تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 15 از 35 اولاول ... 511121314151617181925 ... آخرآخر
نمايش نتايج 141 به 150 از 343

نام تاپيک: دستیابی به حداکثر دمای Gpu فقط در 15 دقیقه!! (قابل توجه اورکلاکرها !)

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

با سلام خدمت دوستان من یه کارت کرافیک با مدل geforce 7300 LE 512 دارم میخواستم اورکلاکش کنم اگه میشه کمکم کنید آخه من مبتدی هستم ولی زود یاد میگیرم در ضمن لینک دانلود برنامه هاییم که میخواد برام بزارید مرسی .

ارادتمند شما کمال

پروفشنال M659's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    With My Dignity

پيش فرض

سلام
    در موقع اورکلاک فقط دما مهمه یا چیز دیگری هم نقش داره؟مثلا تا کجا بدونیم تا چه حدی باید اور کلاک کنیم؟در این موقعیت فقط باید به دما توجه کنیم یا راه دیگه ای هم هست؟
    دما در وهله اول هستش ، البته باید کارتتون تامین برقش هم کامل باشه تا دچار مشکل نشید.
    حد اور هم بستگی به Stable بودنش داره که معمولا با تست های سنگین کارت مثلا با Crysis مشخص میشه. بازی اگه هنگ کرد یا مثلا نقاط سفید روی صفحه ایجاد شد (اینا علائمی هستش که شنیدم) اون وقت کارتتون Unstable هستش.
    به طور کلی مثل CPU در کارت گرافیک ها هم بعضی Processor ها بهتر اور می کنند مثلا 8600 . البته دیگر اجزا استفاده شده در کارت ، مثل حافظه ها و... هم در تجربه اور تاثیر گذاره.

با سلام خدمت دوستان من یه کارت کرافیک با مدل geforce 7300 LE 512 دارم میخواستم اورکلاکش کنم اگه میشه کمکم کنید آخه من مبتدی هستم ولی زود یاد میگیرم در ضمن لینک دانلود برنامه هاییم که میخواد برام بزارید مرسی .

ارادتمند شما کمال
    اگه میشه به پست اول تاپیک اورکلاک کارت گرافیکی - نسخه ی دوم مراجعه کنید.
    برای غالب کارت ها (از جمله کارت شما) به همون ترتیبی هست که مدیر انجمن در اون تاپیک توضیح دادن.

آخر فروم باز alborz_k's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

تا جایی که دما از 80 درجه بالاتر نره و پایداری 100% داشته باشی . مقدار کلاک ها رو ضربدر 0.15 کن ، و عدد به دست اومده رو + کلاک default کن و ثبتش کن . برای شروع خوبه !
    سلام. این فرمول رو از کجا آوردی؟
    مطمئن هست؟

تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

با سلام میخاستم گرافیکم رو OC کنم گرافیکم 8600 Gt شرکت Spalker هست و 1024 MB هم هست با اون برنامه که اول تاپیک گفتی هم امتحان کردم دما رفت بالا تا رسید به 68 تا 70 و بعد دیگه روی 70 ثابت شد بعد 15 الی 20 دقیقه این جور شد و دیگه هیچ تعییر دمایی نداشت و ثابت شد حالا من بایت هر کدام از قسمت های که مورد نیاز oc رو چقدر زیاد کنم منظورم اینه که تا جایی که میشه خفنش کنم ولی دیگه دهنش سرویس نشه میخام راهنمایی کنید تا چقدر vc کنم مرسی
    سلام. حافظه ی گرافیکیت از نوع ddr2 هست؟

حـــــرفـه ای Mahdi_Moosavi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    زمین خدا ..

6

سلام. این فرمول رو از کجا آوردی؟
    مطمئن هست؟
    فرمول نیست عزیز !

بله تقریبا ! چون 90 درصد کارت های گرافیک موجود در بازار حداقل 15% اورکلاک میشن .

تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

فرمول نیست عزیز !

بله تقریبا ! چون 90 درصد کارت های گرافیک موجود در بازار حداقل 15% اورکلاک میشن .

حالا من بیچاره که دمای کارت 4850 ام از 80 کمتر نمی شه ، باید چی رو ضرب در چی کنم؟
    منظورم اینه که اول دور فن رو زیاد کنم بعد اورکلاک کنم ، یا با زیاد کردن کلاک ها و افزایش دما ، دور فن خودش زیاد می شه. یا این که اصلأ اورکلاک نکنم.
    البته خودم با درایو 8.5 و بدون تغییر فن ، در فکانس حدود 685 و 2200 پایدار نگهش داشتم و باهاش کرایسس بازی کردم ، ولی در فرکانس 700 ، ناپایدار می شد.( البته اون موقع که من اورکلاک کردم ، ریواتیونر نسخه ی 2.1 نبود.)
    فردا که مادربردم رو بگیرم ، می خوام کاملأ اورکلاکش کنم ، این کارت تا چه حدی رو تحمل می کنه. ( یک جورایی می خوام ازت تقلب بگیرم و کار خودم رو راحت کنم.)

حـــــرفـه ای Mahdi_Moosavi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    زمین خدا ..

11

حالا من بیچاره که دمای کارت 4850 ام از 80 کمتر نمی شه ، باید چی رو ضرب در چی کنم؟
    منظورم اینه که اول دور فن رو زیاد کنم بعد اورکلاک کنم ، یا با زیاد کردن کلاک ها و افزایش دما ، دور فن خودش زیاد می شه. یا این که اصلأ اورکلاک نکنم.
    البته خودم با درایو 8.5 و بدون تغییر فن ، در فکانس حدود 685 و 2200 پایدار نگهش داشتم و باهاش کرایسس بازی کردم ، ولی در فرکانس 700 ، ناپایدار می شد.( البته اون موقع که من اورکلاک کردم ، ریواتیونر نسخه ی 2.1 نبود.)
    فردا که مادربردم رو بگیرم ، می خوام کاملأ اورکلاکش کنم ، این کارت تا چه حدی رو تحمل می کنه. ( یک جورایی می خوام ازت تقلب بگیرم و کار خودم رو راحت کنم.)
    این مدل کارت های جدید ATI هم جزء همون 10 درصد هستند ! اصلا VGA های ATI با اورکلاک میونه خوبی ندارند ! البته با Riva tuner حتما به نتایج بهتری می رسی .

Memory هم 15% اورکلاک نمیشه ؟!

هنوز این مدل دستم نیومده تا تستش کنم .

تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

این مدل کارت های جدید ATI هم جزء همون 10 درصد هستند ! اصلا VGA های ATI با اورکلاک میونه خوبی ندارند ! البته با Riva tuner حتما به نتایج بهتری می رسی .

Memory هم 15% اورکلاک نمیشه ؟!

هنوز این مدل دستم نیومده تا تستش کنم .
    سلام. من دیروز با ریوا ، کارت رو تا 730 و 2300 مگاهرتز اورکلاک کردم ، اما افزایش کارایی اصلأ محسوس نبود . ایراد از کجاست؟
    البته دور فن رو روی 100% گذاشته بودم و دما از 73 بالاتر نرفت.
    البته زیاد روش وقت نگذاشتم ، در یک موقعیت مناسب ، اول می خوام پردازنده رو اورکلاک کنم تا محدودیت ایجاد نکنه و بعدش کارت رو پله ، پله اورکلاک کنم.
    البته باید بگم که نتایج اورکلاک اولم واقعأ ناامید کننده بود.
    Last edited by alborz_k; 16-09-2008 at 21:39.

پروفشنال M659's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    With My Dignity

پيش فرض

سلام. من دیروز با ریوا ، کارت رو تا 730 و 2300 مگاهرتز اورکلاک کردم ، اما افزایش کارایی اصلأ محسوس نبود . ایراد از کجاست؟
    البته دور فن رو روی 100% گذاشته بودم و دما از 73 بالاتر نرفت.
    البته زیاد روش وقت نگذاشتم ، در یک موقعیت مناسب ، اول می خوام پردازنده رو اورکلاک کنم تا محدودیت ایجاد نکنه و بعدش کارت رو پله ، پله اورکلاک کنم.
    البته باید بگم که نتایج اورکلاک اولم واقعأ ناامید کننده بود.
    خودت ایراد رو گفتی که!
    شما اول نگاه کن ببین توی چه رزولوشنی بازی میکنی.
    طرف های 1280*1024 خیلی به CPU وابسته هستش. بنابراین اول پردازنده رو حد اقل تا 3.2 اور کن، بعد یک تستی بزن.
    شما مشخصات سیستمت چیه؟
    توی کرایسیس با چه تنظیماتی ، چند فریم میگیری؟

تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

خودت ایراد رو گفتی که!
    شما اول نگاه کن ببین توی چه رزولوشنی بازی میکنی.
    طرف های 1280*1024 خیلی به CPU وابسته هستش. بنابراین اول پردازنده رو حد اقل تا 3.2 اور کن، بعد یک تستی بزن.
    شما مشخصات سیستمت چیه؟
    توی کرایسیس با چه تنظیماتی ، چند فریم میگیری؟
    سلام. من در رزولوشن 1680*1080 و بالاترین سطح جزئیات و aa تست می کنم.
    در بازی world in conflict ، در حالت پیش فرض ، 27 فریم و در حالت اورکلاک 30فریم می داد.
    و در devil may cry هم هیچ تغییری نکرد و همون 75 فریم رو داد.
    در بازی کرایسس هم از 27 به 30 رسید.
    intel core 2 dual e8200
    asus p5q-e
    crucial balistix 800 mhz 2x1
    maxtor diomond 21 320 gb
    ati radeon hd4850 sapphire
    vista ultimate 6.0
    samsung sm 2053bw

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •