تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 20 از 123 اولاول ... 101617181920212223243070120 ... آخرآخر
نمايش نتايج 191 به 200 از 1224

نام تاپيک: تعمیر آبگرمکن دیواری

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

با سلام وخسته نباشید
    من تمام مطالب رو خوندم و کلی چیز یاد گرفتم . یه مشکلی دارم :
    آبگرمکن ما B3118 هستش تازه سرویسش کردم الان وقتی شیر اشپزخونه باز میشه همه چیز عالیه ولی شیر حموم که باز میشه آب داغ نمیشه ، فشار آب هم عالیه فقط داغ نمیشه
    مشعل ابگرمکن هم کاملا زیاد میشه ، تنظیمات هم درست است و شیر تابستانه زمستانه هم درست است ، اون میله هم حرکت میکنه میره سمت چپ . در ضمن اول اب یه مقدار گرم میشه بعد از 1 دقیقه سرد میشه لوله خروجی اب ابگرمکن هم سرد میشود . مشکل از کجاست ؟
    یه مسئله دیگه : بعضی وقتها که آب گرم رو میبندم شعله مشعل کامل خاموش نمیشه و یه کوچولو روشن میمونه ( بعضی مواقع مشخص نیست و با یه فوت کوچولو مشخص میشه که مشعل روشنه ) که یه 10 باری که همه اب گرمهای خونه رو باز و بشته میکنم مشکل حل میشه

ممنون میشم زود جواب بدید
    Last edited by mrt_246; 27-12-2013 at 16:08.

2. این کاربر از mrt_246 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

با سلام وخسته نباشید
    من تمام مطالب رو خوندم و کلی چیز یاد گرفتم . یه مشکلی دارم :
    آبگرمکن ما B3118 هستش تازه سرویسش کردم الان وقتی شیر اشپزخونه باز میشه همه چیز عالیه ولی شیر حموم که باز میشه آب داغ نمیشه ، فشار آب هم عالیه فقط داغ نمیشه
    مشعل ابگرمکن هم کاملا زیاد میشه ، تنظیمات هم درست است و شیر تابستانه زمستانه هم درست است ، اون میله هم حرکت میکنه میره سمت چپ . در ضمن اول اب یه مقدار گرم میشه بعد از 1 دقیقه سرد میشه لوله خروجی اب ابگرمکن هم سرد میشود . مشکل از کجاست ؟
    یه مسئله دیگه : بعضی وقتها که آب گرم رو میبندم شعله مشعل کامل خاموش نمیشه و یه کوچولو روشن میمونه ( بعضی مواقع مشخص نیست و با یه فوت کوچولو مشخص میشه که مشعل روشنه ) که یه 10 باری که همه اب گرمهای خونه رو باز و بشته میکنم مشکل حل میشه

ممنون میشم زود جواب بدید
    سلام
    1- قبل از سرویس همه چیز درست بود ؟ آب حمام خوب گرم میشد ؟

2- موقع سرویس دقیقاً چه کارهایی انجام دادین و به چه چیزهائی دست زدین و تغییرش دادین ؟

3- مطمئن هستین که علامت سرد و گرم ( دو تا علامت آبی و قرمز ) که روی شیر حمام هست جابجا نصب نشده ؟ شاید شما شیر قرمز رو باز میکنین اما اون شیر آب سرد باشه .

4. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2013

پيش فرض

با سلام
    ابگرمکن دیواری ما این روزها یه مشکلی پیدا کرده وقتی یه کم اب گرم را باز میکنیم یهو از درجه 30 روی 60 میره و اب جوش از بالای ابگرمکن میرزه قبلا چنین مشکلی نداشت خواستم بدونم دلیلش چی میتونه باشه
    با تشکر

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

سلام
    1. بله همه چیز درست بود ، اب هم عالی بود هم فشارش هم گرمیش ، یهو اینجوری شد
    2.برده بودم تعمیرگاه گفت سرویس کردم فکر کنم رادیات رو شستشو داده
    3. بله مطمئنم تا حالا دست به اونه نزدیم

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام

ممنون میشم زود جواب بدید
    سلام .
    یه چیزی رو شما درست توضیح ندادین یا از چشمتون پنهان مونده .
    امکان نداره از آشپزخونه همه چیز درست باشه اما از حمام نه مگر اینکه یا شیر حمام اشکال داره یا لوله ای که آب رو میبره حمام اشکال داره یا تاثیر باز کردنِ شیر حمام بر آبگرمکن فرق داره با تاثیر باز کردن شیر آشپزخونه .
    شما بگین یک نفر شیر آشپزخونه رو باز کنه , ببینین اون میله دقیقاً چقدر حرکت میکنه ؟
    بعدش با شیر حمام امتحان کنین .
    امکان نداره میله در هر دو حالت به یک اندازه حرکت کنه و شعله ی مشعل هم در هر دو حالت به یک اندازه باشه اما یک جا آب داغ از شیر بیاد بیرون و جای دیگه ( حمام ) آب سرد ( گرم نشده ) !!!!!
    اگر تاثیر این دو بر میله و شعله ی مشعل یکی نباشه پس علتش ضعیف شدن دیافراگم هست
    اول باید با تغییر حساب شده ی پیچ تنظیم حساسیتش , حساسیتش رو بیشتر کنین .
    اگر مشکل حل نشد باید دیافراگم عوض بشه .
    اما اگر تاثیر حمام و آشپزخونه بر شعله و میله دقیق یکی هست اما آب حمام گرم نمیشه پس توی لوله ی آب حمام جن هست

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

با سلام
    ابگرمکن دیواری ما این روزها یه مشکلی پیدا کرده وقتی یه کم اب گرم را باز میکنیم یهو از درجه 30 روی 60 میره و اب جوش از بالای ابگرمکن میرزه قبلا چنین مشکلی نداشت خواستم بدونم دلیلش چی میتونه باشه
    با تشکر
    سلام
    متهم اول کاربراتور آب هست یعنی تنظیم دیافراگم به هم خورده و راهِ گاز رو خیلی باز میکنه
    باید با پیچ تنظیم دیافراگم , حساسیتش رو کم کنین تا زیاد به کاربراتور گاز فشار نیاره .
    اگر از اون نبود پس مشکل از کاربراتور گاز هست . از اون قسمتی که مقدار گاز مشعل رو تنظیم میکنه .
    نمیدونم چقدر دست به آچار هستین اما کار با گاز شوخی بردار نیست .
    درجه رو از 30 کمتر کنین ببینین مشکل حل میشه ؟ شاید با این کار حرارت بالا نره و آب نجوشه .
    یا شیر اصلی گاز آبگرمکن رو تا نصف ببندین .
    البته اینها حل موقت هست .
    کاربراتور گاز باید باز بشه و بررسی بشه .
    احتمالاً توی اون قسمتی که گاز مشعل رو کنترل میکنه فنری چیزی هست که مشکل پیدا کرده و نمیتونه مقدار گاز مشعل رو کنترل کنه و با باز شدنِ شیر آب , گاز با فشار تمام میره تویِ مشعل و شعله ی زیادی درست میکنه که آب رو به جوش میاره .
    اگر شعله ی مشعل پیچ تنظیم داره باید با تغییرش ببینین تاثیرش بر شعله ی مشعل چطوری هست ؟
    احتمالاً با تنظیمش مشکل حل میشه .
    مطالبِ این تاپیک رو با دقت بخونین و نکات ایمنی و فنی رو رعایت کنین تا مشکلی پیش نیاد
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 28-12-2013 at 23:05. دليل: تصحیح

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2013

پيش فرض

سلام
    متهم اول کاربراتور آب هست یعنی تنظیم دیافراگم به هم خورده و راهِ گاز رو خیلی باز میکنه
    باید با پیچ تنظیم دیافراگم , حساسیتش رو کم کنین تا زیاد به کاربراتور گاز فشار نیاره .
    اگر از اون نبود پس مشکل از کاربراتور گاز هست . از اون قسمتی که مقدار گاز مشعل رو تنظیم میکنه .
    نمیدونم چقدر دست به آچار هستین اما کار با گاز شوخی بردار نیست .
    درجه رو از 30 کمتر کنین ببینین مشکل حل میشه ؟ شاید با این کار حرارت بالا نره و آب نجوشه .
    یا شیر اصلی گاز آبگرمکن رو تا نصف ببندین .
    البته اینها حل موقت هست .
    کاربراتور گاز باید باز بشه و بررسی بشه .
    احتمالاً توی اون قسمتی که گاز مشعل رو کنترل میکنه فنری چیزی هست که مشکل پیدا کرده و نمیتونه مقدار گاز مشعل رو کنترل کنه و با باز شدنِ شیر آب , گاز با فشار تمام میره تویِ مشعل و شعله ی زیادی درست میکنه که آب رو به جوش میاره .
    اگر شعله ی مشعل پیچ تنظیم داره باید با تغییرش ببینین تاثیرش بر شعله ی مشعل چطوری هست ؟
    احتمالاً با تنظیمش مشکل حل میشه .
    مطالبِ این تاپیک رو با دقت بخونین و نکات ایمنی و فنی رو رعایت کنین تا مشکلی پیش نیاد
    سلام مجدد
    ببخشید من به کار تعمیراتی وارد نیستم
    این دیافراگم که میگی کجاست میشه عکسش را بزاری
    ممنونم

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام مجدد
    ببخشید من به کار تعمیراتی وارد نیستم
    این دیافراگم که میگی کجاست میشه عکسش را بزاری
    ممنونم
    سلام
    شما برای اینکه اطلاعات فنی و ایمنیِ لازم رو به دست بیارین باید با دقت و حوصله همه ی مطالبِ بنده از صفحه ی 6 تا آخر رو بخونین .
    گمان نکنم بعدش جای سوالی براتون باقی بمونه .
    با این حال , بعدش هم اگر سوالی داشتین بفرمائین بپرسین
    اون واشر لاستیکی یا دیافراگم هم بارها عکسش درج شده در این تاپیک
    این شکلی هست تقریباً و جاش نوی کاربراتور آب هست
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

سلام
    ابگرمکن دیواری ما در عرض 2 ماه فشار اب گرم خیلی کم شده.در حدی که فقط شعله کمی روشن میشه.هر هفته هم فشار اب گرم کمتر میشه.اون پیستون را میدم سمت چپ و شعله زیاد میشه و اب گرم میشه ولی مشکل فشاره ابه گرمه که خیلی کم شده ولی فشار اب سرد خیلی هم زیاده.فیلتر ورودی لوله اب را تمیز کردم ولی هیچ تاثیری نداشت.
    ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند.ضمنا اگر اون واشر پلاستیکی را تعویض کنم تاثیری داره؟

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام
    ابگرمکن دیواری ما در عرض 2 ماه فشار اب گرم خیلی کم شده.در حدی که فقط شعله کمی روشن میشه.هر هفته هم فشار اب گرم کمتر میشه.اون پیستون را میدم سمت چپ و شعله زیاد میشه و اب گرم میشه ولی مشکل فشاره ابه گرمه که خیلی کم شده ولی فشار اب سرد خیلی هم زیاده.فیلتر ورودی لوله اب را تمیز کردم ولی هیچ تاثیری نداشت.
    ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند.ضمنا اگر اون واشر پلاستیکی را تعویض کنم تاثیری داره؟
    سلام
    فشار آب گرم رو در همه ی شیرهای خونه چک کنین ( آشپزخونه , حمام , دستشوئی و غیره ) .
    اگر همه جا فشار کم هست پس مشکل یا از ورودیِ آب آبگرمکن و کاربراتور آب هست یا از لوله های حلزونی ( مارپیچ ) که بالای مشعل هست و آب در اونها گرم میشه .
    اگر مطمئن شدین که لوله ی مارپیچ گرفته باید طبق دستوری که در صفحات قبل گفته شده رسوب زدائی بشه با استفاده از پمپ کولر

اگر فقط یک جا فشار آب گرم کم هست پس شیر همونجا یا لوله اش رسوب گرفته . باید باز بشه تمیز بشه .
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 01-01-2014 at 02:08. دليل: تصحیح

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •