تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 5 اولاول 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 48

نام تاپيک: آیا می شود انرژی را به ماده تبدیل کرد ؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض تبدیل جرم به انرژی

سلام دوستان من یه سوالی دارم میخواستم نظرتونو بدونم
    میشه انسان رو که یک جرم هستش به انرژی تبدیل کرد؟ یا بهتر بگم مسافرت با سرعت نور یا نزدیک به سرعت نور امکان پذیره؟

حـــــرفـه ای Mohammad Hosseyn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

سلام دوستان من یه سوالی دارم میخواستم نظرتونو بدونم
    میشه انسان رو که یک جرم هستش به انرژی تبدیل کرد؟ یا بهتر بگم مسافرت با سرعت نور یا نزدیک به سرعت نور امکان پذیره؟
    منظورتون اینه که الان این تکنولوژی وجود داره ؟ یا امکان تبدیل شدن به انرژی ؟

امکانش که تو تاپیک بررسی شد ...

ولی تکنولوژیش وجود نداره . بیاد داشته باشید تبدیل شدن یه انسان به انرژی می تونه تمام کهکشان رو تحت تاثیر قرار بده . کنترل این انرژی ساده نیست .

اگه نباشه جاش خالی می مونه f-secure's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    Iran

پيش فرض

بیاد داشته باشید تبدیل شدن یه انسان به انرژی می تونه تمام کهکشان رو تحت تاثیر قرار بده . کنترل این انرژی ساده نیست .
    وقتی خورشید بعنوان یک ستاره نسبتاً کوچک هر ثانیه 2.4 میلیون تن جرم خودش را به انرژی تبدیل میکنه این صحبت شما نمیتوانه درست باشه دوست من

حـــــرفـه ای Mohammad Hosseyn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

وقتی خورشید بعنوان یک ستاره نسبتاً کوچک هر ثانیه 2.4 میلیون تن جرم خودش را به انرژی تبدیل میکنه این صحبت شما نمیتوانه درست باشه دوست من
    میخواستم بگم تاثیر زیادی روی منظومه داره ، گفتم کهکشان . چون تبدیل هر انسان به انرژی فک کنم 37^10*3 الکترون ولت انرژی آزاد میکرد

مسئله اصلی سر کنترل این انرژی در محیط های آزمایشگاهی هست ...

در انتظار ایمیل فعال سازی
    تاريخ عضويت
    Mar 2017

پيش فرض

ما اگه بتونیم وسیله ای بسازیم که نور خورشید رو تبدیل کنه به جرم اونوقت ما چی داریم ؟یک رشد دهنده انرژی جرم. حال اینکه انیشتن گفته نور در سیاه چاله بلعیده میشود و مثال ان نور ستاره ای که در خورشید گرفتگی کمی مایل دیده شد یعنی اینکه جرم خورشید در گرانش خود اسیر است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2017

پيش فرض تبدیل انرژی به ماده

بله قربان . انرژی به راحتی به ماده تبدیل میشود .
    در سال 1987 دانشمند فرانسوی از زیر زمین خانه اش بیرون امد و در حالی که حالت طبیعی نداشت . به جسمی نارنجی و کوچک را به پیخدمتش نشان داد و گفت این انرژی حاصل از خرد شدن قهوه جوش در فضای پلاسمایی است و بعد شروع به خندیدن کرد . خدمتکارش هم با هو خندید اما ویلیام موندخدوف پس از چندی خنده اش را تمام کرد و گفت : ((جدی میگویم !!!))
    درست است حرف های او کمی گنگ و دور از عقل است اما نظر بر اینکه ویلیلام در یادداشت ها و کتب خود هیچ اسمی از این داستان نیاورده این احتمال میرود که وی ین کار را کرده ولی روش آن را هیچ گاه بیان نکرده است .
    اما اگر بخواهیم عقلی فکر کنیم دنیای مادی ما دنیایی است که هرچیزی در آن اتفاق بیفتد حتما و یقینا باید عکس آن هم اتفاق بیفتد پس اگر ماده به انرژی تبدیل میشود (مثل سوختن) حتما انرژی هم باید به ماده تبدیل شود

7. این کاربر از ry_rassoul بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت SAW8's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2011

پيش فرض

ایا یک درخت میوه در فضایی باشه که به هیچ عنوان نور خورشید بهش تابیده نشه و در سیاهی مطلق باشه ایا میوه خواهد داد؟ مسلما جواب خیر هست همینطور که میدانیم درخت برای میوه سازی احتیاج به انرژی خورشید داره حال سوال من این هست ایا در این فرایند که درخت میوه میدهد... میوه درخت ایا تبدیل عمل انرژی به ماده نیست؟
    Last edited by SAW8; 19-01-2018 at 13:47.

9. این کاربر از SAW8 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن .NET Framework _H2_'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    یک جایی بین Framework و نارمک!

پيش فرض

سلام
    ایا در این فرایند که درخت میوه میدهد... میوه درخت ایا تبدیل عمل انرژی به ماده نیست؟
    بعید میدانم.
    بگمانم این فقط یک واکنش شیمیایی است.

آیا میتوان بدون "گرما" و در شرایط صفر کلوین "املت" تولید کرد؟
    آیا "املت" تبدیل انرژی گرمایی به ماده است؟

یا گرما فقط ایجاد واکنش شیمایی بین روغن و تخم مرغ و گوچه و فلفل دلمه ای و نمک و...و... را تسهیل میکند؟
    آیا این شبیه همان کاری نیست که نور خورشید با آب و نیتروژنN و فسفرP و پتاسیومK و سایر موارد معدنی رسیده شده از ریشه انجام میدهد؟
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آخر فروم باز shangil's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2015
    محل سكونت
    ویران

پيش فرض

روزی همین کار هم انجام خواهد شد

در آغاز فعالیت SAW8's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2011

پيش فرض

طبق گفته شما پس باید بشود یک درخت میوه را در یک اطاق تاریک مطلق با بخاری بارور کرد اگر فقط بحث گرما باشد ولی من مطمئن هستم در همچین شرایطی اصلا درخت میوه نخواهد داد... ایا رشد بدن تبدیل انرژی به ماده نمیشه ما غذا مصرف میکنیم و غذا انرژی شیمیایی هست و به مرور زمان یک نوزاد 3 کیلویی به یک انسان بالغ 70 کیلویی تبدیل میشود ایا همین رشد تبدیل انرژی به ماده نیست
    Last edited by SAW8; 20-01-2018 at 12:13.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •