تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2273 از 2365 اولاول ... 1273177321732223226322692270227122722273227422752276227722832323 ... آخرآخر
نمايش نتايج 22,721 به 22,730 از 23644

نام تاپيک: راهــنمایی و مشاوره خرید و طراحی سیستم های صوتی و تصویری خودرو

اگه نباشه جاش خالی می مونه mrm88's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

اساتید و دوستان باتجربه یک سوال؟

فرض کنید ما یک آمپلیفایر داریم با نام X که این آمپلیفایر ما 4 کانال هست و روی هر کانال در خروجی 4 اهم 100 وات به ما RMS می دهد و ما برای استیج جلو بلندگویی با نام Y را داریم که توان خروجی آن 80 وات RMS هست، همینطور برای استیج عقب بلندگویی با نام Z داریم که توان خروجی آن 50 وات RMS هست!

سوال من اینه: طبیعتا با توجه به خروجی صدای نزدیک بلندگوی Y به خروجی آمپلیفایر X برای استیج جلو ما مشکلی نخواهیم داشت( با درنظر گرفتن سیستم برق)

اما با توجه به اختلاف 2 برابری قدرت صدای بلندگوی Z در استج عقب با آمپلی X ، آیا شاهد کبابی و انفجار و ترکیدن بلندگوی استیج عقب(Z) خواهیم بود؟؟

راه حلی وجود داره به صورت علمی برای این قضیه؟
    Last edited by mrm88; 07-11-2017 at 16:07.

2. این کاربر از mrm88 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز H.Operator's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

درود
    ضمن عرض خسته نباشید خدمت دوستان عزیز
    به نظرتون ساب هلیکس q12w و آمپ هلیکس g one چطوره البته کنار میدرنج و سوپر تیوتر و آمپ مناسبشون.اگرهم نظر بهتری دارید که قیمت مناسبتری هم داشته باشه ممنون میشم راهنمایی کنید؟(راستی این ساب باکس چند لیتری لازم داره چون ماشین پراید 111 هست).
    درضمن پخش هم پایونیر 80prs هست.

پروفشنال salar_aziz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

سلام دوستان
    منم در مورد همین برند Helix سوال داشتم از خدمتتون مخصوصا حمیدآقا که خیلی اینجا زحمت میکشن (جسارت به فعالین و دوستان دیگه نشه خدایی نکرده)
    چند وقت پیش یه پخش 2950 گرفتم با یه جفت هلیکس e69 برای طاقچه عقب خداییش هم کیفیتش خوبه بانداش ولی پرتاب صدا نداره (به توصیه نصاب که از دوستان بود گرفتم و اصلا از این برند اطلاع نداشتم) گفت که بعدا خواستی اضافه کنی بیا همین مارک رو آمپ ببند D four که چهارکاناله و یه ساب هم همین مارک بزارم برات عالی میشه
    میخواستم ببینم شما تایید میکنید این مارک رو برای موارد آمپ و ساب تا چند وقت دیگه میخوام بزارم؟
    این موارد رو با کمک شما میخوام حسابی تحقیق کنم که مثل پخش دسته گل به آب ندم 2950 گرفتم نمیدونستم دو جفت خروجی 2ولت با 3جفت 4ولت مثلا 7750 چقدر فرق داره و پشیمون شدم
    و سوال بعدی اینکه برای پراید های صبا قدیمی پایین داشبورد دوتا جای بلندگو داره فابریک چیزی الان هست که بدردش بخوره و بی ارزه آدم هزینه کنه و نصب کنه اونجا نمیخوام روی درهارو سوراخ کنم

ممنونم از لطف بی مقدار شما
    Last edited by salar_aziz; 08-11-2017 at 13:12.

5. این کاربر از salar_aziz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Moderator hamidR15's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

درود
    ضمن عرض خسته نباشید خدمت دوستان عزیز
    به نظرتون ساب هلیکس q12w و آمپ هلیکس g one چطوره البته کنار میدرنج و سوپر تیوتر و آمپ مناسبشون.اگرهم نظر بهتری دارید که قیمت مناسبتری هم داشته باشه ممنون میشم راهنمایی کنید؟(راستی این ساب باکس چند لیتری لازم داره چون ماشین پراید 111 هست).
    درضمن پخش هم پایونیر 80prs هست.

سلام حسین جان احوال شما؟کم پیدائی حسین؟
    عزیزم چقدر میخوای هزینه کنی؟
    طرف سوپر تویتر و این داستانها نرو مگه از گوشت سیر شدی؟
    سلام دوستان
    منم در مورد همین برند Helix سوال داشتم از خدمتتون مخصوصا حمیدآقا که خیلی اینجا زحمت میکشن (جسارت به فعالین و دوستان دیگه نشه خدایی نکرده)
    چند وقت پیش یه پخش 2950 گرفتم با یه جفت هلیکس e69 برای طاقچه عقب خداییش هم کیفیتش خوبه بانداش ولی پرتاب صدا نداره (به توصیه نصاب که از دوستان بود گرفتم و اصلا از این برند اطلاع نداشتم) گفت که بعدا خواستی اضافه کنی بیا همین مارک رو آمپ ببند D four که چهارکاناله و یه ساب هم همین مارک بزارم برات عالی میشه
    میخواستم ببینم شما تایید میکنید این مارک رو برای موارد آمپ و ساب تا چند وقت دیگه میخوام بزارم؟
    این موارد رو با کمک شما میخوام حسابی تحقیق کنم که مثل پخش دسته گل به آب ندم 2950 گرفتم نمیدونستم دو جفت خروجی 2ولت با 3جفت 4ولت مثلا 7750 چقدر فرق داره و پشیمون شدم
    و سوال بعدی اینکه برای پراید های صبا قدیمی پایین داشبورد دوتا جای بلندگو داره فابریک چیزی الان هست که بدردش بخوره و بی ارزه آدم هزینه کنه و نصب کنه اونجا نمیخوام روی درهارو سوراخ کنم

ممنونم از لطف بی مقدار شما
    سلام لطف دارید همه دوستان تو این تنجمن واقعا زحمت میکشند و بنده صمیمانه از همگی تشکر میکنم.
    برند هلیکس یک برند اصیل و شناخته شده هست.منتها تو بخش درایور از نظر توان و قدرت غیر از یکی دو مورد ضعیف هست.با نصب آمپ موافقم صداتون رو بهتر میکنه.اما من پیشنهاد میکنم آمپ کلاس D نگیریدو متاسفانه هلیکس اکثرا کلاس D هست و کلاس AB ها قیمتشون بالاتره.
    ضمنا به جای ساب حتما برای جلو یه کامپوننت خوب تهیه کن.
    پیشنهاد میکنم برند گلیدن رو هم یه بررسی بفرمائید.

7. 2 کاربر از hamidR15 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال سیستمهای صوتی اتومبیل AmirELX's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2011
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

اساتید و دوستان باتجربه یک سوال؟

فرض کنید ما یک آمپلیفایر داریم با نام X که این آمپلیفایر ما 4 کانال هست و روی هر کانال در خروجی 4 اهم 100 وات به ما RMS می دهد و ما برای استیج جلو بلندگویی با نام Y را داریم که توان خروجی آن 80 وات RMS هست، همینطور برای استیج عقب بلندگویی با نام Z داریم که توان خروجی آن 50 وات RMS هست!

سوال من اینه: طبیعتا با توجه به خروجی صدای نزدیک بلندگوی Y به خروجی آمپلیفایر X برای استیج جلو ما مشکلی نخواهیم داشت( با درنظر گرفتن سیستم برق)

اما با توجه به اختلاف 2 برابری قدرت صدای بلندگوی Z در استج عقب با آمپلی X ، آیا شاهد کبابی و انفجار و ترکیدن بلندگوی استیج عقب(Z) خواهیم بود؟؟

راه حلی وجود داره به صورت علمی برای این قضیه؟
    سلام
    دوست عزیز
    این که مشکل حادّی محسوب نمیشه.
    شما کافیه برای اسپیکر های عقب که فرمودید و آستانه ی تحملش شون کمتر هست، Gain آمپ رو کمتر باز کنید.

9. 4 کاربر از AmirELX بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

ديروز, 07:49#112

samned 

در آغاز فعالیتتاريخ عضويت

سلام 
    سیستم من پخش آلپاین ۱۴۵ آمپ کنوود ۸۴۰۰ وکنوود ۳۵۰۲ و مونو پایونیر ۸۴۰۰ ساب 309d4 و استیج عقب میدرنج گرند پاور استیج جلو میدرنج ۴ اینج گرند پاور و یک جفت تیوتر T40کنوود هستش لطفا راهنمایی کنید تنظیمات پخش و گین آمپها رو ممنونم از لطفتون

آخر فروم باز H.Operator's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

سلام حسین جان احوال شما؟کم پیدائی حسین؟
    عزیزم چقدر میخوای هزینه کنی؟
    طرف سوپر تویتر و این داستانها نرو مگه از گوشت سیر شدی؟
    سلام حمید عزیز زیر سایتیم شکر❤️
    والا دقیق مشخص نیست بستگی داره نمی دونم چه کنم از همون اوایل تا الان دودلم باورت میشه.
    میترسم کامپ بزارم حجم صداش راضیم نکنه.

12. این کاربر از H.Operator بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه Persia Xperia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2011
    محل سكونت
    Persia

پيش فرض

سلام دوستان خسته نباشید. میخوام واسه پراید 131 یه سیستم صوتی بگیرم، لطفا راهنماییم کنید.
    1- سیستمم شامل پخش، باند و آمپلی باشه و ساب نمیخوام بذارم، آمپلی هم دوستم بهم میده مدلشو نگفته بهم. پس الان پخش و باند لازم دارم.
    2- نهایت بین 500 تا 600 تومن میخوام هزینه کنم.
    3- میدونم جنس صدا سلیقه ایه و نمیشه گفت کدوم بهتره، اما به طور خلاصه دوست دارم صدا شفاف و با کیفیت باشه در عین حال بیسم قوی باشه، حجم صدا نمیخوام کم باشه. کلا یه چیزی که به طور متوسط هم قوی باشه هم با کیفیت. میدونم انتظار زیادیه تو این قیمت اما خب لطفا تا جای ممکن راهنماییم کنید.
    4- سه تا پخش انتخاب کردم، پایونییر 2950 و 3950 و کنوود 303. اول اینکه بین اینا با توجه به انتظاراتم پایونیر یا کنوود و چرا؟ دوم اینکه اگه پایونیر، بلوتوث ارزش قیمت بیشتر رو داره یا نه که واسه 3950 بدم. (تو مقایسه پخشا فرق خروجی 2 ولت و 4 ولتم بگین لطفا)
    5- باندم این سه تا بیشتر مد نظرمه که یکیشونو انتخاب کنم. 6965v3 پایونیر ، 9633i اینفینیتی و 963 jbl.
    لطفا یه مقایسه و راهنمایی کامل بهم بدین چند روزه واقعا درگیرم.
    خیلی خیلی سپاسگزارم.
    Last edited by Persia Xperia; 11-11-2017 at 21:50.

پروفشنال salar_aziz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

سلام دوستان خسته نباشید. میخوام واسه پراید 131 یه سیستم صوتی بگیرم، لطفا راهنماییم کنید.
    1- سیستمم شامل پخش، باند و آمپلی باشه و ساب نمیخوام بذارم، آمپلی هم دوستم بهم میده مدلشو نگفته بهم. پس الان پخش و باند لازم دارم.
    2- نهایت بین 500 تا 600 تومن میخوام هزینه کنم.
    3- میدونم جنس صدا سلیقه ایه و نمیشه گفت کدوم بهتره، اما به طور خلاصه دوست دارم صدا شفاف و با کیفیت باشه در عین حال بیسم قوی باشه، حجم صدا نمیخوام کم باشه. کلا یه چیزی که به طور متوسط هم قوی باشه هم با کیفیت. میدونم انتظار زیادیه تو این قیمت اما خب لطفا تا جای ممکن راهنماییم کنید.
    4- سه تا پخش انتخاب کردم، پایونییر 2950 و 3950 و کنوود 303. اول اینکه بین اینا با توجه به انتظاراتم پایونیر یا کنوود و چرا؟ دوم اینکه اگه پایونیر، بلوتوث ارزش قیمت بیشتر رو داره یا نه که واسه 3950 بدم. (تو مقایسه پخشا فرق خروجی 2 ولت و 4 ولتم بگین لطفا)
    5- باندم این سه تا بیشتر مد نظرمه که یکیشونو انتخاب کنم. 6965v3 پایونیر ، 9633i اینفینیتی و 963 jbl.
    لطفا یه مقایسه و راهنمایی کامل بهم بدین چند روزه واقعا درگیرم.
    خیلی خیلی سپاسگزارم.
    من فقط در مورد باند بهت بگم یا هلیکس بگیر یا فوکال خیلی بهترن اگه هم بری سمت کامپ که از همه بهتره
    برای بقیه موارد دوستان از من صد هزاربار بهتر مطلع هستن
    ممنونم

15. این کاربر از salar_aziz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال poloton7's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

سلام..
    توی انواع کامپ تیوترهای ان اکثر 28 میلیتری هستند..می خواستم ببینم توی اکثرا کامپ ها این تویتر ها چند وات هستند؟؟؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 6 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 6 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •