تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 10 12345 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 100

نام تاپيک: هجو‌ ، ارجاع و نكات جالب و بامزه در انیمیشنی كه دیده‌اید

Animation Deliberation Morteza4SN's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005
    محل سكونت
    Violet Orient

پيش فرض هجو‌ ، ارجاع و نكات جالب و بامزه در انیمیشنی كه دیده‌اید

حتما شما هم هنگام ديدن بعضي از انيميشن ها با صحنه ها و نشانه هاي آشنايي برخورد كرده ايد كه مي توان ردي از آثار و فيلم ها معروف سينمايي در آنها يافت .

در اين صورت دو حالت پيش مي آيد ؛ يا اينكه انيميشن با نشان دادن اين صحنه هاي آشنا قصد دست انداختن فيلم هاي معروف را دارد ، يا اصولا كارگردان آنقدر با اين صحنه هاي معروف حال كرده كه آنها را در انيميشن جا داده است.
    حالت اول كه بيشتر در آثار انيميشني و طنز به چشم مي خورد به «‌ هجو » معروف است ولي به حالت دوم در سينما « ارجاع » مي گويند .

هجو مي تواند شوخي با يك شخصيت خاص ، يك مارك تبليغاتي ، قسمتي از يك فيلم و ... باشد ولي ارجاع حتي اگر در يك اثر طنز هم باشد يك حالت ستايش آميز دارد و دقت زيادي دارد . مثلا ممكن است يك لوكيشن دقيقا در انيميشن باز سازي شده باشد يا يك ديالوگ معروف عينا تكرار شود.

خب وقتي از انيميشن صحبت ميكنيم بيشتر با هجويات آثار معروف طرف هستيم ولي حتما شما هم با شوخي ها و نكات ظريف و بامزه زيادي در انيميشن ها برخورد كرده ايد كه بد نيست به اونها هم بپردازيم.

2. 8 کاربر از Morteza4SN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2005
    محل سكونت
    Violet Orient

پيش فرض شهر ارجاعات در انيميشن شرك

بخش مهمي از روايت‌هاي بامزه فيلم‌هاي شرك برمي‌گردد به ارجاع‌هاي سينمايي و غيرسينمايي فت و فراوان كه توي آنها پيدا مي‌شود. نمونه‌هاي زير تنها بخش خيلي كوچكي از آنها هستند.

تكيه كلام گربه چكمه‌پوش يعني «من از دوشنبه متنفرم» ارجاع مستقيمي است به گربه گارفيلد كه از همين تكيه كلام استفاده مي‌كرد.

لحظه پرواز الاغ در فيلم و آنجايي كه مي‌گويد: «من مي‌توانم پرواز كنم» در حقيقت هجو «دامبو»ي والت ديزني است.

نام قصر دولاك در حقيقت از نام كالجي در نوتردام گرفته شده است.

در پشت تخت فاركوآد تابلويي هست كه او را در حال برآمدن از آب نشان مي‌دهد؛ اين هجو تابلويي است از بوتيچلي به نام «تولد ونوس»

صحنه‌اي كه فيونا براي پرنده‌ها آواز مي‌خواند و يكي از آنها به خاطر صداي بلندش مي‌‌ميرد، هجو يك چنين صحنه‌اي در «سفيد برفي» است.

جايي كه فيونا به جنگ بين رابين هود و افرادش پايان مي‌دهد، روي هوا بلند شده و دوربين دورش مي‌چرخد كه اشاره مستقيم به ماتريكس است.

همچنين جنگ فيونا با همان افراد به نوعي يادآور جنگ و گريزهاي فيلم «فرشتگان چارلي» است با بازي كامرون دياز (دوبلور همين فيونا).

نحوه دگرگون شدن فيونا بعد از نجات او توسط شرك، ارجاع مستقيمي است به انيميشن «ديو و دلبر» ديزني.

در صحنه‌اي كه شرك به الاغ مي‌گويد: «من آن را انجام خواهم داد الاغ، انجام خواهم داد» در حقيقت ارجاعي مستقيم دارد به فيلم بيب: «من آن را انجام خواهم داد خوك عزيز، انجام خواهم داد».

شبكه‌ تلويزيوني‌اي كه در دنياي شرك به نام me وجود دارد در حقيقت هجويه‌اي است بر شبكه E كه به زندگي ستاره‌هاي هاليوود مي‌پردازد.

جايي كه خر با روح فاركوآد روبه‌رو شده، مي‌گويد: «واي شرك، من مرده‌ها رو حس مي‌كنم» اشاره‌اي به يكي از ديالوگ‌هاي فيلم «حس ششم» است.

منبع : همشهري

4. 3 کاربر از Morteza4SN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه kamran agha's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2006
    محل سكونت
    تهران دودی

پيش فرض

یکی هم من یادم میاد.
    تو انیمیشن عروس مردگان صحنه های آخری که مرده ها میان تو دنیای زنده ها و یه پیرمرد مرده ای خانمشو که یه پیرزنه خیای مسن هست پیدا می کنه خانمش میگه "... هی فلانی ولی تو الان چندین ساله که مردی" پیرمرده هم همون دیالوگ معروف پایانی برباد رفته از زبون رت باتلر رو تکرار می کنه یعنی میگه : رو راست بگم عزیزم هیچ برام مهم نیست!

6. 2 کاربر از kamran agha بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2005
    محل سكونت
    Violet Orient

پيش فرض

یکی هم من یادم میاد.
    تو انیمیشن عروس مردگان صحنه های آخری که مرده ها میان تو دنیای زنده ها و یه پیرمرد مرده ای خانمشو که یه پیرزنه خیای مسن هست پیدا می کنه خانمش میگه "... هی فلانی ولی تو الان چندین ساله که مردی" پیرمرده هم همون دیالوگ معروف پایانی برباد رفته از زبون رت باتلر رو تکرار می کنه یعنی میگه : رو راست بگم عزیزم هیچ برام مهم نیست!
    جالب بود

اين نشون ميده كه تيم برتون با فيلم " بر باد رفته " و اين ديالوگ خيلي حال كرده كه در انيميشن خاص و خوش ساخت خودش از اين ديالوگ استفاده كرده

ممنون

تاريخ عضويت
    Jul 2005
    محل سكونت
    Violet Orient

پيش فرض

انيميشن «‌ آن سوي پرچين » ( Over the Hedge ) رو به ياد داريد ؟

در سكانس بامزه اي كه حيوانات مي خواهند راسوي بدبوي زشت رو با زور عطر و اسپري ( و البته به كمك يك عدد چوب پنبه ) براي سرگرم كردن Tiger كه يك گربه خانگي است روانه كنند ، معلوم ميشه اين گربه ايراني است و خودش رو بچه «‌ شهباز » معرفي ميكنه و كلي هم خالي مي بنده !

تا اينجا رو كه حتما خودتون ديديد ، ولي نكته بامزه در دوبله اين انيميشن ( زبان اصلي ) به چشم مي خوره كه دوبلور كاراكتر گربه هم يك ايراني است به نام Omid Djalili كه يك بازيگر و نويسنده طنز هست و احتمالا اين قضيه گربه ايراني كه بچه شهباز هم هست زير سر خودش بوده .

Omid Djalili

متولد : 30 September 1965, London, England

مشخصات بيشتر Omid Djalili

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

9. 8 کاربر از Morteza4SN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

مدیر انجمن هنرهفتم Mahdi Hero's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    nn374$|*|017

پيش فرض

ممنون دوسته عزيز بابته تاپيک خيلی جالب بود اميدوارم ادامه داشته باشه

حـــــرفـه ای Ar@m's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

خیلی جالب بود

آخر فروم باز *Necromancer's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    Graveyard

پيش فرض

انيميشن «‌ آن سوي پرچين » ( Over the Hedge ) رو به ياد داريد ؟

در سكانس بامزه اي كه حيوانات مي خواهند راسوي بدبوي زشت رو با زور عطر و اسپري ( و البته به كمك يك عدد چوب پنبه ) براي سرگرم كردن Tiger كه يك گربه خانگي است روانه كنند ، معلوم ميشه اين گربه ايراني است و خودش رو بچه «‌ شهباز » معرفي ميكنه و كلي هم خالي مي بنده !

تا اينجا رو كه حتما خودتون ديديد ، ولي نكته بامزه در دوبله اين انيميشن ( زبان اصلي ) به چشم مي خوره كه دوبلور كاراكتر گربه هم يك ايراني است به نام Omid Djalili كه يك بازيگر و نويسنده طنز هست و احتمالا اين قضيه گربه ايراني كه بچه شهباز هم هست زير سر خودش بوده .

Omid Djalili

متولد : 30 September 1965, London, England

مشخصات بيشتر Omid Djalili

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    من فک کردم گلوری این قسمتو دسکاری کرده!

یکی هم من یادم میاد.
    دقیقا گفت:

_دورچان!

_اوه آلفرد! خدایا 15 سالی میشه که مردی!

MM

یه چیز هم من اضافه کنم... اون صحنه تو ماداگاسکار بود که شیره داشت مجسمه ازادی میساخت.... یه توپ والیبال مث اون توپه که تو اون فیلم جدا مانده بود چی بود درس کرده بود بهش گفت: به چی نگا میکنی؟؟؟ نمیدونم گرفتین یا نه؟
    Last edited by *Necromancer; 19-12-2007 at 23:09.

تاريخ عضويت
    Jul 2005
    محل سكونت
    Violet Orient

پيش فرض

در يكي از قسمت هاي كارتون ماسك ( كه ديروز هم پخش شد) ماسك كه مغز سگش با يه پرفسوره عوض شد دست به دامن شخصي شد كه « كاراگاه حيوانات » نام داشت !
    شخصيت ماسك در اين كارتون بازسازي همان كاراكتر فيلم ماسك هست كه « جيم كري » آن را بازي كرده و جالبه كه كاراكتر كاراگاه حيوانات هم بازسازي نقشي است كه در فيلم « كاراگاه حيوانات » جيم كري نقش آن را بازي كرده بود !
    اين ايده بامزه و جالب شوخي ها و تيكه پراني هاي جالبي هم به همراه داشت كه از تقابل اين دو كاراكتر شكل مي گرفت.

14. 3 کاربر از Morteza4SN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    2deep4u

پيش فرض

ممنون جالب بود.

صفحه 1 از 10 12345 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •