تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2349 از 2365 اولاول ... 134918492249229923392345234623472348234923502351235223532359 ... آخرآخر
نمايش نتايج 23,481 به 23,490 از 23644

نام تاپيک: راهــنمایی و مشاوره خرید و طراحی سیستم های صوتی و تصویری خودرو

Moderator hamidR15's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام ميدرنج بهتره يا باند!؟
    سلام نو مبارک
    بستگی به استفاده شما داره ولی به طور کلی برای داشتن طیف وسیع فرکانسها و کیفیت مطلبو صدا کامپاننت پیشنهاد میشه.

2. این کاربر از hamidR15 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوستان با تبریک سال نو و آرزوی بهترین ها

اول جا داره از همه دوستانی که من رو برای جمع کردن سیستم و نصب راهنمایی کردن مخصوصا دوست بزرگوار جناب [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تشکر و قدردانی کنم
    باند عقب = فوکال pc710
    باند جلو = فوکال pc130
    آمپ= کنوود 9400
    ساب اکتیو = JBL bass pro
    هدیونیت = سونی 820GS
    سیم پک = فوکال گیج 4 برای آمپلی فایر و فوکال گیج 8 برای ساب
    باتری = دلکور 75 آمپر
    ماشین = سمند LX
    نصب بصورت فابریکی و ساب و آمپ هم هر دو زیر صندلی ها قرار گرفتن
    این سیستم رو نصب کردم اما نصاب فیوز سر باتری رو نصب نکرد و گفت نیازی نیست چون سیستمت سنگین نیست و همه قطعات هم فیوز مجزا دارن

بنظرتون فیوز باید حتما نصب بشه یا نیازی نیست ؟ ( فیوزش هم دارم )
    سلام.
    بله بدون شک وجود فیوز مناسب لازمه

4. 2 کاربر از hamidR15 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2006

پيش فرض

سلام
    تنظیمات آمپ AS100-4 برای کامپ RSX-165 چطوری باید باشه ؟
    صدا یک تیزی داره که دلت میخواد همش صدارو کمتر کنی
    اگر هم میزان تریبل رو از روی هدیونیت کمتر کنم صدا خفه میشه آیا تنظیمات کراس اور کامپ توی این زمینه موثره؟ (من در حالت دیفالت نصب کردم)
    من مجبورم گین رو تقریبا ببندم چون یکم بیشتر که گین رو باز کنم اونوقت با کمترین ولوم حجم صدای خیلی بلندی میده که خوب همیشه دلخواه نیست
    روی خود آمپ هم خیلی موققعیت ولوم ها مشخص نیست بقیه آمپها یک فلشی علامتی دارن این آمپ ولوم هاش هیچی نداره[IMG] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [/IMG]

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2019

پيش فرض

سلام، بنده تو الکترونیک سررشته ندارم اما این دلایل بنده برای نصب فیوز هستش: 1) اگه به هر دلیلی یکی از چند فیوز نصب شده روی آمپها در موقع لزوم عمل نکنه(هر چند با احتمال بسیار اندک) در اون موقع با افزایش بار بیشتر، فیوز اصلی عمل میکنه و کل جریان رو قطع میکنه( طبق قانون احتمال در ریاضیات ضرب دو احتمال بسار کوچک (مثلا یک ده هزارم) احتمال وقوع حادثه یا همان عمل نکردن هر دو فیوز متوالی به یک در صد میلیون میرسه که بسیار به صفر نزدیکه و میشه اون رو صفر در نظر گرفت) در کل یعنی احتمال وقوع حادثه بسیار پایین میاد و ایمنی بالا میره 2) این سازوکار در سیم کشی بساری از مدارها مثل منزل شخصی شما دیده میشه (فیوز اصلی کنار کنتور برق و جعبه فیوز مینیاتوری داخل خونه) 3) اگه بین باتری و آمپ برای سیم اصلی سیستم شما اتفاقی بیفته ( مثلا زخمی شدن سیم و اتصالی) هیچ فیوزی تو مدار ندارید تا از آسیب به سایر قسمتهای برقی ماشین شما جلوگیری کنه 4) اگه نگاهی به کاتالوگ آمپ خریداری شده بندازید توی کاتالوگ هم نحوه سیم کشی برق و خازن و گیج مورد نیاز برای سیم اصلی و روی تخته رو کاملا شرح داده. مثلا بنده به کاتالوگ آمپ g four مراجه کردم و تو قسمت Installation توی بند شماره 5 فاصله فیوز اصلی از منبع قدرت(باتری) رو حداکثر 30 cm معرفی میکنه (این رو توکاتولوگ های دیگه هم دیدم و تو فروم هایی که دیدم هم از همین استاندارد توصیه شده) و برای کابل کوتاهتر از 1 متر (مثل سیم کشی روی تخته) گیج 6 رو کافی میدونه و برای فواصل بیشتر گیج 4 تا 2 رو لازم میدونه. 5) این که به دنبال دلایل باشیم خیلی عالیه اما در کنارش باید به استانداردهای ایمنی توجه کنیم. شاد و پیروز باشید.
    Last edited by KianoushKojouri; 07-04-2019 at 17:15.

7. این کاربر از KianoushKojouri بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2019

پيش فرض

سلام دوستان
    سیستم کیفیتی تا ۸ تومن چی بگیرم؟
    ساب نمیخوام باشه
    نظرم رو focal 710pc و Gladen rs165 و آمپلی mosconi 130.4 هست
    پیشنهادتون چیه؟
    بهتره با دکتر مهرآذر (َAmirELX ) هم یه مشورتی بکنید. بنده نظرم اینه که شما تا این مقدار هزینه میکنین چیزی نگیرید که بعدا دلتون چرکین بشه. حتما خوب تحقیق کنین. اگر هم لازم شد کمی بودجه رو افزایش بدید، حتی اگه نتونستید یکجا قطعات رو بخرید اشکالی نداره اما از خرید اشتباه و بد خیلی بهتره. پیشنهاد بنده خرید یه آمپ خوب چهار کانال مثل گرند زیرو sq plus هست با قیمتی در حدود 4.7 (این آمپ بسیار باکیفیت هستش). برای پخش میشه از 5200 کنوود، 820 سونی و xb100 سونی، 80prs پایونیر بسته به جنس صدای مورد علاقه و قطعات انتخابی، امکانات و رقم پرداختی و ظاهر پخش یکی رو انتخاب کرد. برای ساب سری sqx از برند gladen و سری Q از بند helix رو پیشنهاد میکنم، از هر دو سری فقط تعریف شنیدم و بدگویی ندیدم ( ساب 8 برای خودروی هاچ بک و 10 برای خودرو هاچ بک و سدان و 12 برای سدان، در سیستم های کیفیتی) و باکس فرمول. برای آمپ منو g one از هلیکس. برای سیم برق حداقل گیج 2 و از برند معتبر مثل gladen یا برند دیگه. برای سیم اسپیکر حداقل گیج 12 و با کیفیت.برای اسپیکر بنده کامپوننت رو توصیه میکنم . انتخاب کامپ رو با تحقیقات کامل انجام بدید. چند تا از کامپ های خوش صدا در رده قیمتی خودشون: 1800 کنوود، k6 اودیسان، 172prs پایونیر، c63c هلیکس و ... . تو یکی از گروه های تلگرامی شایدبشه بعضی از این وسایل رو کمی پایین تر هم گرفت. باز هم تاکید میکنم که انتخاب قطعات باید با تحقیق صورت بگیره. این مهمه که اگه مدار(پخش، rca، آمپ، سیم اسپیکر) با کیفیت باشن از اسپیکرها صدایی بسیار فراتر از حد انتظار گرفته میشه، وگرنه اگه شما c63c رو هم به مدار بی کیفیت وصل کنی نباید انتظار صدای خوبی داشته باشی.

آخر فروم باز dooste.man83's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض

ممنونم از لطف همه عزیزان بابت پاسخگویی
    من مجدد یادآوری میکنم سیستمم اینه
    باند عقب = فوکال pc710
    باند جلو = فوکال pc130
    آمپ= کنوود 9400
    ساب اکتیو = JBL bass pro
    هدیونیت = سونی 820GS
    باتری = دلکور 75 آمپر
    ماشین = سمند lx
    سیمی که رفته به باتری گیج 4 هست و فیوزی که در بسته ی پک آمپلی فایر گیج 4 فوکال بود هم یک فیوز 80 آمپر بود
    امروز رفتم فیوز رو نصب کرد برام اما نصاب میگفت باید فیوز 150 آمپری بندازی چون سیم برق ات گیج 4 هست و فیوز این بدرد گیج 8 می خوره

می خواستم ببینم از نظر شما با توجه به این سیستم همین فیوز 80 آمپر کفایت میکنه یا باید تعویض کنم ؟
    ممنون
    Last edited by dooste.man83; 08-04-2019 at 16:09.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

سلام ماشینم 206 صندوقدار پخش 8016 کنوود دارم میخوام یه سیسم ببندم موندم کدوم کامپوننت انتخاب کنم
    1- Helix Esprit E62C.2
    2- Gladen RS 165
    3- JBL GTO 609C
    4- MTX T6S652

امپ هم Helix G Five یا Gladen RC 150c5 اگه امکان داره بهرتشو معرفی کنید
    البته میخوام کنارشون هم یه ساب ریز ببندم

با تشکر
    Last edited by pasargad3000; 08-04-2019 at 15:53.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2019

پيش فرض

ممنونم از لطف همه عزیزان بابت پاسخگویی
    من مجدد یادآوری میکنم سیستمم اینه
    باند عقب = فوکال pc710
    باند جلو = فوکال pc130
    آمپ= کنوود 9400
    ساب اکتیو = JBL bass pro
    هدیونیت = سونی 820GS
    باتری = دلکور 75 آمپر
    ماشین = سمند lx
    سیمی که رفته به باتری گیج 4 هست و فیوزی که در بسته ی پک آمپلی فایر گیج 4 فوکال بود هم یک فیوز 80 آمپر بود
    امروز رفتم فیوز رو نصب کرد برام اما نصاب میگفت باید فیوز 150 آمپری بندازی چون سیم برق ات گیج 4 هست و فیوز این بدرد گیج 8 می خوره

می خواستم ببینم از نظر شما با توجه به این سیستم همین فیوز 80 آمپر کفایت میکنه یا باید تعویض کنم ؟
    ممنون
    سلام، همون فیوز برای شما مناسبه. به چند دلیل: 1) این انطباق طراحی شده توسط مهندس های یک شرکت معتبر هستش 2) آمپ شما دو فیوز 40 آمپری داره که جمع اونها میشه 80 آمپر که با فیوز اصلی شما همخوانی کامل داره. 3) بنده هم به یکی از پیج های الکترونیک سرزدم که مفتخر به کشف مجدد رابط P=VI شدم! با توجه به اینکه وات پیک آمپ شما 900 واته و این معادله رو دو بار، یک بار برای حالت روشن ماشین با ولتاژ 14.4 و یک بار برای حالت خاموش 12 ولت محاسبه کنیم به ترتیب اعداد 62.5 و 75 برای جریان به دست میاد که عدد دومی منطبق با فیوزهای نصب شده بر روی آمپ 9400 هست.
    با یک محاسبه ساده متوجه میشیم که نصاب برای وات پیک 2000 این حرف رو زده که حدود 2 برابر مقدار در نظر گرفته شده توسط مهندسین طراح هستش. از یه نصاب دیگه هم بنده برای 1500 توصیه شنیده بودم. ولی به نظرم درستش همون نظر مهندسهاست. وقتی که به سیم فشار بیاریم کیفیت شدیدا افت میکنه و به وسایل مصرفی شدیداٌ فشار میاد.

12. این کاربر از KianoushKojouri بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2012

پيش فرض

سلام و عرض ادب.
    هفته پیش قصد تست سابووفر آلپاین تایپ ایکس ده اینچی داشتم.ماشین خاموش به امپ متصلش کردم(کنوود ۹۱۷)و ولوم بردم بالا.گین تنظیم بود ولی حواسم به ضعف برق ماشین نبود،،،بعد از چند لحظه بوی بدی از ساب دراومد و قسمت انتهایی هم داغ شد... سریع ساب را جدا کردم.خنک که شد بررسی کردم دیدم وقتی ووفر را با دست به پایین فشار میدم تا آخر سیم پیچ کمی گیر می‌کنه.مجددا به امپ متصل کردم ولی اینبار با ولوم کمتر از قبل تو بیس کوبشی صدای بدی از ساب درمیومد...دو روز بعد رفتم پیش ی نصاب سابو با سیستم خودش راه انداخت و کم کم بهش فشار آورد تا جایی که ووفر کاملا بالا پایین میشد و گفت مشکلی نداره... ولی از وقتی تو باکس انداختمش وقتی بهش فشار میارم کم میاره... از آقا حمید و اساتید عزیز سوالم اینه که بنظرتون سیم پیچ ساب مرخص شده؟
    کاریش نمیشه کرد؟
    فشار بهش بیارم تمومه کارش؟
    تعمیر کردنش فایده داره یا نه؟
    چقدر هزینه داره تعمیر شدنش؟
    ببخشید بابت پر حرفیم... ممنون

تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    تنظیمات آمپ AS100-4 برای کامپ RSX-165 چطوری باید باشه ؟
    صدا یک تیزی داره که دلت میخواد همش صدارو کمتر کنی
    اگر هم میزان تریبل رو از روی هدیونیت کمتر کنم صدا خفه میشه آیا تنظیمات کراس اور کامپ توی این زمینه موثره؟ (من در حالت دیفالت نصب کردم)
    من مجبورم گین رو تقریبا ببندم چون یکم بیشتر که گین رو باز کنم اونوقت با کمترین ولوم حجم صدای خیلی بلندی میده که خوب همیشه دلخواه نیست
    روی خود آمپ هم خیلی موققعیت ولوم ها مشخص نیست بقیه آمپها یک فلشی علامتی دارن این آمپ ولوم هاش هیچی نداره[IMG] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [/IMG]
    سلام.
    عید همگی مبارک باشه
    از روی پخش کلا فلت کنید.
    hpf رو از روی آمپ حدود 80 قرار بدین.
    دستورالعمل تنظیم گین رو رعایت کنید.
    پست شماره 17 این پیج رو مطالعه نمائید
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

15. 2 کاربر از hamidR15 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 6 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 6 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •