و حتماً بسیاری از دوستان این مسئله را داشته و دارند پس شروع کنید :

از منوی View < Toolbars < Customize و یا با راست کلیک روی محیط و پنجره Word پنجره Customize را ظاهر کنید از سربرگ Toolbars گزینه New را کلیک کنید، پنجره New Toolbar ظاهر می شود حالا در کادر Toolbar Name یک نام دلخواه برای نوار ابزار خود تایپ کنید (می توانید نامی فارسی نیز تایپ کنید) حالا بر روی کادر کرکره ای پایین که عنوان
    Make Toolbar available to:

دارد کلیک کنید. دو گزینه مشاهده می کنید با عنوان Normal و دیگری با عنوان Document1‌ (البته اگر در سند جدید که باز کرده اید نامی به آن نداده باشید عنوان Document1 را مشاهده می کنید در غیر این صورت هر اسمی که سند با آن نامگذاری شده باشد مشاهده خواهید کرد) و تفاوت این دو در این است که اگر بخواهیم نوار ابزار یا نوار ابزارهایمان در همه سندهای ورد وجود داشته و در دسترس باشد گزینه Normal را انتخاب می کنیم و اگر بخواهیم فقط در سند جاری یا همان سندی که اسم پیش فرض Document1 را دارد ظاهر شود گزینه دوم (نام سند) را انتخاب کنید.
    ولی ما گزینه Normal را انتخاب می کنیم چون می خواهیم هر بار که برنامه ورد را باز می کنیم در دسترس باشد. دکمه Ok را کلیک کنید؛ نوار ابزار بر روی صفحه ظاهر می شود از سربرگ Commands با توجه به شاخه انتخابی و زیر شاخه های مربوطه ابزار خود را با Drag and Drop‌ (کشیدن و پرتاب کردن) به داخل نوار ابزار ساخته شده بیندازید. و Close را کلیک کنید حالا اصل کار یعنی ذخیره نوار ابزار سفارشی می ماند.

بهتر است برنامه ورد را بسته و خارج شوید.

به درایوی که ویندوز را در آن نصب کرده اید بروید (معمولاً C‌) مسیر زیر را دنبال کنید :
    Document and Setting بعد از آن بر روی نامی که برای کامپیوتر خود انتخاب کرده اید ( این نام در هنگام نصب ویندوز از شما پرسیده شده است) در پنجره جدید باید ابتدا فایلهای مخفی شده توسط ویندوز را نمایان کنید پس از نوار منو به گزنیه Tools < Folder Option < View رفته و گزینه Show Hidden Files and Folders را کلیک کنید (توجه داشته باشید بعد از پایان کار گزینه را به حال اول خود برگردانید تا فایلهای پنهان به اشتباه حذف نشود تا ویندوز و شما دچار مشگل نگردید)
    بعد از تایید Ok مسیر را دنبال کنید :
    Application Data < Microsoft < Templates‌ در پوشه Templates که از نام آن پیداست که به معنی کلیشه و الگو می باشد فایلی که به اسم Normal است را در درایوی غیر از درایو ویندوزتان کپی کنید تا بعدها اگر خواستید ویندوز و یا برنامه آفیس را دوباره نصب کنید مجبور به ساختن نوار ابزارهایتان نباشید و بعدها همین فایل را از مسیر بالا دنبال کرده و آن را با همان نام قبلی کپی کنید تا با فایل جدید Replace یا جایگزین شود.
    نکته دیگر اینکه اگر در نوار منو Menu Bar گزینه و ابزارهایی اضافه کرده باشید نیز شامل این فایل کلیشه می شود و این خود مزیتی است که شما علاوه بر نوار ابزارهای سفارشی گزینه های اضافه شده به نوار منوی خود را دوباره در اختیار دارید و احتیاجی به ساخت دوباره آنها نیز نیست.

با سپاس فراوان

بدرود

آخر فروم باز Razel's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت
    .::0451 ::.

پيش فرض یک پیغام عجیب در Word 2007

سلام

من دو تا سوال داشتم:

**من Word2007 رو تازه نصب کردم و هر وقت که اجرا می کنم این پیغام میاد و تا 12-10 بار Ok نکنم نمیره:

همه تنظیماتشم انگولک کردم ولی هیچ فرقی نکرد.
    ممنون می شم اگه طریقه غیر فعال کردن این پیغام در آغاز Word 2007 رو بفرمائید.

** یه سوال دیگه هم داشتم و اینکه Cd آفیس که من خریدم دوتا سی دی هست و Frontpage تو سی دی دومه. وقتی می خوام نصبش کنم پیغام می ده که آفیس قابلیت update رو نداره و باید محصولات دیگه (که همون Word 2007 هست) رو اول باید پاکش کنی.

سوال دوم من شاید زیاد به تاپیک مربوط نباشه ولی اگه کسی بلده همینجا بگه تا بخاطر یه موضوع کوچولو تاپیک نزنم.

ممنون از شما

حـــــرفـه ای mehdi_ok1's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

مشکل با page Number در word

--------------------------------------------------------------------------------

صفحات را با Page Number شماره گزاری میکنم ولی تا شماره 19 درست است شماره بیست (1) و شماره های بعدی فقط یکانشان وجود دارد مثلا شماره ها به این ترتیب است
    1
    2
    3
    ...
    18
    19
    1
    1
    2
    3
    4
    5
    ...

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط mehdi_ok1
    چطور در word مورب بنویسم ؟ (با زاویه دلخواه)
    سلام
    از توي toolbar قسمت drawing آيکون Insert word art رو انتخاب کن. ميتوني هر شکل و فرمتي که بخواي به متن فارسي يا انگليسي بدي. بچرخونيش. يه جاشو باريکتر از جاي ديگه بکني و ...

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •