تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 11 از 1044 اولاول ... 78910111213141521611115111011 ... آخرآخر
نمايش نتايج 101 به 110 از 10440

نام تاپيک: ▓ Microsoft Word سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

پروفشنال shvalaie's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوست عزيز persian boy

البته من فرق بين اين ورژنها رو که گفتيد نميدونم اما شايد در لينک زير جواب سوالتون رو دريافت کنين. اگه احتمالا نتونستيد فايل کيبورد رو دانلود کنين اطلاع بدين تا براتون آپلود کنم.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ويندوز من xp و وردم 2003 هستش. اما اول که ويندوز نصب کرده بودم طبيعتا نيم فاصله رو نداشتم
    مراحلي رو که دراين تاپيک ذکر شده انجام دادم و shift space رو به دست آوردم.
    Last edited by shvalaie; 16-01-2007 at 12:49.

پروفشنال Persian.Boy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

ممنون از توضیحتون دوست عزیز.

من خودم از Windows XP Professional نسخه انگلیسی آن استفاده میکنم اما با این وجود در تایپ فارسی چه از طریق

Office 2003 و چه از طریق Office XP مشکلی ندارم چون از روش زیر برای ایجاد نیم فاصله استفاده میکنم. به نظرم

روشی ساده و با اطمینان است چون فایلهای خود ویندوز رو دستکاری نمیکنی و فقط با تنظیم کردن چند محل این کار به

آسانی انجام پذیر است.

اما سوال من این بود که آیا همین کار را یعنی نوشتن نیم فاصله را میشه در Office 2007 انجام داد؟ حالا روشش فرق

نمیکنه که چطوری اما برام این مهمه که ایجاد کردن نیم فاصله در ورد 2007 مشکلی نداشته باشه.

حسین جان ممنون بابت برنامه . لطف کردید.

من هم بعد از جستجو های بسیار بلاخره کاراکتر مربوط به نیم فاصله را پیدا کردم.
    طریقه نوشتن آن بدون ایجاد هر مشکلی رو در اینجا قرار میدم تا اگر کس دیگری هم به این مشکل برخورد کرد بتونه استفاده کنه.

طريقه استفاده از نيم‌فاصله در Word

به منو «Insert» بريد و «...Symbol» رو انتخاب كنيد بعد كاراكتر 200C رو انتخاب كنيد و كليد «Shortcut Key» را بزنيد بعد در كادري كه باز ميشه كليدهاي «Ctrl+فاصله» رو بزنيد و بعد روي «Assign» كليك كنيد. از اين به بعد براي گذاشتن نيم‌فاصله مي‌تونيد از كليدهاي «Ctrl+فاصله» استفاده كنيد.

در صورتي كه از [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] استفاده مي‌كنيد اسم قسمت‌هاي مختلف به اين صورت خواهد بود:
    به منو «درج» برويد و «نماد...» رو انتخاب كنيد، بعد كاراكتر 200C رو انتخاب كنيد و كليد «كليد ميانبر...» را بزنيد بعد در كادري كه باز ميشه كليدهاي «Ctrl+فاصله» رو بزنيد و بعد روي «گماشتن» كليك كنيد.

موفق باشید.
    Last edited by Persian.Boy; 16-01-2007 at 13:30.

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوست عزيز شما يه shortcut توي word درست ميکنين. البته اين جواب ميده اما با روشي که توي اون تاپيک هست من حتي توي photoshop هم نيم فاصله رو تايپ مي‌کنم. در ضمن تا حالا توي دو يا سه تا کامپيوتر اين اين کار رو کردم و براي هيچ کدوم از اون کامپيوترها مشکلي پيش نيامده.

حالا من يه سوال داشتم:

مگه 2003 با 2007 چقدر فرق داره؟
    منظورم اينه که يعني توي 2007 نميشه مثل 2003 shortcut ساخت؟ اينقدر با هم فرق داره؟ اگه ممکنه و زياد وقتتون رو نميگيره تفاوتهاش رو به اختصار بگين.

و آيا اينکه اگه شما يه فايلي رو توي 2003 کار کرده باشين و بعد ببرين توي 2007، صفحه‌بندي و تنظيمات فايل خيلي به هم ميريزه؟
    مي‌پرسم براي اينکه اگه دوباره ويندوز عوض کردم office 2003 رو با خيال راحت کنار بزارم و از يه ورژن بالاتر استفاده کنم.

پروفشنال Persian.Boy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

shvalaie جان راستش اگر پست صفحه قبل منو بخونید متوجه خواهید شد که منم دقیقا توی این دو راهی گیر

کردم و نمیدونم که از آفیس 2007 استفاده کنم یا نه؟ و سوالاتمو در این خصوص مطرح کردم و گفتم که به چه دلیل تو

شک هستم.

اما گذشته از صحبت های شما یم نکته خیلی مهم باقی میمونه که حداقل برای من از اهمیت خاصی بر خورداره و اونم

اینه که ... با توجه به جدید بودن آفیس 2007 باید در نظر داشت که به این زودی ها این نرم افزار همگانی نمیشود و به

حداقل شاید 2 یا 3 سال طول بکشه تا در بین مردم جا بیوفته. همگانی نشدن این آفیس هم دلایل خاص خودش رو

داره که من فقط به چند تای اونا اشاره میکنم.

1 >> استفاده کردن از سیستمی تقریبا جدید نسبت به آفیس 2003 و یا اکس پی.

2 >> استفاده کردن از حافظه بیشتر نسبت به آفیس های دیگر و با توجه به اینکه نزدیک به 80 درصد و یا شایدم

بیشتر از کامپیوتر های معمولی استفاده میکنند انتخاب مناسبی نمیتونه برای این تعداد از افراد باشه.

3 >> استفاده کردن از فرمت هایی که باز کردن اونها فقط به آفیس 2007 نیاز داره و نمیشه اونا رو در آفیس های

دیگه مشاهده کرد. دقیقا مانند Microsoft word 2003 . فرمت های برنامه رو نمیشه در آفیس XP باز کرد اما برعکس

تمامی فرمت های Microsoft Word XP رو میشه در تمامی نسخه های آفیس باز کرد و این مزیتی است که آفیس

اکس پی رو خیلی بیشتر عمومی کرده.

4 >> در دسترس نبودن آسان آفیس 2007 نسبت به بقیه. البته اون هم به دلیل اینکه تازه نسخه فینالش اومده

شاید بعدا این مساله درست بشه.

5 >> گرفتن فضای زیاد در کامپیوتر در صورت استفاده کردن از پک کامل آن. یعنی نمیشه فضایی رو که پک آفیس

اکس پی میگیره رو با فضای آفیس 2007 مقایسه کرد. تقریبا 2 برابر.

6 >> ....

اما خب مزیت هایی هم در استفاده کردن از آفیس 2007 ممکنه که وجود داشته باشه. و همین موضوع باعث شده که

من و شما در استفاده کردن از آن در شک باشیم. امیدوارم که کسی باشه بتونه کمی موضوع رو باز تر کنه.

حـــــرفـه ای Honradez's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005

پيش فرض

با سلام.

من یک سوال دیگر دارم:
    چجوری میتونم اعداد رو فارسی بنویسم؟
    در فسمت Regional Options در کنترل پانل، زبان اعداد من روی Context هست. ولی توی Word، با هر فونتی که تایپ می کنم، اعداد رو انگلیسی درج می کنه. من از فونتهایی که اولشان B وجود داره استفاده می کنم، مانند B Lotus, B Traffic, B Roya, B Titr, ...

لطفا مرا راهنمایی کنید.
    با تشکر فراوان!

پروفشنال venlo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با سلام.

من یک سوال دیگر دارم:
    چجوری میتونم اعداد رو فارسی بنویسم؟
    در فسمت Regional Options در کنترل پانل، زبان اعداد من روی Context هست. ولی توی Word، با هر فونتی که تایپ می کنم، اعداد رو انگلیسی درج می کنه. من از فونتهایی که اولشان B وجود داره استفاده می کنم، مانند B Lotus, B Traffic, B Roya, B Titr, ...

لطفا مرا راهنمایی کنید.
    با تشکر فراوان!
    سلام دوست عزیز...
    مشکلت تو پرینت گرفتن و حاشیه حل شد؟
    درباره این سوالت :
    ورد رو باز کن و از تب Tools به قسمت Options برو و سپس از تب Complex Scripts در قسمت پایین Numeral رو Context انتخاب کن ...
    درباره کنترل پنل ... به ...Regional andبرو و هم در تب Regional options و هم در advanced زبان رو Farsi انتخاب کن ...
    فکر می کنم مشکلت حل بشه ....
    موفق باشی.
    بردیا

داره خودمونی میشه panez's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    سرزمين عشق

پيش فرض

سلام دوستان من یه مشکل با ورد دارم وقتی متنی رو از جایی دیگه کپی می کنم توی ورد پیست می زنم حالت شکل کتاب برام می یاد که روش یک علامت سوال داره وقتی هم روش دوبار کلیک می کنم کادر format pictureباز می شه اینم لینک عکسش [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    ممنون اگه کسی کمکم کنه در ضمن فکر کردم شاید مشکل از برنامه باشه برای همین دوباره نصبش کردم ولی بی فایده بود

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوست عزيز
    يعني حتي وقتي که از يه فايل word ديگه توي يه فايل word ديگه‌اي کپي و پيست ميکني باز هم اينطوري ميشه؟
    اگه اينطوري باشه که احتياج به فکر کردن بيشتري دارم.

يا اينکه مثلا از يه صفحه‌اي که از اينترنت گرفتي وقتي کپي ميگيري و پيست ميکني اينطوري ميشه؟
    اگه اينطوري باشه که شايد (شايد) اون صفحه يه جورهايي قفل شده تا کسي نتونه کپي و ... کنه.

حـــــرفـه ای Honradez's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005

پيش فرض

سلام دوست عزیز...
    مشکلت تو پرینت گرفتن و حاشیه حل شد؟
    درباره این سوالت :
    ورد رو باز کن و از تب Tools به قسمت Options برو و سپس از تب Complex Scripts در قسمت پایین Numeral رو Context انتخاب کن ...
    درباره کنترل پنل ... به ...Regional andبرو و هم در تب Regional options و هم در advanced زبان رو Farsi انتخاب کن ...
    فکر می کنم مشکلت حل بشه ....
    موفق باشی.
    بردیا
    سلام دوست من.
    واقعا بابت کمکتون ممنونم!
    ضمنا درمورد اون پرینت گرفتن حاشیه، باید بگم که Marginها فقط تایین می کنند که متن تا کجا باشه و متاسفانه کادرها رو تغییر نمی دن.
    من میخام پایین کادرها بیفته.

لطفا مرا راهنمایی کنید.
    با تشکر.

پروفشنال venlo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوست من.
    واقعا بابت کمکتون ممنونم!
    ضمنا درمورد اون پرینت گرفتن حاشیه، باید بگم که Marginها فقط تایین می کنند که متن تا کجا باشه و متاسفانه کادرها رو تغییر نمی دن.
    من میخام پایین کادرها بیفته.

لطفا مرا راهنمایی کنید.
    با تشکر.
    خواهش می کنم ...
    در مورد سوال قبلیت من منظورم margin ها در page setup بود ها ... آخه منم قبلا این مشکلو داشتم ولی حل شد. این طوری بود قضیه :
    اون خط کشی که کنار صفحه در word هست خیلی پایین تر از سایز و اعداد margin بود برای همین بقیه اش رو نشون نمی داد تو پرینت ...
    حالا نمی دونم دیگه ....
    موفق باشید.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 10 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 10 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •