تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 7 اولاول 123456 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 61

نام تاپيک: فرق Cpu هاي Dual Core با Core 2 Dou با Core 2 Quad با Core 2 Extreme چيه

آخر فروم باز علیرضا's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2005
    محل سكونت
    تو دنیای خودم !

پيش فرض

مثلا Core 2 Duo E6700 2.66Ghz يعني CPU شما دو هسته داره كه هر كدوم با فركانس 2.66Ghz كار مي كنه. ( اينكه هر هسته به اندازه يك CPU 2.66Ghz سرعت داره، درست نيست.)
    خيلي ممنون Virgil عزيز !

اين رو فهميدم .
    ولي يه سوال مهم ديگه دارم . فرق يه CPU 2.66Ghz معمولي فول كش ( كه خودم دارم ) با يه Core 2 Due E6700 2.66Ghz چقدره ؟
    مثلاً CPU 1700 و يه CPU 2.66 رو در نظر بگيريد
    كسي كه با هر دوي اينها كار كرده باشه مي فهمه كه دقيقاً فرقشون چقدره و اگه يه جا CPU 3000 ببينه ، اگر هم باهاش كار نكرده باشه مي تونه حدس بزنه كه فرقش با CPU 2.66 چقدر مي تونه باشه.

ميشه يه مثال بزنيد كه برا من كه دو سه تا CPU غير دو هسته اي بيشتر تجربه نكردم ، ملموس باشه ؟ مي خوام بفهمم چقدر با هم فرق دارن.

آخر فروم باز Benygh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

خيلي ممنون Virgil عزيز !

اين رو فهميدم .
    ولي يه سوال مهم ديگه دارم . فرق يه CPU 2.66Ghz معمولي فول كش ( كه خودم دارم ) با يه Core 2 Due E6700 2.66Ghz چقدره ؟
    مثلاً CPU 1700 و يه CPU 2.66 رو در نظر بگيريد
    كسي كه با هر دوي اينها كار كرده باشه مي فهمه كه دقيقاً فرقشون چقدره و اگه يه جا CPU 3000 ببينه ، اگر هم باهاش كار نكرده باشه مي تونه حدس بزنه كه فرقش با CPU 2.66 چقدر مي تونه باشه.

ميشه يه مثال بزنيد كه برا من كه دو سه تا CPU غير دو هسته اي بيشتر تجربه نكردم ، ملموس باشه ؟ مي خوام بفهمم چقدر با هم فرق دارن.
    سی پی یوی فول کش شما دارای یک هسته با فرکانس کاری 2.66 هست ولی در مدل Core 2 Duo E6700 2.66Ghz دو هسته با این فرکانس کار میکنند که عملیات های کامپیوتر شما توسط این دو هسته با سرعت بیشتری انجام میشوند این مدل دارای 4 MB کش هم هست که در برنامه ها بازده خیلی بیشتری نسبت به سی پی یوی شما نشون میده ...

اگه نباشه جاش خالی می مونه AKBARPARS's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

ببخشید من هنوزم متوجه نشدم منظورشما از Dual Core اینکه یه جور اصطلاح برای این سی پی یوها مثل اصطلاح پنتیوم 4 یا سری n برای گوشیهای نوکیا .اگر اینه چرا تو سایتها قیمت pc از دو هر دو اینا استفاده می کنند و جعبه هاش با هم فرق ویکنه منم بیشتر باسه همین پرسیدم و اگر جدولی در رابطه با کارای هر کدام از مدلهای CPU دارید ممنون میشم معرفی کنید.

شنیدم مثلا منظور از E6750 در CPU هاي Core 2 Dou 2.66GHZ اینکه مجموع فرکانس 2 هسته CPU فوق کاریی برابر با یک CPU تک هسته ای با فرکانس 6750 را دارد.
    Last edited by AKBARPARS; 31-12-2007 at 01:42.

تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

من هنوز جوابم را نگرفتم.
    منتظرم.

با تشکر !؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه davsep's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

عزیز جان dual core یعنی "دو تا هسته" (فرض کن ماشین سواری یا باری) خب؟

حالا core2 duo یه "اسم تجاریه" ( مثلا سواری بنز یا باری بنز). تا اینجا مشکلی نیست؟

هر شرکتی (اینتل یا AMD یا غیره) برای dual coreهای خودش یه اسم تجاری انتخاب میکنه که اینتل این اسمو در یه نسل core2 duo گذاشته. و در ادامه میتونه dual coreهای جدیدتر با اسم جدید هم تولید کنه. AMD هم برای خودش dual core داره که اسمش رو Athlon X2 گذاشته.
    Last edited by davsep; 02-01-2008 at 08:32.

6. 3 کاربر از davsep بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

معني نوشتهاي مثلا : E6750 در CPU هاي Core 2 Dou 2.66GHZ يا Q6600 در CPU هاي CORE 2 QUAD 2.4GHZ یا QX6850 در CPU هاي Core 2 Extreme 3GHZ چي است !؟
    شنیدم مثلا منظور از E6750 در CPU هاي Core 2 Dou 2.66GHZ اینکه مجموع فرکانس 2 هسته CPU فوق کاریی برابر با یک CPU تک هسته ای با فرکانس 6750 را دارد.
    نه عزیز دل!

6750 اصلا مقدار نیست که حالا بخواد فرکانس باشه یا چیز دیگه!! 6750 قسمتی از یه کد هست.

E6750 یه کد تجاری هست که شرکت سازنده برای محصولش انتخاب میکنه تا در عملیات تجاری از این کد برای تسریع در عملیات استفاده کنه. در واقع تمام مقصود از سی پی یوی Core2 Duo 2.66GHZ و مشخصات مربوط به آن در کد E6750 خلاصه میشه. (مثل بنز E800i که مثلا حجم موتور چند سی سی هست یا چند دنده هست یا ترمز از چه نوعی هست و بقیه مشخصات)
    Last edited by davsep; 02-01-2008 at 09:10. دليل: تا میام دو خط بنویسم موقع ارسال پیغام refresh میده

8. 3 کاربر از davsep بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2007

12 ممنون از دو تادوست عزیز !

عزیز جان dual core یعنی "دو تا هسته" (فرض کن ماشین سواری یا باری) خب؟

حالا core2 duo یه "اسم تجاریه" ( مثلا سواری بنز یا باری بنز). تا اینجا مشکلی نیست؟

هر شرکتی (اینتل یا AMD یا غیره) برای dual coreهای خودش یه اسم تجاری انتخاب میکنه که اینتل این اسمو در یه نسل core2 duo گذاشته. و در ادامه میتونه dual coreهای جدیدتر با اسم جدید هم تولید کنه. AMD هم برای خودش dual core داره که اسمش رو Athlon X2 گذاشته.
    ممنون از دو تادوست عزیز !
    اما من خودم Intel Dual-Core E2160 - 1.8GHz دیدم روش هم دقیقا همین اسم رو نوشته و با Intel Core 2 Duo E6320 - 1.86GHz هم جعبه اش و هم اسم سی پیوش که نوشتم فرق میکنه و در یک سایت خوندم که cpu های dual core باسش 800mhz کشش l2 :1mb تکنولوزی Virtualization Technology Support وSSE4 و vista ready رو نداره وهسته اون Allendale در صورتی که Core 2 Duo هسته اش Conroe است ( این هسته Allendale وConroe میشه بگین چی هستند) ایا اینو قبول دارین .
    ببخشید اینقدر سوال میکنم .

با تشکر فراوان !؟

تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

این هسته Allendale وConroe میشه بگین چی هستند
    Conroe , Allendale هرکدوم ترکیب معماری هسته اون CPU رو مشخص میکنه. هر سازنده برای ساخت یه پردازنده از یه معماری مخصوص استفاده میکنه که دو تاش رو شما اینجا اشاره کردی.

11. این کاربر از davsep بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اما من خودم Intel Dual-Core E2160 - 1.8GHz دیدم روش هم دقیقا همین اسم رو نوشته و با Intel Core 2 Duo E6320 - 1.86GHz هم جعبه اش و هم اسم سی پیوش که نوشتم فرق میکنه و در یک سایت خوندم که cpu های dual core باسش 800mhz کشش l2 :1mb تکنولوزی Virtualization Technology Support وSSE4 و vista ready رو نداره وهسته اون Allendale در صورتی که Core 2 Duo هسته اش Conroe است. ایا اینو قبول دارین .
    چیو قبول دارم! تفاوت مشخصات E2160 با E6320 رو میگی؟ آره قبول دارم. خب طبیعیه دیگه! چون دو تا cpu متفاوت هستن. ولی هر دو تا dual core هستن و از نظر dual core بودن فرقی با هم ندارن. منتها مشخصاتشون با هم فرق داره و دومی از نسل core2 duo هست.

اگه پست قبلی منو به دقت بخونی همینو توضیح دادم.
    Last edited by davsep; 03-01-2008 at 15:31.

آخر فروم باز Benygh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

اما من خودم Intel Dual-Core E2160 - 1.8GHz دیدم روش هم دقیقا همین اسم رو نوشته و با Intel Core 2 Duo E6320 - 1.86GHz هم جعبه اش و هم اسم سی پیوش که نوشتم فرق میکنه و در یک سایت خوندم که cpu های dual core باسش 800mhz کشش l2 :1mb تکنولوزی Virtualization Technology Support وSSE4 و vista ready رو نداره وهسته اون Allendale در صورتی که Core 2 Duo هسته اش Conroe است ( این هسته Allendale وConroe میشه بگین چی هستند) ایا اینو قبول دارین .
    ببخشید اینقدر سوال میکنم .

با تشکر فراوان !؟
    این سی پی یو یک سی پی یوی دوهسته ای ارزان قیمت ولی با قدرت نهفته اورکلاک بالاییه اون تکنولوژی هایی هم که اشاره کردید به خاطر پایین امودن قیمتش هست .........
    اینجا تست انواع سی پی یو . . . .
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •