تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 10 از 123 اولاول ... 678910111213142060110 ... آخرآخر
نمايش نتايج 91 به 100 از 1224

نام تاپيک: تعمیر آبگرمکن دیواری

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

دوستان این آبگرمکن ما با فشار بالای آب هم روشن نمی شد. بازش کردم اون قطعه که حالا متوجه شدم دیافراگم هست یک پارگی داشت روش چسب قطره ای زدم بستم چند دقیقه ای درست بود و باز شب برگشت به حالت قبل. دوباره دل و روده ش رو ریختم بیرون اما هر کار می کنم نمیشه. ضمنا بالای اون دیافراگم یه قطعه ی فلزی هست که به اون یک میله ی نازک از داخل وصل میشه. کارش چیه؟
    سلام .
    اون دیافراگمه تعمیر شدنی نیست .اما بسیار ارزون قیمته اسم و مدل آبگرمکن رو بدین به هر قطعه فروشی یکی عین خودش بهتون میده . اگر جای شما باشم دو تا میخرم چون تا اولی خراب بشه دومی قیمتش دو برابر و چه بسا چهار برابر شده .
    اون میله هم اگر منظورتون رو درست متوجه شده باشم , کارش ارتباط کاربراتور آب با کاربراتور گازه.
    یعنی با باز شدن آب , دیافراگم بهش فشار میاره و اون هم راه گاز مشعل رو باز میکنه و آبگرمکن روشن میشه . نصیحت : با هر پیچی خواستین ور برین حتما به خاطر بیپارین چند دور به چپ یا راست گردوندینش تا اگر تنظیم به هم خورد بدونین جاش کجا بود .
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 03-04-2013 at 14:04.

2. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

سلام .
    اون دیافراگمه تعمیر شدنی نیست .اما بسیار ارزون قیمته اسم و مدل آبگرمکن رو بدین به هر قطعه فروشی یکی عین خودش بهتون میده . اگر جای شما باشم دو تا میخرم چون تا اولی خراب بشه دومی قیمتش دو برابر و چه بسا چهار برابر شده .
    اون میله هم اگر منظورتون رو درست متوجه شده باشم , کارش ارتباط کاربراتور آب با کاربراتور گازه.
    یعنی با باز شدن آب , دیافراگم بهش فشار میاره و اون هم راه گاز مشعل رو باز میکنه و آبگرمکن روشن میشه . نصیحت : با هر پیچی خواستین ور برین حتما به خاطر بیپارین چند دور به چپ یا راست گردوندینش تا اگر تنظیم به هم خورد بدونین جاش کجا بود .
    خب عزیز من اون دیافراگم رو خریدم و عوض کردم. اما حالا مصیبت اینه که وقتی شیر آب رو تا انتها باز می کنیم آبگرمکن روشن میشه اما با قدرت کم و اون پیچ تنظیم گاز هم عملی انجام نمیده نتیجتا آب سرده. می دونید مشکلش از کجاست؟ ضمنا با اسید امروز لوله هاش رو هم کامل شستم احتیاطا. یه مقدار شک دارم به اون شیر پایین که مال جریان آبه. میتونه تاثیر داشته باشه. لطفا کمکم کنید این آبگرمکن اعصاب ما رو به هم ریخته.

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

خب عزیز من اون دیافراگم رو خریدم و عوض کردم. اما حالا مصیبت اینه که وقتی شیر آب رو تا انتها باز می کنیم آبگرمکن روشن میشه اما با قدرت کم و اون پیچ تنظیم گاز هم عملی انجام نمیده نتیجتا آب سرده. می دونید مشکلش از کجاست؟ ضمنا با اسید امروز لوله هاش رو هم کامل شستم احتیاطا. یه مقدار شک دارم به اون شیر پایین که مال جریان آبه. میتونه تاثیر داشته باشه. لطفا کمکم کنید این آبگرمکن اعصاب ما رو به هم ریخته.
    سلام
    اگر فشار آبِ گرم قوی هست پس لوله های داخل آبگرمکن تمیز هست و دیگه مشکلی نداره
    شعله ی کم مشعل , اول از همه از دیافراگم هست که شما عوضش کردین . البته امیدوارم در نصبش اشتباهی نشده باشه . البته نصبش هم پیچیدگی نداره .
    دومین علتش کثیفی مجراهائی هست م
    که داخل کاربراتور هست و آب رو در بقسمتهای مختلف کاربراتور به حرکت در میاره .
    اگر همه ی موارد بالا انجام شده , دیگه فقط میمونه پیچهای تنظیم .
    بنده نمیدونم آیا پیچهای تنظیم دستکاری و جابجا شده یا نه .
    شما تنها راهی که داری اینه که اونها رو تک تک آزمایش کنین
    خصوصاً پیچی که کنترل شعله ی گاز مشعل اصلی و کم و زیاد شدنش رو کنترل میکنه .
    اون میله که بهتون گفتم فشار دیافراگم رو منتقل میکنه به کاربراتور گاز , حالا دیگه باید با باز کردن شیر آب گرم , اون میله تو جاش حرکت کنه چون همون میله هست که به دریچه ی گاز مشعل اصلی فشار میاره و گاز مشعل رو وصل میکنه .
    پس این آزمایش رو انجام بدین :
    شیر آب سرد آبگرمکن که زیرش هست رو ببندین
    حالا شیر آب گرم رو در یک جا مثلاً آشپزخونه تا آخر باز کنین
    حالا برید کنار آبگرمکن و شیر آب سرد رو که زیرش هست باز کنین ( کم کم )
    چشمتون به اون میله باشه ببینین آیا راحت حرکت میکنه ؟
    اگر بله , پس دیافراگم داره کارش رو درست انجام میده
    اگر نه , پس یا دیافراگم مشکل داره یا درسا نصب نشده یا پیچ تنظیم دامنه س حرکت اون میله دستکاری شده و دامنه ی حرکتش کم شده
    باید پیش رو که درست در راستای میله هست رو باز و بسته کنین و اثرش رو روی دامنه ی حرکت میله ببینین
    البته جای اولش رو به خاطر بسپارید تا اگر از اون پیچ نبود برگردونینش سر جاش
    بعدش باید برید سراغ پیچی که شدت شعله ی مشعل رو کنترل میکنه و جاش روی کاربراتور گاز هست .
    اگر نمیدونین کدوم پیچ هست باید این آزمایش رو انجام بدین :
    همه ی کارهای آزمایش اول
    بعدش وقتی که مشعل روشن شد , پیچهای تنظیم روی کاربراتورها گاز رو تک تک آزمایش کنین و یک دور به چپ و یک دور به راست بگردونین تا ببینین آیا مشعل کم و زیاد میشه یا نه .
    هر پیچی که امتحان کردین و دیدین تاثیری نداره دوباره برگردونینش سر جای اولش
    اگر همه ی این کارها انجام شد اما باز هم مشعل ضعیف بود ( که احتمالش خیلی کمه ) دیگه بنده نمیدونم از چی میتونه باشه

5. 3 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

ضمنا اون میله هم وقتی میره داخل سر جاش فیکس میشه. فشار می دم نباید بره داخل؟ الانم باز به زور اصلا روشن میشه.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

اون میله که داخل هست نمیشه دیدش. به هر حال تست می کنم.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

به نظر می رسه اشکال از عدم نصب صحیح بود همونطور که فرمودید. فعلا داره درست کار می کنه البته آب رو داغ داغ نمی کنه اما مقبوله ببینیم چی میشه

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

به نظر می رسه اشکال از عدم نصب صحیح بود همونطور که فرمودید. فعلا داره درست کار می کنه البته آب رو داغ داغ نمی کنه اما مقبوله ببینیم چی میشه
    سلام
    اين عكس رو ببينيد
    هر دو کاربراتور گاز و آب مشخصه
    سمت راست کاربراتور آب ( مسی )
    سمت چپ کاربراتور گاز ( الومینیومی )
    اون میله هم کاملاً مشخصه
    با باز شدن آب گرم اوم میله حرکت میکنه به سمت چپ
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    اون شیر دسته سفید , شیر تابستانه / زمستانه هست
    در زمستان باعث میشه سرعت ورود و خروج آب به آبگرمکن رو کمی کند میکنه .
    اون پیچی هم که در راستای اون میله در سمت چپ میبینید , کار قدرت فشار دیافراگم به اون میله رو انجام میده .
    روی کاربراتور آب یک پیچ نسبتاً بزرگ هم دیده میشه ( کمی پائین تر از اون میله )
    کار این پیچ تنظیم فشار آب ورودی به کاربراتورِ آب هست
    همین پیچ اگر تنظیم نباشه موقع باز کردن شیر آب گرم , آبگرمکن صدای شلیک موشک میده حتی اگر گاز هم قطع باشه
    یعنی این مشکل ربطی به گاز نداره اصلاً ,
    در ضمن همیشه قبل از هر کاری با موبایل عکس و فیلم بگیرین تا موقع بستن قطعات دچار مشکل نشین .

10. 4 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

با تشکر تصویری که گذاشتید قابل مقایسه با آبگرمکن ما نیست، این خیلی ساده تر و خلاصه تر هست. پلار PSD 12 هست. بازش که کردم این عکس ها رو گرفتم. اون میله که گفتم مشخصه راحت در میاد. دور اون قطعه رو هم چسبکاری کرده بودم چون آب بندی نمی شد البته بعد کندم. وقتی کندم و همین طوری وصل کردم تقریبا درست شد اما بازم داغ نمی کنه.

یه نکته: زیر دیافراگم یک میله هست که از زیر گویا یک فنر داشته که وقتی باز کردم دیدم فنر خورد شده، گویا زنگ زده بود! زیر همه ی اون ها هم یک پیچ پلاستیکی هست که انتهای پایین هست. یک فنر خودکار گذاشتم جاش اما فکر کنم احتیاج به فنر قوی تری داره، درسته؟ تاثیر داره؟
    Last edited by Greight; 05-04-2013 at 22:25.

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

با تشکر تصویری که گذاشتید قابل مقایسه با آبگرمکن ما نیست، این خیلی ساده تر و خلاصه تر هست. پلار PSD 12 هست. بازش که کردم این عکس ها رو گرفتم. اون میله که گفتم مشخصه راحت در میاد. دور اون قطعه رو هم چسبکاری کرده بودم چون آب بندی نمی شد البته بعد کندم. وقتی کندم و همین طوری وصل کردم تقریبا درست شد اما بازم داغ نمی کنه.

یه نکته: زیر دیافراگم یک میله هست که از زیر گویا یک فنر داشته که وقتی باز کردم دیدم فنر خورد شده، گویا زنگ زده بود! زیر همه ی اون ها هم یک پیچ پلاستیکی هست که انتهای پایین هست. یک فنر خودکار گذاشتم جاش اما فکر کنم احتیاج به فنر قوی تری داره، درسته؟ تاثیر داره؟
    سلام
    اگر آب به اون فنر رسیده پس دیافراگم مدت زیادی خراب بوده .
    قدرت فنر باید یکی باشه
    اگر فنر خودش ضخامتِ میلگردش بیشتره پس قوی تر بوده
    شما تنها راهی که دارین برایِ تعمیر اصولی اینه که همه ی قطعات رو از رسوب خوب تمیز کنین و قطعات خراب رو با نو و اصلی عوض کنین و همه چیز رو مثل روز اولش ببندین و تنظیم کنین و از هیچ نوع چسب و سیلیکون هم استفاده نکنین .

13. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

دوستان سلام ، ما یه آبگرمکن دیواری بوتان مدل B3215i داریم ، چند وقته که مشکل پیدا کرده یعنی وقتی که آب باز می شه آبگرمکن یه صدای تق می ده ولی روشن نمی شه گاز هم ازش خارج می شه ، البته همیشه این طور نیست ، مثلا 2 روز سالمه و مشکل نداره بعد یکدفعه مشکلش شروع می شه ، 1 یا 2 ساعت خرابه و دوباره درست می شه ، قبل از عید تعمیرکار اومد اول یه قطعه کوچیکشو عوض کرد و گفت درست شد ولی وقتی که رفت دوباره خراب شد ، باز اومد و این بار گفت مشکل از بوردشه که گاهی سالمه گاهی خراب ولی گفت بورد ندارم. این بار به خود بوتان زنگ زدم از طرف خودشون تعمیرکار فرستادن اونم اول گفت از آداپتورشه ، آداپتو رو عوض کردیم باز درست نشد ، نهایتا سرویسش کرد و رفت و گفت اگر دیگه خراب نشد که هیچ اگر نه مشکل از سوئیچشه که بگین میام عوض می کنم. یه چند روزی توی عید مشکل نداشت ولی الان دوباره همون طوری شده یعنی چند ساعت سالمه و روشن می شه ولی دوباره چند ساعت قطعه ، اگر اساتید راهنمایی کنن که مشکل از چی می تونه باشه ممنون می شم

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 3 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 3 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •