تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 737 اولاول 1234567891555105505 ... آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 7364

نام تاپيک: مــــــشــــــــاوره بــــــرای خــــــریــــــــد اتـــــومــــبــــیـــــل

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

چرا دوستان براي انتخاب بك ماشين سواري اينقدر به شتاب و top speed و ..... توجه ميكنن ؟؟!!

در صورتي كه اين مشخصات براي خريدن يك خودروي race بايد در وحله اول مورد توجه قرار بگيره .

براي خريدن يك خودروي سواري در وحله اول بايد امنيت در وحله دوم راحتي و در وحله سوم زيبايي و مشخصات

فني و قدرت موتور و ..... مورد توجه قرار بگيره .

از اون گذشه مگه بين اين دو تا ماشين چه قدر اختلاف توان موتور وجود داره كه اصلآ بحث شتاب و top speed رو

وسط ميكشيد !!

البته من خودم بين خودروهاي بين 11 تا 13 تومان سمند سال رو انتخاب ميكنم .

ولي بين اين دو تا ماشيني كه مد نظر دوستمون بود ريو رو از همه نظر بهتر از L90 مي دونم !

واقعآ براي كساني كه واسه خودرويه 8.5 ميليون توماني الان حاضرن 11.5 ميليون تومان خرج كنن اساسي متاسفم !

می شه چند تا مزیت ریو را نسبت به تندر بگویید.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

به نظر من هیچکدوم! هر دو آشغاله
    Only GLX 405

می شه بگی 405 این حلب اتش گیر چی داره که اینقر به اون علا قه داری . به نظر من از رو علاقه نیست از رو تعصب است.

حـــــرفـه ای m.beh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

مثلا قرار بود جایگزین پیکان بشه..!
    آره ولی مثل اینکه به خاطر ضزبه نخوردن به فروش پراید همچنین تحریم و نوسانات پولی قیمت بالاتر رفت

فعلا به دلیل تحریم ایران تندر E2 تولید نمی شود یا شاید هم خیلی کم تولید می شود. تندر من هم ساخت پارس خودرو می باشد
    پس شما چه جوری گرفتید؟ اونم با 2 تا ایربگ
    تنها مدل بالاش 2تا ایربگ داره

حـــــرفـه ای Farshadd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    خرم آباد

پيش فرض

لطفا نظرات خود را بگویید
    دوست عزیز شما اول باید بگی از یه خودرو با این قیمت چه انتظارایی داری؟
    اونو واسه چه کاری میخوای؟
    چه چیزایی واست مهمتره از بقیه؟؟( شتاب، سرعت، ایمنی و ...)

چی رو با چی مقایسه میکنی ریو حتی استاندارد ورود به اروپا رو نگرفت بعد اومد ایران
    در صورتی که تندر یورو4 داره موتور 1600
    16 سوپاپ 110 اسب بخار قدرت 2 تا کیسه هوا ترمز ای بی اس و ای بی دی یکی از نرمترین کلاج های تو ایران رو داره دنده هاش خیلی راحت جا میره اصلا قابل مقایسه با 405 ریو سمند پارس نیست صندوق عقبش 560لیتر جامیگیره 10 لیتر بیشتر ازپارس مصرفش متوسط5/7 شیشه های عقب برقی اینه های بقل برقی من خودم
    ال90 ای دو دارم قبل از اونم 405 سمند ار دی داشتم اصلا قابل مقایسه نیست با ایناسوال دیگه ای داشتی در خدمتم برو بخر ایشاله حالشو ببری
    دلیلات خوبه. ولی بازم بستگی به انتخاب دوستمون داره. مثلا اگه بخواد هر از چند گاهی یه کل کل درست حسابی کنه 405 بهتره.

تو مکس اسپید سمند و 405 بعد ریو
    من خودم به شخصه با دنده 4 پژو 405 کولر روشن 17- تا رفتم
    عکسم گرفتم میخواین براتون بزارم
    تندر زودتر از همشون به مکس اسپید میرسه فقط 205 تیپ 4و5 بهش میرسه بعدسمند بعد405 بعد ریو البته ریو تا80 تارو خیلی زود پر میکنه ولی بعدش میمونه من با ال90 180 تا تواتوبان نطنز رفتم ولی بازم جاداشت بره البته موتور
    این ماشین بعد از3000 تا واقعا فرق میکنه هم قدرتش هم شتابش
    اون موقع تازه میفهمی موتورش چی هست
    دوستان توجه کنید که توی ایران ماکس اسپید نسبت به شتاب در رده پایین تری قرار داره. حتی برای مسابقه هم زیاد نیازی به ماکس اسپید نیست،

می شه بگی 405 این حلب اتش گیر چی داره که اینقر به اون علا قه داری . به نظر من از رو علاقه نیست از رو تعصب است.
    405 اونجوریا هم نیست.حداقل در رده قیمت خودش خیلی خوبه.

--------------------------
    در مورد تیون کردن و اسپرت کردن هم ریو خیلی بیشتر از تندر ورمیداره.

----------------------------
    اما اگه من باشم، 405 میگیرم، 2-3 تومن هم میریزم روش. 1 تومن رو قیافه( فلپ جلو و عقب+ رکاب+ یه کم ارتفاع+ چراغها و جلو پنجره))، بقیه هم روی موتور( کارایی که سهیل 1111 بار گفته)

405 خیلی مزیت داره( که البته سمند هم تا حدی داره)
    Last edited by Farshadd; 02-02-2008 at 23:47.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

آره ولی مثل اینکه به خاطر ضزبه نخوردن به فروش پراید همچنین تحریم و نوسانات پولی قیمت بالاتر رفت

پس شما چه جوری گرفتید؟ اونم با 2 تا ایربگ
    تنها مدل بالاش 2تا ایربگ داره

تنها مدل E2 ان ایر بگ نداره. من مدل E1 فول راگرفتم که 2 ایر بگ هم داشت

Banned
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

با سلام به شما و دوستانی که شما رو راهنمایی کردند .

بی مقدمه نظر خودم رو به عنوان عضو کوچکی از انجمن اتومبیل خدمتتون عرض کنم :

خوب این قیمت 4.5 که کلا از سرتون بیرون کنید . چون با این قیمت میتونید یه پاترول 73 بخرید . قیمت پیشنهادی من 3 میلیون برای این خودرو یی که میگید .

پاترول چون از موتور سنگینی برخورداره هزینه های جاری و استهلاک موتورش بالاست . و عموما از قسمت سریلندر اسیب میپذیرند و این مشکل خیلی رایجه در بین پاترول سوارا .

اما اگه میتونی با 3 میلیون بخریش و حدود 3 میلیون هم برای خرج کردن بودجه داری من پیشنهاد میکنم اون پاترول رو بگیر و این کاری رو که میگم انجام بده !

پاترول رو همه از لحاظ هیکل و استایلی که داره میپسندن . اما همونطور که گفتم مشکل اصلی سر موتور این خودرو هست . پس باید چاره ای اندیدشید ! از اونجایی که فقط تو تعویض موتور های مختلف با خودرو های مختلف هستم !!! و کاملا روی سری موتور پاترول شناخت دارم بهتون با اطمینان میگم میتونید از :

موتور گیربکس سافاری مدل های 91 تا 96 استفاده کنید . مزیتی که داره اینه از تکنولوژی بالاتری نسبت به پاترول بهره میبره و قدرت بیشتر ی داره در حدود 161 اسب و تزریق سوخت اون از پاشش اینجکشن هاست . و سوختی تقریبا نصف یه پاترول معمولی داره . این موتور در امارات خیلی زیاد پیدا میشه و به عبارتی ریخته .

موتور نیسان و سری z24 که در ایران زیاد موجوده . با 4 سیلندر که جدیدا سایپا اینجکشن اونرو هم تولید کرده / میتونید از اون هم استفاده کنید . تنها مزیت مصرف سوخت کمتر و موتور با پرفورمنس بیشتر .

موتور گیربکس نیسان پیکاپ که در ایران موجوده اما باید پول بیشتری برای اون پرداخت کنید . این موتور از موتور های موفق بوده . و کاملا جواب میده چه از لحاظ قدرت و استقامت و چه تکنولوژی و سایر موارد .

و در آخر !!!!

موتور دیزل مینی باس های موجود در ایران . بله ! مینی باس ! اونهم با سوخت دیزل ! . و پیشنهاد من مینی باس های هیوندای کروز هست به دو علت : تکنولوژی بالا + اینتر کولر و سپرچارجر . و سوخت دیزل ! و قیم دیزل پایین تر از بنزین !

نکته آخر اینکه این موتور ها کاملا بر روی پلت فرم پاترول سوار میشن و با همون دسته موتور ! و نیاز به دستکاری شاسی و هیچی نیست .

امیدارم مفید بوده باشه .

موفق باشید .

حـــــرفـه ای m.beh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

تنها مدل E2 ان ایر بگ نداره. من مدل E1 فول راگرفتم که 2 ایر بگ هم داشت
    ممنون رفتم جدولشو دیدیم راست میگی

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

با سلام به شما و دوستانی که شما رو راهنمایی کردند .
    من هم عرض سلام دارم خدمت شما و بسيار خوشحالم كه بازگشتيد.

خوب این قیمت 4.5 که کلا از سرتون بیرون کنید . چون با این قیمت میتونید یه پاترول 73 بخرید . قیمت پیشنهادی من 3 میلیون برای این خودرو یی که میگید .
    نميدونم كه بايد بگم خوشبختانه يا متاسفانه اون ماشين از دستمون رفت چون به طور اتفاقي بهش برخورد كرديم ويهو تصميم به خريدش گرفتيم! تا ما راجع به مسايل مربوط به ان بحث وبررسي انجام بديم فروخته شد .
    اما در مورد 3 مليون تومان تا الان من ارزون ترين پاترولي كه ديدم و بدون واسطه بود 700/3 بود و از شمال امده بود براي فروش و بدنه ي ماشين زنگ زدگي داشت و مدله 1362 (1983) بود.شايد ميشد اونو تا 3 هم خريد ولي نميدونم چرا به دلمان ننشست.
    همين امروز هم با يكي تماس گرفتيم پاترول مدل 83 19را 200/5 ميدهد! و ميگه تازه 6 روزه كه بدنه كاملا رنگ شده(ماست مالي قبل فروش!!!!!!!!!) و از سالم بودن بدنه و فني خيلي تعريف ميكند.

پاترول چون از موتور سنگینی برخورداره هزینه های جاری و استهلاک موتورش بالاست . و عموما از قسمت سریلندر اسیب میپذیرند و این مشکل خیلی رایجه در بین پاترول سوارا .

اما اگه میتونی با 3 میلیون بخریش و حدود 3 میلیون هم برای خرج کردن بودجه داری من پیشنهاد میکنم اون پاترول رو بگیر و این کاری رو که میگم انجام بده !
    راستشو بخواي حالا كه تصميم مون جدي شده به نظرمون رسيد كه يك پاترول بخريم مثلا 5/3 1تا 2 هم خرجش كنيم .اما مطمئني كه پاترول مدل 66 ، 3تومن پيدا ميشه؟اگه جايي رو مخصوص خريد و فروش پاترول در تهران و حومه! سراغ داريد حتما بهم خبر بدهيد.

پاترول رو همه از لحاظ هیکل و استایلی که داره میپسندن . اما همونطور که گفتم مشکل اصلی سر موتور این خودرو هست . پس باید چاره ای اندیدشید ! از اونجایی که فقط تو تعویض موتور های مختلف با خودرو های مختلف هستم !!! و کاملا روی سری موتور پاترول شناخت دارم بهتون با اطمینان میگم میتونید از :

موتور گیربکس سافاری مدل های 91 تا 96 استفاده کنید . مزیتی که داره اینه از تکنولوژی بالاتری نسبت به پاترول بهره میبره و قدرت بیشتر ی داره در حدود 161 اسب و تزریق سوخت اون از پاشش اینجکشن هاست . و سوختی تقریبا نصف یه پاترول معمولی داره . این موتور در امارات خیلی زیاد پیدا میشه و به عبارتی ریخته .

موتور نیسان و سری z24 که در ایران زیاد موجوده . با 4 سیلندر که جدیدا سایپا اینجکشن اونرو هم تولید کرده / میتونید از اون هم استفاده کنید . تنها مزیت مصرف سوخت کمتر و موتور با پرفورمنس بیشتر .

موتور گیربکس نیسان پیکاپ که در ایران موجوده اما باید پول بیشتری برای اون پرداخت کنید . این موتور از موتور های موفق بوده . و کاملا جواب میده چه از لحاظ قدرت و استقامت و چه تکنولوژی و سایر موارد .

و در آخر !!!!

موتور دیزل مینی باس های موجود در ایران . بله ! مینی باس ! اونهم با سوخت دیزل ! . و پیشنهاد من مینی باس های هیوندای کروز هست به دو علت : تکنولوژی بالا + اینتر کولر و سپرچارجر . و سوخت دیزل ! و قیم دیزل پایین تر از بنزین !

نکته آخر اینکه این موتور ها کاملا بر روی پلت فرم پاترول سوار میشن و با همون دسته موتور ! و نیاز به دستکاری شاسی و هیچی نیست ..
    اگر درست متوجه شده باشم هم به تعويض گيربكس احتياج دارد و هم موتور؟!

امیدارم مفید بوده باشه .
    .
    خيلي مفيد بود .دست شما درد نكنه
    و اما اگر اشكال ندارد چند تا از سوال هايم را باز و اينبار از شما ميپرسم:
    1- فرشاد گفتند كه همچين ماشيني زياد مناسب مسافرت نيست فكر ميكنم به خاطر مصرف زياد بنزين و خشكي بيش از حد و سرو صدا ي زياد نظر شما چيست ؟(چون ما احتمالا عيد يه 2 ، 3 هزار كيلومتري به مسافرت ميرويم!)

2- قيمت حدودي اين موتور ها را داريد؟
    3- به نظرت موقع ديدن ماشين بايد به چه نكته هايي بيشتر توجه كرد؟
    4- به نظرتان تصميم خريد اين ماشين با اين هزينه (ديگه اخر اخرش 5 يا 6 ) درست است؟

مرسي .

خوش باشيد

Banned
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

اگر درست متوجه شده باشم هم به تعويض گيربكس احتياج دارد و هم موتور؟!

خيلي مفيد بود .دست شما درد نكنه
    و اما اگر اشكال ندارد چند تا از سوال هايم را باز و اينبار از شما ميپرسم:
    1- فرشاد گفتند كه همچين ماشيني زياد مناسب مسافرت نيست فكر ميكنم به خاطر مصرف زياد بنزين و خشكي بيش از حد و سرو صدا ي زياد نظر شما چيست ؟(چون ما احتمالا عيد يه 2 ، 3 هزار كيلومتري به مسافرت ميرويم!)

2- قيمت حدودي اين موتور ها را داريد؟
    3- به نظرت موقع ديدن ماشين بايد به چه نكته هايي بيشتر توجه كرد؟
    4- به نظرتان تصميم خريد اين ماشين با اين هزينه (ديگه اخر اخرش 5 يا 6 ) درست است؟

خوش باشيد
    دوست عزیز . یکی از دوستانم یک پاترول نقرا ای مدل 72 یا 3 داره . موتور ژاپنی به همراه کولر و تشکیلات . ماشینش تو پارکینگ خوابیده به علت نبود بنزین و با سواری دیگه دور میزنه . فکر میکنم حدود 5 تومن قیمت داده بود .

الان یه نیسان پاترول وانت که مدل 69 هست و فوقالعاده تمیز و بدون نقص با 600 لیتر سهمیه بنیزین در ماهم + کولر و تشکیلات و از همه مهم تر گازسوز که آزاد گازسوز کرده و گازیش هم جواب میده + رینگ و لاستیک نو و ... میگه 6.900 .

قیمت همه جوره هست و و سعی کن بهترین انتخاب رو انجام بدی .

در مورد پاترول و فنی اون

اگه موتورش سالم نباشه هزینه تعمیر اساسی فقط موتور اون 1 میلیون تومن برات وا میسته .تازه اگه تعمیرکار ازت اجرت منصفانه بگیره .

مهمترین چیز فقط بازدید موتور و سرسیلندر ماشینه .

یادت باشه حتما قبل از خرید ماشین رو به یک مکانیک متخصص پاترول نشون بده و بگو که میخوای از سرسیلندر و سیلندر مطمئن شی . تنها چیزی که بهت اکیدا توصیه میکنم همین نشون دادن سرسیلندر و سیلندر هست . اگه هم خودت بخوای بفهمی میتونی به زیرکی بدی آب رادیاتور رو عوض کنن . جای آب رادیات آب مقطر رنگی بریز . بعد باهاش یکم دور بزن و گاز بده تا آمپر بیاد بالا .بعد داخل موتور و سرسیلندر رو نگاه کن . اگه از رنگ آب مقطر بود یعنی " تعطیله "

و خوب در مورد سواری .

ببینید تنها نکته منفی پاترول مصرف بیش از حد سوخت و استهلاک بالای موتور اونه . در کل ماشین خوبیه اگه تمیزش گیر بیاد . برای مسافرت هم جواب میده . من قبول میکنم .

در مورد هزینه برای تعویض موتور جگیربکس :

بستگی به انتخابت داره .

میتونی قیمت موتور z24 و یا پیکاپ رو از تهران وی ا هر نمایندگی سوال کنی . قیمت موتور دیزل مینی باس هم همینطور .

اگه خواستی از موتور سافاری استفاده کنی بگو تا برات قیمت بگیرم . اما حدود 3 تا 4.5 باید برای سافاری در نظر بگیری . v6 , 3. litr

موفق باشید .

اگه نباشه جاش خالی می مونه sJaguar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

دوست عزيزم خواهش ميكنم ماشين ايراني نگير....هيچكدوم...
    ایرانی نگیره چی بگیره؟ منظورت bmw لامبورگینی benz و ... خوب اون ماشینارو که به این پولا نمیدن! ارزونترینش فک کنم تویوتا کمری باشه ماشینای تو این رنج تولید داخل هست که البته هیچ کدوم هم ایرانی نیست!
    Last edited by sJaguar; 05-02-2008 at 12:47.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •