تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 6 از 83 اولاول ... 23456789101656 ... آخرآخر
نمايش نتايج 51 به 60 از 828

نام تاپيک: آموزش تصویری انواع روش های Internet Sharing در شبکه

حـــــرفـه ای satttanism's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    In your Mind

پيش فرض

ظاهرا کسی نیست که جوابمو بده
    دوست عزیز صبر داشته باشید
    لطفا درخواستتون رو هم تکرار نکنید

داره خودمونی میشه Zoolbia's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

سلام به همه شاید این سئوال تکراری باشه اما اگر جواب بدید یه عمر دعاتون میکنم .
    ای دی اس الی دارم چهار پورته که به چهار کامپیوتر وصله اما فقط به کامپیوتر اصلی کانک هست و به دیگر کامپیوتر ها(کلاینتها) کانک نیست .
    چه کار کنم که به دیگر کامپیوتر ها وصل بشه آیا باید شیر بشن یا می توان هر کدام جدا کانک بشن بدون کمک سرور
    برای انجام تنظیمات و دسترسی به اینترنت می بایست می بایست در هرکدام از
    کلاینت ها IP ها و Subnet mask و Default Gateway رو ست کنید
    (اگر از ویندوز استفاده می کنید در بخش تنظیمات شبکه در کنترل پنل در Local Area Connection روی properties کلیک می کنید و در قسمت Internet Protocol (TCP/IP) تنظیمات رو انجام می دهید)
    منظورتون از ای دی اس ال چهار پورته مشخص نیست ولی اگر یک مودم روتر دار خریدید قاعدتا مودم شما دارای یک ای پی دیفالت هست مثل 192.168.1.1 که می بایست در هر کلاینت اون رو به عنوان
    Default gateway وارد کنید .
    برای هر کامپیوتر یک ای پی در همان رنج مثلا
    192.168.1.2 و 192.168.1.3 و ... همین طور به تعداد کامپیوترها اختصاص دهید
    برای Default gateway , Subnet mask به راهنمای مودم مراجعه کنید همانطور که در بالا هم گفتم
    (معمولا برای subnetmask 255.255.255.0 رو وارد می کنید)
    یک مرورگر مثل اپرا یا ... باز کنید و ای پی دیفالت مودمتون رو در ادرس بار تایپ کنید اگر واقعا به روتر وصل باشید می بایست پنجره ای که از شما یوزر و پسورد می خواد ظاهر بشه پس از وارد کردن اون می تونید در صورت تمایل تنظیمات مودم رو تغییر بدهید

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

برای انجام تنظیمات و دسترسی به اینترنت می بایست می بایست در هرکدام از
    کلاینت ها IP ها و Subnet mask و Default Gateway رو ست کنید
    (اگر از ویندوز استفاده می کنید در بخش تنظیمات شبکه در کنترل پنل در Local Area Connection روی properties کلیک می کنید و در قسمت Internet Protocol (TCP/IP) تنظیمات رو انجام می دهید)
    منظورتون از ای دی اس ال چهار پورته مشخص نیست ولی اگر یک مودم روتر دار خریدید قاعدتا مودم شما دارای یک ای پی دیفالت هست مثل 192.168.1.1 که می بایست در هر کلاینت اون رو به عنوان
    Default gateway وارد کنید .
    د
    آقا واقعا تشکر از راهنمایی خوبتون . بله درست حدس زدید مودم من ADSL Router Modem هست . و اگر چیزی هم از ریزه کاریها مونده که من بی تجربه را یاری کنه ممنون میشم راهنماییم کنید.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

شما میتوانید همه کامپیوتر هارا در حالت automaticallyبذارید

تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

من در حال حاضر یه شبکه با 14 تا کامپیوتر دارم که بصورت دامین تعریف کردم. اینترنت رو هم بوسیله CCProxy برای کامپیوتر ها به اشتراک گذاشتم. (این حالت)

حالا قراره یه access point هم به شبکه اضافه بشه تا افراد بتونن با لپ تاپ هاشون به اینترنت وصل بشن.
    کسی که اومد access point رو نصب کنه، access point رو گذاشت بین مودم و سرور، یعنی اول اینترنت رو وصل کرد به access point بعد یه خروجی از اون وصل کرد به سرور و بقیه داستان.
    همه چیز درست کار میکرد، ولی مشکل اینجاست که دیگه نمیشه هیچ کنترلی روی استفاده کنندگان از وایرلس داشت.
    حالا می خوام یه جوری access point رو وصل کنم به هاب، که قبلش بتونم رول پهنای باند access point کنترل داشته باشم (شکل زیر). ولی هر کاری میکنم نمیتونم به access point بفهمونم که بای اینترنت رو با proxy بگیره!!!؟؟؟

مدل مودم: Asus m602
    مدل access point هم اینه: Linksys WRT 310
    بهمراه ویندوز سرور 2003

کسی هست که کمک کنه؟
    اگر از دید سخت افزاری به قضیه نگاه کنیم سوال رو دیر مطرح کردید(بعد از خریدن اکسس پوینت)
    به صورت کلی اگر از یک اکسس پوینت خانگی( و نه حرفه ای) استفاده می کنید دستتون در تنظیمات باز نیست اما فیرمویرهایی هست که با ارتقا به اونها امکانات بیشتری در اختیارتون قرار می گیره یکی از این فیرمویرها dd-wrt است برای اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    برای بررسی سازگاری دستگاه خود با این فیرمویر می توانید نگاهی به لینک زیر بندازید
    کد:
    این که منظورتون از کنترل پهنای باند چیه و چه انتظاری دارید کاملا روشن نیست اما برای اطلاعات بیشتر راجع به قابلیتهایی که این فیرمویر در اختیارتون قرار می ده یه نگاهی به اینجا بندازید:
    کد:
    اگر تنها گزینه مورد نظرتون استفاده از پ/ر/و/ک/س/ی است
    authentication چگونه انجام می شه بر اساس ای پی یا...
    در اکسس پوینت برای default gateway چی رو وارد می کنید؟(اگر ای پی روتر رو اینجا وارد کنید کلاینتها در وایرلس مستقیما به روتر وصل می شن و پ/ر/و/ک/س/ی نمی تونه کنترلی داشته باشه)
    قاعدتا کلاینتها رو به پ/ر/و/ک/س/ی هدایت می کنید ؟
    تنظیمات در شبکه وایرلس به چه صورت هستند؟
    Last edited by Zoolbia; 16-12-2008 at 01:20.

6. این کاربر از Zoolbia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2005

پيش فرض

سلام

در حال حاضر دو كامپيوتر را به هم متصل كردم و اينترنت بين انها برقرار شده توسط تنظيمات ويندوز ولي مشكل اينجاست كه اينترنت كامپيوتر اول كه سرور است ايپي وليد است اما اينترنتي كه در كامپيوتر دوم برقرا ميشود ديگر خاصيت وليد بودن ندارد (ايپي ان) چگونه ميشود كاري كرد كه كامپيوتر دوم هم ايپي وليد داشته باشد
    با سپاس

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

مجددا سلام من یک سوال داشتم هم درباره شیر کردن دیال آپ و هم ای دی اس ال
    آیا برای شیر کردن دیال آپ با کامپیوتر دیگه همان روشی که برای ای دی اس بکار رفته باید در دیال آپ پیاده بشه.
    و حالا فرض کنیم دیال آپ شیر کردم در کامپیوتر دیگه آیا کانکشن جدیدی میاد توی صفحه یا ساده تر بگم موقعی که شیر کردم چه اتفاقی توی کامیپوتر دیگه میافته چطوری به اینترنت وصل میشم برام توضیح بدید

تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

سلام

در حال حاضر دو كامپيوتر را به هم متصل كردم و اينترنت بين انها برقرار شده توسط تنظيمات ويندوز ولي مشكل اينجاست كه اينترنت كامپيوتر اول كه سرور است ايپي وليد است اما اينترنتي كه در كامپيوتر دوم برقرا ميشود ديگر خاصيت وليد بودن ندارد (ايپي ان) چگونه ميشود كاري كرد كه كامپيوتر دوم هم ايپي وليد داشته باشد
    با سپاس
    اگر منظورتون استفاده از ICS هست که در این صورت کامپیوتر دوم در عمل دارای یک ای پی مستقل در اینترنت نیست بلکه ارسال و دریافت کلیه packet ها از طریق کامپیوتر اول صورت می گیرد. اگر هم این مورد سوالتون نیست و من متوجه منظورتون نشدم لطفا بیشتر توضیح بدید.
    مجددا سلام من یک سوال داشتم هم درباره شیر کردن دیال آپ و هم ای دی اس ال
    آیا برای شیر کردن دیال آپ با کامپیوتر دیگه همان روشی که برای ای دی اس بکار رفته باید در دیال آپ پیاده بشه.
    و حالا فرض کنیم دیال آپ شیر کردم در کامپیوتر دیگه آیا کانکشن جدیدی میاد توی صفحه یا ساده تر بگم موقعی که شیر کردم چه اتفاقی توی کامیپوتر دیگه میافته چطوری به اینترنت وصل میشم برام توضیح بدید
    متاسفانه مشخص نکردید که منظورتون کدام روش است
    اگر منظورتون استفاده از ICS است،بله امکان شیر کردن دایال آپ هم هست هر چند با توجه به سرعت پایین دایال اپ فکر نمی کنم نتیجه قابل قبولی بدست بیاد.(مورچه چیه که کله پاچه اش چی باشه)
    روش کار یکسان هست و اگر تنظیمات رو درست انجام داده باشید در کنار ساعت علامت شبکه(دو مانیتور در کنار هم) ظاهر می شه. و با باز کردن یک مرورگر و وارد کردن ادرس مورد نظر در ادرس بار قاعدتا باید بتونید به اینترنت دسترسی پیدا کنید.
    نکته ۱: اگر اشتباه نکرده باشم در ویندوز می تونید ظاهر شدن علامت نتورک رو در system tray بدلخواه تنظیم کنید(این که ظاهر بشه یا نشه)
    نکته ۲: من فقط برای ازمایش درستی تنظیمات انجام شده سعی کردم دایال اپ رو شیر کنم
    و تا اونجا که بخاطر میارم اگر در کامپیوتر اول انلاین باشید در کامپیوتر دوم عملا نیاز به انجام هیچ کاری نیست.و اگر انلاین نباشید در کامپیوتر اول (با دریافت درخواست از کامپیوتر دوم) کانکشن مورد نظر بروی صفحه ظاهر می شه و قاعدتا اگر تنظیمات لازم رو انجام بدید می تونه به صورت خودکار شروع به شماره گیری کنه.
    از اخرین باری که من از این روش استفاده کردم چند سال می گذره و الان مدتهاست که از ویندوز حداقل بروی کامپیوتر خودم استفاده نمی کنم اینه که نتونستم جزییات دقیق تری در اختیارتون بگذارم.
    آقا واقعا تشکر از راهنمایی خوبتون . بله درست حدس زدید مودم من ADSL Router Modem هست . و اگر چیزی هم از ریزه کاریها مونده که من بی تجربه را یاری کنه ممنون میشم راهنماییم کنید.
    دوست عزیز دنیای شبکه پر از جزییات ریزو درشت هست که هچ کس نمی تونه ادعا کنه همه اونها رو می دونه ولی اگر به مشکلی بر خوردید با مطرح کردن ان در این انجمن من و سایر دوستان در حد توانایی در خدمت هستیم.
    پ ن: فکر می کنم بعضی از سوالاتی که در این تاپیک مطرح میشه به موضوع این تاپیک مربوط نمیشه اگر هر سوال رو در تاپیک خودش مطرح کنید مسلما زودتر به جواب می رسید

10. این کاربر از Zoolbia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2005

پيش فرض

خيلي ممنون از توجه شما سوالم را طور ديگر مطرح ميكنم يك خط اي دي اس ال با يك وليد ايپي با دو كامپيوتر دارم كمي از هم دور هستند حال قصد به اشتراك گذاشتن اينترنت بين كامپيوتر ها دارم كه به هم شبكه شدن با كابل كراس چگونه ميتوام اين خط اينترنت را بين اين دو كامپيوتر شر كنم به نحوي كه هردو كامپيوتر ايپي وليد داشته باشند يك مودم بايك ايپي دارم
    باتشكر

تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

--------------------------------------
    Last edited by Zoolbia; 18-12-2008 at 01:09.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •