تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 10 از 10

نام تاپيک: مقایسه نرم افزار های سه بعدی

حـــــرفـه ای مرتضی nvcd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    بابل

14 مقایسه نرم افزار های سه بعدی

سلام به همه دوستان

می خواستم از دوستانی که با نرم افزار های مختلف کار کردند در خواست کنم یه مقایسه بین نرم افزار ها داشته باشند تا ما و دوستانی که هنوز اشنایی کا ملی با نرم افزار های سه بعدی ندارند بهتر توی انتخاب نرم افزار خوب برای کارهای متفاوتراهنمایی بشیم.

مثلا من وقتی کارهای مکس انجام شده انجمن رو با cinema 4d مقایسه می کنم تفاوت های زیادی توی کار می بینم.... که نمی دونم از کار عالی دوستانه یا از قدرت نرم افزار های مختلف.

برای شروع از دوستان خواهش دارم در مورد تفاوت ها و تشابهات مکس و cinema 4d یه توضیح بدن.

البته اگه می شه در مورد پسوند سیو اونها و نوع مدیریت فایل در هر دو نرم افزار هم یه توضیح کوتاه بدید.

ممنون
    Last edited by مرتضی nvcd; 16-12-2007 at 03:11.

حـــــرفـه ای Aminzikzak's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

خب مرتضی جان ، همه چیز به 3d کار بر میگرده ...
    اگه کاربر حرفه ای بشه ، نرم ازفرا براش مهم نیست ... مثلا خیلی از این اساتید سه بعدی دنیا ، برای یه کارشون از چندتا نرم افزار استفاده میکنن ...
    برتری ملاک نیست ... بلد بودن تکنیک شرطه ...

در مورد سینما فوردی ... من از رندر دیفالتش خیلی خوشم میاد ، آخه واقعا موتور خودش کامله ...
    وی ری هم براش اومده ...
    ولی از نظر من سوئئچ کردن بدترین کاریه که یک سه بعدی کار میتونه انجام بده ، آدم وقتی تو نرم افزار مورد علاقش حرفه ای شد اونوقت میتونه سوئئچ کنه به نرم افزار دیگه ...

تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    بابل

پيش فرض

امین جان ممنون.

نظرت رو هم قبول دارم.... منظورم هم سوئیچ کردن نبود.... شاید با دونستن قابلیت های نرم افزار های دیگه بشه به جاهایی رسید که از همون نرم افزار خودمون بهترین استفاده رو ببریم..

باز هم ممنون.

آخر فروم باز hrgh2's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    مرودشت

پيش فرض

مرتضی جان شاید قبلا میشد بین نرم افزارها درجه بندی کرد اما الان نرم افزارهای سع بعدی تفاوت زیادی ( در قدرت کار) با هم ندارند

آخر فروم باز linkin_park's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اما در سرعت کار چرا ... به نظر من بهترین و سریعترین برنامه برای نربز مادلینگ راینو هست ... دلیل هم زیاد دارم ...
    مثلا Snap هاش کاملا دم دست و راحت الحلقوم اند ... در ضمن دستور های خط کشی اش هم خیلی خوش دست اند و غیره .
    اما در عوض مکس میتونس Snap هاشو خوش دست تر و حرفه ای تر میکرد ... تا سرعت کار بره بالا .

تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    بابل

پيش فرض

از دوستان عزیز ممنون.

منتظر نظرات باز هم دقیقتر هستم.

آخر فروم باز RezaTayebiJ's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

با توجه به کارگردی که شما نیاز دارین ، نرم افزارهای مختلف رو می شه پیشنهاد کرد. اگه بدنبال نرم فزاری هستین که در تمامی زمینه ها کامل باشه باید از بین Maya , 3ds Max , SoftImage , LightWave یکی رو انتخاب کنید. نرم افزارهای دیگری هم مانند Cinema 4D , Modo و ... هم هستن اما این نرم افزارها در بعضی زمینه ها خیلی ناقص هستن. مثلا نرم افزار Cinema 4D در زمینه ی انیمیت خیلی ضعیف هست و ... .

یکی از دوستانم که در زمینه ی طراحی پوستر کار می کنه از Cinema 4D استفاده می کنه و این نرم افزار کاملا هم بهش جواب می ده. اما برای کسی مثل من که علاقه ی زیادی به انیمیت داره Cinema 4D به هیچ عنوان بهترین انتخاب نخواهد بود.

درصورتیکه قصد دارین وارد بازار کار انیمیشن در ایران بشین عملا باید SoftImage و LightWave رو هم فراموش کنید. اکثر شرکت های ایرانی در انحصار Maya و 3ds Max هستند. هر دوی این نرم افزارها بسیار قوی و در اکثر زمینه ها (بعنوان کسی که با هر دو کار کرده) کاملا مشابه هستن.
    متاسفانه محیط مکس نسبت به مایا بسیار کند و این نرم افزار با صحنه های سنگین بسیار مشکل داره. شاید برتری مکس بر مایا بعضی امکانات بازاریش مثل Character Studio باشن که در مواقع کمبود وقت خیلی بدرد بخورن. مایا هم در نوع خودش امکانات بسیار خوبی مانند Character Setup & Animation عالی و Paint Effects داره که خیلی بدرد بخورن. اگه می خواین کار تری دی در ایران رو بصورت حرفه ای پی گیری کنین و در شرکت هایی مثل صبا و هور و ... جایی برای خودتون باز کنین باید یکی از این دو تا رو انتخاب کنین.

اگه نباشه جاش خالی می مونه vbadvanced's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

رضا جان در مورد انیمیت مطلقا باهات موافق نیستم. نمیدونم یا من هنوز کار انیمیشن آنچنانی نکردم که به مشکل بر بخورم یا اینکه شما با ورژنای قدیمی نرم افزار کار کردی. در مورد IK و کاراکتر انیمیشن(Mocca Module) که به نظر من فوق العاده عالی عمل میکنه.

آخر فروم باز RezaTayebiJ's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

1

رضا جان در مورد انیمیت مطلقا باهات موافق نیستم. نمیدونم یا من هنوز کار انیمیشن آنچنانی نکردم که به مشکل بر بخورم یا اینکه شما با ورژنای قدیمی نرم افزار کار کردی. در مورد IK و کاراکتر انیمیشن(Mocca Module) که به نظر من فوق العاده عالی عمل میکنه.
    تا حدی حق با تو بود. الان نگاه کردم دیدم تو چند ورژن اخیر حسابی خونه تکونی کرده Cinema 4D ... اما برای کسی که تو ایران هست ، انتخاب های منطقی تری هم وجود دارن . هرچند که نرم افزار کاملا سلیقه ایه ...

تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    بابل

پيش فرض

از رضا جان و بعقیه دوستان هم ممنون.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •