تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2207 از 2365 اولاول ... 12071707210721572197220322042205220622072208220922102211221722572307 ... آخرآخر
نمايش نتايج 22,061 به 22,070 از 23644

نام تاپيک: راهــنمایی و مشاوره خرید و طراحی سیستم های صوتی و تصویری خودرو

کاربر فعال سیستمهای صوتی اتومبیل AmirELX's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2011
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

اون پخش هایی که گفتم برای سیستم های با نهایت بودجه 4 میلیون خوبه.
    هر کسی سراغ پخش بدون USB و قدیمی نمیره، مگر اینکه ازش شناخت داشته باشه.
    اکثر کسانی که مجذوب سیستم های صوتی اند، دنبال سهولت، کارایی و امکانات اند.
    اما من دنبال کیفیت و عمق صدا بودم که متاسفانه در پخش های آکبند با این قیمت وجود نداشت.
    این بدین معنی نیست که دیگران دنبال کیفیت نیستند، بلکه منظورم این هست که امکانات و کارایی رو به کیفیت ترجیح میدن.
    مواردی از اکلیپس، بلاپونکت، دنون، ناکامیچی و... هم در گزینه های خرید بود، ولی برخی شون فقط Audio CD می خوندند.
    مواردی از پایونیر مثل DEX-P9R هم بود که باید کیت USB و آیپاد براش می خریدم و دردسرهاش با کلاریون فرقی نداشت ولی صداش محشره. سری ODR پایونیر مثل D7 هم که امپراتور صداست. اما قیمت فضایی داره.
    شما با کلاریون های قدیمی و مواردی چون D2 و D3 میتونید 2 ساعت به طور مداوم با ولوم بالا آهنگ گوش کنید که در اون حجم صدا نه خبری از خستگی گوش هست و نه شکایتی از سوی سرنشینان.

اگر میخواستم کیفیت و کارایی و امکانات رو یکجا داشته باشم، چاره فقط یک پخش بود: Sony RSX-GS9
    من صداشو گوش کردم، شاید بگم یکی از متوازن ترین پخش های دنیا از لحاظ تمام رنج های فرکانسی باشه.
    حساسیتی که تو ساختش به کار بردن مثل اضافه کردن نمک و فلفل به غذاست. همه چیز به اندازه...
    از لحاظ امکانات هم که یک کانتینر فرمت صوتی رو پشتیبانی می کنه و فعلاً در دنیا بی بدیل هست.
    از وقتی وارد ایران شد، راجع بهش بدگویی زیادی کردند، ولی مجلات نقد و بررسی مهر سکوت به گفته های این افراد متعصب زد.
    بزرگترین آفت سیستم بازی در ایران، تعصب و حب و بغض هست.

2. 6 کاربر از AmirELX بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه amirsein's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2011
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام مجدد .
    امیر خان من قصد خرید کامپ تا 1100 رو دارم و ایشالا تا 1 ماه دیگه میخرم. فعلا از ورود محصولات فوکال خیلی خوشحالم چون تو زمینه ساخت اسپیکر واقعا فوکال زبان زده. قبلا میخواستم یک k2 power دست دو بخرم ولی با ورود محصولات دیگه نو میخرم. K2 power های قدیم قیمت پایینتری نسبت به این جدیدا داشتم گویا . من قبلا سری های محصولات فوکال رو نمیدونم چجوری بوده ولی جدیداش که حدس میزنم سری k2 از 1400 باید شروع بشه اونم با es165k که 100 واتی هست. خب پولم که بعید میدونم به اونا برسه مگر خود کشی کنم
    در ظاهر و بررسی روی کاغذ که شما فرمودید نمیشه گفت zero بهتره یا expert فوکال. ولی چیزی که مشخصه آوازه ی فوکال بیشتره در زمینه اسپیکر. خوشبختانه چند روز پیش صدای zero رو به همراه آمپ ماسکونی one شنیدم. ماشین 206 بود و برای alijooon که ازشون تشکر میکنم. حجم صدا برای 206 خیلی مناسب بود به نظر و کافی و از شفافیت اون خوشم اومد . صدای کامپ راکفورد t1652 یا t1675 رو هم شنیدم که اونم 100 واتی بود. جنس صدای راکفورد متفاوت بود. البته راکفورده 200 تومن از زیرو ارزونتر بود که خب منم صدای زیرو رو بیشتر پسندیدم. تو بررسی های دیگه ای هم که داشتم k6 آدیسان بود. این کامپ 125 وات قدرت که در رده قیمتی خودش فوق العاده اس و حجم صدای بالا و وکال قدرتمندی داره. اما من صداشو خودم نشنیدم و از پرس و جو ها فهمیدم.
    کلا با مطالعاتی که داشتم و صحبت هایی که داشتم فوکال تو کیفیت خیلی زبانزد بوده (متاسفانه بررسی عادلانه ای از zero که در برابر کامپ های دیگه مثل فوکال مقایسه شده باشه ندیدم یعنی 1 مجله یا 1 نفر هر دو رو مقایسه کرده باشه و حتی کلیپی هن از zero پیدا نکردم.)
    خلاصه بگم که در این گستره ی تکنولوژی سخت گیر کردم . چیزی که منو از فوکال نگران میکنه 80 واتی بودن اونه. البته جالبه که فوکال حداکثر 160 وات رو تحمل میکنه zero با این که 100 واتی هست تا 150 وات رو قدرت تحمل داره. به نظرتون 80 وات این کامپ جابگو هست؟ حجم صداش از زیرو کمتره؟ یا نمیشه از روی این اعداد قضاوت کرد؟
    تو رنج قیمتی 1100 حالا 150 بالا و پایین چه کامپ های خوبی وجود داره به نظرتون؟ ببخشید طولانی شد.
    قطعات من هم که معرف حضور هست. 7056 و p600.4 و rs12 و 9105. ماشین هم پرشیا.
    Last edited by amirsein; 23-06-2017 at 00:23.

4. 3 کاربر از amirsein بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه amirfrang's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    ahwaz

پيش فرض

سلام. وقت دوستان بخیر
    امیر خان واقعا خسته نباشی
    همچنین اقا حمید گل که واقعا از راهنماییهاش ممنون و خیلی اذیتش کردم
    امیر جان سیستم فعلیم
    hertz 165xl
    hsp4
    و الپاین ۹۸۸۶
    تو فکرم ۱۶۵ zero بگیرم . میخوام بدونم چقد تفاوت با هرتز خودم داره
    از نظر حجم و کیفیت راهنمایی کنی ممنون میشم
    و اینکه ارزش هزینه تغییر در صورت راهنمایی مثبت شما داره یا نه

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2017

پيش فرض

سلام بر همه دوستان و اساتید محترم
    بنده تازه عضو ای انجمن شدم و یه راهنمایی از اساتید محترم داشتم
    بنده قصد جمع کردن یه سیستم صوتی کیفیتی رو دارم و بعد از کمی تحقیق و مشاوره گرفتن یه سیستم زیر رسیدم میخواستم نظرات و پیشنهادات خودتونو باهام در میون بذارید تا بتونم به بهترین کیفیت صدا برسم در ضمن ماشین هم برلیانس 320 هستش
    برای درب جلو کامپ 13 سانتی هلیکس e52c
    برای طاقچه سه گزینه دارم کاپا 11 و راکفورد t1693 و فوکال 690
    امپ هلیکس g4 یا مچ ma40fx
    بوجه هم در حدود 2 میلیون
    ممنون میشم ضعف های سیستم و پیشنهادات بهتر اساتید رو بشنون خودم بیشتر صدای باکیفیت مد نظرمه البته چون فعلا نمیخوام ساب ببندم میخوام بیس خوبیی هم داشته باشم
    با تشکر فراوان

تاريخ عضويت
    Sep 2011
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

سلام مجدد .
    امیر خان من قصد خرید کامپ تا 1100 رو دارم و ایشالا تا 1 ماه دیگه میخرم. فعلا از ورود محصولات فوکال خیلی خوشحالم چون تو زمینه ساخت اسپیکر واقعا فوکال زبان زده. قبلا میخواستم یک k2 power دست دو بخرم ولی با ورود محصولات دیگه نو میخرم. K2 power های قدیم قیمت پایینتری نسبت به این جدیدا داشتم گویا . من قبلا سری های محصولات فوکال رو نمیدونم چجوری بوده ولی جدیداش که حدس میزنم سری k2 از 1400 باید شروع بشه اونم با es165k که 100 واتی هست. خب پولم که بعید میدونم به اونا برسه مگر خود کشی کنم
    سلام امیر عزیز
    در K2 های قدیمی تقلبی وجود داشت.
    فوکال سابقه ی بیشتری در اسپیکرسازی داره، ولی گلیدن هم از قدیمی ها محسوب میشه. چون آئودیو سیستم، STEG ایتالیا، ماسکنی و گلیدن به نحوی با شرکت GtTrading منافع مشترک دارند و از تکنولوژی های همدیگه استفاده می کنند. فکر کنم از سال 1998.
    Audison K6 کامپ خوبیه، ولی ووفرش به خوبی توئیترش نیست.
    فوکال PS 165 FX نباید کم بیاره. ولی انتظار یک کامپ 150 RMS رو نداشته باشید. به نظرم حجم صداش با یه کامپ 100 RMS فرق ملموسی نداره.
    با این که نمیشه از روی کلیپ قضاوت کرد ولی انصافاً صداش قشنگه. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] - [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    در رنج قیمتی که فرمودید بهتر از Gladen Zero 165 نمیشناسم.
    اما توصیه می کنم همین فوکال رو بخرید و تجربه ای جدید به ما هدیه کنید.

سلام. وقت دوستان بخیر
    امیر خان واقعا خسته نباشی
    همچنین اقا حمید گل که واقعا از راهنماییهاش ممنون و خیلی اذیتش کردم
    امیر جان سیستم فعلیم
    hertz 165xl
    hsp4
    و الپاین ۹۸۸۶
    تو فکرم ۱۶۵ zero بگیرم . میخوام بدونم چقد تفاوت با هرتز خودم داره
    از نظر حجم و کیفیت راهنمایی کنی ممنون میشم
    و اینکه ارزش هزینه تغییر در صورت راهنمایی مثبت شما داره یا نه
    سلام امیر جان
    کامپ شما میدبیس خیلی قوی داره. ولی همونقدر که در میدبیس قویه، در وکال بم هست.
    آمپ HDP4 آمپ خوبیه.
    پخشتون رو نشنیدم ولی میگن صدای قابل قبولی داره.
    اما تفاوت ZERO با کامپوننت های هرتز کنونی شما خیلی زیاد هست و کاملاً ارزش هزینه کردن رو داره.
    به طور واضحی جزئیات و شفافیت بالاتره و صداتون بازتر میشه. اما نمیدونم میدبیس تون به خوبی 165XL بشه یا نه. ولی انقدر وکال شما خوب میشه که همه چیز رو فراموش می کنید.
    حجم صدای Zero زیاده و میتونید بهش فشار بیارید. مطمئن...

سلام بر همه دوستان و اساتید محترم
    بنده تازه عضو ای انجمن شدم و یه راهنمایی از اساتید محترم داشتم
    بنده قصد جمع کردن یه سیستم صوتی کیفیتی رو دارم و بعد از کمی تحقیق و مشاوره گرفتن یه سیستم زیر رسیدم میخواستم نظرات و پیشنهادات خودتونو باهام در میون بذارید تا بتونم به بهترین کیفیت صدا برسم در ضمن ماشین هم برلیانس 320 هستش
    برای درب جلو کامپ 13 سانتی هلیکس e52c
    برای طاقچه سه گزینه دارم کاپا 11 و راکفورد t1693 و فوکال 690
    امپ هلیکس g4 یا مچ ma40fx
    بوجه هم در حدود 2 میلیون
    ممنون میشم ضعف های سیستم و پیشنهادات بهتر اساتید رو بشنون خودم بیشتر صدای باکیفیت مد نظرمه البته چون فعلا نمیخوام ساب ببندم میخوام بیس خوبیی هم داشته باشم
    با تشکر فراوان
    کامپی که انتخاب کردید خوبه.
    کاپا 11 رو از لیست گزینه های کواک خط بزنید.
    اون راکفورد رو اگر گیر بیارید خیلی صدای باز و قشنگی داره. Mid و High برجسته ای داره، اما مثل 6975 و چنین باندهای معلوم الحالی کوبش سنگین نداره.
    فوکال 690 رو نشنیدم، ولی چون صفحه از جنس فایبر گلاس هست پس باید قوی بکوبه، اما بیس نرمی مثل Gladen Alpha 609COX و DLS 3710 بهتون نمیده. شاید گوشتون خسته بشه.
    آقا حمید یه DLS 960 زیرخاکی داره که کیفیت ساخت بالایی داره و ساخت چین نیست. اون هم گزینه ی خوبیه.
    - برای آمپ هم اگر میتونید Helix G Five رو خریداری بفرمائید که بعداً به منظور اضافه کردن سابووفر مجبور به خرید آمپ دوم و کلی هزینه ی اکسسوری و کابل برق و جعبه تقسیم نباشید.
    در فروم مجاور هم بخش هایی از بررسی Helix G Five رو ترجمه کردم. آمپ قابل اعتمادیه. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

8. 4 کاربر از AmirELX بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2017

پيش فرض

ممنون اقا امیر از راهنمایی دقیقتون
    والا راکقورد گیر آوردم قیمتم 420 ت ، فوکال 690 هم 390 ت و هلیکس e69 هم 320 ت قیمت دارم ولی خودم صدای هیچ کدوم و نشنیدم قبلا پایونیر 6902 داشتم که میخوام الان ارتقاش بدم و نمیدونم چه باندی میتونه هم کیفیت صدای شفاف و خوبی بهم بده و چون نمیخوام فعلا ساب ببندم و شاید اصلا نتونم ببندم بیس مناسبی هم داشته باشه البته از چنتا نصاب پرسیدم که همشون روی باند های رایج بازار مثل کاپا 11 و جی بی ال و هرتز 690 تاکید دارن با این تفاصیر اگه به توضیح اجمالی راجع به تفاوت های این باندا بدید واقعا ازتون ممنون میشم و بهترین انتخاب به نظر شما کدومه؟
    با تشکر فروان

اگه نباشه جاش خالی می مونه amirfrang's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    ahwaz

پيش فرض 1260

سلام امیر جان
    کامپ شما میدبیس خیلی قوی داره. ولی همونقدر که در میدبیس قویه، در وکال بم هست.
    آمپ HDP4 آمپ خوبیه.
    پخشتون رو نشنیدم ولی میگن صدای قابل قبولی داره.
    اما تفاوت ZERO با کامپوننت های هرتز کنونی شما خیلی زیاد هست و کاملاً ارزش هزینه کردن رو داره.
    به طور واضحی جزئیات و شفافیت بالاتره و صداتون بازتر میشه. اما نمیدونم میدبیس تون به خوبی 165XL بشه یا نه. ولی انقدر وکال شما خوب میشه که همه چیز رو فراموش می کنید.
    حجم صدای Zero زیاده و میتونید بهش فشار بیارید. مطمئن...

اگر کامپ هرتز بفروشم
    hdp4 جوابگوی zero هست یاباید تعویض بشه؟
    البته تو صندوق ساب 1260 تو باکسه
    Last edited by amirfrang; 23-06-2017 at 12:59. دليل: تکمیل پست

داره خودمونی میشه F_1984's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

با سلام

عرض کنم خدمت اساتید که من برای ماشینم (206) می خوام یه مرور زمان یه سیستم کیفیتی وتک استیج جمع کنم می خوام دوباره کاری هم نشه اول از همه big 2 زدم و در های جلوم دمپینگ مت زدم (البته دست ساز )

یه پخش کنوود 210 خریدم برای کامپوننت چند وقتی دارم تحقیق می کنم

با توجه به بودجم( 300-400 تومن ) به Helix Blue B62C.2 (315ت) و (ت320)gladden alpha 165 و gladden m 165 (قیمت ندارم ) رسیدم تا اینجا که ریویو ها می خوندم هر دو کیفیتی هستند ولی helix 60 واته و gladden 75, 85 واته

در آینده دور آمپ و ساب هم اضافه میشه اکثر آهنگ هایی هم که گوش میدم rock , classic rock , آهنگ های قدیمی ودیتیل دار

به نظر شما کدومش مناسب تره و اگر گزینه دیگه ای هم با شرایط من هست لطفا معرفی کنید

ممنون از شما
    Last edited by F_1984; 23-06-2017 at 20:42.

تاريخ عضويت
    Sep 2011
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

ممنون اقا امیر از راهنمایی دقیقتون
    والا راکقورد گیر آوردم قیمتم 420 ت ، فوکال 690 هم 390 ت و هلیکس e69 هم 320 ت قیمت دارم ولی خودم صدای هیچ کدوم و نشنیدم قبلا پایونیر 6902 داشتم که میخوام الان ارتقاش بدم و نمیدونم چه باندی میتونه هم کیفیت صدای شفاف و خوبی بهم بده و چون نمیخوام فعلا ساب ببندم و شاید اصلا نتونم ببندم بیس مناسبی هم داشته باشه البته از چنتا نصاب پرسیدم که همشون روی باند های رایج بازار مثل کاپا 11 و جی بی ال و هرتز 690 تاکید دارن با این تفاصیر اگه به توضیح اجمالی راجع به تفاوت های این باندا بدید واقعا ازتون ممنون میشم و بهترین انتخاب به نظر شما کدومه؟
    با تشکر فروان
    سلام سعید عزیز
    دنیای واقعی صدا با دنیای نصاب ها فرق داره.
    کاپا 11 و JBL هایی که الان در بازار هستند کیفیت ندارند، به ضرس قاطع عرض می کنم.
    از هرتز هم فقط می تونید به کواک سری Mille یعنی MPX 690.3 Pro اعتماد کنید. من صداشو نشنیدم ولی یکی از دوستان رو ماشینش داشت و می گفت کواک تکمیلی هست.
    به نظر بنده داشتن کیفیت در فرکانس های میانه و بالا خیلی بیشتر از قدرت و شدت بیس به چشم میاد.
    کواک راکفورد خیلی شفافه. بالاترین سری تولیدی این کمپانی رو انتخاب کردید.
    بیس اش هم تاقچه تون رو تکون میده و جای نگرانی نیست.
    من جای شما باشم راکفورد رو میخرم.

اگر کامپ هرتز بفروشم
    hdp4 جوابگوی zero هست یاباید تعویض بشه؟
    البته تو صندوق ساب 1260 تو باکسه
    HDP4 بیش از نیاز Zero هم توان خروجی داره. هیچ مشکلی نیست.

با سلام
    عرض کنم خدمت اساتید که من برای ماشینم (206) می خوام یه مرور زمان یه سیستم کیفیتی وتک استیج جمع کنم می خوام دوباره کاری هم نشه اول از همه big 2 زدم و در های جلوم دمپینگ مت زدم (البته دست ساز )
    یه پخش کنوود 210 خریدم برای کامپوننت چند وقتی دارم تحقیق می کنم
    با توجه به بودجم( 300-400 تومن ) به [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (315ت) و (ت320)gladden alpha 165 و gladden m 165 (قیمت ندارم ) رسیدم تا اینجا که ریویو ها می خوندم هر دو کیفیتی هستند ولی helix 60 واته و gladden 75, 85 واته
    در آینده دور آمپ و ساب هم اضافه میشه اکثر آهنگ هایی هم که گوش میدم rock , classic rock , آهنگ های قدیمی ودیتیل دار
    به نظر شما کدومش مناسب تره و اگر گزینه دیگه ای هم با شرایط من هست لطفا معرفی کنید
    ممنون از شما
    سلام دوست عزیز
    سری Blue هلیکس که صدای خوبی نداره و حداقل سری E. از گلیدن هم حداقل باید سری RS رو انتخاب می کردید.
    سبک آهنگ هایی که شما گوش می کنید بعضاً Brutal هست و اگر کامپ خوبی نخرید فقط پولتون رو هدر دادید.
    باید بودجه تون رو افزایش بدید.

13. 4 کاربر از AmirELX بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2017

پيش فرض

سلام سعید عزیز
    دنیای واقعی صدا با دنیای نصاب ها فرق داره.
    کاپا 11 و JBL هایی که الان در بازار هستند کیفیت ندارند، به ضرس قاطع عرض می کنم.
    از هرتز هم فقط می تونید به کواک سری Mille یعنی MPX 690.3 Pro اعتماد کنید. من صداشو نشنیدم ولی یکی از دوستان رو ماشینش داشت و می گفت کواک تکمیلی هست.
    به نظر بنده داشتن کیفیت در فرکانس های میانه و بالا خیلی بیشتر از قدرت و شدت بیس به چشم میاد.
    کواک راکفورد خیلی شفافه. بالاترین سری تولیدی این کمپانی رو انتخاب کردید.
    بیس اش هم تاقچه تون رو تکون میده و جای نگرانی نیست.
    من جای شما باشم راکفورد رو میخرم.
    واقعا ممنون آقا امیر عزیز که اینقدر یا حوصله و دقیق سوالات مبتدیانه ینده رو جواب میدید
    پس طبق نظر کارشناسی شما برای کواک جمع بندی راکفورد t1693 شد
    اگه لطف کنید یه کامپ 13 سانتی برای درب جلو و یه آمپ چهارکاناله هم معرفی کنید ممنون میشم
    البته بودجه کلی هم نهایتا 2 ملیون تومن هست برای کواک و کامپ و آمپ
    با تشکر فراوان

15. این کاربر از saeed.f91 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 17 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 17 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •