تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 11

نام تاپيک: استفاده از باتری با آمپر بالاتر ؟!!!

آخر فروم باز Sharim's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    A Stairway To Heaven

14 استفاده از باتری با آمپر بالاتر ؟!!!

سلام دوستان .

لطفا حمله نکنید ، خودم میدونم این کار ، غیر عقلانیه !
    فقط میخایم بررسی کنیم !
    خوب اما سوال این که : جریان از باتری وارد یک تنظیم کننده میشه ، که ورودی اون متغیر و خروجی اون یکسانه ، چون در طول استفاده از یک باتری وقتی باتری پر میشه و وقتی باتری ضعیف میشه ، باید جریان یکسانی وارد گوشی بشه . حالا این که گوشی تحمل چه آمپر باتری رو داره به چی وابسته است ؟!

مثلا باتری گوشی من 1200 mA هست ، حالا اگر یک 1500 mA بندازم روش چی میشه ؟!
    جریان به کجا تحمیل میشه ؟ و اگر قرار باشه چیزی از گوشی بسوزه کدوم قسمت هست ؟!

مثلا یک لامپ 1.5 ولتی ، تا 6 ولت جریان رو هم تحمل میکنه ولی 3 ولت هیچ مشکلی براش به وجود نمیاره .البته اون ولتاژ هست ، باتری ها اکثرا ولتاژ یکسانی دارن اما شدت جریان متفاوته .

پروفشنال Dark.Life's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    ها؟!

پيش فرض

ولتاژ اگه بالاتر بره به دستگاه آسیب میرسه ولی اگه شدت جریان بالا بره هیچ مشکلی پیش نمیاد فقط ظرفیت باتری بالاتر میره و مدت زمان بیشتری کار میکنه
    مثله ماشین ... اگه باتری استاندارد مثلاً 50 آمپر باشه 70 بزاری جاش هیچ ضرری نداره و در مواقعی که جریان زیادی از باتری کشیده میشه بهترم جواب میده
    یا مثلاً برق خونه ... به برق خونه شما میتونی یه لامپ 20 وات وصل کنی میتونی یه کولر 2000 واتم وصل کنی که هیچ آسیبی به هیچ کدوم نمیرسه ... هر مصرف کننده ای به اندازه نیاز خودش جریان میگیره
    حالا اگه شما به جای 1200 یه باتری 1500 بندازی روش مدت زمان بیشتری میتونی از گوشیت استفاده کنی ... باتری قویتر واسه خیلی از گوشیا تو سایت ebay برای فروش هست

3. 2 کاربر از Dark.Life بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    A Stairway To Heaven

پيش فرض

حالا این تحمل جریان تا چه حدی هست ؟ یعنی به جای یک باتری 1200 میلی آمپر نهایتا چه باتری ای میشه گذاشت ؟
    خوب اگه اینطوریه چرا خود شرکت سازنده اینکارو نمیکنه ؟!

تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    ها؟!

پيش فرض

تا هر آمپری که بزاری مشکلی نداره ... چون چیزی قرار نیست این آمپرو تحمل کنه ... مصرف کننده به اندازه نیازش برق میکشه
    گفتم شما مثلاً به برق خونه که مثلاً 25 آمپره میتونی یه لامپ نیم آمپری وصل کنی یا یه کولر 10 آمپری و به هیچ کدوم آسیب نمیرسه
    اینکه شرکت باتری با آمپر بالاتر نمیزاره به خاطر این هست که باتری با حجم بالاتر اندازه بزرگتری هم داره ... مثلاً یه گوشی مثله اس8300 به خاطر اینکه خودش کوچیکه باتری کوچیکی هم روش میزارن
    البته مثلاً باتری 1000 میلی میتونه با 1200 یه اندازه داشته باشه ولی خب اینجوری امکان باد کردنش بیشتر میشه و خطر ناکه

---------- Post added at 01:23 PM ---------- Previous post was at 01:23 PM ----------

تا هر آمپری که بزاری مشکلی نداره ... چون چیزی قرار نیست این آمپرو تحمل کنه ... مصرف کننده به اندازه نیازش برق میکشه
    گفتم شما مثلاً به برق خونه که مثلاً 25 آمپره میتونی یه لامپ نیم آمپری وصل کنی یا یه کولر 10 آمپری و به هیچ کدوم آسیب نمیرسه
    اینکه شرکت باتری با آمپر بالاتر نمیزاره به خاطر این هست که باتری با حجم بالاتر اندازه بزرگتری هم داره ... مثلاً یه گوشی مثله اس8300 به خاطر اینکه خودش کوچیکه باتری کوچیکی هم روش میزارن
    البته مثلاً باتری 1000 میلی میتونه با 1200 یه اندازه داشته باشه ولی خب اینجوری امکان باد کردنش بیشتر میشه و خطر ناکه

6. این کاربر از Dark.Life بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز ali racer's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    Ķêŗmάņšĥąħ

پيش فرض

من اطلاعات الکترونیکی ام ضعیفه
    ولی باید بگم که 1200میلی آمپر درست نیست
    باید بگیم 1200 میلی آمپر ساعت که واحد ظرفیت یه باتری هستش

8. این کاربر از ali racer بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    A Stairway To Heaven

پيش فرض

درسته ، ولی این یک غلط مصطلح هست !
    ---
    یعنی اگر یک باتری پید کنم که سایز یکسان ولی آمپر بالاتری داشته باشه مشکلی نباید پیش بیاد ! روی گوشی قدیمیم چک میکنم ، اگر دیدم واقعا طول عمر گوشی زیاد میشه ، برای N97 هم یه باتری قوی تر گیر میارم ، چون باتری فعلیش زیاد جواب مصرفش رو نمیده !

آخر فروم باز ali racer's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    Ķêŗmάņšĥąħ

پيش فرض

خیلی از بچه ها باتری ان95 8گیگ
    رو انداختن رو مدل کلاسیک
    بدون مشکل داره براشون کار میکنه
    فکر نمی کنم مشکلی پیش بیاد

کابر فعال انجمن لوازم صوتی و تصویری ghahremanimehdi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    !ashfield

پيش فرض

همونطور که دوستمون هم گفت هیچ مشکلی پیش نمیاد. به شرطی اینکه باتری ها سایزشون یکی باشه که توی گوشی جا بشه و هم ولتاژ باشه. من گوشی خودم دیاموند هست که باتری قبلیش 850 میلی بود و بعد از مدتی، شرکت سازنده ، باتری 1340 میلی برای این گوشی عرضه کرد.

تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    A Stairway To Heaven

پيش فرض

جالبه !
    با این حساب باتری چه گوشی هایی رو میشه روی n97mini گذاشت ؟ از نظر سایز میگم .

تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    ها؟!

پيش فرض

جالبه !
    با این حساب باتری چه گوشی هایی رو میشه روی n97mini گذاشت ؟ از نظر سایز میگم .

ان97 مینی که باتریش خوبه!
    ان96 که باتریش ضعیف بود یکی از ebay باتری 1600 میلی براش گرفته بود که نسبت به 950 خودش خیلی قویتر بود
    یه سر به ebay بزن شاید چیزی گیرت بیاد ولی به نظر من ارزش نداره
    یه شارژری بود که رو ان97 با گارانتی اشانتیون میدادن اگه اونو پیدا کنی بهتره
    باتری 5800 شاید بهش بخوره البته فک کنم بلندتره ... چیزی به غیر از این نیست اگه نخوره باید بری سراغ برندای دیگه که احتمالش کمه چیزی گیرت بیاد چون اونا اصلاً کانکتوراشون فرق داره
    شاید مال امنیا اچدی بهش بخوره :

باتریش 1500 ه یعنی 300 تا بیشتر از مال خودش

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •