تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2269 از 2365 اولاول ... 1269176921692219225922652266226722682269227022712272227322792319 ... آخرآخر
نمايش نتايج 22,681 به 22,690 از 23644

نام تاپيک: راهــنمایی و مشاوره خرید و طراحی سیستم های صوتی و تصویری خودرو

اگه نباشه جاش خالی می مونه mrm88's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

دوستان برای ساندرو استپ وی که اسپیکرهاش روی هر دو در و هر دو از نوع 13 سانتی (5.25) اینچی هست، با توجه به شرایط اتاق و آکوستیکی اگه بخوایم یه سیستم کیفیتی مقرون به صرفه و اقتصادی ببندیم آیا برای درب جلو بهتره یک کامپوننت 13 سانتی ببندیم یا میشه 6.5 اینچی هم ببندیم؟ از شرایط فابریکی در نمیاد؟

کلا ایده آلم اینه برای درب جلو یک کامپوننت کیفیتی خوب و برای درب عقب یک کواکسیال کیفیتی از همون سری و همون برند ببندم و آمپ و ساب زیر صندلی استفاده کنم

دلم میخواد روی هر 4 تا درب خودرو هم ورق دمپینگ برنم و اکسسوریها شامل سیم پک و فیوز و... هم کیفیت خوبی داشته باشه، در کل میخوام کیفیتی قدرتی ترین سیستم مقرون به صرفه رو روی ساندرو استپ وی ببندم ولی 2تا مشکل دارم:

1- برای جانمایی بلندگوها (6.5 اینچی) بدون تغییر ظاهر فابریکی مشکل دارم

2- هنوز نمی دونم از چه قطعاتی باید استفاده کنم (در کل جمع هزینه هام از 3 تومن نباید بیشتر بشه)

الان تنها قطعه ای که بهش تو تحقیقاتم رسیدم، مدل UTE-62EBT آلپاین شده تا اینجا حدود 800 از 3 تومنم رفته
    پس 2.200 بودجه باقی موندم برای خرید یک جفت کامپوننت، یک آمپلی فایر، یک جفت کواک ، اکسسوری، یک ساب اکتیو زیر صندلی و دمپینگ هست
    البته برای کامپ و کواک نیم نگاهی به فوکال سری اکسس مدل های 165AS و 165AC دارم که ظاهرا تقریبا همون کیفیت سری اسپریت جدید هلیکس ولی حجم بیشتری رو دارند، همینطور برای آمپ نیم نگاهی به هلیکس مدل G four دارم که کامپ و کواکم رو تغدیه کنه و برای ساب هم چون اکتیو آندر سیت هست نیازی به آمپ نیست!
    این چیزایی که توی سرچ هام بهش رسیدم! پس فکر کنم تا اینجا متوجه این موضوع شدین که دنبال بک سیستم مقرون به صرفه ولی خوش صدا و اقتصادی هستم! پس لطفا پیش نهادهای های اند که مال از ما بهترونه ندین
    کیست یاری کننده ای که مرا یاری کند؟ (توضیح اینکه ماشین رو تحویل گرفتم)

کاربر فعال اینترنت استان خوزستان
    تاريخ عضويت
    Aug 2013

پيش فرض

سلام. قدرت ساب تغییر نمیکنه ولی به خاطر تکونها ماشین و لرزش های ناشی از جاده فکر میکنید دقت بیس کمتر میشه. وقتی گه ایستاده اید تمامی فرکانس ها رو بادقت میشنوید ولی در حرکت نه. این طبیعیه چون 1000 تا تکون اضافه و غلط وارد میسه که کار و خراب میکنه. اگر ماشینو روشن کنید ولی حرکت نکنید باز هم این حسو دارید؟
    سلام منم همینجور فکر میکردم ولی خوب که دقت کردم دیدم کلا لرزش صندلی ها و اون موجی که تو اتاق ماشینه وقتی که ماشین خاموشه خیلی بیشتره مثلا رو یه اهنگ تست بیس وقتی ماشین خاموشه ولومو از 22 بالاتر نتونستم ببرم از بس موج قوی میداد تو ماشین حالا وقتی ماشینو روشن میکنیم کمتر میشه ولی وقتی حرکت میکنیم بیس چند لول ضعیفتر هم میشه به طوری که اگه ولومو تا 33 هم زیاد کنم باز بیس به اندازه ولوم 22(وقتی که ماشین خاموشه)نمیشه کلا وقتی ماشینو روشن میکنیم فرکانس ها ضعیف میشن و با حرکت ماشین ضعیفتر هم میشن و یه سری از فرکانس های اهنگ ها (ویبره های ریز و موج ها )که وقتی ماشین خاموش بود به خوبی شنیده میشدن دیگه به گوش نمیرسن به نظرت اگه یه پورت روی طاقچه دربیارم خوب میشه؟
    Last edited by farshad0123; 20-10-2017 at 01:16.

تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام اینم از سیستم من که با اذیتای فراوان اقا حمید شکل گرفت تا یک ماه دیگه میرم برا نصب. کامپ:gladen zero 165. ساب:gladen rs12. امپلی mosconi as100.4.پخش kenwood 5100. باکس پورتد dixel 48 لیتر(تیونش بین 35 تا38یادم نیست)اکسسوری هم موقع نصب گلیدن هستش.البته دوستان میدونم ناسزا نگید برای پخش اگه خدا بخواد تا 1الی2ماه دیگه یه p99 گوگولی مگولی میاد جاش
    (از یه جفت کواکسیال وامپ که میخواستم بگیرم رسیدم به اینا)
    دوست عزیز مبارکتون باشه، اینجا افراد معمولا با راهنمایی های آقا حمید از 6975 و 718 میرسن به گلیدن زیرو که صد البته یک ارتقا وحشتناک عالی محسوب میشه که اگه بودجه باشه خوب مطلوبه، منتها من خودم شخصه تو همین پستی که گذاشتم و منتظر جواب دوستان و اساتید این گروه هستم از حالا بودجم رو مشخص کردم(حداکثر 3 تومن) و قصد ندارم ازش عدول بکنم، لطف میکنید هزینه ای که برای این قطعات ارزشمند انجام دادین رو به تفکیک بگین تا دوستان هم آشنا بشن با رنج هزینه هایی که کردین؟

4. این کاربر از mrm88 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

سلام قربانت باشه چشم.کامپونت 1120تومن.امپلی 1980 تومن.ساب 450 تومن.باکس 70 تومن.پخش 460 تومن.هزینه نصب هم حدود.600. همراه اکسسوری منظورم هست.در کل. 4700 تومن.راستی دوست عزیز من خوندم سیستم مد نظر شماروخوندم.والا من تخصصی ندارم اما بودجه شما برای این سیستم خیلی کمه خود دمپینگ پک گلیدن اونم 4تا در 600 تومن. میشه به نظرم با 2200 یه ست rs بردارید.برای استیج جلو فقط.کامپ 600.ساب450.امپلی حدود 1ملیون.
    Last edited by iman.1; 21-10-2017 at 13:33.

تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام قربانت باشه چشم.کامپونت 1120تومن.امپلی 1980 تومن.ساب 450 تومن.باکس 70 تومن.پخش 460 تومن.هزینه نصب هم حدود.600. همراه اکسسوری منظورم هست.در کل. 4700 تومن.راستی دوست عزیز من خوندم سیستم مد نظر شماروخوندم.والا من تخصصی ندارم اما بودجه شما برای این سیستم خیلی کمه خود دمپینگ پک گلیدن اونم 4تا در 600 تومن. میشه به نظرم با 2200 یه ست rs بردارید.برای استیج جلو فقط.کامپ 600.ساب450.امپلی حدود 1ملیون.
    خب قرار نیست همه چی از برند گلیدن باشه، اگه تو توضیحاتم بخونید نوشتم! نمی خوام سیستمم رده بالا باشه، با 3 تومن میخوام بهترین صدای ممکن رو بگیرم! اینجا سیستمای بعضی از دوستان از جمله خود آقا حمید یه چیزی حدود 16 تومن خرج برداشته! من اگه 16 تومن داشته باشم ماشینم رو میفروشم و یه ماشین بهتر میخرم، طبیعیه که اولویت هر کسی تو زندگی متفاوت باشه، من شخصا یه سیستم صوتی حرفه ای در منزل دارم و قصدم از ماشین فقط لذت بردن در سفرهای کوتاه و بلند هست که بشه با 3 تومن بهش رسید، همین! تازه کم کم دارم به سیستم تک استیجی هم فکر میکنم! یعنی یک کامپوننت خوب برای استیج جلو + آمپ 2 کانال خوب + ساب زیر صندلی اکتیو + هدیونیت خوب + دمپینگ و اکسسوری (به 2دلیل 1: اکثرا خودم تو ماشینم 2: صرفه جویی در هزینه با عدم خریدن جفت دوم کامپوننت و یا کواک کیفیتی)

- - - Updated - - -

خب قرار نیست همه چی از برند گلیدن باشه، اگه تو توضیحاتم بخونید نوشتم! نمی خوام سیستمم رده بالا باشه، با 3 تومن میخوام بهترین صدای ممکن رو بگیرم! اینجا سیستمای بعضی از دوستان از جمله خود آقا حمید یه چیزی حدود 16 تومن خرج برداشته! من اگه 16 تومن داشته باشم ماشینم رو میفروشم و یه ماشین بهتر میخرم، طبیعیه که اولویت هر کسی تو زندگی متفاوت باشه، من شخصا یه سیستم صوتی حرفه ای در منزل دارم و قصدم از ماشین فقط لذت بردن در سفرهای کوتاه و بلند هست که بشه با 3 تومن بهش رسید، همین! تازه کم کم دارم به سیستم تک استیجی هم فکر میکنم! یعنی یک کامپوننت خوب برای استیج جلو + آمپ 2 کانال خوب + ساب زیر صندلی اکتیو + هدیونیت خوب + دمپینگ و اکسسوری (به 2دلیل 1: اکثرا خودم تو ماشینم 2: صرفه جویی در هزینه با عدم خریدن جفت دوم کامپوننت و یا کواک کیفیتی)

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

دوست عزیز من که گقتم تخصصی ندارم.فقط نظرم رو گفتم.دوستان هم احتمالا برای میزان بودجه شما پاسخی ندادن.چون برای اون سیستم کمه.راستی ست rs رده بالا محسوب نمیشه.
    Last edited by iman.1; 21-10-2017 at 14:35.

8. این کاربر از iman.1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال سیستمهای صوتی اتومبیل AmirELX's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2011
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

سلام..امیر جان
    پس منظور شما این است الان فقط باید رفت دنبال پخشهایی که حداقل فایل flac را اجرا کنند..درسته..به غیر سونی xb100 توی همان رنج قیمت پخشی است که فلک را بخوبی اجرا کند؟؟؟..
    پس ایشون بازنشسته شدند....من با خودم گفتم پخشی بخرم چند خازن خوب از ایشان بخرم بدهم به یک تعمیر کار الکترونیک تا با نوع خازنهای خوب عوض کنه...
    سلام مرتضی جان
    پخش های دیگه هم کم کم وارد میشن... آلپاین قراره بیاد که FLAC ساپورت می کنه.
    بنده خودم آمپ رفرنس رو با قطعاتی گرانقیمت ارتقاء دادم. زحمت کار هم به عهده ی مهندس جباریان از همدان بود.
    دنیا به آخر نرسیده داداش گلم. شما تو P.M یه پیغام بدید تا عرض کنم چه صداهایی میشه از سونی X100 فقط با انجام ریکپ گرفت. تضمینی... اون هم با 50 هزار تومن هزینه.
    این نکته رو هم عرض کنم که در برخی از آهنگ های FLAC که نرخ Sample شون 16Bit و 44KHz هست، تفاوتی با MP3 320 احساس نمیشه.
    چون FLAC واقعی نیستند. ولی فرمت WAV با همین نرخ پردازش، حدود 3 برابر کیفیت، وضوح و تفکیک صدای بهتری نسبت به MP3 320 دارد.

کیست یاری کننده ای که مرا یاری کند؟ (توضیح اینکه ماشین رو تحویل گرفتم)
    سلام قربان
    بنده اطلاع ندارم که آیا میشه در درب های ساندرو بدون برشکاری و به صورت فابریک کامپوننت 16 سانتی نصب کرد. این موضوع رو باید خودتون بعد از تحویل ماشین متوجه بشید.
    مثلاً در L90 تقریباً بدون دستکاری نصب میشه.
    راستش رو بخواهید بودجه ی شما با انتظاری که از صدا دارید یکم فاصله داره. واقعاً سیستم ارزان قیمت و کیفیتی انگشت شمار هست.
    من پیشنهاد می کنم کامپوننت [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو در گزینه هاتون جا بدید. یکی از بهترین 13 سانتی هاست. توئیترش عالیه و خیلی نرمه.
    کیفیت ساخت بالایی داره.
    دیگه دغدغه ی برشکاری و آسیب زدن به ماشین رو هم ندارید.
    ساب اکتیو اصلاً راضی تون نمی کنه، حداقل گلیدن RS Free Air روی طاقچه نصب کنید. ولی بهتره از یه ساب 10 اینچی داخل باکس سیلد 20-25 لیتری داخل باکس سیلد استفاده کنید.
    چون میدونم محدودیت فضا دارید.
    برای آمپ G Four خوبه. گلیدن ML95.4 هم همینطور.

10. 3 کاربر از AmirELX بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه amirsein's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2011
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام مرتضی جان
    پخش های دیگه هم کم کم وارد میشن... آلپاین قراره بیاد که FLAC ساپورت می کنه.
    بنده خودم آمپ رفرنس رو با قطعاتی گرانقیمت ارتقاء دادم. زحمت کار هم به عهده ی مهندس جباریان از همدان بود.
    دنیا به آخر نرسیده داداش گلم. شما تو P.M یه پیغام بدید تا عرض کنم چه صداهایی میشه از سونی X100 فقط با انجام ریکپ گرفت. تضمینی... اون هم با 50 هزار تومن هزینه.
    این نکته رو هم عرض کنم که در برخی از آهنگ های FLAC که نرخ Sample شون 16Bit و 44KHz هست، تفاوتی با MP3 320 احساس نمیشه.
    چون FLAC واقعی نیستند. ولی فرمت WAV با همین نرخ پردازش، حدود 3 برابر کیفیت، وضوح و تفکیک صدای بهتری نسبت به MP3 320 دارد.

سلام قربان
    بنده اطلاع ندارم که آیا میشه در درب های ساندرو بدون برشکاری و به صورت فابریک کامپوننت 16 سانتی نصب کرد. این موضوع رو باید خودتون بعد از تحویل ماشین متوجه بشید.
    مثلاً در L90 تقریباً بدون دستکاری نصب میشه.
    راستش رو بخواهید بودجه ی شما با انتظاری که از صدا دارید یکم فاصله داره. واقعاً سیستم ارزان قیمت و کیفیتی انگشت شمار هست.
    من پیشنهاد می کنم کامپوننت [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو در گزینه هاتون جا بدید. یکی از بهترین 13 سانتی هاست. توئیترش عالیه و خیلی نرمه.
    کیفیت ساخت بالایی داره.
    دیگه دغدغه ی برشکاری و آسیب زدن به ماشین رو هم ندارید.
    ساب اکتیو اصلاً راضی تون نمی کنه، حداقل گلیدن RS Free Air روی طاقچه نصب کنید. ولی بهتره از یه ساب 10 اینچی داخل باکس سیلد 20-25 لیتری داخل باکس سیلد استفاده کنید.
    چون میدونم محدودیت فضا دارید.
    برای آمپ G Four خوبه. گلیدن ML95.4 هم همینطور.
    سلام . امیر خان همین ute-62ebt آلپاین که جزو جدیداشه flac رو اجرا میکنه. در کل این فرمت داره جا میوفته و همه کمپانی های معروف پخش های جدیدشون رو دارند به این ویژگی مجهز میکنن. فقط باید ببینیم کدوماشون وارد شدند. البته این موضوع رو برای مرتضی عزیز بیشتر نوشتم. مخلص.

12. 4 کاربر از amirsein بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه amirsein's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2011
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام منم همینجور فکر میکردم ولی خوب که دقت کردم دیدم کلا لرزش صندلی ها و اون موجی که تو اتاق ماشینه وقتی که ماشین خاموشه خیلی بیشتره مثلا رو یه اهنگ تست بیس وقتی ماشین خاموشه ولومو از 22 بالاتر نتونستم ببرم از بس موج قوی میداد تو ماشین حالا وقتی ماشینو روشن میکنیم کمتر میشه ولی وقتی حرکت میکنیم بیس چند لول ضعیفتر هم میشه به طوری که اگه ولومو تا 33 هم زیاد کنم باز بیس به اندازه ولوم 22(وقتی که ماشین خاموشه)نمیشه کلا وقتی ماشینو روشن میکنیم فرکانس ها ضعیف میشن و با حرکت ماشین ضعیفتر هم میشن و یه سری از فرکانس های اهنگ ها (ویبره های ریز و موج ها )که وقتی ماشین خاموش بود به خوبی شنیده میشدن دیگه به گوش نمیرسن به نظرت اگه یه پورت روی طاقچه دربیارم خوب میشه؟
    ببینید این مشکل اگه واقعا وجود داشته باشه که هنوز هم فکر میکنم نداره باید از برق باشه. ولی وقتی ماشین خاموشه ولتاژ حدکد 12.5 تا 12.8 هست و وقتی روشنه حدود 14 پس با این اوصاف وقتی روشنه برق بسیار بهتری به اجزا میرسه. مگر این که یه ایرد فنی داشته باشید شما که مثلا تو جاهای دیگه هم فکر میکنم نمود پیدا میکنه. مثلا در نور چراغ ها یا کولر گرفتن و ...
    بازم توصیه میکنم در هر دو حالت روشن و خاموش برید داخل صندوق و گوش کنید ببینید در حالتی که رو به رو و کنار ساب هستید تغییری حس میکنید؟
    اون پرت های رو طاقچه فقط برای قشنگیه و هیچ تاثیری در صدا نداره. حتی من درسترسی به صندوق ماشینم هم که بازه بازم تاثیر خاصی نداره.
    اگر باز هم مطمئن هستید که این نشکل هست از یک نفر اگاه کمک بگیرید و بش بگید بیاد صداتونو گوش کنه.
    مخلص.

14. 2 کاربر از amirsein بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال poloton7's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

ببینید این مشکل اگه واقعا وجود داشته باشه که هنوز هم فکر میکنم نداره باید از برق باشه. ولی وقتی ماشین خاموشه ولتاژ حدکد 12.5 تا 12.8 هست و وقتی روشنه حدود 14 پس با این اوصاف وقتی روشنه برق بسیار بهتری به اجزا میرسه. مگر این که یه ایرد فنی داشته باشید شما که مثلا تو جاهای دیگه هم فکر میکنم نمود پیدا میکنه. مثلا در نور چراغ ها یا کولر گرفتن و ...
    بازم توصیه میکنم در هر دو حالت روشن و خاموش برید داخل صندوق و گوش کنید ببینید در حالتی که رو به رو و کنار ساب هستید تغییری حس میکنید؟
    اون پرت های رو طاقچه فقط برای قشنگیه و هیچ تاثیری در صدا نداره. حتی من درسترسی به صندوق ماشینم هم که بازه بازم تاثیر خاصی نداره.
    اگر باز هم مطمئن هستید که این نشکل هست از یک نفر اگاه کمک بگیرید و بش بگید بیاد صداتونو گوش کنه.
    مخلص.
    سلام امیرحسین گل..
    من مواقفم با نظر شما امیرحسین... این مشکل اقا فرشاد مربوط به برق سیستم است. یا باتری ودینام کم می اورد یا اکسسوری کمی ضعیفه..اتصالات را چک کم هم منفی وهم مثبت..چون کلا ساب برقی زیاد از سیستم ماشین می گیرد..

16. 2 کاربر از poloton7 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 11 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 11 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •