تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 7 از 9 اولاول ... 3456789 آخرآخر
نمايش نتايج 61 به 70 از 86

نام تاپيک: کمک در خرید ماشین حساب مهندسی !!!

اگه نباشه جاش خالی می مونه wolfomid's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با سلام
    من دنبال یه ماشین حساب کاسیو خوب حدود 50 تومن هستم رشته ام مهندسی معدن مقطع ارشد هست
    توی لیسانس از یکی از دوستام واسه درس محاسبات عددی ک باید فرمول به ماشین حساب میدادی و متغییر رو عدد میدادی تا محاسبه بکنه (20 بار مقدار میدادم) از دوستم گرفتم مدلش نمیدونم چی بود ولی خیلی خوب بود
    ممنون میشم کمک کنید
    ضمنا من اطلاع زیادی از امکانات و....... ماشین حساب ندارم چیا داشته باشه خوبه
    با تشکر
    الحمدالله کسی پاسخ گو نیست؟

آخر فروم باز Soroush-S's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    Guilan

پيش فرض

الحمدالله کسی پاسخ گو نیست؟
    الان ارزونترین کاسیو حدود 60 تومنه. فکر کنم باید بودجه افزایش بدین.
    من پارسال واسه خودم ماشین حساب مهندسی پارس حساب گرفتم 20 تومن و زیاد باهاش کار ندارم و نمیدونم انتظارات شما برطرف میکنه یا نه ولی برای درس محاسبات عددی رشته خودم کافی بود.

3. این کاربر از Soroush-S بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه sezareta's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

14

سلام
    دوست عزیز من فارغ التحصیل کارشناسی نا پیوسته برق قدرت هستم
    حدود 2 ماه هم برای خرید ماشین حساب تحقیق کردم ( حدود 4 سال پیش )
    ببین در حال حاظر 2 تا ماشین حساب شاخ داریم یکی CLASSPAD 330 PLUS و یکی هم از خوانواده های Texas instruments که مدل دانشجوییش Ti-89 titanium هست اما تفاوت هایی دارند
    اول این که کلاس پد ظاهر بزرگتر صفحه بزرگتر و قلم نوری و رابط کاربر پسند تر داره و کار باش به مراتب راحت تر هست اما ظاهرش شبیه PDA (کامپیوتر جیبی هست ) و عمرا سر جلسه آزمون بزارند ازش استفاده کنی اما TI-89 صفحه سیاه و سفید و کوچکتر داره و کار کردن باش سخت هست اما ظاهر غلط انداز نداره و میتونی ازش سر جلسه آزمون استفاده کنی
    اما یک نصیحت اگر مشکل بودجه نداری اصلا سراغ ماشین حسابی غیر از این 2 تا نرو این یک نصیحت از طرف فارغ التحصیل مهندسی برق قدرت هست توجه کن ماتریس n در n حل کردن کمترین نیازت در این شاخه هست
    شما باید لاپلاس و لاپلاس معکوس بگیری باید معادلات انتگرال دیفرانسیل حل کنی حال کاری به دیورژانس گرفتن و اینا فعلا نداریم
    خیلی با قسمت رسم دیاگرام و مباحث گرافیکیش کاری نداریم ( اگر رشتت برق هست ) امــــــــا فقط بحث محاسبه ماتریس n در n نیست
    شما باید بتونی توی ماتریس از عدد مختلط استفاده کنی ( یعنی توی ماتریس مثلا عبارت 2i+4 رو وارد کنی)
    قیمت این دو مدل واقعا بالا هست
    شرکت جزیره یاقوت توی ایران نماینده رسمی ماشین حساب های تگزاز هست
    سایتش رو پیدا کن و ازش قیمت بگیر
    و نـــکته بســـیا بسیـــار مهم اینه که ماشین حسابی بگیر که بزارند سر جلسه آزمون ازش استفاده کنی
    کلاس پد خیلی ماشین حساب عالی هست و هیچ چیز از ti-89 کم نداره اما مراقب سر جلسه آزمون اگه ببینتش فکر میکنه لپ تاب آوردی و .....
    من خودم ti-89 دارم اما از روی تعصب بت اونو معرفی نمیکنم
    در یک جمله خیلی سعی کردم روی ماشین حساب ti-89 رو کم کنم اما هر جور محاسباتی که بش دادم نه نگفت
    دوستان اگر کسی هم این مدل رو داره و نیاز به راهنمایی داره پیام خصوصی بده شاید بتونم کمکتون کنم

Last edited by sezareta; 23-01-2013 at 21:19.

تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    Guilan

پيش فرض

این ماشین حسابهایی که گفتین با 50 تومن میشه خرید؟؟!!

تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

این ماشین حسابهایی که گفتین با 50 تومن میشه خرید؟؟!!
    برو روی 200 به بالا
    ولی ارزشش رو داره
    اگر محدودیت مالی داری شده یکی از کلیه هات رو بفروشی و این ماشین حساب رو تهیه کنی حتما این کار رو بکن حتما این کار رو بکن البته اگر رشتت برق و مکانیک هست (شوخی کردما نری یکی از کلیه هات رو بفروشی ها اما خدایش در حد فارغ ال تحصیل شدن مهندسی برق و مکانیک توی هیچ محاسباتی بت نه نمیگه )
    اگر احیانا تهیش کردی و نیاز به راهنمایی داشتی به [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ایمیل بده

تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    Guilan

پيش فرض

من گفتم که واسه خودم [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] گرفتم. ازش راضیم. رشته منم برق نیست ولی ریاضی کم نداره( رشته ICT )
    تونستی از محصولات یه لینک بزار

تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

به بچه های رشته برق و مکانیک به هیچ وجه پارس حساب توصیه نمیشه
    مثلا پارس حساب میتونه عبارت e^2i ( عدد نپر به توان یک عبارت مختلط ) رو حساب کنه؟
    و یا آیا میتونه در ماتریس از اعداد مختلط استفاده کنه؟
    آیا اصلا پارس حساب یه معادله دیفرانسیل به صورت 2dy/dt +4dy2/dt+ dy/dt رو میتونه حساب کنه؟
    ریاضی در همه رشته ها آمیخته و عجین شده اما در برق و مکانیک معادلات انتگرال دیفرانسیل ماتریس های خفن و اعداد مختلط محاسبات در حوزه لاپلاس گاهی همزمان با حوزه لاپلاس و اعداد مختلط و معادلات دیفرانسیل سر و کار داری و دیگه تقریبا در حال حاظر ماشین حساب هایی به غیر از تولیدات کاسیو و تگزاس جوابگوی موارد فوق نیستند

تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    Guilan

پيش فرض

به بچه های رشته برق و مکانیک به هیچ وجه پارس حساب توصیه نمیشه
    مثلا پارس حساب میتونه عبارت e^2i ( عدد نپر به توان یک عبارت مختلط ) رو حساب کنه؟
    و یا آیا میتونه در ماتریس از اعداد مختلط استفاده کنه؟
    آیا اصلا پارس حساب یه معادله دیفرانسیل به صورت 2dy/dt +4dy2/dt+ dy/dt رو میتونه حساب کنه؟
    ریاضی در همه رشته ها آمیخته و عجین شده اما در برق و مکانیک معادلات انتگرال دیفرانسیل ماتریس های خفن و اعداد مختلط محاسبات در حوزه لاپلاس گاهی همزمان با حوزه لاپلاس و اعداد مختلط و معادلات دیفرانسیل سر و کار داری و دیگه تقریبا در حال حاظر ماشین حساب هایی به غیر از تولیدات کاسیو و تگزاس جوابگوی موارد فوق نیستند
    الان عدد نپر تست کردم جواب گرفتم . معادله دیفرانسیلم خوندم ولی بلد نیستم با ماشین حساب بدست بیارم وگرنه فکر نکنم پارس حساب کم بیاره بالاخره باید جنس ایرانی هر جور شده بکوبید دیگه
    ضمنا 20 تومن پول ماشین حساب دادم نه 200 تومن که انتظار آنچنانی داشته باشم.
    Last edited by Soroush-S; 25-01-2013 at 22:05.

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

من کاسیو algebra دارم.الان فکر کنم 300 تومان شده.خیلی از کاراش سر نمیارم.وگرنه میگن ماشین حساب کاملیه.راستی کسی آموزش فارسیش رو داره؟

تاريخ عضويت
    Aug 2009

14

من کاسیو algebra دارم.الان فکر کنم 300 تومان شده.خیلی از کاراش سر نمیارم.وگرنه میگن ماشین حساب کاملیه.راستی کسی آموزش فارسیش رو داره؟

با نظر دوستمون موافقم اگر بودجتون به کلاس پد و TI نمیرسه گزینه خوبی هست

الان عدد نپر تست کردم جواب گرفتم . معادله دیفرانسیلم خوندم ولی بلد نیستم با ماشین حساب بدست بیارم وگرنه فکر نکنم پارس حساب کم بیاره بالاخره باید جنس ایرانی هر جور شده بکوبید دیگه
    ضمنا 20 تومن پول ماشین حساب دادم نه 200 تومن که انتظار آنچنانی داشته باشم.
    دوست من هدف راهنمایی بقیه افراد هست وگر نه چو ایران نباشد تن من مباد ....... خوب شد حالا (هرچند که تولیدداخل نیست و مونتاژ هست) ولی کسی قصد کوبیدن جنس ایرانی رو نداره
    در ضمن
    1 : فقط انگرال رو پارامتری حل کرده و بقیه موارد رو عددی حل کرده (هرچند توی تصویر هم باز هم عددی حل کرده و جواب نهایی داده و فقط اسمی نوشته حل نا معین
    2: عدد نپر به توان یک عبارت مختلط (قصد جسارت ندارم اما آیا تو درس ریاضی و یا احتمالا دروس تخصصیت هنوز درست به عدد مختلط رسیده!!!) اما پارس حسابی که من دیدم این کار رو نمیکرد قیمتش هم خیلی بیشتر از 20 تومن بود
    3: لاپلاس و لاپلاس معکوس هم که بیخیال شدی
    4: معادلات دیفرانسیل هم یه چیزی شبیه همون عکس حل مشتق هست که تو عکس جوابش رو داده 52 با این تفاوت که از چندعبارت مشتقی تشکیل شده و در نهایت جواب هم به صورت عددی بت داده یعنی براش بازه مشخص شده اما در دروس تخصصی معمولا بازه رو عددی نمیدند که بدی به ماشین حساب پارس حساب برات عدد در بیاره باید جواب به صورت پارامتری باشه (کاربرد درس مدار 2 حل مدارات مرتبه 2 و بالاتر)
    5: لطفا یه عکس از ماشین حساب پارس حساب بزار که یه ماتریس 10 در 10 که توش عدد مختلط داره را وارونش رو بدست بیاره (کاربرد بدست آوردن ماتریس امپدانس شبکه در درس بررسی سیستم های قدرت )
    Last edited by sezareta; 28-01-2013 at 11:55.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •