تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 15 از 1044 اولاول ... 511121314151617181925651155151015 ... آخرآخر
نمايش نتايج 141 به 150 از 10440

نام تاپيک: ▓ Microsoft Word سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض 2تا سوال

وقتی تو ورد دارم تایپ میکنم cursor بعد از چند ثانیه به جایی منتقل میشه که موس داره به اونجا اشاره میکنه...
    اول رفتم تو tools>option و تیک use smart cursoring رو برداشتم فکر کردم درست میشه... اما نشد

حالا سوالام اینه که اولا اون مشکل رو چه طوری درست کنم؟
    ثانیا : پس smart cursoring چی کار میکنه؟

پروفشنال shvalaie's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

وقتی تو ورد دارم تایپ میکنم cursor بعد از چند ثانیه به جایی منتقل میشه که موس داره به اونجا اشاره میکنه...
    اول رفتم تو tools>option و تیک use smart cursoring رو برداشتم فکر کردم درست میشه... اما نشد

درود بر شما

word شما 2007 هستش؟ چون من توي 2002 ندارم همچين چيزي رو.

داره خودمونی میشه کیوان71's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

درود بر شما

word شما 2007 هستش؟ چون من توي 2002 ندارم همچين چيزي رو.
    چرا ! توی options\edit هست!

من جواب سوال اول را نمی دونم ولی در مورد سوال دوم:
    اگر گزینه ی Use smart cursoring فعال باشد اگر curser در صفحه ای دیگر باشد و موس در صفحه ای دیگر در صورت استفاده از arrow key ‍ curser. به همان صفحه ای میرود که موس در ان است و در سطر اخر همان موقعیت صفحه ی قبل می ایستد ولی اگر غیر فعال باشد در صورت استفاده از arrow key .curser به پاراگراف بعدی در همان صفحه می رود{در ضمن در اینجا منظور از صفحه صفحه ی قابل دیدن است نه صفحه ی پیرینت}
    امیدوارم فهمیده باشی چی میگم

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

اگر گزینه ی Use smart cursoring فعال باشد اگر curser در صفحه ای دیگر باشد و موس در صفحه ای دیگر در صورت استفاده از arrow key ‍ curser. به همان صفحه ای میرود که موس در ان است و در سطر اخر همان موقعیت صفحه ی قبل می ایستد ولی اگر غیر فعال باشد در صورت استفاده از arrow key .curser به پاراگراف بعدی در همان صفحه می رود{در ضمن در اینجا منظور از صفحه صفحه ی قابل دیدن است نه صفحه ی پیرینت}
    امیدوارم فهمیده باشی چی میگم[/QUOTE]

نه... درست نفهمیدم منظورت رو
    میشه بیشتر توضیح بدی؟

در مورد سوال اولم هم فکر نمی کنم مربوط به ورد باشه چون امروز فهمیدم که توی editor های دیگه هم این مشکل وجود داره ... اما اگه کسی بتونه کمک کنه ممنون میشم

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

امیدوارم فهمیده باشی چی میگم

درود

منظور دوستمون رو متوجه شدم.

قدم به قدم اين کارها رو انجام بدين

توي يک فايل که يک يا دو صفحه مطلب داره (البته اگه خالي هم باشه ميشه به شرطي که توش enter زده باشين) وارد بشين و بعد

روي يه مطلب توي صفحه اول کليک کنين

بعد scroll ماوس رو بچرخونين تا برين به صفحه بعد (البته اين صفحه بعد ميتونه صفحه بعد فايل باشه. در هر صورت بايد ديگه کرسر توي اين صفحه ديده نشه.)

حالا توي قسمت arrow key ها ، فلش سمت چپ رو فشار بدين.

متوجه ميشين که کرسر اتوماتيک به اين صفحه منتقل ميشه.

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اين هم لينک چند تا فونت که براي کساني به درد بخوره که تايپ phonetic انجام ميدن يه به اصطلاح آوانويسي ميکنن.
    چند تا از اين فونتها به قدري کامل هستند که آدم گريه‌اش ميگيره. (اونهايي که تايپ اوانويسي ميکنن و در به در به دنبال يه کاراکتر خاص هستن ميدونن چي ميگم)

يه قلم هست به اسم times beyrut roman که کلي کاراکتر داره.
    و فونت gentium که تازه به دستم رسيده و فوق العاده است.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در ضمن فونت times هم توش هست که کامله و کلي کاراکتر مخصوص توش داره. من خودم هميشه times ويندوز رو پاک ميکنم و اين رو جايگزينش ميکنم.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

توي تاپيک مخصوص فونتها هم اين لينک رو گذاشتم اما فکر کردم توي اين تاپيک هم بذارم بد نيست، مخصوصا براي اونهايي که دير به دير به تاپيک قلمها سر ميزنن. مثل خودم
    Last edited by shvalaie; 04-02-2007 at 16:04.

حـــــرفـه ای shahedi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

شما تونستی فارسی بنویسی دوست من؟ البته مسیر را پیمودم درمورد فونت
    ولی فونتی که فارسی بشه نوشت...

آخر فروم باز javad2625's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

سلام

كسي لينك دانلود پلاگين Save-as-PDF رو براي آفيس 2007 داره؟ البته روي سايت خود مايكروسافت هست، اما چون قبل از دانلود چك مي كنه نسخه آفيسمون اوريجينال باشه، امكان دانلودش از اونجا نيست. اگه سراغ داريد لطفاً مرحمت كنيد.

در ضمن لطفاً يه نفر راهنمايي كنه چطور مي تونم اعداد رو توي Word 2007 فارسي كنم.
    ممنون

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام

كسي لينك دانلود پلاگين Save-as-PDF رو براي آفيس 2007 داره؟ البته روي سايت خود مايكروسافت هست، اما چون قبل از دانلود چك مي كنه نسخه آفيسمون اوريجينال باشه، امكان دانلودش از اونجا نيست. اگه سراغ داريد لطفاً مرحمت كنيد.

در ضمن لطفاً يه نفر راهنمايي كنه چطور مي تونم اعداد رو توي Word 2007 فارسي كنم.
    ممنون
    درود

در رابطه با لينک دانلود پلاگين من اطلاعي ندارم بهتره که در قسمت درخواست نرم‌افزارها پست بدين.

اما براي فارسي کردن اعداد

اول از همه بايد يه فونت فارسي داشته باشين. اشتباه نکنين شما ميتونين با times هم فارسي بنويسين اما در نهايت اين فونت انگليسي است و در کارهاي جدي و پرحجم به مشکل برخواهيد خورد.

دوم اينکه بايد تنظيمات زير در ويندوز و در word انجام بشه

در ويندوز

control panel>regional and language options>regional options>costomize>digit cos...>context

و در word

tools>options>complext script>numeral>context

با اين تنظيمات اگر شما با قلم انگليسي مثل times و ... عددي تايپ کنين انگليسي نشون داده ميشه و اگه

با قلم فارسي مثل Bzar, Bnazanin و ... عددي تايپ کنين فارسي نشون داده ميشه.

توجه داشته باشيد که اگر اعداد رو با فونت انگليسي تايپ کرده باشين (به اشتباه) يا بايد دوباره با فونت فارسي تايپ بشن و يا اينکه در تنظيمات word بايد به جاي context از Hindi استفاده کنين که در اين صورت هر چي عدد هست فارسي ديده ميشن.

10. این کاربر از shvalaie بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

شما تونستی فارسی بنویسی دوست من؟ البته مسیر را پیمودم درمورد فونت
    ولی فونتی که فارسی بشه نوشت...
    من همين الان امتحان کردم هم ميشه اعداد رو فارسي بنويسم و هم انگليسي.

اولش که وارد ميشي طبيعتا انگليسي تايپ ميشه شما ميتوني تمام کاراکترهاي انگليسي فرمول رو بزني و بعدش بري توي منوي style>other و فونت فارسي (البته من از فونتهاي فارسي مثل Bzar,Bnazanin و ... استفاده کردم) رو انتخاب کني. در اين صورت اعداد فارسي تايپ ميشن. حتي شما ميتوني توي فرمول کلمات فارسي تايپ کني.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •