تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 15

نام تاپيک: برای یاد گرفتن نجوم چی رو باید بخونم ؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2009

13 برای یاد گرفتن نجوم چی رو باید بخونم ؟

سلام من تازه عضو شدم.سوالم هم چندان علمی نیست.

اگه من بخوام نجوم رو خیلی عالی بطور اماتور دنبال کنم الان هم سال سوم راهنمایی هستم .باید چه کتابهایی مطالعه کنم.

2. این کاربر از سایه آسمون بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای مرتضی nvcd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    بابل

پيش فرض

سلام دوست عزیز ...

عضویتت رو تبریک می گم ...

عنوان !!

اگه من بخوام نجوم رو خیلی عالی بطور اماتور دنبال کنم الان هم سال سوم راهنمایی هستم .باید چه کتابهایی مطالعه کنم.
    بستگی به علاقه و میزان اطلاعات الانت از نجوم داره ... تو همین انجمن یه سرچ بکنی می تونی مقالات زیادی رو در سطح های مختلف پیدا کنی ...

یا می تونی یه نگاهی به تاپیک [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بندازی و لیست مقالاتی که ردیف شده رو ببینی و هر کدوم رو که خواستی مطالعه کنی.

تاپیک [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هم کتاب هایی رو برای مطالعه نجوم معرفی کرده که خوندنشون خالی از لطف نیست ...

امیدوارم به جواب سوالت رسیده باشی ... اگه یکم در مورد سطح اطلاعات الانت گفته بودی شاید بهتر می شد کتابی رو مستقیما بهت معرفی کنم ...

بهر حال سوالی داشتی بپرس ..

حـــــرفـه ای seymour's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

یادش بخیر من هم حدودا دوم-سوم راهنمایی بودم که به نجوم علاقه مند شدم ... تا همین الان هم عاشقانه مونده رابطه مون ! ..

اون موقع سری کتابهای ایزاک آسیموف گیر میومد ..یه سری حدوداً 30 جلدی بود با حجم بسیار کم ... واقعا آدم رو مسحور می کرد .. هنوزم گاهی تورقشون می کنم ...

الان دیگه انقدر کتاب خوب و مصور فراوونه که خوش به حالتون ...

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض

من سطح اطلاعات خیلی پایینه
    کتاب نجوم به زبان ساده،سری کتابهای ایزاک اسیموف،شناخت مبانی نجوم 1و2،تئوری ومسائل نجوم را مطالعه کردم.
    ولی چون از فیزیک چندان سر در نمیارم مشکل دارم و الان بیشتر سعی دارم که کتابهای فیزیک وریاضیات رو بخونم.
    اگه میشه کتابهای جامع در مورد فیزیک بهم معرفی کنید بعدش هم اگه میشه نجوم.
    متشکرم

همکار بازنشسته farbod123's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    تبريز

پيش فرض

من سطح اطلاعات خیلی پایینه
    کتاب نجوم به زبان ساده،سری کتابهای ایزاک اسیموف،شناخت مبانی نجوم 1و2،تئوری ومسائل نجوم را مطالعه کردم.
    ولی چون از فیزیک چندان سر در نمیارم مشکل دارم و الان بیشتر سعی دارم که کتابهای فیزیک وریاضیات رو بخونم.
    اگه میشه کتابهای جامع در مورد فیزیک بهم معرفی کنید بعدش هم اگه میشه نجوم.
    متشکرم
    از نظر من این ترتیب خوبه:
    1.شناخت مبانی نجوم انتشارات مدرسه(البته کم یابه و اگه شهرستان باشی پیدا نمی کنی خود من از تهران گرفتم)
    2.نجوم به زبان ساده
    3.نجوم دینامیکی
    4.ساختار ستارگان و کهکشان ها
    5.حکایت خلقت عالم پس از نخستین سه دیقیه
    و...
    حالا شما اینارو بخون تا بقیه رو هم بگم...
    البته مقالات جی خودشونو دارن و باید فیزیک رو هم در سطح دبیرستان بدونی...
    باز اگه دوستان پیشنهادی دارن بگن...

تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

شما می خوای به سمت نجوم رصدی (آماتوری) بری یا اخترفیزیک ؟.. حداقل برای ابتدای کار ، بهتره روی یه شاخه متمرکز بشی به نظرم...

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض

اختر فیزیک

تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

از این نظر گفتم که مثلا کتاب نجوم به زبان ساده ی آقای خواجه پور که خیلی جاها بعنوان مرجع اولیه معرفی میشه (و بخصوص بخاطر "به زبان ساده" که توی اسمش هست ، توجه رو جلب می کنه) ، مثلا در کتاب اول: بخش اولش نجوم رصدیه و بخش دومش هم به زبان ساده نیست !! ...

(من چاپ دومش رو دارم و ضمنا قصد جسارت هم ندارم و تجربیات خودم و دوستانی که اینو بهشون معرفی کرده ام رو دارم میگم)

داره خودمونی میشه mohammad.y1993's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    هر كجا هستم باشم ، آسمان مال من است ...

پيش فرض

سلام...

ببخشيد شما مطمئنين كه منظورتون همون كتاب آقاي ماير دگاني هست...

من ويرايش 61 اين كتاب رو دارم و هم ويرايش جديدش رو...من به محضي كه مطلب شمار و خوندم بازش كردم...

ميشه بگيد كجاش به زبان ساده نيست...در ضمن بدونين كه زبان علم ساده و خلاصه شدني نيست و براي هر كاري هم بايد رنجي كشيد ولي اين بي انصافيه كه چنين مرجع خوبي رو بخوايم بگيم سخت هست...

درسته كه بخش دومش پر ميشه از محاسبات فيزيكي و رياضي ولي شما هيچ چاره اي براي اينكه يك بخواي فاصله ي يك ستاره از زمين رو محاسبه كني به جز استفاده از اين محاسبات نداري...و البته اين بخشش رو هم شما ميتوني از محاسباتش فاكتور بگيري ( مثل من چون واقعا هر وقت به اين شدت نياز داشته باشم ميتونم برم بازش كنم و قوانينش رو ببينم...)...

اين جمله رو كه بنده از استاد گرام
    ي خودم شنيدم رو هميشه به خاطر داشته باشين...:

نجوم آماتوري بايد همراه با لذت باشد...

چون ما مي خوايم از رصدمون لذت ببريم نه اينكه خودمون رو با محاسبات مون خفه كنيم...البته بدونين ثبت اطلاعات هم خودش بسيار مهم هست و به اين طور به اين قضيه نگاه نكنيد كه ما فقط بايد بريم و رصد كنيم و برگرديم...گزارش نوشتن خيلي مهم و به درد بخوره...

موفق باشيد
    Last edited by mohammad.y1993; 26-02-2009 at 14:59.

تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

من جلد اول ، چاپ 61 و جلد دوم چاپ 68 رو دارم ... همونطور که عرض کردم بخش اول بحث رصدی غالبه و بخش دوم هم همونطور که خودت گفتی پر از محاسباته ... عرض بنده چی بود در پست قبلی ؟ ... گفتم این نظر من بوده و نظر یکی دوتا از دوستانی که بهشون معرفی کردم ... بدون استثنا خوششون نیومده بود و برخلاف نظر شما ، من فکر می کنم " این بی انصافی در حق این کتاب ، بعنوان یه مرجع خوبه که بخاطر اینکه ساده به نظر میاد ، از نظرها دور بمونه " (=اونی که تازه کاره ، متوجه نشه و بذارش کنار و اونی که خودش رو وارد می دونه بگه چون "به زبان ساده" اس پس بدردم نمی خوره!)

ضمنا دوستمون ظاهرا اخترفیزیک رو می پسنده و خب ، این هم یه دلیل دیگه ...

دقیقا بخاطر اینکه یه نفر تازه کاره ، من فکر می کنم مهمه که کتابی رو انتخاب کنه که حتی اگه ساده انگارانه تره ، اما در عوض بیشتر جذبش کنه ؛ چندتا عکس حسابی داشته باشه که طرف مشعوف باشه ، تا اینکه چندتا فرمول داشته باشه که سریعاً بره صفحه بعدی!... (با هدفی که مطرح کردی مبنی بر "لذت جویی" هم جور در میاد ... )

تصادفا من در بخش زبان همین فوروم هم پاسخ دوستان در زمینه یادگیری زبان رو میدم و اونجا هم دقیقا الگوی مساله همینه ... جالبه که ایندوتا موضوع حداقل در سطح یادگیری شبیه هم هستن ...

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •