تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 5 اولاول 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 42

نام تاپيک: ◄◄ چــگــونــه در ریــاضیــات قــوی شــویــم!! ►►

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

طی سوالاتی که از دوستان وارد داشتم فعلا کتابهای 1 و 2 لیتهلد معرفی شدند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

دوست عزیز ریاضیات شامل مباحث متعددی است که بعضاً هیچ ربطی به یکدیگر ندارند.همون لیتهلد هم بیشتر تو کار دیف و انتگ هستش! مثلاً به نظر من که نمی شه تو یه کتاب آموزش دیفرانسیل،بیاد قضیه نیوتون تو نظریه اعداد رو بگه...در نتیجه شما باید دنبال چند تا کتاب باشید نه یکی...
    در ثانی،مثل اینکه زیاد زبان انگلیسی دوست نداری! ولی این خیلی بهت صدمه می زنه.اکثر کتب و مقاله های خوب به زیان انگلیسی هستش.
    موفق باشی.

تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

دوست عزیز Toefl را چند سال پیش گرفتم.
    از زبان خیلی خوشم میاد.
    خوب شما که تا اینجا راهنمایی کردی.
    خوب برای هر مبحث یه کتاب خوب و جامع معرفی کن.
    از مقدماتی تا پیشرفته

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

دوست عزیز Toefl را چند سال پیش گرفتم.
    از زبان خیلی خوشم میاد.
    خوب شما که تا اینجا راهنمایی کردی.
    خوب برای هر مبحث یه کتاب خوب و جامع معرفی کن.
    از مقدماتی تا پیشرفته
    ای بابا! شما تافل داری که غم نداری!
    دیفرانسیل و انتگرال همون لیتهلد که دو جلد هست.
    منم شنیدم ازش تعریف می کنند و خودم می خوندمش اما یکم بد قلقه!
    مثلاً من که جایی ندیدم بگه تابع چیه...شاید هم گفت من نفهمیدم...یه جورایی اگه بخوای بخونیش باید وقت روش بذاری..یعنی محور اصلی زندگیت توی یه بازه زمانی باید اون کتاب باشه و حل تمریناش!
    من که داشتم حد رو می خوندم...رفت سر قضیه های حد و اثبات اون ها که مغزم رو نگرفت..حالا بعدش روف روی قضیه افشردگی[یا فشردگی یا ساندویچ!] که توی دیف پیش توضیش دادن!
    خلاصه کم آوردم و ولش کردم..ولی خیلی چیزا ازش یاد گرفتم که توی همین کتاب های تست به اسم نکته تستی می نویسند.
    نظریه اعداد یه pdf هست ماه!!
    آقای مفیدی[مدیر انجمن ریاضیات] توی اتاق دانلود مقالات ریاضی گذاشتنش...اسم فایلش هست:elem_num_th_book.pdf
    کتاب توپیه...خیلی خفنه.
    فعلاً همینا رو بلدم.
    راستی،این آموزش و پرورش که فقط تو انگلیسی گند نزده!
    زبان فارسی،بعضاً ریاضیات،بعضاً شیمی و مهمترین:هندسه!!!و...
    هندسه رو کردند آموزش کار با قیچی و مقوا...انقدر هم مغرور هستند که نمی رند ببینن اون شیطان بزرگ(!) چه جوری به دبیرستانی ها هندسه درس می ده...توی کتاباشون چه قضایایی رو میارن و...
    شاد باشید.

تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

تشکر.
    من اون فایلو خودم گشتم پیدا نکردم.
    سرچ کردم پیدا نشد.
    میشه شما لینک بدی؟
    خیلی تشکر
    روسها تو ریاضیات کلا خیلی قویند و اساتیدش تا یه مبحثی را جا نندازند برا دانشجو ول کن نیستند و اونقدر قشنگ توضیح میدند که میفهمی.
    اما مشکل موقعی شروع میشه که ما از پایه ضعیف باشیم
    برا همین تصمیم گرفتم تمام ریاضیاتی که بلدمو بندازم دور (البته چیزی هم بلد نبودم زیاد)
    از نو شروع کنم

داره خودمونی میشه h_duel's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

سلام
    فکر می کنم کتاب خلاقیت ریاضی بدردت بخوره
    من خودم دارم می خونم . ماله ژرژ پولیاست .
    بیشتر روی سیر حل مساله و خلاقیت ذهن کار کرده . از تمام مباحث هم استفاده کرده (در سطح ابتدایی)

Banned
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    در داخل غار

پيش فرض قوی شدن در ریاضیات

ــــــــلام .

میخواستم در یه موردی با اساتید گرانقدر پی سی ، همچون جناب مفیدی ، دنیلا و کاربران عزیز مشورت کنم

من دیپلم ریاضی رو 2سال پیش گرفتم ، البته پیش هم نخوندم ولی الان از مصاحبه دانگشاه خارج از کشور قبول شدم و برای شرکت در سال آینده باید خارج از کشور امتحان بدم ، ( درس های ریاضی ، فیزیک ، شیمی ، زیان ، کامپیوتر و چندتا درس عمومی دیگه )

منابعی که برای ریاضی و فیزیک معرفی کردند به زبان فارسی موجود هستند و ریاضی هم در حد پیش دانشگاهی ایران نیاز دارم و فیزیک هم باید کتاب هالیدی رو مطالعه کنم و . . .

خلاصه ، مشکل من این هست که مفاهیم ریاضی رو خوب یادم مونده ( تابع ، مشتق ، مثلثات و . . . ) و خوب هم میتونم مسائل رو حل کنم ولی وقتی که توی یه سوال چندتا کسر و اعشار و رادیکال و . . . باشه هنگ میکنم

انگار نه انگار که یه زمانی سمپاد درس میخوندم چیزهایی که دانش آموزای دوم-سوم راهنمایی خوب حلش میکنن رو من نمیتونم حل کنم و این باعث میشه که نتونم هیچ تست یا سوال پیچیده ای رو حل کنم !

این نکته رو در خارج از کشور هم بهم متذکر رفتن ، ولی من نمیتونم راهی برای درمانش پیدا کنم .

ضعیف بودن ریاضی باعث شده که نتونم مسایل مربوط به فیزیک و شیمی و اثبات ها و حل المسائل و . . . رو به خوبی انجام بدم .

خواهش میکنم من رو راهنمایی کنین که چطور ریاضیاتم رو از لحاظ تجزیه و تحلیل قویتر کنم ، چون مطمعنم که قدرتش رو دارم ، زمانی که سال سوم بودم دشوارترین تست های کنکور رو هم میزدم . . .

خواهش میکنم راهنمایی کنید .

موفق باشید .

Last edited by 00990099; 02-11-2008 at 20:53.

در آغاز فعالیت BLUE DREAM's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض بلد نيستم رياضي بخونم

من علي رقم خوندن زياد رياضي امتحاناتم رو بعد از حداقل 3 بار با نمره 10 قبول ميشم
    شايد دليلش اينه كه از منابه درستي استفاده نميكنم يا اينكه روش خوندنش رو بلد نيستم حتي به اين خاطر دارم رشته دانشگاهيم رو عوض ميكنم ،لطفا راهنماييم كنين

داره خودمونی میشه minoo.math's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    بر خلاف اونچه تصور می کنید یادگیری ریاضی زیاد سخت نیست ، فقط باید از پایه مشکلاتت را برطرف کنی.اگه مثلا تو حد یا انتگرال و مشتق ایراد داری بهتر از حسابان شروع کنی چون پایه این مباحث اونجاست و تو دوره های بالاتر دیگه از ابتدا درس نمیدن اینه که اگه بلد نباشی میمونی .اگه بفهمی چه اتفاقی داره میوفته توی یک سوال، مطمئن باش هیچی برات سخت نمیشه
    موفق باشی

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض یادگیری پایه ای و ساده ریاضی؟

سلام

دوستان برای یادگیری پایه ای و مفهومی و دقیق و ساده ریاضیات باید چگونه و با چه منابعی شروع کنم؟
    البته من تو ریاضی در حد 0 هستم

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •