تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 7 از 16 اولاول ... 34567891011 ... آخرآخر
نمايش نتايج 61 به 70 از 156

نام تاپيک: پرسش و پاسخ درباره Active Directory : اکتیو دایرکتوری

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    !!Half of the world

پيش فرض

ممنون از راهنماي همه ولي مشكلم حل شد
    اين كار را من بارها. بارها انجام دادم - احتمالا متوجه مشكل و منظور من نشديد

روي كلاينت dns اشتباه ست شده بود

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    وقتي 1 يوزر روي دامين تعريف مشه به صورت پيش فرض به عنوان user هستش
    اگه اون را هم ببريم داخل گروه ادمين سرور وقتي با همون يوزر روي كلاينت لاگين بشيم باز به عنوان user هستش
    براي اين مشكل بايد يوزر را روي كلاين توي كروه ادمين كلاينت عضو كنيم تا دسترسي ادمين داشته باشه

حالا شما غير از اين كار راه حل ديگه اي داريد ؟ ممنون ميشم

ببینم یعنی شما تنظیمات یوزر ای که join دومین شده رو به صورت لوکال تغییر میدید؟
    فکر نمی کردم بشه همچین کاری کرد
    ممنون که گفتید
    حق با شماست راه حل دیگه ای نداره

2. این کاربر از undertaker_ss بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال Corvette's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

سلام دوستان

آیا راهی سراغ دارید که من به user هایه domain اجازه ی فرمت flash disk و memory رو بدم.

هر راهی که دارید البته نمی خام user در گروه admin باشه. ممنون.

پروفشنال lindows's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

سلام دوستان

آیا راهی سراغ دارید که من به user هایه domain اجازه ی فرمت flash disk و memory رو بدم.

هر راهی که دارید البته نمی خام user در گروه admin باشه. ممنون.
    تنها راه چاره اينكه يوزر ها روي كلاينت هاي خودشون توي گروه ادمين قرار بدي

مثه همون مشكلي كه من بالا داشتم

راستي منظورت از گروه ادمين روي سرور ه يا كلاينت ؟

در آغاز فعالیت hootan_x7's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

دوستان من چجوری می تونم اسمی که برای domain ساختمو عوض کنم؟و یا حداقل چجوری AD رو پاک کنم و دوباره بسازم؟ممنون میشم راهنماییم کنید.
    TNX

تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

دوستان من چجوری می تونم اسمی که برای domain ساختمو عوض کنم؟و یا حداقل چجوری AD رو پاک کنم و دوباره بسازم؟ممنون میشم راهنماییم کنید.
    TNX
    با دستور DCPROMO سرويس هاي كه روي ويندوز سرور هست را بهت نشون ميده
    هر كدوم را كه ميخواهي خذف كني را كليك كن و ادامه بده

داره خودمونی میشه kazem121's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    Active directory

پيش فرض شروع کار با دی اچ سی پی

دوستان عزیز:
    از طریق کلاینت ip سرور رو پینگ کردم. حق با شما بود الان سرور رو نمی بینه.
    یه بار دیگه میخوام که با جزئیات بگم چی کار کردم تا بتونید بهم بگید کجای کارم اشتباه هست.

1- روی سرور 2003 خودم DC رو راه اندازی کردم.همراه با اون خب DNS هم نصب میشه.
    2- روی همان سرور از طریق فرم ویزارد سرور رول. سرویس DHCP رو هم با تنهای یک SCOPE راه اندازی کردم. رینچ IP اسکپ من این طوری هست:
    192.168.10.10 => 192.168.10.254
    از این رینج اپی

جهار تای اولی رو که در بالا نشان دادم رو استثناء کردم . یعنی کلاینت هام رو میخوام که از ای پی 15 به بعد رو بگیرن.
    ( الان توی سرورم بعد از اینکه روی ایکن DHCP در منوی ADMINISTRATIVE TOOLS کلیک میکنم این اسکپ رو میبینم و با راست کلیک کردن روی نام اسکپ و انتخاب گزینه Display Statistic بهم میگه که وضعیت این اسکپ چی هست و میگه که از این مجموعه فقط یکی استفاده شده است.
    ای پی سرورم رو به صورت استاتیک تنظیم کردم و این هست:

192.168.10.10
    3- در این مرحله می خوام که برم و یه کلاینت رو به دامینم اضافه کنم. داخل کلاینت در قسمت تنظمیات کانکشن شبکه آدرس Dns رو به ای پی سرورم تغیر دادم. به کلاینتم یه اپی دستی از رنچ مجاز Dhcp خودم یعنی این IP رو دادم:
    192.168.10.16
    بعدم از زبانه Computer name امدم و سعی کردم که نام دی ان اسم رو درست همانطوری که در سرورم هست یعنی webazin.local رو در قسمت نام دامین وارد کردم.
    یه کادر میاد و من نام Administrator و رمز عبورم رو میدم و به دامین جوین می شم.
    سیستم رو ری استارت میکنم و این بار که داخل شبکه هستم میام و اپی رو پاک می کنم ولی IP دی ان اس رو میزارم همان 192.168.10.10 که قبلا داده بودم باشه. ریستارتش می کنم که این بار خود کار از Dhcp یه IP رو بگیره.
    با این کار همان طور که گفتم IP از یه رینج متفاوت تخصیص داده میشه و نوشته میشه که Assigned by DHCP .

راستش اصل سوال اینه چطوری باید کلاینت رو بگم بهش که باید از سرور dhcp بره و ip بگیره؟

8. این کاربر از kazem121 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

دوستان عزیز:
    از طریق کلاینت ip سرور رو پینگ کردم. حق با شما بود الان سرور رو نمی بینه.
    یه بار دیگه میخوام که با جزئیات بگم چی کار کردم تا بتونید بهم بگید کجای کارم اشتباه هست.

1- روی سرور 2003 خودم DC رو راه اندازی کردم.همراه با اون خب DNS هم نصب میشه.
    2- روی همان سرور از طریق فرم ویزارد سرور رول. سرویس DHCP رو هم با تنهای یک SCOPE راه اندازی کردم. رینچ IP اسکپ من این طوری هست:
    192.168.10.10 => 192.168.10.254
    از این رینج اپی

جهار تای اولی رو که در بالا نشان دادم رو استثناء کردم . یعنی کلاینت هام رو میخوام که از ای پی 15 به بعد رو بگیرن.
    ( الان توی سرورم بعد از اینکه روی ایکن DHCP در منوی ADMINISTRATIVE TOOLS کلیک میکنم این اسکپ رو میبینم و با راست کلیک کردن روی نام اسکپ و انتخاب گزینه Display Statistic بهم میگه که وضعیت این اسکپ چی هست و میگه که از این مجموعه فقط یکی استفاده شده است.
    ای پی سرورم رو به صورت استاتیک تنظیم کردم و این هست:

192.168.10.10
    3- در این مرحله می خوام که برم و یه کلاینت رو به دامینم اضافه کنم. داخل کلاینت در قسمت تنظمیات کانکشن شبکه آدرس Dns رو به ای پی سرورم تغیر دادم. به کلاینتم یه اپی دستی از رنچ مجاز Dhcp خودم یعنی این IP رو دادم:
    192.168.10.16
    بعدم از زبانه Computer name امدم و سعی کردم که نام دی ان اسم رو درست همانطوری که در سرورم هست یعنی webazin.local رو در قسمت نام دامین وارد کردم.
    یه کادر میاد و من نام Administrator و رمز عبورم رو میدم و به دامین جوین می شم.
    سیستم رو ری استارت میکنم و این بار که داخل شبکه هستم میام و اپی رو پاک می کنم ولی IP دی ان اس رو میزارم همان 192.168.10.10 که قبلا داده بودم باشه. ریستارتش می کنم که این بار خود کار از Dhcp یه IP رو بگیره.
    با این کار همان طور که گفتم IP از یه رینج متفاوت تخصیص داده میشه و نوشته میشه که Assigned by DHCP .

راستش اصل سوال اینه چطوری باید کلاینت رو بگم بهش که باید از سرور dhcp بره و ip بگیره؟

شما كافيه default Getway و dns كلاينت ها ا را روي آي پي سرور ست كني

داره خودمونی میشه kazem121's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    Active directory

پيش فرض

ممنون دوست عزیز:
    تنظیماتی رو که شما میگین درسته ولی من آنها را انجام داده بودم. داخل خود سرور dhcp و مشکل از اینها نبود.

فقط یه سوتی ساده بود که خیلی وقت بود که با dhcp کار نکرده بودم. یادم رفته بود که سرور رو Authorize کنم.
    بعد از Authroize کردن سرور Dhcp تمام مشکل حل شد.
    بازم تشکر.

خیلی ضایع بود اشتباهم.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

با سلام و درود خدمت دوستان
    چند تا سوال داشتم كه بپرسم و جايي از p30world بهتر پيدا نكردم از همه عزيزاني كه مي تونن كمك كنن خواهش ميكنم كمكم كنن . از همگي ممنون .
    1- مي خواستم بدوم hub switch des با dgs در برند dlink چه فرقي داره اصلا يه هاب سوئيچ 16 تايي خوب چيه؟ و چه مشخصاتي داره .
    2- اگه بخوايم يه شبكه كوچيكو با يك مودم adsl2 داشته باشيم و يك سوئيچ كه توسط يه server مديريت بشه بهتره از پورت شبكه مودم استفاده بشه يا usb اگه از پورت شبكه مودم بشه بايد يه سوئيچ وصلش كنيم يا خود سرور. آخه سرور يه جاي كابل rj45 كه واسه شبكه هست كه بيشتر نداره اونوقت بايد 2 تا lan داشته باشيم؟
    3- اكه بايد مودم به هاب وصل شه اينتوري همه كامپيوترا دسترسي ندارن؟ چجري فقط از طريق سرور كنترل ميشه تو سويچ بره كه به همه وصل. تورو خدا كمكم كنيد واقعا ديووه شدم انقدر گشتم.

تا عمري خدا بده دعاتون ميكنم

آخر فروم باز Greatone's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    In My Mind

پيش فرض

سلام
    من 2ت کامپیوتر رو شبکه کردم
    اما نمیتونم کلاینتمو به اسم دی ان اسی معرفی کنم
    یعنی اصلا پیدا نمیکنه !
    اما وقتی برادکست میکنم میشناسه
    ای پی خودم رو گذاشتم 192.168.0.1 و اون رو 192.168.0.2
    اما دی ان اسی جوین نمیشن
    چیکار کنم؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •