تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 108 از 122 اولاول ... 85898104105106107108109110111112118 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,071 به 1,080 از 1218

نام تاپيک: تعمیر آبگرمکن دیواری

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

سلام
    مجموعه ریگلاتور آب آبگرمکن جرقه زن ۳۲۱۲ خراب شده.برای تعویضش رفتم و فقط مدل ۳۱۱۵ داشت و خریدم.مشکلی برای استفاده نداره؟

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا

پيش فرض

سلام
    مجموعه ریگلاتور آب آبگرمکن جرقه زن ۳۲۱۲ خراب شده.
    برای تعویضش رفتم و فقط مدل ۳۱۱۵ داشت و خریدم.
    مشکلی برای استفاده نداره؟
    سلام
    .
    1- گمان نکنم نیاز بوده که کلِ کاربراتور آب عوض بشه .معمولاً فقط دیافراگمش خراب میشه که قابل تعویضه و یا فیلتر توری مانندِ ورودیش کثیف میشه که راحت تمیز میشه و یا داخل کاربراتور آب رسوب میگیره که قابل شستشو و رسوب گیری هست و یا اورینگِ میله ی پیستون خراب میشه آب نشت میکنه از حدِ فاصلِ بین کاربراتور آب و کاربراتور گاز و یا شیر تابستانه/زمستانه میپوسه که اون هم قابل تعویضه
    چرا کامل عوضش کردین ؟ مگه مشکلش چی بود ؟
    .
    2- ظاهراً مدل جرقه زن هم کاربراتور آبش درست شبیه مدل شمعک دارِ 3115 هست
    اگر دقیقاً مثل هم هستند پس نصبش مشکلی نداره
    .

===================================
    میلیونها تومن صرفه جویی در هزینه های خودرو و زندگی
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    قوانین و مقرراتِ گفتگو و تبادلِ نظر

.
    برنامه های مهم و کاربردی برای گوشیهای اندرویدی
    .

3. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

سلام
    .
    1- گمان نکنم نیاز بوده که کلِ کاربراتور آب عوض بشه .معمولاً فقط دیافراگمش خراب میشه که قابل تعویضه و یا فیلتر توری مانندِ ورودیش کثیف میشه که راحت تمیز میشه و یا داخل کاربراتور آب رسوب میگیره که قابل شستشو و رسوب گیری هست و یا اورینگِ میله ی پیستون خراب میشه آب نشت میکنه از حدِ فاصلِ بین کاربراتور آب و کاربراتور گاز و یا شیر تابستانه/زمستانه میپوسه که اون هم قابل تعویضه
    چرا کامل عوضش کردین ؟ مگه مشکلش چی بود ؟
    .
    2- ظاهراً مدل جرقه زن هم کاربراتور آبش درست شبیه مدل شمعک دارِ 3115 هست
    اگر دقیقاً مثل هم هستند پس نصبش مشکلی نداره
    .

===================================
    میلیونها تومن صرفه جویی در هزینه های خودرو و زندگی
    قوانین و مقرراتِ گفتگو و تبادلِ نظر

.
    برنامه های مهم و کاربردی برای گوشیهای اندرویدی
    .

سپاس از جوابتون
    متاسفانه بخاطر نشتی های ریز و درشتش بیشتر قسمت ها از بین رفته بود که با تعویض دیافراگم هم مشکل حل نشد.بستم و بدون مشکل هست و خوبی که داره نسبت به قبلی با فشار کمتری روشن میشه.فقط قیمتش خیلی بالاس.تقریبا یک ششم قیمت کل آبگرمکن

5. این کاربر از hamid-fateh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم
    چند وقته یه مشکلی با آبگرمکن دیواری بوتان دارم
    بدون اینکه شیرآب رو باز کنم یهو یه صدای مشعل آبگرمکن میاد مثل اینکه خاموش و روشن بشه و بهمین خاطر پمپ آب خونه هم 3 الی 4 ثانیه خاموش و روشن میشه
    آبگرمکن دیواری بوتانه . رسوب گیری هم کردم. قبل از آبگرمکن یه شیر فلکه واس آب سرد ورودیش هست وقتی اونو میبندم این مشکل پیش نمیاد ولی وقتی اون بازه این مشکل هست . لطفا اساتید و دوستان با تجربه کمک کنن
    با سپاس

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا

پيش فرض

با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم
    چند وقته یه مشکلی با آبگرمکن دیواری بوتان دارم
    بدون اینکه شیر آب رو باز کنم یهو یه صدای مشعل آبگرمکن میاد مثل اینکه خاموش و روشن بشه و به همین خاطر پمپ آب خونه هم 3 الی 4 ثانیه خاموش و روشن میشه
    آبگرمکن دیواری بوتانه .
    رسوب گیری هم کردم

. قبل از آبگرمکن یه شیر فلکه واسه آب سرد ورودیش هست , وقتی اون رو میبندم این مشکل پیش نمیاد ولی وقتی اون بازه این مشکل هست .
    لطفا اساتید و دوستان با تجربه کمک کنن
    با سپاس
    سلام
    .
    1- احتمال اول اینه که شیر یکطرفه ای که قبل از پمپ باید نصب شده باشه خراب هست و با خاموش شدنِ پمپ , مقداری آب در جهت برعکس حرکت میکنه که باعث روشن شدنِ مشعل برای چند لحظه میشه
    .

2- اگر اتوماتیک پمپ , مکانیکی هست و بادکنک هم داره پس به احتمال 99% مشکل از تنظیم نبودن اتوماتیک پمپ و یا کم باد بودنِ بادکنک پمپ هست و یا هر دو تاش
    و یا همزمان با اینها شیر یکطرفه ی قبل از پمپ هم خرابه
    .

اگه پمپ از نوع جتی یک اسب هست و روی سرش بادکنک داره پس فشار باد تیوبِ بادکنک باید 25 تا 30 psi باشه
    پمپ هم اگر فشار سنج داره باید اتوماتیکش طوری تنظیم بشه که در 55 psi خاموش بشه و در 45 یا 40psi روشن بشه
    .
    اطلاعات بیشتر در مورد پمپ و اتوماتیک و بادکنک و لوله کشی در تاپیک زیر

8. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط یکی از دوستان
    با سلام

واسه ماشین لباسشویی ساده و تک شیر اگه به جای آب سرد , به آب گرم وصل کنیم مشکلی پیش میاد؟
    سلام علیکم
    .
    این کار خیلی هم عاقلانه و مفید و اقتصادی هست چون دیگه لازم نیست آبگرمکنِ برقیِ لباسشوئی کار کنه که کلی صرفه جوئی داره چون برق خیلی گرانتر از گاز هست .
    برای لباسشوئی های بدونِ آبگرمکن هم بسیار مفید هست مثل لباسشوئی های دوقلو
    .
    ولی 2 نکته ی مهم اینه که:

1- آبگرمکن رسوبِ آهکی تولید میکنه که مثل سنگریزه های کوچک و بزرگ هست و میره توی لباسشویی .
    البته لباسشوئی هم یک توری داره در ورودی آبش
    ولی بهتره شیری که قبل از لباسشوئی هست از نوع پیسوار باشه که در مطلب قبلی توضیح دادم چیه
    .
    بهتر از پیسوار اینه که بعد از آبگرمکن یک فیلتـر 5 میکرون نصب بشه تا هیچ رسوبی از آبگرمکن وارد سیستم لوله کشی خانه نشه
    .
    2- درجه ی آب آبگرمکن باید در حد 45 درجه باشه و یا حداکثر 50 درجه تا لباسها آسیب نبینه

.
    بنده خودم از آبگرمکن آب گرفتم برای لباسشویی و درجه ی آبگرمکن هم همیشه در حدی هست که لازم نباشه آب سرد مخلوط کنم با آب گرم .
    این کار کلی مزایا داره که قبلاً توضیح داده ام
    .
    اطلاعات بیشتر در مورد شیر پیسوار در این صفحه :
    .

10. 2 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت afshin1973's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2019

پيش فرض

دوست عزیز ابتدا شیر اشپزخانه . دستشویی حمام و شیرهای پیسوار زیر سینک و روشویی رو تست کن که تمیز باشن معمولا تمامی این شیرها صافی هایی دارند که رسوبات مانند خرده شن و املاح رو میکیرن و اگه مقدار این رسوبات زیاد بشه فشار خروجی اب گرم رو کم میکنه که مانع روشن شدن ابگرمکن میشه . ابگرمکن سالم با فشار عبور اب مناسب باید روشن بشه . اگه مشکل حل نشد باید ابگرمکن باز بشه و رادیاتور ابگرمکن با جوهرنمک رسوب زدایی بشه بهد این مراحل قطعات لاستیکی رگولاتور مثل لاستیک دیافراگم و اورینگها تعویض بشه . میزان شعله گاز رو هم باید تنظیم کنی تا اب گرم لازم تامین بشه.

12. این کاربر از afshin1973 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض

سلام وقت بخیر
    دیروز متوجه شدم که آبگرمکن (دیواری مدل B3115 بوتان) وقتی شیر رو می بندم کامل خاموش نمی شه!
    قاب رو که باز کردم، متوجه شدم که اون سوپاپی که به سمت چپ و راست حرکت می کنه و کلا قسمت سه راهی رابط به شدت رسوب زده، و در نتیجه سوپاپ کامل بر نمی گرده سر جاش، از راهنمایی های همین تاپیک و مطالب آقای «محمد آسمونی»، قسمت سه راهی رو باز کردم تا ببینم اگه می شه تمیز بشه و اون واشر ساق سوپاپش رو عوض کنم...

به دو تا مشکل خوردم، اول اینکه موقع باز کردن سه راهی رابط، یه ساچمه کوچولو افتاد، که متوجه نشدم که اصلا مال کجاست! خخخخ
    مشکل دوم هم اینه که نمی دونم اون قسمت برنجی (که در واقع میله ی سوپاپ داخلشه و فرمودین باید اورینگش عوض بشه) رو چطوری باید از سه راهی رابط جدا کنم، کاملا محکم به هم متصلن! ضمن اینکه خود اون سوپاپ کوچیکه که از داخل شیار بیضی شکل دیده می شه هم پر از رسوب شده، و برای بیرون اومدنش هم لازمه که اون قسمت برنجی از سه راهی جدا بشه، و البته اورینگ هم از این سمت دیده نمی شه، ظاهرا اون سمت دیگه ش اورینگ داره که بازم لازمه سمت برنجی از سه راهی جدا بشه

ممنون می شم بگین این دو قسمت رو چطوری از هم جدا کنم، ممنون

قسمت 1 توی عکس، همون پیچ vent هست که الان حذف شده؟
    قسمت 4 پر از رسوب بود، هنوزم روی اون پیستون کوچیکه داخل رسوب هست که تا قسمت برنجی رو جدا نکنم، نمی تونم در بیارمش
    قسمت 2 یه پیچ بود کامل بازش کردم، فکر کردم اگه بازش کنم، قسمت برنجی جدا بشه
    قسمت 3 هم دو تا سوراخ هست، اولش فکر کردم مال پیچ بوده اونجاها هم، ولی اصلا رزوه نداره
    Last edited by soheilspeedart; 16-09-2019 at 14:25.

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا

پيش فرض

سلام وقت بخیر
    دیروز متوجه شدم که آبگرمکن (دیواری مدل B3115 بوتان) وقتی شیر رو می بندم کامل خاموش نمی شه!
    قاب رو که باز کردم، متوجه شدم که اون سوپاپی که به سمت چپ و راست حرکت می کنه و کلا قسمت سه راهی رابط به شدت رسوب زده، و در نتیجه سوپاپ کامل بر نمی گرده سر جاش، از راهنمایی های همین تاپیک و مطالب آقای «محمد آسمونی»، قسمت سه راهی رو باز کردم تا ببینم اگه می شه تمیز بشه و اون واشر ساق سوپاپش رو عوض کنم...

به دو تا مشکل خوردم، اول اینکه موقع باز کردن سه راهی رابط، یه ساچمه کوچولو افتاد، که متوجه نشدم که اصلا مال کجاست! خخخخ
    مشکل دوم هم اینه که نمی دونم اون قسمت برنجی (که در واقع میله ی سوپاپ داخلشه و فرمودین باید اورینگش عوض بشه) رو چطوری باید از سه راهی رابط جدا کنم، کاملا محکم به هم متصلن! ضمن اینکه خود اون سوپاپ کوچیکه که از داخل شیار بیضی شکل دیده می شه هم پر از رسوب شده، و برای بیرون اومدنش هم لازمه که اون قسمت برنجی از سه راهی جدا بشه، و البته اورینگ هم از این سمت دیده نمی شه، ظاهرا اون سمت دیگه ش اورینگ داره که بازم لازمه سمت برنجی از سه راهی جدا بشه

ممنون می شم بگین این دو قسمت رو چطوری از هم جدا کنم، ممنون

قسمت 1 توی عکس، همون پیچ vent هست که الان حذف شده؟
    قسمت 4 پر از رسوب بود، هنوزم روی اون پیستون کوچیکه داخل رسوب هست که تا قسمت برنجی رو جدا نکنم، نمی تونم در بیارمش
    قسمت 2 یه پیچ بود کامل بازش کردم، فکر کردم اگه بازش کنم، قسمت برنجی جدا بشه
    قسمت 3 هم دو تا سوراخ هست، اولش فکر کردم مال پیچ بوده اونجاها هم، ولی اصلا رزوه نداره
    سلام.
    .
    1- نباید قسمت آلومینیومی رو باز میکردین . اون قسمت جزئی از کاربراتور گاز هست و دستکاریش خطرساز هست
    .
    بایستی فقط 3 تا پیچهای آبی رنگ در عکس زیر رو باز میکردین که و 2 تا لوله های مسی هم که ورودی و خروجی آب به کاربراتور آب (قسمت برنجی ) هست رو باز میکردین تا کاربراتور آب درسته جدا بشه .
    با باز کردنِ پیچهای قرمز رنگ هم کاربراتور آب دو تکه میشه و میتونین دسترسی پیدا کنین به دیافراگم و پیستون و میله پیستون و اورینگِ میله ی پیستون
    .

.
    اگه 3 تا پیچ آبی رو باز کردین و کاربراتور آب از کاربراتور گاز جدا نمیشه پس بر اثر رسوبِ زیاد چسبیده اند به هم و باید با دسته ی پیچ گوشتی یا آچار , چند تقه به کاربراتور آب بزنید تا جدا بشند از همدیگه
    .
    .
    2- اون ساچمه اگر خیلی ریز و اندازه ی یک دانه کنجد هست پس ممکنه مال پیچ وِنت باشه که در عکس با شماره 3 علامت زدین
    .
    شاید هم از توی کاربراتور گاز (قسمت آلومینیومی) افتاده که بنده تا حالا بازش نکردم اصلاً و خبر از داخلش ندارم چون اصلاً نیازی به بازکردنش نیست
    .
    .
    3- اورینگ , داخلِ کاربراتور آب هست و توی همون سوراخی هست که میله ی پیستون ازش عبور میکنه.
    اورینگ رو باید با نوک سنجاق قفلی درببارین ببرین مغازه های اورینگ فروشی و یا تتمیراتی های آبگرمکن بوتان تا دقیقاً هم اندازه ی خودش رو بخرین
    جای اورینگ هم باید خوب تمیز بشه با چیزی مثل جوهر نمک
    کار با اسید خطرناکه و باید دستکش لاستیکی دست کنین و از فلزات مثل سینک ظرفشویی دورباشین وگرنه سینک سیاه میشه
    .
    در فضای آزاد باید استفاده کنین چون گازش سمی هست
    .
    میتونین کاربراتئر آب رو بعد از یرداشتن دیافراگم و اورینگ و پیچ ونت , بذارین توی جوهر نمک و دو سه دقیقه بعدش با مسواک کهنه تمیز کنین و خوب آب شویی کنین تا اسیدش کاملا شسته بشه

.
    .
    4- بله . جای پیچ ونت همونه که علامت زدین (1)
    .
    .
    5- مراقب باشین در نصبِ دوباره ی کاربراتور گاز اشتباهی رخ نده و واشری یا قطعه ای جا نمونه چون خطرناکه و میتونه باعث نشت گاز و انفجار در خانه بشه
    .
    بعد از نصبِ همه چیز , حتماً مطمئن بشین که بوی گاز نمیاد و نشت گاز نداره
    .

15. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض

سلام.
    .
    1- نباید قسمت آلومینیومی رو باز میکردین . اون قسمت جزئی از کاربراتور گاز هست و دستکاریش خطرساز هست
    .
    بایستی فقط 3 تا پیچهای آبی رنگ در عکس زیر رو باز میکردین که و 2 تا لوله های مسی هم که ورودی و خروجی آب به کاربراتور آب (قسمت برنجی ) هست رو باز میکردین تا کاربراتور آب درسته جدا بشه .
    با باز کردنِ پیچهای قرمز رنگ هم کاربراتور آب دو تکه میشه و میتونین دسترسی پیدا کنین به دیافراگم و پیستون و میله پیستون و اورینگِ میله ی پیستون
    .

.
    اگه 3 تا پیچ آبی رو باز کردین و کاربراتور آب از کاربراتور گاز جدا نمیشه پس بر اثر رسوبِ زیاد چسبیده اند به هم و باید با دسته ی پیچ گوشتی یا آچار , چند تقه به کاربراتور آب بزنید تا جدا بشند از همدیگه
    .
    .
    2- اون ساچمه اگر خیلی ریز و اندازه ی یک دانه کنجد هست پس ممکنه مال پیچ وِنت باشه که در عکس با شماره 3 علامت زدین
    .
    شاید هم از توی کاربراتور گاز (قسمت آلومینیومی) افتاده که بنده تا حالا بازش نکردم اصلاً و خبر از داخلش ندارم چون اصلاً نیازی به بازکردنش نیست
    .
    .
    3- اورینگ , داخلِ کاربراتور آب هست و توی همون سوراخی هست که میله ی پیستون ازش عبور میکنه.
    اورینگ رو باید با نوک سنجاق قفلی درببارین ببرین مغازه های اورینگ فروشی و یا تتمیراتی های آبگرمکن بوتان تا دقیقاً هم اندازه ی خودش رو بخرین
    جای اورینگ هم باید خوب تمیز بشه با چیزی مثل جوهر نمک
    کار با اسید خطرناکه و باید دستکش لاستیکی دست کنین و از فلزات مثل سینک ظرفشویی دورباشین وگرنه سینک سیاه میشه
    .
    در فضای آزاد باید استفاده کنین چون گازش سمی هست
    .
    میتونین کاربراتئر آب رو بعد از یرداشتن دیافراگم و اورینگ و پیچ ونت , بذارین توی جوهر نمک و دو سه دقیقه بعدش با مسواک کهنه تمیز کنین و خوب آب شویی کنین تا اسیدش کاملا شسته بشه

.
    .
    4- بله . جای پیچ ونت همونه که علامت زدین (1)
    .
    .
    5- مراقب باشین در نصبِ دوباره ی کاربراتور گاز اشتباهی رخ نده و واشری یا قطعه ای جا نمونه چون خطرناکه و میتونه باعث نشت گاز و انفجار در خانه بشه
    .
    بعد از نصبِ همه چیز , حتماً مطمئن بشین که بوی گاز نمیاد و نشت گاز نداره
    .
    درسته حق با شماست، اما خب چون من نمی دونستم کل اون قسمت رو به همراه لوله ی مشعل همه رو با هم باز کردم!
    البته چون اون قسمت برنجی کاملا به سه راهی چسبیده بود، عملا راه دیگه ای هم واسه باز کردنش نداشتم (همونطور که گفتین، کلی رسوب باعث شده بود اون دو قطعه به هم بچسبند، آخرشم دست به دامن گیره و کلاغی و خشونت شدم!)

ضمنا داخل اون سه راهی هم پر از رسوب شده بود که کاملا سخت شده بود و برای تمیز کردنش دست به دامن اسید شدم...

خدا رو شکر مشکل خاصی بعدش نداشتم، اورینگ رو عوض کردم، و مشکل نشتی آب حل شد، فقط یه چیزی جلب توجه می کنه
    قبلا وقتی شیر آب رو می بستم، پیستون کاملا حرکت می کرد به سمت راست ولی الان کمی وسط متوقف میشه، با دست هم تست کردم، حرکت کاملا روان هست ولی انگار به تهش می رسه و متوقف می شه، همین باعث می شد که شعله یه مقدار خیلی کم روشن بمونه، که مجبور شدم از اون پیچ هایی که با رنگ آبی مشخص کردین، قسمت برنجی رو کمی با فاصله از سه راهی رابط محکم کنم، الان آبگرمکن کاملا نرمال کار می کنه، فقط اینکه جای توقف پیستون عوض شده، برام عجیب بود.

یه سوال دیگه، اون دسته ی زمستانه/تابستانه، چطوریه تنظیمش؟ ینی کدوم سمت باشه روی زمستانه س و کدوم سمت باشه تابستانه س؟ روی هر دو حالت چک کردمش و متوجه تفاوتش نشدم

نهایتا با توجه به تجربه ای که داشتم، یه توصیه هم به دوستان بکنم، همون اول که مشکل رخ داد، مثلا نشتی آب رو مشاهده کردین، اقدام به تعمیر (حالا یا خودتون یا تعمیرکار) بکنید، مسلما اگه من همون چند ماه پیش بهش توجه کرده بودم، خیلی ساده تر از این حرفا مشکل حل می شد. (حداقل رسوب و خوردگی به قسمت سه راهی صدمه نمی زد)

بازم ممنون از کمکتون
    Last edited by soheilspeedart; 18-09-2019 at 02:06.

17. این کاربر از soheilspeedart بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •