تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 3 از 3

نام تاپيک: ترانسفورماتور فرکانس بالا

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض ترانسفورماتور فرکانس بالا

سلام
    کسی می تونه منو برای طراحی ترانسفورمرهای فرکانس بالا راهنمایی کنه

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

سلام
    والا در مورد مدارش باید بگم که ولتاژ ورودی اول باید مستقیم بشه (اگه AC هست) بعد میندازنش سر دو تا خازن ظرفیت بالا الکترولیتی که سری بهم وصل شدن وسط دو تا خازن میشه صفر ولت دو سرش هم میشه ولتاژ مثبت و منفی (متقارن) اینجوری هم ولتاژ متقارن ساخته میشه هم ولتاژی ورودی را نصف میکنن یعنی 2n ولت ورودی میشه n ولت اما متقارن دراصل نسبت به هم همون 2n است ولی نسبت به وسط نصف میشه تو ساده ترین حالت یه سر اولیه ترنس میخوره به وسط خارنها سر دیگه هم بادو ترانزیستور یا فت نیم پاور یا پاور(بسته به قدرتی که بخوای) بین مثبت و منفی سوئیج میکنه مهم اینه که هر لحظه یکی از ترانزیستورا روشنه. خب با هر سرعتی که اونا سوئیچ کنن میشه فرکانسی که رو ترانس میوفته تا اونجا که من اطلاع دارم فرکانسی که تو پاور کامپیوتر استفاده میشه فکر کنم حدود 40 تا 60 کیلو هرتزه. این یه تعریف ساده و اولیه بود ولی خب توی ساخت یه نمونه واقعی خیلی نکات داره که باید در نظر بگیری مثلا باید فرکانست برای هسته مورد استفاد بهینه باشه تو هر و اینکه یه مدار کنترل جریان تو خروجی باشه که اگه زیادی خواست آمپر بکشه ترانزیستور هات خاموش بشن وگرنه میسوزن. یک فکری باید بکنی که اگه بار تو خروجی نبود الکی انرژی را حروم نکنی (مخصوصا اگه مثلا یه اینورتور هست که جریان ورودیش از باطریه.) و زمانی که بار تو خروجی هست قدرت بیشتری رو ترانس بندازی و خیلی نکات دیگه. یه نگاه به یه پاور کامپیوتر بندازی خیلی اطلاعات بهت میده.

اما دو مورد هسته و ابعاد واینجور چیزاش و کلا در مورد بحث مغناطیسیش من اطلاعات زیادی ندارم.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

سلام
    از راهنمایی شما ممنونم نکاتی که نوشتی خیلی جالب و مفید است اما مشکل من در محاسبه بخش ترانسفورماتور یک پاور سوییچینگه یعنی یک ترانسفورماتور فرکانس بالا در محدوده 20 کیلو هرتز است لطفا اگر مقاله یا فرمول یا نرم افزار محاسباتی خاصی سراغ دارید منو راهنمایی کنید .
    ممنونم

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •