تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 9 از 9

نام تاپيک: مقایسه AMD Turion و Intel Core 2 Duo

اگه نباشه جاش خالی می مونه vbadvanced's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض مقایسه AMD Turion X2 64 Mobile و Intel Core 2 Duo Mobile

سلام دوستان. یک سری اطلاعات در مورد تفاوت در مصرف باطری و Performance سی پی یو های AMD Turion 64 x2 و Intel Core 2 Duo می خواستم. آیا واقعا Core 2 Duo های اینتل ارزش 100-150 هزار تومن اضافه قیمت رو دارن؟؟ البته منظور من مقایسه مدلهای با فرکانس مشابه هست مثلا 2.2ghz اینتل با ای ام دی.
    آیا مقدار کمتر کش L2 در ای ام دی نسبت به اینتل تاثیری در سرعتش هم داره؟
    ممنون از همه.
    Last edited by vbadvanced; 24-01-2008 at 22:47.

در آغاز فعالیت md_md_2600's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

برای حرفه ای ها حتما تفاوت داره ولی برای آماتورها به نظر من فرق چندانی ندارن . دیگه گذشت اون روزا که ...

تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

برای حرفه ای ها حتما تفاوت داره ولی برای آماتورها به نظر من فرق چندانی ندارن . دیگه گذشت اون روزا که ...
    راستش من فقط تفاوت عمر باطریشون برام اهمیت داره. فقط میخواستم ببینم آیا تفاوتش زیاده؟ یعنی در حد 1 ساعت یا یه همچین چیزی؟ (منظورم توی دو تا سیستم با مشخصات کاملا مشابه)
    در ضمن توی یه بنچمارک دیدم که یه Core 2 Duo 2.0GHZ از یه Turion X2 64 2.2GHZ نتایجش بهتر بود!

Banned
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    Human Factory

پيش فرض

نه جانم ... با فناوری X2 که ئیتوی لپ تاپ ها به کار برده تقریبا ولتاژ مصرفی یکی هست و دوام باتری هم یه مقداره ...

کلا تنها فرقی که دارن مثل Pc هاست ... اینتل بیشتر جا افتاده ... کلاکش بیشتره ... باسش بالاتره ... فناوری های وایرلس و ... بیشتری رو ساپورت میکنه ... کشش هم تا 4 پیش رفته توی لپ تاپ ها ... با اینکه Amd هنوز 1 یا 2 هست

تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

نه جانم ... با فناوری X2 که ئیتوی لپ تاپ ها به کار برده تقریبا ولتاژ مصرفی یکی هست و دوام باتری هم یه مقداره ...

کلا تنها فرقی که دارن مثل Pc هاست ... اینتل بیشتر جا افتاده ... کلاکش بیشتره ... باسش بالاتره ... فناوری های وایرلس و ... بیشتری رو ساپورت میکنه ... کشش هم تا 4 پیش رفته توی لپ تاپ ها ... با اینکه Amd هنوز 1 یا 2 هست
    توی یه تاپیک خود شما لطف کرده بودی در مورد HP dv6650 یه سری اطلاعات بهم داده بودی. راستش این مدل هم با AMD Turion X2 64 TL-64 موجوده و هم با Intel Core 2 Duo T7500 که هر دو تاش هم 2.2GHZ هستن.

AMD Turion X2 64 TL-64
    L2 Cache: 1MB
    FSB: 1600

Intel Core 2 Duo T7500
    L2 Cache: 4MB
    FSB: 800

میخواستم بدونم که در حالت کلی کدوم یکی پرفورمنس بهتری دارن. و اگه اینتل بهتره آیا تفاوت سرعتش جبران قیمت بالاترش رو میکنه؟

ممنون از راهنماییتون.
    Last edited by vbadvanced; 25-01-2008 at 17:13.

Banned
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    Human Factory

پيش فرض

اینتل پر فورمنس بالاتری داره ... کشش رو نگاه کن ... کور 2 دوا ... یهنی دو کور با کش 2 مگ و جداگانه

کش L2 Amd فقط 1 هست ... یعنی دو هسته با کش 512 کیلو بایتی ...

خب مسلمه در ویندوز و اجرای برنامه های سنگین گرافیکی و محاسباتی مثل فوتشاپ و نرم افزارهای سه بعدی و انتی ویروس ها خیلی قویتره...

بلی ... مطمئن باش به پولش می ارزه ...

برای استفاده های معمولی و بازی فرق چندانی نداره

تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

اینتل پر فورمنس بالاتری داره ... کشش رو نگاه کن ... کور 2 دوا ... یهنی دو کور با کش 2 مگ و جداگانه

کش L2 Amd فقط 1 هست ... یعنی دو هسته با کش 512 کیلو بایتی ...

خب مسلمه در ویندوز و اجرای برنامه های سنگین گرافیکی و محاسباتی مثل فوتشاپ و نرم افزارهای سه بعدی و انتی ویروس ها خیلی قویتره...

بلی ... مطمئن باش به پولش می ارزه ...

برای استفاده های معمولی و بازی فرق چندانی نداره

یک دنیا ممنون. بالاخره یکی یه جواب قطعی و درست به ما داد. فروشنده ها که هر کدوم یه چیزی میگن.

Banned
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    Human Factory

پيش فرض

دوست عزیز من خودم هم فروشنده ام ... اما دوست دارم با یوزرهایی که دارم صادق باشم

تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

دوست عزیز من خودم هم فروشنده ام ... اما دوست دارم با یوزرهایی که دارم صادق باشم
    ایول کارت درسته. من که خودم شخصا اگه بفهمم فروشنده داره منو میپیچونه یا میخواد جنسشو قالب کنه اگه قیمتش هم بهتر باشه ازش خرید نمیکنم.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •