تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2323 از 2365 اولاول ... 132318232223227323132319232023212322232323242325232623272333 ... آخرآخر
نمايش نتايج 23,221 به 23,230 از 23644

نام تاپيک: راهــنمایی و مشاوره خرید و طراحی سیستم های صوتی و تصویری خودرو

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2018

پيش فرض

نکته اول این که سیستم بدون ساب کلا کارش میلنگه. رنج فرکانسی تکمیل نمیشه و بخشی از صدا نیست اصلا .
    نکته دوم پخش 9450 از نظر من یک پخش بازاریه و بویی از صدای حرفه ای نبرده. کلا اغراق بسیار زیادی در صدا داره و اینجوری بهتون بگم سازنده موسیقی 1 چیزی ساخته ولی شما داری 1 چیز دیگه گوش میدی کلا.
    بله نظر شما محترمه ولی بنده هم عرض کردم سلیقه ای هستش ب شخصه با بیس زیاد موافق نیستم همون بیس باند برام کافیه و کلا دوس دارم صدای موسیقی اغراق شده باشه چون برام هیجانی تر میشه

2. این کاربر از Alirezakhan7 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه amirsein's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2011
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

بله نظر شما محترمه ولی بنده هم عرض کردم سلیقه ای هستش ب شخصه با بیس زیاد موافق نیستم همون بیس باند برام کافیه و کلا دوس دارم صدای موسیقی اغراق شده باشه چون برام هیجانی تر میشه
    ساب اصلا کارش بیس زیاد نیست. بحث سیستم های sq که پیش میاد حقیقت اینه که در بهترین حالت شما باید پاسخ فرکانسی خطی داشته باشید. الان شما در ماشین های sq واقعی که بشینید ممکنه سوال کنید ایا ساب هم بستید؟؟ لو فرکانس رو کواک اصلا نمیتونه پخش کنه. خیلی وقت ها که ما صدا رو زیاد میکنیم ناخواسته به دنبال فرکانسایی هستیم که از دست رفته ان. صدا رو زیاد میکنیم که اونها هم کمی شنیده بشن. وقتی رنج فرکانسی تکمیل بشه شما حتی از گوش کردن موسیقی با ولوم متوسط هم لذت بالایی میبری. همه جزییات در وولوم متوسط شنیده میشه.
    بله کاملا درسته ممکنه سلیقه کسی به پایونیر بخوره چون همه دنبال سوری واقعی صدا نیستن. وقتی موسیقی رو با اسپیکر های مانیتورینگ گوش کنید تازه متوجه میشید موسیقی اصلی چی بوده. کلا اسپیکر های خیلی لول بالا که من گوش کردم و در حد سیستم های خانگی 50 تا 60 میلیون بودن افتخار صداییشون این بود که فکر میکردی صدا رو از حنجره خود خواننده داری میشنوی. صدای خام و کاملا دست نخوره که منو نا خوداگاه به خنده واداشت.
    در رنج قیمتی ارزان قیمت من پخش x5100 کنوود و bt610 و اگه اشتباه نکنم دکلس جدید کنوود (سی دی نمیخوره) bt304 رو بیشتر میپسندنم. بدیهیه که هر کس با توجه به علاقه و سلیقه ای که داره باید دنبال صدا بره و ترجیها قبل از خرید صدای جنس مورد نظر رو گوش کنه .
    مخلصم.
    Last edited by amirsein; 26-05-2018 at 17:15.

4. این کاربر از amirsein بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه __Jamaica__'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

ممنون دوست عزیزم
    تصمیم گرفتم زیر صندلی بزارم
    اون زیر صندلی به چی باید پیچ بشه که مطمئن باشه و ضد سرقت ؟ اون زیر آمپ خیلی داغ نمیشه ؟

و کراس اور هم نظر شما اینه بهترین جا کجاست ؟

ممنون
    مهمولا با اسپیسر فلزی یا پیچ مهره یه 5 میل میارنش بالاتر امپ و نصب میکنن که هوا از زیرشم جریان داشته باشه ، اگر نخواید که کف ماشینتونو سوراخ سوراخ کنن روی تخته براتون اینکارو میکنن
    اینقد بد دست هست زیر صندلی که خودش ضد سرقت محسوب میشه برای نصبشم باید صندلی و 100% بازی کنید

بازم جانمایی کراس بستگی به خودتون داره ولی اگر نظر من بود زیر داشبورد خیلی جای خوبی بود براش اینطوری متراژ کمتری هم سیم استقاده میکنید برای توییتر ووفر
    توی رودری و در فقط نذاریدش 1% اگر یه ابی بهش برسه حیف میشه

6. این کاربر از __Jamaica__ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه The Rock 2's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    جنوب شهر

پيش فرض

سلام
    یه سیستم کامل شامل پخش و امپ و در جلو و تاقچه بهم پیشنهاد میدید با هزینه حد اکثر 3 تومنی
    میدونم چیز حرفه ایی در نمیاد ولی چاره چیه ته بودجم همینه خواهشا سیستم کاملی پیشنهاد بدید بهم اساتید بزرگوار
    درضمن ماشینم 206 هست .

ممنون از پاسختون دوست عزیز

ممنون میشم شما نیز نظرتونو بگید با هزینه حداکثری 3 تومنن
    دوست عزیز پخش فقط پایونیر بگیر ( نظر 90% مردمه که بهترین پخشا رو داره حرف من نیست) ... صدای شفاف و کریستالی با بیس هیجانی
    در عوض پخشای کنوود صدای خفه و بمی دارن
    سونی هم صدای فلت داره و اصلا از لحاظ ظاهری جالب نیست
    بهترین کار اینه خودت امتحان کنی تا بفهمی

آخر فروم باز dooste.man83's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض

ممنون پس همون گیج 4 فوکال رو میگیرم + RC اضافه از همون فوکال که حدود 400 برام آب میخوره
    الان فقط درگیر سیم اسپیکر باند عقب هستم

این پک سیم فوکال داخلش 10 متر سیم اسپیکر داره اگر نصب استاندارد برای ماشین سمند LX رو که میشه نصب آمپ در صندوق رو در نظر بگیریم

این 10 متر فکر کنم برای باند های جلو مصرف بشه و برای عقب کم میاد درسته ؟ در این صورت برای باند های عقب بنظرتون چند متر سیم گیج 12 لازم دارم ؟

توی پاساژ امجد مغازه ای میشناسید بصورت حرفه ای کابل اسپیکر با کیفیت داشته باشه ؟

سپاس
    ممنون میشم اینم جواب بدید
    دمتون گرم

اگه نباشه جاش خالی می مونه mrm88's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

دوستان البته من در حدی نیستم که بخوام نکته ای عرض کنم
    ولی میخوام تجربه ای که خودم با موضوع Break-in یا Burn-in یا حالا هر اسم دیگه ای که داره رو براتون بیان کنم.

البته این موضوع در خصوص برندها و محصولات رده بالاتر بیشتر مصداق داره، به بیان بهتر به عنوان مثال شما بلندگوهای رده پایین پایونییر و کنوود رو در نظر بگیرین(مثلا رنج اقتصادیشون رو که شما میتونید با حدود 100 تومن یه کواک گرد مثلا 16 سانتیشون رو بخرین) این بلندگوها شاید با مدت خیلی کمی راه اندازی با پخش و یا یه آمپ سبک به حداکثر پتانسیلشون برای پخش صدا برسند(البته اگه پرفورمانسشون رو دارای پتانسیلی بدونیم اصلا ) بگذریم.

این مورد در خصوص آمپ، ساب و حتی اکسسوری شما(اگه مرغوب باشه) هم کاملا صدق میکنه.

روی این حساب وقتی هزینه میکنید و این هزینه رو بخصوص اگه با برنامه، دانش و بطور دقیقی بین قطعات انتخابیتون(بخصوص اگه واقعا سرشون به تنشون بی ارزه) انجام دادین و اگه صدا گرفتین و احساس کردین هنوز با اون چیزی که مدنظرتونه فاصله داره فوری نا امید نشین! باید به قطعاتتون زمان بدین (البته نحوه درست و اصولیش برای طی شدن پروسه Break-in که بارها اساتید این فاروم راجبش توضیح دادن) و با اون مدارا کنین و صبر کنین تا به حداکثر پتانسیل خودشون برسند! چون ممکنه نتیجه براتون غافلگیر کننده و یا حتی خوشایند بشه!

من راجب سیستم خودم خب پله پله عمل کردم!

ابتدا پخشم رو خریدم و با باندهای فابریک ماشینم سر کردم! سپس یه جفت کامپ برای استیج جلوم خریدم و اونو با پخش درایو کردم! و بعد یه جفت دیگه از همون کامپ رو خریدم و این دفعه با اضافه شدن و خریدن آمپ و اکسسوری و انجام عملیات دمپینگ اونارو درایو کردم و سپس در انتهای داستان ساب رو اضافه کردم که کل این پروسه 3 ماه طول کشید! فارغ از پروسه Break - in تغییرات صدایی برام تو هر مرحله محسوس و رو به جلو بود

و اما الان و پس از 6 ماه از اولین خریدم(هدیونیت) یا پس از سه ماه از تکمیل سیستمم میتونم بگم صدا خیلی بازتر و دل نشین‌تر و نرم‌تر(زیاد این واژه هارو جدی نگیرین از حیث ویراستاری )
    و خلاصه یک دست‌تر شده، وکالم ، های‌رنجم و حتی لو‌ رنجم پخته‌تر از هنگامیه که سیستم تازه تکمیل شده بود.

روزی که آمپ رو به همراه تکمیل استیج عقب بستم صدام خیلی تیز تر از الان بود و بعضی وقتا گوشمو اذیت میکرد! ولی الان اینطور نیست و همه چی انگار متوازن تر شده!

و این نشون میده که بلندگوهای برند فوکال حتما و حتما باید پروسه Break-inشون تکمیل بشه تا بشه راجبشون قضاوت کامل کرد و صد البته که برند ارشمند و قابل احترامی هست.

نمیگم صدام الان ایده آل‌ترین حالت و اون چیزیه که من به عنوان یه سیستم پرفکت مدنظرمه! خیر! برای رسیدن به اون ایده‌ال خیلی باید بیشتر هزینه کنم ولی خب الان در حدیه که بگم یه سیستم SQ قابل قبول دارم و این خودشو بعد از Break-in بیشتر نشون داد.

خلاصه که دوستای گلم حتما به Break-in توجه داشته باشین و مدارا کنین و صبر داشته باشین تا صدای کاملتری داشته باشین.
    دوستان قضیه Break-in رو براتون گفتم

الان هم میخوام یه قضیه مهم تر رو براتون بگم! و اون هم امنیت سیستمتونه!

متاسفانه همون روز که این مطلب رو نوشتم (صبح نوشتم) ظهرش تو یه محل شلوغ و پر رفت و آمد و نزدیک ایستگاه پلیس!!! شیشه ماشینمو شکوندن و پخشم رو (پایونییر Z7050) رو بردن!!
    پس تا زمانی که شما تمامی تمهیدات امنیتی رو برای سیستم دلبندتون فراهم نکردین به نظر من هزینه نکنین! الان سیستم من ناقص شده! اونم تو این گرونیا! و پخش خودم رو بخوام
    مجددا بخرم قشنگ باید 700 تومن بالاتر از قیمتی که خریدمش بخرم! تازه جور کردن همون مقدار پول هم بماند! برای همین تو این اوضاع اقتصادی یا قطعه ای نخرین یا اگه خریدین حتما دور از دسترس این جماعت خدا نشناس قرارش بدین! یا مکانیزمی رو فراهم کنین تا نتونن بدزدنش!

این همه زحمت نکشیدیم تا پول جمع کنیم برای سیستم که بدیمش دست یه مشت بی همه چیز نامرد

10. 4 کاربر از mrm88 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز dooste.man83's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض

دوستان باتری سمند LX رو 74 آمپر بگیرم یا 90 آمپر ؟ چه مارکی بنظرتون بهتره ؟ ( به سیستم زیر هیچی اضافه نمیشه )

Focal pc 710
    Focal 130 ac
    9400 Kenwood
    SONY GS 820
    Last edited by dooste.man83; 29-05-2018 at 00:17.

تاريخ عضويت
    Feb 2011
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

دوستان باتری سمند LX رو 74 آمپر بگیرم یا 90 آمپر ؟ چه مارکی بنظرتون بهتره ؟ ( به سیستم زیر هیچی اضافه نمیشه )

Focal pc 710
    Focal 130 ac
    9400 Kenwood
    SONY GS 820
    سلام من که 74 امپر دلکور گرفتم.کافیه.

13. این کاربر از amirsein بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال saeedsh7j's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2010

پيش فرض

سلام دوستان کامپ فوکال 165 v1 بهتره یا هلیکس p62c?

تاريخ عضويت
    Feb 2011
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام دوستان کامپ فوکال 165 v1 بهتره یا هلیکس p62c?
    هلیکس p62 . اگه بحث مچ شدن و چینش قطعات مطرح نباشه و به صورت کلی .

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 7 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 7 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •