تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: این انیمیشن رو چگونه ارزیابی می کنید؟

راي دهنده
55. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • یک انیمیشن ضد ایرانی و پوچ

8 14.55%
  • می شود فقط از دیدن آن لذت برد

11 20.00%
  • انیمیشن کامل چه از نظر بیان و چه از نظر ساخت

36 65.45%
صفحه 5 از 5 اولاول 12345
نمايش نتايج 41 به 49 از 49

نام تاپيک: Persepolis / بحث در مورد انیمیشن پرسپولیس

اگه نباشه جاش خالی می مونه Inter's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    برزخ بین بهشت و جهنم

پيش فرض

ببخشید نمی خواستم این پست رو بدم ولی خواستم مطلب روشنتر بشه.
    اولا هرجا که انقلابی میشه ، کاملاً واضحه که یه سری عقاید دیگه در رأس حکومت قرار میگیره که متفاوت با حکومت قبلی است.
    چند تا مثال در این زمینه: آیا تو زمان شوروی کمونیستی کسی می تونست از لیبرال دموکراسی غربی علناً تاکید می کنم علناً حرف بزنه و عقیده خودشو به سران حزب کمونیست شوروی تحمیل کنه؟ ( هر چند نظام کمونیستی این کشور بعد ها توسط لیبرالهای در ظاهر کمونیست ، به سقوط انجامید)
    مگه تو کره شمالی که الان حکومت کمونیستی وجود داره و حاکمه میشه اومد و از حکومت لیبرال دموکراسی حرف زد و دولت حاکم رومجبور به پذیرش اینگونه حکومت کرد؟
    آیا تو مهد آزادی و حقوق بشر یعنی آمریکا الان میشه جنبش کارگری یا کمونیستی راه انداخت و به دولت لیبرال این کشور امر و نهی کرد؟ (هر چند اوایل قرن بیستم فکر کنم دهه 20 بود که این جنبش شکل گرفت اما بعداً به اضمحلال کشیده شد و با شکست مواجه گردید)
    بله همه در ابراز عقیده و حتی تبلیغ عقاید خودشون آزادن ولی اینکه خواستار قرار گرفتن عقایدشون در رأس حکومت باشن یا انتظار تبلیغ این عقاید توسط دولت رو داشته باشند یا قانونی منطبق و مطابق بر عقاید خودشون رو داشته باشن نه ندارن، برین هر کجا میخوان بگردین؟ ( مثل حرام بودن شراب، آیا اگه مسلمونها تو کشوری که حاکمیت اون کشور در دست غیرمسلمانها باشه می تونن دولت رو مجبور به ممنوع کردن فروش مشروب بکنن؟ یا جلوی قمارخانه رو بگیرن یا .... مسلماً نه چون قانون رایج خلاف این خواسته رو میگه)
    من تنها کشوری که هر دو رو یعنی دین و بی دینی رو در کنار هم در حکومت به رسمیت می شناسه ترکیه می دونم و دست بدست شدن حاکمیت ترکیه بین لائیک ها و اسلامگراها در طی چند سال گذشته مؤید این مسئله است.

اما راجع به صحنه های فیلم:
    جالبه چرا از این همه شکنجه هایی که تو زندانها بر ضد اسلامگراها در زمان شاه انجام می شد خبری نیست؟
    چرا از ترورهایی که بعد از انقلاب و زمان جنگ همین چریک های فدایی خلق که بعداً همشون با چندتا گروه دیگه شدن بنام سازمان مجاهدین خلق(منافقین) انجام می دادن خبری نیست تو این فیلم؟
    چرا صحنه هایی از به خاک و خون کشیده شدن مردم بیگناه کوچه و بازار به دست این به اصطلاح تحت ظلم قرار گرفته ها خبری نیست؟
    شمایی که فقط نیمی از حقیقت (به روایت شما) در این فیلم رو می بینین چطور در مورد تمام حقیقت نظر می دین و میگین کاملاً واقعیت رو نشون داده؟
    کاملاً قبول دارم که بعد از انقلاب فشارهایی بر کمونیستها و مارکسیستها وارد شده که نباید می شد چون طبق منشور انقلاب اسلامی همه فرقه ها و ادیان به شرط عدم اقدام علیه حکومت در ابراز عقاید کاملاً آزاد هستند و الان همه تمام ادیان آسمانی(نه فرقه ها و حزبها) تو مجلس نماینده دارن و در اقلیت قرار دارن چون جمعیتشون در اقلیت هست .
    آیا رئیس حزب توده نبود که جلوی دوربین به تلاش برای اقدام نظامی علیه حکومت اعتراف کرد؟
    مطلب آخر:
    خانم ساتراپی و هم فکران ایشون در اوایل انقلاب در اقلیت قرار داشتند( چریکهای فدایی خلق و کمونیستها ) و الان دیگه در اقلیت هم نیستند (با انحلال حزب توده و سپس فروپاشی شوروی) و کاملاً واضحه و عقل حکم می کنه که حاکمیت در یک کشور در دست اکثریت آن کشور خواهد بود نه اقلیت ، هر چند دیدگاه و عقاید اقلیت هم باید محترم شمرده شود. پس اول قانون------> بعد قبول عقاید اقلیتها در صورت عدم تعارض با قانون رایج *
    زیاد حاشیه نرم خلاصه اینکه :
    به قول دوستمون درسته بعضی جاهاش حقیقت داره و بعضیش نه ، ولی گفتن بخشی از حقیقت و کتمان کردن بخش دیگری از آن به نظر من از هزار تا دروغ بدتره

* پی نوشت:
    نظر اونهایی که اجباری بودن قانون حجاب در این کشور رو نمی تونن تحمل کنن به عکس زیر که از امام خمینی در هنگام تبعید به ترکیه گرفته شده جلب می کنم:

طبق قانون ترکیه ظاهر شدن در مکانهای بخصوصی از این کشور با حجاب یا لباس های مذهبی مانند عبا و عمامه ممنوع هست و امام هم با توجه به این مسئله می بینین که با پالتو و بدون لباس مخصوص آخوندها در این محل حاضر شده.
    این خوب بود امام بیاد بگه وای نه این لباس مظهر اسلامه و خمینی و بدون عمامه و عبا؟! نه امکان نداره من باید با این لباس حتماً برم حتی اگه بر خلاف قانون باشه!!!!
    می بینین که احترام به قوانین رایج یک مملکت چقدر با اهمیت هست. قانون حجاب هم درست یا غلط جزو قوانین این مملکت است و باید به تمام قوانین احترام گذاشته شود.

2. این کاربر از Inter بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای Amin's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    به نظر من بسیار دیدنی و زیبا بود
    از بس واقعی و ملموس بود که بعضی جاها آدم یادش میرفت که داره انیمیشن نگاه میکنه
    جالبیش این بود که حتی وضع خارج از ایران رو هم خیلی زیبا و البته واقعی به تصویر کشیده بود
    کسانی که میگن این انیمیشن ضد ایرانی و پر از دروغ هستش
    احتمالا سرشون رو توی برف فرو کردن و هیچی ندیدن، نمیبینن و یا نمیخوان که ببینن !!!

4. این کاربر از Amin بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز omid.k's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    Basin city

پيش فرض

سلام
    به نظر من بسیار دیدنی و زیبا بود
    از بس واقعی و ملموس بود که بعضی جاها آدم یادش میرفت که داره انیمیشن نگاه میکنه
    جالبیش این بود که حتی وضع خارج از ایران رو هم خیلی زیبا و البته واقعی به تصویر کشیده بود
    کسانی که میگن این انیمیشن ضد ایرانی و پر از دروغ هستش
    احتمالا سرشون رو توی برف فرو کردن و هیچی ندیدن، نمیبینن و یا نمیخوان که ببینن !!!

موافقم
    موضوع اینه که گاهی از بعضی آثار به بعضی دلایل برداشت های دیگری میشه که فراتر از متن سینماست

اما راجع به صحنه های فیلم:
    جالبه چرا از این همه شکنجه هایی که تو زندانها بر ضد اسلامگراها در زمان شاه انجام می شد خبری نیست؟
    چرا از ترورهایی که بعد از انقلاب و زمان جنگ همین چریک های فدایی خلق که بعداً همشون با چندتا گروه دیگه شدن بنام سازمان مجاهدین خلق(منافقین) انجام می دادن خبری نیست تو این فیلم؟
    چرا صحنه هایی از به خاک و خون کشیده شدن مردم بیگناه کوچه و بازار به دست این به اصطلاح تحت ظلم قرار گرفته ها خبری نیست؟
    شمایی که فقط نیمی از حقیقت (به روایت شما) در این فیلم رو می بینین چطور در مورد تمام حقیقت نظر می دین و میگین کاملاً واقعیت رو نشون داده؟
    کاملاً قبول دارم که بعد از انقلاب فشارهایی بر کمونیستها و مارکسیستها وارد شده که نباید می شد چون طبق منشور انقلاب اسلامی همه فرقه ها و ادیان به شرط عدم اقدام علیه حکومت در ابراز عقاید کاملاً آزاد هستند و الان همه تمام ادیان آسمانی(نه فرقه ها و حزبها) تو مجلس نماینده دارن و در اقلیت قرار دارن چون جمعیتشون در اقلیت هست .
    آیا رئیس حزب توده نبود که جلوی دوربین به تلاش برای اقدام نظامی علیه حکومت اعتراف کرد؟
    کاربر محترم
    شما مثل اینکه یه فیلم سینمایی اتوبیوگرافیک رو با یه کتاب تاریخی اشتباه گرفتین ... الزاما هیچ دلیلی وجود نداره که تمام اعتقادات شخصی شما در فیلمی ساخته ی شخصی مثل مرجان ستراپی وجود داشته باشد (به هر حال هنوز امثال ده نمکی هم فیلم میسازند!!!!!)
    Last edited by omid.k; 23-10-2008 at 20:00.

6. 2 کاربر از omid.k بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    برزخ بین بهشت و جهنم

پيش فرض

کاربر محترم
    شما مثل اینکه یه فیلم سینمایی اتوبیوگرافیک رو با یه کتاب تاریخی اشتباه گرفتین ... الزاما هیچ دلیلی وجود نداره که تمام اعتقادات شخصی شما در فیلمی ساخته ی شخصی مثل مرجان ستراپی وجود داشته باشد (به هر حال هنوز امثال ده نمکی هم فیلم میسازند!!!!!)
    ببخشین فیلم اتوبیوگرافیکی ایشون قسمتهایی از تاریخ رو هم شامل میشه یا نه؟

به نظرم این فیلم بیشتر یه فیلم شخصی است(و نظر هرکس محترمه ولی دلیل بر درست و حقیقی بودن تمام اون نیست) تا روایت اتوبیوگرافیک بیطرفانه ازخود و میهن خود !

اصلا بحث روی اینکه یک فیلم درام یا غیر مستند ( منظورم نوع فیلم است) حقایق رو بیان می کنه یا نه تا حدودی اشتباه هست چون معمولاً آرا و عقاید و خواسته های شخصی در سناریوی اینگونه فیلم ها دخیل است.
    Last edited by Inter; 23-10-2008 at 21:01.

عضو تیم زیرنویس فارسی taghi_ramzi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

به نظر من این فیلم دو تا حقیقت بود که به دروغ به هم متصل نشون داده شده بودن
    اول انقلاب و دوم آواره شدن ساتراپی تو غربت
    این دو تا لزوما هیچ ربطی به هم ندارن !
    یعنی آواره شدن ساتراپی و بلاهایی که سرش میاد اصلا تقصیر انقلاب نیست !
    ولی ساتراپی نشون میده که هست
    در هر حالت و هر نظامی عمل هر کس دست خودشه و نمیشه گفت اگه انقلاب نمیشد مرجان خارج نمیرفت و اون بلاها سرش نمیومد
    ولی خب ساتراپی متاسفانه با استادی تمام اینا رو به هم مرتبط نشون داده و چون هر دو حقیقته خیلیا فیلمو میبینن و به به و چه چه میکنن
    به نظر من از نظر سبک کار مسلما بی نظیر بود ولی از نظر داستان 0 هم براش زیاده.

آخر فروم باز omid.k's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    Basin city

پيش فرض

ببخشین فیلم اتوبیوگرافیکی ایشون قسمتهایی از تاریخ رو هم شامل میشه یا نه؟

به نظرم این فیلم بیشتر یه فیلم شخصی است(و نظر هرکس محترمه ولی دلیل بر درست و حقیقی بودن تمام اون نیست) تا روایت اتوبیوگرافیک بیطرفانه ازخود و میهن خود !

اصلا بحث روی اینکه یک فیلم درام یا غیر مستند ( منظورم نوع فیلم است) حقایق رو بیان می کنه یا نه تا حدودی اشتباه هست چون معمولاً آرا و عقاید و خواسته های شخصی در سناریوی اینگونه فیلم ها دخیل است.
    به نظر من این فیلم دو تا حقیقت بود که به دروغ به هم متصل نشون داده شده بودن
    اول انقلاب و دوم آواره شدن ساتراپی تو غربت
    این دو تا لزوما هیچ ربطی به هم ندارن !
    یعنی آواره شدن ساتراپی و بلاهایی که سرش میاد اصلا تقصیر انقلاب نیست !
    ولی ساتراپی نشون میده که هست
    در هر حالت و هر نظامی عمل هر کس دست خودشه و نمیشه گفت اگه انقلاب نمیشد مرجان خارج نمیرفت و اون بلاها سرش نمیومد
    ولی خب ساتراپی متاسفانه با استادی تمام اینا رو به هم مرتبط نشون داده و چون هر دو حقیقته خیلیا فیلمو میبینن و به به و چه چه میکنن
    به نظر من از نظر سبک کار مسلما بی نظیر بود ولی از نظر داستان 0 هم براش زیاده.

این انجمن جای مناسبی برای اینگونه بحث ها نیست
    به هر حال ... چیزی که مشکل داره نقد و تصویری است که از یک فیلم ارائه میشه ....
    اینکه از نقد، معرفی اون منظوره یا برداشتهای غیر هنری ... جهت دار ... و چپ و راست گرا

تا کار به پاک کردن پست ها نرسیده بحث و ادامه ندیم بهتره
    ممنون

آخر فروم باز vahid_civil's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    خاک خسته

پيش فرض

با اجازه امید خان.

این فیلم زندگی خیلی ها بود که من میشناسم.

مرجان مثل خیلی ها خواست اینجا زندگی کنه. اتریش نتونست زندگی کنه چون نتونسته بود خودشو تطبیق بده.
    در بازگشت هم قادر به زندگی نبود .
    اونجایی که مادرش میگه دیگه حق برگشتن به ایران رو نداری خیلی حرف توش داره !
    مرجان به نظر من یه شخص خاص نیست. میتونه نماینده مشکلات یه نسل باشه.
    نصف این اتفاقات تو فیلم رو من یا به چشم دیدم یا از اطراف شنیدم.
    پس نمیتونه خاطرات یه نفر باشه که برای مقاصد خاص فیلم بسازه.
    یکی از دوستان به داستان فیلم 0 داده. در صورتیکه این فیلم داستانی نداشت. خود تاریخ بود !
    از تک فیلمایی که واقعا ایران معاصر رو نشون داد. بی غرض.

11. 4 کاربر از vahid_civil بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    برزخ بین بهشت و جهنم

پيش فرض

خیلی جالبه یکی میگه داستان اتوبیوگرافیک رو با تاریخ اشتباه نگیر و یکی هم یه داستان و روایت شخصی رو خود تاریخ می خونه.

با محترم شمردن نظرات همه شما ولی به نظر من هم این فیلم ملغمه(آمیزه) ای از تاریخ ناقص ( فقط با در نظر گرفتن یک طرف ماجرا)، دیدگاه های سیاسی و ایدئولوژیکی و هنر هست.

با نظر امید خان هم مبنی بر اتمام بحث موافقم.

اگه نباشه جاش خالی می مونه techno_magical's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    Tehran-Pasdaran

پيش فرض

فیلم کاملا صحیح...من ذره ذره شو حس کردم(البته پسرم...)...چون از دل بر میاد بر دل میشینه...یک طرفه هم نیست کاملا عادلانس...وارد بحث های سیاسی نمیشم چون نمی خوام نظرم پاک بشه...اما اول که تیزر کارتون رو دیدم فکر کردم مزخرفه...اما وقتی 30 مین از فیلم رو دیدم...بسی حال کردم...فیلم بسیار زیباست...ببخشید...کارتون بسیار زیبایی است...
    با اینکه کاملا با داستان فیلم و حرفهای کارگردان موافقم ؛ اما بعلت اینکه ما ایرانی ها درک بعضی چیزها رو نداریم؛من هم رای به بسته شدن تاپیک بدون پاک شدن پست ها میدم...نظرها باید بمونه...
    Last edited by techno_magical; 28-12-2008 at 19:58.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •