تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2312 از 2365 اولاول ... 1312181222122262230223082309231023112312231323142315231623222362 ... آخرآخر
نمايش نتايج 23,111 به 23,120 از 23644

نام تاپيک: راهــنمایی و مشاوره خرید و طراحی سیستم های صوتی و تصویری خودرو

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2011

پيش فرض

دوست عزیز اسپیکر فوکال 710 انتخاب بهتریه یا کامپ 1800 اکسلون

اگه نباشه جاش خالی می مونه amirsein's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2011
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

دوست عزیز اسپیکر فوکال 710 انتخاب بهتریه یا کامپ 1800 اکسلون
    سلام
    سوال شما مثل اینه که بپرسی سیب بهتره یا گلابی. اون کواکه بیضی هست این یکی کامپه. حجم صدا و بیس 710 خیلی بیشتره. کنووده توی رده کامپ ها حجم صدای بسیار خوبی داره. من صدای کامپ کنوود رو نشنیدم ولی دکتر مهراذر میگه خویه پس خوبه. شما این کامپ رو بتونی استیج جلو ببندی سیم اسپیکر و استیج بندی درست و پخش و امپ مناسب براش انتخاب کنید حتما صدای با کیفیت تری میگیرید. توجه کنید که با کیفیتتر نه حجیمتر.
    موفق باشید.

3. 3 کاربر از amirsein بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

با سلام

بنده 207i جدید دارم
    میخواستم یه سیستم صوتی روش ببندم با شرایط زیر
    ترجیحا از پخش فابریک استفاده بشه یا حداقل کلید های فرمان خودرو و دیسپلی خودرو کار کنه
    از ساب اکتیو میخوام استفاده کنم چون فضای صندوقو نیاز دارم
    بقیه موارد با شما
    هزینه حد اکثر 3 تومن
    ممنون
    درود بر شما
    اگر بخواهید از هدیونیت فابریک استفاده کنید، باید از پروسسور استفاده کنید.
    ساب اکتیو هم دوستان بهتر می تونند راهنمایی کنند، ولی ساب اکتیو صدای فراگیر نداره.
    والا با بودجه ی شما میشه یه چیز مبتدیانه نصب کرد.
    دنبال بیس خیلی قوی ای نیستم
    فقط یه صدای تفکیک شده و واضح با کمی هم بیس بهم بده کافیه
    اگه میشه برند مناسب برای پروسسور و ساب اکتیو و باند یا کامپوننت و امپ معرفی کنید ممنون میشم

داره خودمونی میشه m6788's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

دوستان واسه قطعات زیر بخوام یه ساب باکس کوچیک بگیرم که نه خیلی فضای صندوق ۲۰۶ هاچبک رو از دست بدم و هم یه بیس خوب و نرم داشته باشم چی بگیرم بنظرتون و اینم بگم کلا کیفیت صدا برام مهمه و خیلی اهل ولوم دادن و خودنمایی نیستم و میخوام خودم از موسیقی لذت ببرم

کامپ e62c.2 هلیک واسه درهای جلو
    امپ دی ۴ هلیکس
    پخش ۳۰۴ کنوود

کاربر فعال سیستمهای صوتی اتومبیل AmirELX's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2011
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

دنبال بیس خیلی قوی ای نیستم
    فقط یه صدای تفکیک شده و واضح با کمی هم بیس بهم بده کافیه
    اگه میشه برند مناسب برای پروسسور و ساب اکتیو و باند یا کامپوننت و امپ معرفی کنید ممنون میشم
    نظر بنده اینه که برخلاف سایر دوستان که از پروسسور استفاده می کنند، شما پسیو نصب کنید.
    و هدیونیت بخرید.
    با یه ترفند خاصی که بهتون یاد میدم، میتونید هدیونیت دوم داشته باشید، بدون اینکه سیم کشی فابریک ماشین و سیستم مالتی مدیاش دست بخوره.
    شما یکی از دو هدیونیت sony mex xb100bt یا sony mex-gs820bt رو تهیه کنید.
    هدیونیت رو در داخل داشبرد، زیر صندلی، یا پشت تخته ی آمپلی فایر جاسازی کنید.
    این دو هدیونیت توسط برنامه Songpal که اختصاصی سونی هست، کنترل میشن.
    بدون هیچ نگرانی میتونید با گوشی تون پخش رو کنترل کنید.
    ما این کار رو برای یه GS9 انجام دادیم، ماشین آقای منتظری. خیلی هم جالب از آب دراومد.

برای گرفتن برق هم بهتر هست یه سیم جداگانه از سرباتری برای 12V پخش بگیرید، منفی رو هم از بدنه، سیم ACC یا همون استارت رو هم از زیر فرمان و استارت تهیه کنید.
    پخش های سونی جعبه فیوز دارند، دیگه غمی نیست.

آمپلی فایر های جدید رو که قبول ندارم. ولی یه آمپ زیر یه تومن بگیرید از یه برند مطرح. تو بازار دست دو هم موارد خوبی پیدا میشه.
    اگر آمپ قدیمی بخرید صدای بهتری بهتون میده. خیلی بهتر.

کامپوننت هم انتخاب زیادی دارید، از Gladen و Focal و...
    باید تحقیق کنید.

اولین کاری که باید انجام بدید، اینه که سیم و اکسسوری با کیفیت تهیه کنید. نه قطعه.
    برق ماشین رو درست کنید.
    صدا از پخش شروع نمیشه.
    از دینام و سرباتری آغاز میشه.

دوستان واسه قطعات زیر بخوام یه ساب باکس کوچیک بگیرم که نه خیلی فضای صندوق ۲۰۶ هاچبک رو از دست بدم و هم یه بیس خوب و نرم داشته باشم چی بگیرم بنظرتون و اینم بگم کلا کیفیت صدا برام مهمه و خیلی اهل ولوم دادن و خودنمایی نیستم و میخوام خودم از موسیقی لذت ببرم

کامپ e62c.2 هلیک واسه درهای جلو
    امپ دی ۴ هلیکس
    پخش ۳۰۴ کنوود
    درود بر شما
    من Gladen RS10 رو با باکس پیشنهادیش توصیه می کنم.
    ساب دقیق و خوبیه.

7. 5 کاربر از AmirELX بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز dooste.man83's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض

درود بر شما
    سیم، پاشنه ی آشیل سیستم صوتی هست.
    کل زحمات شما رو در مقطع تولید و تقویت صدا رو به باد فنا میده.
    پس سیم خوب بخرید، OFC واقعی که عاری از اکسیژن باشه.
    سیم خوب گرون هست، من DLS HQL و Connection Sonus رو پیشنهاد می کنم.
    برای آمپ تا کراس و از کراس تا ووفر از سیم قطر بالا استفاده کنید. (سلیقه ی من: زیر 4×2 میلی متر یا همون گیج 10 نباشه)

پیشنهادم برای آمپ هم Old School های ژاپنی هست، آمپ های تولیدی قبل از سال 2000.
    آمپ های جدید کلاً به درد سینی چایی میخورند. هیچ ارتباطی به کیفیت ندارند.

برق هدیونیت رو از پشت داشبرد بگیرید. کار باید اصولی باشه. هدیونیت اگر از سرباتری برق میگیره، حتماً یه فیوز 15 آمپر سر راهش باشه.

خازن هم جنگولک بازی هست، خازن خوب زیر 1.5 میلیون نیست. خازن های Brax.
    خازن غیر های اند، چون ESR به صدا اضافه می کنند، صداتون رو خراب می کنند.
    باتری هم 75 آمپر بدون دستکاری جا میشه.
    تاثیری در ولتاژ ماشین تون نداره، فقط در حالتی که ماشینتون خاموش هست، Drop Voltage سیستمتون به تعویق می افته.

برای نصب هم کسی رو نمیتونم پیشنهاد کنم.
    چون همه از نصب ناراضی هستند.
    سواد نصب در کشور ما وجود نداره.
    اگر خودتون نصب کنید بهتره.

Clarion APA 4400
    بسیار ممنون بابت راهنمایی
    من فقط برای باند های درب و عقب می خوام کابل تهیه کنم . این برند های کابل که گفتید رو از کجا میتونم تهیه کنم ( پاساژ امجد فکر میکنید بتونم گیر بیارم ؟ )

این گیج هر چقدر بیشتر باشه بهتره ؟ یا خیر ؟ چون کابل می خوام زیر 150 تومن هزینه کنم و کلا توی خریدش به چه چیزهایی دقت کنم ؟

فکر میکنید کار خودم هست توی درب و تا صندوق رو کابل کشی کنم ؟ ( ماشین سمند هست )

در مورد اینکه فرمودید برق هدیونیت رو از پشت داشبرد بگیرم خوب این GS820 حدود 50 وات RMS خروجی آمپ داخلیش هست یعنی به احتمال زیاد به طور عرف نمیتونم هدیونیت رو وصل کنم و برق کم میاره حالا این که می فرمایید از پشت داشبرد از کجاش بگیرم که مستقیم از باتری بیاد و افت هم نداشته باشه ؟

بعد این هدیونیت پشتش یک فیوز داره بازم بنظرتون فیوز 15 آمپری رو برازم ؟

سپاس

کاربر فعال سیستمهای صوتی اتومبیل AmirELX's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2011
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

بسیار ممنون بابت راهنمایی
    من فقط برای باند های درب و عقب می خوام کابل تهیه کنم . این برند های کابل که گفتید رو از کجا میتونم تهیه کنم ( پاساژ امجد فکر میکنید بتونم گیر بیارم ؟ )

این گیج هر چقدر بیشتر باشه بهتره ؟ یا خیر ؟ چون کابل می خوام زیر 150 تومن هزینه کنم و کلا توی خریدش به چه چیزهایی دقت کنم ؟

فکر میکنید کار خودم هست توی درب و تا صندوق رو کابل کشی کنم ؟ ( ماشین سمند هست )

در مورد اینکه فرمودید برق هدیونیت رو از پشت داشبرد بگیرم خوب این GS820 حدود 50 وات RMS خروجی آمپ داخلیش هست یعنی به احتمال زیاد به طور عرف نمیتونم هدیونیت رو وصل کنم و برق کم میاره حالا این که می فرمایید از پشت داشبرد از کجاش بگیرم که مستقیم از باتری بیاد و افت هم نداشته باشه ؟

بعد این هدیونیت پشتش یک فیوز داره بازم بنظرتون فیوز 15 آمپری رو برازم ؟

سپاس
    درود
    کابل ها رو میشه از چند فروشگاه تهیه کرد، ولی به دلیل قوانین فروم از درج لینک معذوریم.
    فروشگاه صدا نمایندگی محصولات کانکشن هست. شرکت مجیرالکترونیک یا همون IranDLS هم نمایندگی DLS.
    جستجو کنید پیدا می کنید.
    ولی با 150 تومن، سیم مبتدی میشه خرید نه این ها رو. این سیم ها رزولوشن صدای بالایی دارند.

اگر سر رشته ای از برق داشته باشید و اصول صدا رو بلد باشید، بله.
    در غیر اینصورت برید پیش نصاب.

راجع به پخش هم اگر میخواهید از آمپ داخلیش استفاده کنید. پس باید از سرباتری برق بگیرید.
    ضمناً خود پخشتون جعبه فیوز و فیوز داره. مشکی بزرگ هست.

10. 2 کاربر از AmirELX بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2011

پيش فرض

سلام
    کسی میتونه راهنمایی کنه چجوری میتونم کامپ e62c.2 و e42c.2 مارک هلیکس رو با امپ g4 هلیکس درایو کنم
    کراس اورهای کامپ رو چجوری نصب کنم
    بهترین امپ برای ساب جی بی ال cs1214 چی پیشنهاد میکنید قیمت بالایی نداشته باشه

حـــــرفـه ای Actros's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    تهران-کرمانشاه

پيش فرض

AMIRELX عزیز کابل AUX تا 30-35 تومن یه چیز معمولی انرجایزر هایتک خوبه ؟
    بعد این سری کابلا بعضیا 3 خط داره مثل هندسفری گوشی.بعضیا دو خط. چیه فرق اینا ؟ کابل قبلیم 2 خطی بود 3 تا باندم کار میکرد.الان 3 خطیه 4 تا باند کار میکنه ولی سازگار نیست با گوشیا. با دو سه مدل گوشی فقط کار میکنه

اگه نباشه جاش خالی می مونه mrm88's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام
    کسی میتونه راهنمایی کنه چجوری میتونم کامپ e62c.2 و e42c.2 مارک هلیکس رو با امپ g4 هلیکس درایو کنم
    کراس اورهای کامپ رو چجوری نصب کنم
    بهترین امپ برای ساب جی بی ال cs1214 چی پیشنهاد میکنید قیمت بالایی نداشته باشه
    سلام دوست گرامی

آمپ و کامپ های انتخابیتون کاملا مچ هستن، البته اگر فقط E42C.2 رو میخواستین نصب کنین میشد حتی به D four هم فکر کرد، کلا سری اسپریت هلیکس برای رنج متوسط رو به قابل قبول(اقتصادی) انتخاب مناسبیه و کیفیت و حجم مناسبی رو بهتون میده که تو رنج قیمتی خودش جزو بهتریناست، من خودم قبلا کواکسیال 13 سانتیش یعنی E5X.2 رو داشتم و واقعا به نسبت خودش صدای خوبی داشت هرچند که به دلیل ارتقا به کامپوننت فوکال فروختمش!

البته چند وقتیه قیمت مدلای هلیکس هم تو این بازار داغون و افسار گسیخته خیلی رفته بالا! شما پارسال همین موقع با فکر کنم حدود 450 میتونستی E62C.2 رو بخری ولی الان احتمالا قیمتش خیلی بیشتر شده باشه، توی همین رنج قیمت فوکال سری اکسس یا کننود سری اکسلون هم میتونه گزینه خوبی باشه این یه بحث و بحث دیگه هم تامین برق ماشینتون و انتخاب اکسسوری مناسب هست و لازمه که در این خصوص دقت کافی به خرج بدین که خب خیلی مهمه،

درخصوص نصب کراس اوور خب خیلی سادست شما روی کراس اوورتون(هر کراس اووری) یک قسمت به عنوان ورودی سیگنال از آمپتون هست و یک قسمت هم به عنوان خروجی سیگنال به بلندگوهاتون، قسمت ورودی که مشخصه برای مثلا استیج جلوی ماشین نیاز به دو کانال از آمپتون هست(اگر مثلا آمپ رو 4 کانال فرض کنیم) و قسمت خروجی باید سیم های مثبت و منفی مشخص شده برای توییتر و ووفر به همزاد خودشون در توییتر و ووفر کامپوننت اتصال پیدا کنه،

به عنوان مثال برای کامپ هلیکس E62C.2 کراس اوور به شکل زیر هست:

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تصویر واضحه فقط برای قسمت توییتر اگه دقت کنین یه منفی داریم که سیم منفی توییتر رو بهش وصل میکنیم و برای مثبت 3تا آپشن هست یکی حالت فلت(0db) و دیگری کم شدن های‌رنجتون تا 3db و دیگری هم افزایش های‌رنجتون تا 3db که بسته به سلیقه، نوع صدای پخش و آمپ که صدای تیز تر و کریستالی یا عکس اون رو دوست داشته باشین میتونین سیم مثبت توییتر رو به یکی از این آپشن ها بزنین ولی خب همیشه تو انتخاب دیفالت و پیش فرض فلت رو باید انتخاب کرد و بعد اگه لازم شد High Range رو Modified میکنیم.

حالا بعضی از کامپوننت‌های پیشرفته‌تر به شما آپشن های دیگه هم میدن مثل تنظیمات برای woofer و یا حالت Bi AMP و مواردی از این دست ولی خب اصول کلی همینه.

موفق باشین
    Last edited by mrm88; 18-04-2018 at 08:43.

14. 4 کاربر از mrm88 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •