تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2028 از 2365 اولاول ... 10281528192819782018202420252026202720282029203020312032203820782128 ... آخرآخر
نمايش نتايج 20,271 به 20,280 از 23644

نام تاپيک: راهــنمایی و مشاوره خرید و طراحی سیستم های صوتی و تصویری خودرو

Moderator hamidR15's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ویبرش خیلی خوبه جنس بیس و ویبرش شبیه سابه منتها میکروفون گوشی صدا رو بهتر از این ضبط نمیکنه مخصوصا بیسو خوب ضبط نمیکنه
    تازه ولوم رو 27 گذاشتم که اینجوره رو ولوم 30 خیلی صدا خراب ضبط میشه
    یه ساب که بهترین بیسو داره ازش فیلم بگیرید ببینید صدا ی ضبط شده چجور میاد
    سلام فرشاد جان.
    ببین دوست من هیچ وقت... تاکید میکنم هیچ وقت یه اسپیکر کواکسیال بیضی حتی غولهائی مثل 1073 یا تاندر 8000 MTX که جزو قویترین کواکسیالهای 7*10 و 6*9 بازار ایران هستند هم نمی توانند و نباید جای یه ساب ووفر رو در سیستم صوتی بگیرید، چون اساسا برای این کار ساخته نشدن.این نوع اسپیکرها با توجه به قدرت موتور خوبی که دارن و همچنین ساختار طراحیشون میتونن تا 60Hz رو هم اجرا کنن اما تحت فشار.یعنی اگر شما به مدت طولانی تو این فرکانس از همین سونی بار بگیرید شک نکن که مرخص میشه.
    ساب ووفرها هستند که طراحی شدن برای اجرای فرکانسهای پائین بدون مشکل و در طولانی مدت چون وظیفه شون اینه که زیر 80 رو بزنن.
    در مورد عدم استفاده از آمپ هم باز در اشتباه هستید.یک آمپلیفایر خوب تمامی رنج فرکانسی که یک اسپیکر باید اونا رو پخش کنه رو تقویت میکنه. فقط بیس که نیست.میدرنج و های رنج هم هست.صدا باید یکدست باشه و هیچ فرکانسی بر فرکانس دیگری غلبه نکنه.شما الان داری با 18-22 وات فشار به کواکت میاری و تصور میکنی به به آینه ماشین هم داره میلرزه اما به چه قیمتی؟!!به قیمت صدمه زدن خورد خورد و کم کم.پس کمی منطقی باشیم و مطالعه خودمون رو افزایش بدیم. از تجربیات دیگران استفاده کرده و روی یه موضوع پافشاری نکینم.اینجوری باشه پیش رفت می کنیم.در غیر اینصروت باعث فرسایش روح و روان و در کنار اون قطعاتمون خواهیم شد.
    من این توضیح رو دادم که دیگه بحث و جدل رو کنار بگذارید و تموم کنید.
    ممنون از همگی

2. 7 کاربر از hamidR15 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه amirhosein72's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2015
    محل سكونت
    mashhad

پيش فرض

سلام دوستان--
    من هنوز جوابم را نگرفتم ---حمید اقا وامیر حسین بقیه دوستان ظاهرا مشغول خوردن شیرنی هستم فعلا فرصت نکردند جواب کاملی بدهند
    خیلی ارادت برادر
    اقا نظر منو بخوای برای باند میگم گلیدن mc609 یا سونی 6921.
    برای امپ هم اگر بعدا قصد گذاشتن ساب ووفر قوی داری که یه دوکانال برای باند تهیه کن و بعد یه امپ مونو برای ساب.اما اگر قصد اضافه کردن ساب ووفر ندارید یه امپ دوکانال خوب بگیرید که دیگه یه عمری براتون کار کنه .
    حالا نظر برای امپ اگه دوکانال میخواید بگردید دسته دو پیدا کنید قیمت کمتر یا اگه اک باشه 5602 پایونیر قیمت هم 300 تومن یا سونی 502.
    برای 4کانال هم اگه بتونید جی وی سی 8004 یا 7004 پیدا کنید خیلی خوبه دسته دو یا اینکه هرتز ep4x دسته دو یا اینکه اکبند گرندزیرو hpx4115 اگر مدلش رو اشتباه نکرده باشم من اینو داشتم خیلی عالی بود تو رنج خودش 350 تومن هستش اکبند.

4. این کاربر از amirhosein72 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2016

پيش فرض

سلام دوستان.لطفا یه مقایسه ای بین این 3 مدل انجام بدین نکات ضعف و قوت هر کدوم چیاست؟چون تقریبا تو یه رنج قیمت هستن.تشکر.
    mosconi one 130.4
    gladen xl 150.4
    rockford t600.4

کاربر فعال اینترنت استان خوزستان
    تاريخ عضويت
    Aug 2013

پيش فرض

سلام
    دوسته من اینجا همه جمع شدیم که از اطلاعات همدیگه استفاده کنیم و چیزی یاد بگیریم
    من خودمم به شخصه خیلی خوشحال میشم وقتی یه نفر یه چیز جدید بهم یاد میده یا اطلاعات میده و من خودم میرم دنبالش و تحقیق میکنم اما یه سرینکته هستش که میخواستم بگم :
    اینجا همه مثل حمید اقا که بزرگه بنده هستن و خیلی دوسشون دارم و ارادت خاصی دارم بهشون از باند بیضی شروع کردن و پله پله رفتن بالا و خرید قطعات فوق العاده ورده بالای شرکتهای مطرح در سیستم صوتی اتومبیل.
    فکر میکنم 90% بچه های فروم تجربه باند بیضی بدون وصل کردن امپ رو داشتن و این حرف شما که باندتون ویبره میزده و سقف میلرزیده کلا اغراقه . چرا؟؟؟؟؟؟؟؟ جوابش اینه که کلا رنج فرکانسی ویبره و بیس سنگین رو اصلا یه کواکسیال نمیتونه اجرا کنه من با ساب cvx15 اینچ که 1000وات rms داره نتونستم سقفو اونجوری که شما میگین بلرزونم با sqx12 نشد با راکفورد p3 15اینچ نشد بخوام بگم خیلیه
    یه چیز دیگه کلا از نظر شخص من به یه جفت باند بیضی اصلا سیستم نمیگن که بشه باهاش سیستم بازی کرد
    و اینکه کلا برند سونی رو خیلی بزرگ کردین چون توس سیستم های ماشینی اصلا جایی نداره و موفق نبوده مثلا شما یه مثال بیار که سونی با این قطعه که داده بیرون جایزه گرفته باشه
    حالا کافیه جایزه های برند هایی مثل ادیسان-ماسکونی-فوکال-هرتز-گلیدنو .... توی نت مشاهده کنین بعد به برندی چینی مثل کدنس نمیگین حرفه ای
    سونی فقط از نظر من باند بیضی هایی که جدیدن میده بیرون مثله 6921 واقعا به قیمتشون میارزه و خوش صدا هستن و از پایونیر و کنوود یه پله بالاتره از نظر خوش صدایی البته این حرفی که زدم کاملا برمیگرده به سلیقه طرف مقابل
    کلام اخر :
    سلام
    راستش منم به هر کی میگم باور نمیکنه نمونش پسر داییم بود اول میگفت فقط 6975v2 بگیر وگرنه ضرر میکنی خودش سیستم بازه تا یه سال پیش همش سیستم ماشینشو عوض میکرد باند عوض میکرد آمپ عوض میکرد ساب باکس میگرفت دوباره میفروخت گفت سونی هیچوقت نمیتونه مثل 69752v2 بزنه ولی وقتی نشست تو ماشین و بیس و کیفیتو دید اصلا نمیدونست چی بگه شوکه شده بود خودش اعتراف کرد که تا حالا باند ندیدم که مخصوصا بدون امپ اینجور باشه
    Last edited by farshad0123; 21-05-2016 at 22:51.

اگه نباشه جاش خالی می مونه amirhosein72's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2015
    محل سكونت
    mashhad

پيش فرض

سلام دوستان.لطفا یه مقایسه ای بین این 3 مدل انجام بدین نکات ضعف و قوت هر کدوم چیاست؟چون تقریبا تو یه رنج قیمت هستن.تشکر.
    mosconi one 130.4
    gladen xl 150.4
    rockford t600.4
    تجربه گلیدن as100c4 رو داشتم و t600.4 ولی ماسکونی سعادت نداشتم
    گلیدن صدای صاف و گرم خیلی خوبی داره میدبیس خیلی خوب و میدرنج و های رنج کنترل شده و دارای بندپس و فرکانسهای کاملی بود و یه مزیت عالی اینکه 8 ولتی هستش.
    راکفورد صداش تیز و س و ش رو یه کم تاکید بیشتری داره میدبیس خیلی قوی و پر .

تاريخ عضويت
    Aug 2013

پيش فرض

سلام فرشاد جان.
    ببین دوست من هیچ وقت... تاکید میکنم هیچ وقت یه اسپیکر کواکسیال بیضی حتی غولهائی مثل 1073 یا تاندر 8000 MTX که جزو قویترین کواکسیالهای 7*10 و 6*9 بازار ایران هستند هم نمی توانند و نباید جای یه ساب ووفر رو در سیستم صوتی بگیرید، چون اساسا برای این کار ساخته نشدن.این نوع اسپیکرها با توجه به قدرت موتور خوبی که دارن و همچنین ساختار طراحیشون میتونن تا 60Hz رو هم اجرا کنن اما تحت فشار.یعنی اگر شما به مدت طولانی تو این فرکانس از همین سونی بار بگیرید شک نکن که مرخص میشه.
    ساب ووفرها هستند که طراحی شدن برای اجرای فرکانسهای پائین بدون مشکل و در طولانی مدت چون وظیفه شون اینه که زیر 80 رو بزنن.
    در مورد عدم استفاده از آمپ هم باز در اشتباه هستید.یک آمپلیفایر خوب تمامی رنج فرکانسی که یک اسپیکر باید اونا رو پخش کنه رو تقویت میکنه. فقط بیس که نیست.میدرنج و های رنج هم هست.صدا باید یکدست باشه و هیچ فرکانسی بر فرکانس دیگری غلبه نکنه.شما الان داری با 18-22 وات فشار به کواکت میاری و تصور میکنی به به آینه ماشین هم داره میلرزه اما به چه قیمتی؟!!به قیمت صدمه زدن خورد خورد و کم کم.پس کمی منطقی باشیم و مطالعه خودمون رو افزایش بدیم. از تجربیات دیگران استفاده کرده و روی یه موضوع پافشاری نکینم.اینجوری باشه پیش رفت می کنیم.در غیر اینصروت باعث فرسایش روح و روان و در کنار اون قطعاتمون خواهیم شد.
    من این توضیح رو دادم که دیگه بحث و جدل رو کنار بگذارید و تموم کنید.
    ممنون از همگی
    سلام آقا حمید
    قرار بود باند ها و آمپ رو با هم بخرم ولی برا آمپ یکی گفت کنوود بگیر که مثل سونی قطع و وصل نکنه یکی گفت پایونیر بگیر یکی دیگه گفت سونی بگیر که کیفیت صدای خوبی بده و قطع و وصلی نداره و شایعست یه کاری کردن که اصلا آمپ نزاشتم روشون حالا نمیدونم بهترین آمپی که تو رنج قیمت 300تومن باشه براشون چیه
    چون صدای همین باندا رو با آمپ مکسیدر شنیدم خیلی صدای بدی داشتن کیفیتشونو داغون کرده بود بیسش هم خوب نمیزد
    یه مغازه هم با امپ قدیمی ژاپنی سونی بسته بود کیفیتشونو عالی کرده بود انگار سه بعدی بود
    Last edited by farshad0123; 21-05-2016 at 23:57.

پروفشنال poloton7's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

سلام بر دوستان--
    واقعا اقا حمید وامیر حسین به خوبی پاسخ های عالی به مسائلی که در صفحه قبل دوستان مطرح کردند دادند ---- من قبلا گفتم واقعا این تاپیک از انجمن های دیگر بهتر عمل می کنند---
    اقا امیر حسین دو کواک که گفتید مشخصاتش این است وبعد چند سوال داشتم--
    sony 6921
    1-rms-120
    2--2way
    4-4اهم
    5-راندمان 89db
    gladen mc609
    1---2way
    2--3اهم
    3--rms110
    ----دو مدل دیگر باند مثل هلیکس وسونی مناسب نبودند---
    ---با توجه با این پخش u300 است وصدایش به بمی است ---
    حالا با این تفاسیر کدام صدای بهتر دارد(تفکیک عالی با بیس استاندارد)-----هر دو کلیپی ندارند توی اینترنت مخصوصا گلادن--- هر دو دو راهه هستند برای میدرنج چه کار کنم چون فقط ووفر دارند وتیوتر؟؟؟؟؟؟؟----چرا راندمانشان اینقدر پایین است؟؟؟؟
    برای امپ بعدا سوال دارم لطفا اینها برایم روشن کنید
    Last edited by poloton7; 22-05-2016 at 00:52.

10. 2 کاربر از poloton7 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه r0ss0neri's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

سلام بر دوستان--
    واقعا اقا حمید وامیر حسین به خوبی پاسخ های عالی به مسائلی که در صفحه قبل دوستان مطرح کردند دادند ---- من قبلا گفتم واقعا این تاپیک از انجمن های دیگر بهتر عمل می کنند---
    اقا امیر حسین دو کواک که گفتید مشخصاتش این است وبعد چند سوال داشتم--
    sony 6921
    1-rms-120
    2--2way
    4-4اهم
    5-راندمان 89db
    gladen mc609
    1---2way
    2--3اهم
    3--rms110
    ----دو مدل دیگر باند مثل هلیکس وسونی مناسب نبودند---
    ---با توجه با این پخش u300 است وصدایش به بمی است ---
    حالا با این تفاسیر کدام صدای بهتر دارد(تفکیک عالی با بیس استاندارد)-----هر دو کلیپی ندارند توی اینترنت مخصوصا گلادن--- هر دو دو راهه هستند برای میدرنج چه کار کنم چون فقط ووفر دارند وتیوتر؟؟؟؟؟؟؟----چرا راندمانشان اینقدر پایین است؟؟؟؟
    برای امپ بعدا سوال دارم لطفا اینها برایم روشن کنید
    آقای عزیز
    این یو 300 صداش ابدا بم نیست حتی ایکس 400 هم نیست .
    تازه بنظرم من یکمی هم پیک داره رو س و ش ولی در مجموع صداش خیلی نرمال و خوبه . و البته رو ولوم بالا اگه با آمپ باشه باید تنظیمش کنی یکم جیغ بودنشو بگیری
    ضمنا پیشنهاد من بهیچ وجه کواک نیست . حتی کواک 600تومنیش !
    دو دست کامپ و یک ساب میگیری رستگار میشی . اگر کیفیت میخوای .
    در غیر اونصورت اگر یک کواک میخوای که خوب بکوبه برات و آمپ هم براش میگیری ولی ساب نمیگیری 7851 جی وی سی . یک چیز متعادل و از همه نظر خوب .
    Last edited by r0ss0neri; 22-05-2016 at 01:07.

12. این کاربر از r0ss0neri بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2013

پيش فرض

این 7158 خیی کمیابه من کل اهوازو گشتم یه مغازه داشت اونم 280 تومن میگفت بیسش خوب نیست ولی کیفیتش خیلی خوبه صداشو شنیدم خیلی کیفیتش خوب بود کنار 6950 سونی خیلی صدای خوبی دربیاد فکر کنم
    7158 برا پرتاب صدای بیشتر و صدای شفاف و 6950 برای بیس و ویبره البته 6950 با امپ ژاپنی هم خیلی صداش شفاف بود
    Last edited by farshad0123; 22-05-2016 at 01:31.

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Nov 2011

پيش فرض

سلام دوستان بزرگوار
    عزیزان یه سوال مبتدی داشتم
    من بعد از عوض کردن ماشین ویه مدت سر کردن با پخش فابریک پراید ،حالا مجبور شدم برای پراید جدیدمون یه پخش خریدم.مشکلی که هست
    اینه که وقتی ضبط رو وصل کردم ،تو جای خودش لق میزنه ،پخش فابریک پراید هم که با پیچ بسته میشه!
    سوالم اینه که ایا چیز دیگه ای باید بخرم تا پخش رو محک نگه داره؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 8 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 8 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •