تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 10 از 13 اولاول ... 678910111213 آخرآخر
نمايش نتايج 91 به 100 از 126

نام تاپيک: آموزش Ghost يا چگونه از شر نصب پياپي ويندوز خلاص شويم.

داره خودمونی میشه igimax0's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008

پيش فرض

سلام Mr.Mohamad عزيز

. خوب به همون روشي كه براي بقيه پارتيشن‌ها عمل مي‌كني براي پارتيشن حاوي سيستم عامل هم عمل كن! كار خاصي نمي‌خواهد انجام بدهيد!

موفق باشيد.

خداحافظ
    IgImAx
    88/02/16

اگه نباشه جاش خالی می مونه Mr.Mohamad's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2004

14

سلام Mr.Mohamad عزيز

. خوب به همون روشي كه براي بقيه پارتيشن‌ها عمل مي‌كني براي پارتيشن حاوي سيستم عامل هم عمل كن! كار خاصي نمي‌خواهد انجام بدهيد!

موفق باشيد.

خداحافظ
    IgImAx
    88/02/16
    سلام من وقتی شروع می کنم از پارتیشن ویندوزم بکاپ گرفتن این ارور رو میده

حالا IgImAx جان کمک کن. لطفا

تاريخ عضويت
    Jan 2008

پيش فرض

سلام Mr.Mohamad عزيز

. خوب پيام فوق كه واضح هست كه! شما بايد CD Symantec Recovery Disk را در درايو قرار دهيد و Yes را بزنيد تا سيستم ريستارت شود، اگر خودش ريستارت نكرد شما اينكار را انجام دهيد و پس از بوت شدن از روي CD از اون درايوتان بكاپ بگيريد. اگر CD فوق را نداريد بايد آن را جداگانه يا از بازار يا اينترنت تهيه نماييد!! و اگر هم داريد كار باهاش خيلي سادست و وقتي ازروي آن بوت نموديد محيطي همانند ويندوز از برنامه Ghost ظاهر مي‌شه كه ديگه معلومه كه بايد چيكار كنيد! اما اگر نياز به توضيح بيشتر داشتيد فايل PDF همراه برنامه Ghost شما در صفحه 152 و تيتري با عنوان Starting a computer by using the recovery
    environment كاملن اين محيط را توضيح داده است. بدون اين CD نمي‌توانيد از سيستم عامل Backup يا restore نماييد!

موفق باشيد.

خداحافظ
    IgImAx
    88/02/16

4. این کاربر از igimax0 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2004

8 احتیاج به راهنمایی بیشتر

سلام Mr.Mohamad عزيز

. خوب پيام فوق كه واضح هست كه! شما بايد CD Symantec Recovery Disk را در درايو قرار دهيد و Yes را بزنيد تا سيستم ريستارت شود، اگر خودش ريستارت نكرد شما اينكار را انجام دهيد و پس از بوت شدن از روي CD از اون درايوتان بكاپ بگيريد. اگر CD فوق را نداريد بايد آن را جداگانه يا از بازار يا اينترنت تهيه نماييد!! و اگر هم داريد كار باهاش خيلي سادست و وقتي ازروي آن بوت نموديد محيطي همانند ويندوز از برنامه Ghost ظاهر مي‌شه كه ديگه معلومه كه بايد چيكار كنيد! اما اگر نياز به توضيح بيشتر داشتيد فايل PDF همراه برنامه Ghost شما در صفحه 152 و تيتري با عنوان Starting a computer by using the recovery
    environment كاملن اين محيط را توضيح داده است. بدون اين CD نمي‌توانيد از سيستم عامل Backup يا restore نماييد!

موفق باشيد.

خداحافظ
    IgImAx
    88/02/16
    سلام دوست من
    شاید من درست توضیح نمیدم ؛ نمیدونم
    من دارم میگم که همه این راه ها رو رفتم ولی نشوده ! چجور؟
    1388/02/16
    کاملا مشخص هست که برای گرفتن بکاپ از ویندوز باید از طریق بوت سیستم که از روی سی دی هست عمل بشه و منظور اون پیام که عکسش رو گذاشتم همین هست ولی وقتی با بوت سیدی میای بالا فقط محیطی برای ریکاوری وجود دارد و اصلا جایی یا منوی تحت عنوان بکاپ گرفتن وجود ندارد ؟؟!! یعنی اگه بکاپ گرفته شده ایی داری از طریق همین منوهای موجودش ؛ اون رو ریستوری میکنی
    حالا این وسط من مونم که کجای این بوت نوشته که بکاپ بگیرید؟

تاريخ عضويت
    Jan 2008

پيش فرض

سلام Mr.Mohamad عزيز

. آقا! هم برنامه 89MB گوست 14 و هم ايميج 187.5MB ش رو دونلود كردم و يه بكاپ از پارتيشن ويندوز گرفتم. ولي همانطور كه حدس مي زدم هيچ احتياجي براي بكاپ گيري به سي دي نشد!!!:

. اين بكاپ در XP SP3 گرفته شده. شايد در ويستا تفاوتي داشته باشه! كه من نميدانم چون ويستا ندارم كه تستش كنم. به راهنماش مراجعه كن حتمن توضيح كامل داده. تجربه كاري من هم محدود به همون گوست 2003 هست. (و همچنان برنامه 1.44MB نسخه 2003 را بر اين برنامه 2xxMB~ و اكرونيس ترجيح مي‌دهم)

موفق باشيد.

خداحافظ
    IgImAx
    88/02/20

7. این کاربر از igimax0 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2004

پيش فرض

ولی دوست من واسه ویستا انجام شدنی نبود؟!!!
    چراش رو نمیدونم؟؟؟؟؟؟!!!!!
    ولی حالا اگه کسی خبری گرفت خوشحال میشم یه ندا به ما هم بده؟
    متشکرم
    88/02/21

تاريخ عضويت
    Jan 2008

پيش فرض

سلام Mr.Mohamad عزيز

. يه نكته يادم آمد! من ويستا نداشته و نخواهم داشت! اما الان ويندوز 7 نصب شده دارم ولي به دليل كمي جا امكان تستش نيست! ولي اين نكته كه يادم آمد اين بود كه ويندوز ويستا و 7 اجازه دسترسي مستقيم به هاردديسك و پارتيشن سيستم عامل به برنامه‌ها‌يي كه چنين قصدي را داشته باشند نمي‌دهد. اما با راست كليك روي آن برنامه و انتخابRun As Admin...o در اكثر برنامه‌ها مشكل حل مي‌شود. از برنامه Ghost خارج شويد (اگر فعال هست) سپس با راست كليك روي Shortcut آن و انتخاب گزينه فوق برنامه را اجرا نماييد و تست كنيد ببينيد آيا الان به شما اجازه مي‌دهد كه از محيط ويندوز Backup بگيريد.

موفق باشيد.

خداحافظ
    IgImAx
    88/02/21

10. این کاربر از igimax0 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه free28333's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

با تشکر از igimax0

من هم هنگام استفاده از ghost دچار یه مشکل بزرگ شدم
    متاسفانه تازه این تاپیک رو دیدم

برای اینکه پستها رو بیخود اضافه نکنم لیک مشکلم رو میزارم

لطفا راهنمایی بفرمایین

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

با تشکر

12. این کاربر از free28333 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2008

پيش فرض

سلام free28333 عزيز

. دوست عزيز پاسختان را در همان آدرس دادم، ولي پاسخ را اينجا هم كپي نمودم تا حل مشكل را از همينجا ادامه دهيم:

. آقا شما چندتا مورد را مشخص نكرديد؟!
    1) هاردديسكتان چندتا پارتيشن داشته؟
    2) اگر چندتا پارتيشن داشته، از كدام پارتيشن‌ Backup گرفتيد!؟
    3) از نسخه 2003 يا همان v8 برنامه Ghost استفاده نموديد!؟
    4) آيا تا كنون با اين برنامه Ghost كار كرده بوديد يا بار اولتان بوده!؟ آيا ميظدانستيد كه در زمان Restore به طور صحيح بايد كدام پارتيشن را انتخاب مي‌نموديد!؟
    5) اگر كلن هاردديسك 500 شما يك پارتيشن بوده، حجم كلي دادهظهايي كه از آنها بكاپ گرفتيد چقدر بوده و جديدن، حجم برنامه‌هايي كه روي همين تك پارتيشن بوده و پاك شده چقدر بوده!؟

. لطفن موارد فوق تك به تك پاسخ دهيد تا بتوانم بهتر كمك كنم...... كار بسيار خوبي نموديد كه هاردديسك دوم را سريع جدا نموديد. چون اگر وصل بود و روي آن كاري انجام مي‌داديد بازيافت فايل‌ها خيلي خيلي مشكل مي‌شد. نگران نباشيد، از اين اطفاقات براي دوستان پيش آمده، براي نمونه يه بار 2 تا هاردديسك 300GB پر از فيلم‌هاي كپچر شده توسط كارت Matrox در اثر نا آگاهي و استفاده نادرست از Ghost در زمان Restore، هردو هاردديسك را پاك نمود!!! اما خوشبختانه تونستم 80% داده ها را بازيافت كنم!! (فايل‌هايي با حجم 30GB و همگي سالم)
    ...
    چطور ممکنه اطلاعات بپره . فرمت نکردم . ضمنا فرمت 500gb خیلی بیشتر از اینا وقت لازم داره....
    ...
    . خير دوست عزيز! فرمت Quick Format در عرض 1~5 ثانيه مي‌تواند يك هاردديسك n TB را فرمت كند! چون در اين حالات فرمت كردن، فقط FAT هاردديسك فرمت مي‌شود. FAT = File Aloccation Table يا" جدول تخصيص فايل‌ها" جدولي كه در آن آدرس فايل‌ها برروي هاردديسك درون آن نگاه داري مي‌شود. در چنين حالتي همه فايل‌ها سالم باقي مي‌مانند ولي چون آدرسشان در اين ليست پاك مي‌شود در هاردديسك ديده نمي‌شوند. Full Format هماني هست كه مد نظر شما بوده و زمان زيادي مي‌برد چون به غير از پاك كردن FAT و چند بيت اول آدرس شروع هر Sector، آدرس تمامي Sectoreها و Trackها را نيز دوباره چك مي‌كند.

. با برنامه‌‌هاي مديريت پارتيشن مي‌توان در عرض كمتر از 1 ثانيه!! يك هاردديسك n TB را فرمت و پارتيشن بندي نمود!

موفق باشيد.

خداحافظ
    IgImAx
    88/05/24

داره خودمونی میشه free28333's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

با تشکر از شما
    امیدوار شدم
    البته قبلا یه هارد داشتم که به طور اتفاقی پارتیشنهش پریده بود و به صورت یه هارد خام در آمده بود که بعد از استفاده از لینوکس هرد به صورت slave تونستم تمام اطلاعات اون رو به طور کامل به هارد دیگه کپی کنم ولی در این مورد احتمالا نمیشه
    سوالات شما رو به ترتیب پاسخ میدم

1- هاردم 5 پارتیشن داشت c d e f g
    2- از پارتیشن c بکاپ گرفته بودم که ظرفیت اون 30 gb بود
    3- image که گرفته بودم با ghost 2003 ولی با سی دی ghost v.11.5 bootable درایو رو restore کردم.
    4- اره تنها نرم افزاری بوده که تا حالا استفاده کرده بودم . البته از ورژن 11.5 اولین بار بود.
    درایو c رو انتخاب کردم . ولی خودم به یک پغامی که داد شک دارم و اون رو اینجوری ترجمه کردم که میخوای image بعد از اتمام پاک بشه که من no رو زدم .چون تا حالا چنین گزینهای ندیده بودم که ظاهرا اشتباه ترجمه کردم . البته اون پیغام یادم نیست.
    5- حجم اطلاعات روی c به اندازه ویندوز sp2 و درایورها و چند برنامه کاربردی کوچک بود که حدود 3 gb بوده
    اطاعت جدید روی این پارتیشن دقیقا یادم نیست . میشه حدوود 4-6 gb در نظر گرفت.

اگه اطلاعات دیگهای هم لازم هست بگید تا بگم

منتظر راهنماییتون هستم
    t

15. این کاربر از free28333 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •