تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 119 از 123 اولاول ... 1969109115116117118119120121122123 آخرآخر
نمايش نتايج 1,181 به 1,190 از 1224

نام تاپيک: تعمیر آبگرمکن دیواری

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

شیر تابستانه زمستانه آبگرمکن دیواری کجاس؟
    سلام

◼️ در مدلهایی که شبیه ۳۱۱۵ هست ، شیر تابستانه زمستانه ، همون دسته ی زیر کاربراتور آب هست که حدود ۹۰ درجه به چپ و راست می‌چرخه .

این قطعه قبلاً برنجی بود ولی چند سالی هست که پلاستیکی شده

◼️ در عکس زیر برنجی هست و دسته اش پلاستیکی . در زیر پیچ هواگیری که همون شیر احتراق از نوع قدیمی هست که دیگه حذف شده و به جاش اون قطعه ی پلاستیکی که در مطلب قبل عکسش رو درج کردم در داخل کاربراتور آب نصب شده

=========================================

◼️ دوستان , به نفع شما هست که مطالب بنده ی مخلص رو بخونید و دنبال کنید چون هم کلی پول توش هست هم امنیت و ایمنی ، هم آسایش و آرامش ، هم دور شدن از بسیاری از خطرها و ضررهای دنیا و هم پایان و عاقبت‌ِ خیر و خوش إن شاء الله ..
    چند نمونه⬇️ : ( روی دکمه‌ی نمایش کلیک کنید )
      محتوای مخفی:  

◼️ دهها میلیون تومان صرفه‌جویی در هزینه‌های خودرو و زندگی :
    .
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

◼️ تجربه‌های رانندگی ( بسیار مهم )

◼️ تجربه های زندگی

◼️ توصیه های مهم امنیتی:

◼️ قوانین و مقرراتِ گفتگو و تبادلِ نظر:

.
    ◼️ برنامه های مهم و کاربردی برای گوشیهای اندرویدی :
    .
    .
    ◼️ تاپیک جامع لوله‌کشی و پمپ آب و مخزن آب ( مشاوره و تعمیر و سرویس)
    .

◼️ مشاوره ، سرویس و نگهداری و تعمیر آبگرمکن دیواری

◼️ مشاوره ، سرویس و نگهداری و تعمیر پکیج

◼️ تاپیک جامع دستگاه تصفیه آب خانگی. (مشاوره، سرویس و تعمیر )

◼️ جسارتاً آموزش توبــهٔ واقعی

◼️ کلیه مسائل آپارتمان نشینی

◼️ اخبار و اطلاعات بسیار مهم مود وضعیت اقتصادی و قیمتها

Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 03-04-2024 at 16:00. دليل: تصحیح

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2021

پيش فرض

اول از همه بگم که بنظرم بعد از اینکه رسوب زدایی کردی حتما فیلتر رسوب گیر آبگرمکن دیواری نصب کن. تا حدودی از بروز مشکل جلوگیری میکنه.
    فکر کنم با جرم گیری و رسوب زدایی آبگرمکن دیواری کارت راه بیفته. اگه به مشکل برخوردی با یه تعمیرکار آبگرمکن مشورت کن.
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2021

پيش فرض

خلاصه بعد از کلی داستان قطعه مد نظر از دی جی کالا تشریف اورد و من آبگرمکن رو از رو دیوار پایین آوردم تا دیافراگم رو عوض کنم بعد از باز کردن پیچ ها دیدم ساقه دیافراگم از دو جا شکته و رسما سه تیکه افتاده بود داخل که شانس اوردم نرفته تو لوله ها

کاسه پلاستیکی بالای دیافراگم که رسما چسبیده بود به این بخش که کلی رسوب سفید داره و اون سوراخ هم ازش میله ای میره که دیافراگم بهش فشار میاره با کلی جون کندن اون کاسه پلاستیکی در اومد علت این رسوب سفید چیه ؟
    مورد دوم هم این خمیدگی رابط مبدل هست می خوام بازش کنم اما می ترسم به مبدل آسیب بزنم اینجوری بزارم بمونه تاثیری تو فشار آب داره این میزان تابی که برداشته
    یه سوال دیگه هم اینکه آیا امکان ترکیب گاز با آب و رفتنش به حمام وجود داره از همین راه رگلاتور آب ؟
    Last edited by ararsh_663; 21-05-2021 at 10:04.

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

خلاصه بعد از کلی داستان قطعه مد نظر از دی جی کالا تشریف آورد و من آبگرمکن رو از رو دیوار پایین آوردم تا دیافراگم رو عوض کنم .

بعد از باز کردن پیچ ها دیدم ساقِ دیافراگم از دو جا شکسته و رسماً سه تیکه افتاده بود داخل که شانس آوردم نرفته تو لوله ها

کاسه پلاستیکی بالای دیافراگم که رسماً چسبیده بود به این بخش که کلی رسوب سفید داره و اون سوراخ هم ازش میله ای میره که دیافراگم بهش فشار میاره . با کلی جون کندن اون کاسه پلاستیکی در اومد.

۱- علت این رسوب سفید چیه ؟

۲- مورد دوم هم این خمیدگی رابط مبدل هست می خوام بازش کنم اما می ترسم به مبدل آسیب بزنم . اینجوری بذارم بمونه تاثیری تو فشار آب داره این میزان تابی که برداشته .
    ۳- یه سوال دیگه هم اینکه آیا امکان ترکیب گاز با آب و رفتنش به حمام وجود داره از همین راه رگلاتور آب ؟
    سلام
    ۱- رسوبات آهکی هست (کربنات کلسیم ) . با محلول جوهر نمک ۳۳ درصد که مخصوص رسوب‌گیری آبگرمکن هست برطرف میشه .
    رسوبات روی دیافراگم با مسواک و آب ولرم و کمی مایه ظرفشویی شسته میشه

کل کاربراتور آب رو باید با رعایت نکات ایمنی که قبلاً بارها نوشته شده بذارید توی محلول جوهر نمک و سپس آبکشی بشه تا رسوباتش حل و شسته بشه .

۲- علت خمیدگی اینه که لبه ی لوله و مهره بایستی گریسمالی می‌شده تا به همدیگه نچسبند .
    حالا هم میشه یکی دو سه قطره جوهر نمک با نوک پیچ گوشتی بزنین به محل وصل شدن لوله ی مسی به مهره و بعد از ۱۰ دقیقه چند قطره روغن یا گازوییل بزنین به همون مکان و بعد از ۱۰ دقیقه که به خوبی خیس خورد ، بازش کنید و قسمتی که گفتم رو تمیز و گریسمالی کنید و ببندید . واشر رو هم گریسمالی کنید

رزوه های پیچهای کاربراتور آب رو هم گریسمالی کنید قبل از بستنشون تا برای دفعات بعد راحت باز و بسته بشه .

۳ . نه
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 22-05-2021 at 10:28. دليل: تصحیح

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2021

پيش فرض

سلام
    ۱- رسوبات آهکی هست (کربنات کلسیم ) . با محلول جوهر نمک ۳۳ درصد که مخصوص رسوب‌گیری آبگرمکن هست برطرف میشه .
    رسوبات روی دیافراگم با مسواک و آب ولرم و کمی مایه ظرفشویی شسته میشه

کل کاربراتور آب رو باید با رعایت نکات ایمنی که قبلاً بارها نوشته شده بذارید توی محلول جوهر نمک و سپس آبکشی بشه تا رسوباتش حل و شسته بشه .

۲- علت خمیدگی اینه که لبه ی لوله و مهره بایستی گریسمالی می‌شده تا به همدیگه نچسبند .
    حالا هم میشه یکی دو سه قطره جوهر نمک با نوک پیچ گوشتی بزنین به محل وصل شدن لوله ی مسی به مهره و بعد از ۱۰ دقیقه چند قطره روغن یا گازوییل بزنین به همون مکان و بعد از ۱۰ دقیقه که به خوبی خیس خورد ، بازش کنید و قسمتی که گفتم رو تمیز و گریسمالی کنید و ببندید . واشر رو هم گریسمالی کنید

رزوه های پیچهای کاربراتور آب رو هم گریسمالی کنید قبل از بستنشون تا برای دفعات بعد راحت باز و بسته بشه .

۳ . نه
    با تشکر از جواباتون و راهنمایی های شما
    من کار رو به سرانجام رسوندم البته در قطعات کیت تعمیر که خریده بودم متاسفانه لوله دیافراگم نبود و من مجبور شدم با مغزی خودکار و کمی نوارچسب اون قطعه رو شبیه سازی بکنم الان همه چیز اکی هست فقط خاموش شدن شعله حدوده دو ثانیه بعد از بستن شیر آب گرم رخ میده این به نظرتون از اون لوله دیافراگم هست یا ارتباط نداره
    مورد دوم اینکه آیا میشه کلا این بخش گاز و دیافراگم رو با مدل های جدید عوض کرد یعنی فقط مبدل آبگرمکن بمونه و اون بخش پایین که شعله و چندراهی گاز و دیافراگمش هست رو یه مدت جدید سوار کنی و اگه میشه کدوم مدل به b115 می خوره

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

با تشکر از جواباتون و راهنمایی های شما
    من کار رو به سرانجام رسوندم البته در قطعات کیت تعمیر که خریده بودم متاسفانه لوله دیافراگم نبود و من مجبور شدم با مغزی خودکار و کمی نوارچسب اون قطعه رو شبیه سازی بکنم

الان همه چیز اکی هست فقط خاموش شدن شعله حدوده دو ثانیه بعد از بستن شیر آب گرم رخ میده این به نظرتون از اون لوله دیافراگم هست یا ارتباط نداره

مورد دوم اینکه آیا میشه کلا این بخش گاز و دیافراگم رو با مدل های جدید عوض کرد یعنی فقط مبدل آبگرمکن بمونه و اون بخش پایین که شعله و چندراهی گاز و دیافراگمش هست رو یه مدت جدید سوار کنی و اگه میشه کدوم مدل به b115 می خوره
    سلام

قابلی نداشت دوست عزیز

◼️ اگر روی مبدلِ مسی که آب در درونش داغ میشه سنسور حرارت بیش از حد (overheat sensor ) وجود نداره پس دیر خاموش شدنِ مشعل خطرناک هست و ممکنه بعداً طولانی تر هم بشه و باعث ترکیدن مبدل بشه

پس بهتر قطعات اصلی نصب کنید گرچه اوراقی باشه ولی سالم باشه .

◼️ سوال دوم رو از قسمت خدمات پس از فروش بوتان بپرسید
    شمارشون : 02151011

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2014
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

آبگرمکن دیواری بوتان 3218i جرقه زن ، بعداز باز کردن شیر آب گرم شروع به جرقه زدن میکنه تا شعله روشن بشه با اینکه شغله روشن شده جرقه متوقف نمیشه تا شعله رو خاموش کنه ، کلا این چرخه نهایت 4 ثانیه میشه

دوستان الکترود حسگر رو از کابل جدا کردم دوباره جا زدم درست شد ، احتمالا الکترود حسگر داخل کابل قطعی داشته و جرقه رو قطع نمیکرده و باعث خاموش شدن آبگرمکن میشده
    Last edited by Hamed.Madadi; 27-09-2021 at 15:55.

8. این کاربر از Hamed.Madadi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2014
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

بعضی وقت ها آبگرمکن بار اول بعداز باز کردن آب گرم و جرقه زدن روشن میشه ، جرقه زدن ادامه پیدا میکنه تا آبگرمکن خاموش بشه ، بلافاصله که آب گرم رو میبندم و دوباره باز میکنم ایندفعه دیگه خاموش نمیشه و مشکلش برطرف میشه ، الکترود حسگر آبگرمکن بار اول نمیتونه به برد پیغام بده شعله پایدار هست تا جرقه زدن رو متوقف کنه و باعث خاموش شدن شعله میشه ولی بار دوم میتونه اینکار کنه و شعله روشن میمونه،من فکر میکنم الکترود حسگر بار اول گرم نمیشه و بار دوم که گرم میشه درست کار میکنه ، روی کابل اون قسمت که الکترود حسگر داخلش میره رو با بست کمری بستم تا شل نباشه و قطعی نداشته باشه ، کابلم نمیتونم کوتاه کنم کوتاه میشه دیگه سرجاش بسته نمیشه

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2014
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

آیا ممکنه الکترود حسگر کارایش رو از دست داده باشه؟ من الکترود های حسگر و جرقه زن رو جابه جا کردم ، یعنی الکترود کوتاه که جرقه زن بود رو بستم به جای الکترود حسگر و الکترود حسگر هم بستم سر کابل جرقه زن ولی این مشکل بار اول خاموش شدن همچنان باقی موند

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

آیا ممکنه الکترود حسگر کارایش رو از دست داده باشه؟ من الکترود های حسگر و جرقه زن رو جابه جا کردم ، یعنی الکترود کوتاه که جرقه زن بود رو بستم به جای الکترود حسگر و الکترود حسگر هم بستم سر کابل جرقه زن ولی این مشکل بار اول خاموش شدن همچنان باقی موند
    سلام

◼️ بهتره دیافراگم رو عوض کنید اگر که سالهاست عوض نشده

12. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •