تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: آیا با تغییر رشته خود در مقاطع بالاتر موافقید؟

راي دهنده
1276. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • بله

542 42.48%
  • خیر

734 57.52%
صفحه 1 از 55 123451151 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 547

نام تاپيک: ✔ مـبـاحـث عـــمـــومـــی مـرتــبــط با تــغــیـــیـــر رشـــتــــه

اگه نباشه جاش خالی می مونه binahayat_m's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005

13 ✔ مـبـاحـث عـــمـــومـــی مـرتــبــط با تــغــیـــیـــر رشـــتــــه

سلام خدمت همه دوستان عزيز
    اميدوارم حالتون خوب باشه
    خواهرم ترم 5 كشاورزي هستش متاسفانه اصلا به رشتش علاقه نداره و همينجوري الكي و بي هدف واحد داره پاس ميكنه نمي دونم ميتونيد دركش كنيد يا نه؟ُ
    چون من خودم معماري ميخونم و فعاليت منم تو اين رشته ديده. مشتاق و علاقه مند به اين رشته شده.
    ميخواستم راه و روشي پيدا كنم كه بياد به معماري
    به فكر انصراف رشته افتاد كه مدير گروهشون گقتش ديوانگي محض بعد از گذشتن 5 ترم انصراف بده
    ازيه جهتي نمي خواد ديوار پشت سرش خراب بشه
    اگه راهي و پيشنهادي براش داريد واقعا ممنون ميشم كه به من بگيد.
    منتظرتون هستم
    موفق باشيد

2. این کاربر از binahayat_m بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای A r c h i's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    Dream Land

پيش فرض

راستش تغییر رشته یکی از سخت ترین و غیر ممکن ترین کارهایی که کسی میتونه انجام بده. تغییر رشته توی یک دانشگاه با عبور از چند صد خان رستم امکان پذیره و البته باید معدلش خیلی بالا باشه که حداقل به درخواستش فکر کنند.
    در مورد جا به جایی و تغییر رشته بین دانشگاه های مختلف که تقریبا می تونم بهت بگم غیر ممکنه ، البته من دانشگاه های سراسری را می دونم، درمورد دانشگاه آزاد اطلاع دقیقی ندارم.
    البته این معماری خداییش چیزه خاصی نداره ، از دور فقط دهن پر کنه (دیگه ما که هم رشته ایم سرخودمون را کلاه نذاریم )
    یکی از دوستای من، با کلی بدبختی و بعد از 1سال و نیم دوندگی تونست از معماری بره برق، البته می گم تو دانشگاه خومون ، با توجه به اینکه خواهرتون 5 ترم هم خونده خداییش به دوندگیش نمی ارزه- من پیشنهاد میدم لیسانسش را بگیره و بعد فوق بیاد معماری- پارسال از بچه های فیزیک فوق معماری قبول شدن در نتیجه امکانش هست.
    موفق باشی

اگه نباشه جاش خالی می مونه seppeehr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

دوست من، معمولا تغییر رشته به رشته ای انجام می شه که نزدیکترین وضعیت رو نسبت به رشته فعلی داشته باشه. در غیر این صورت شخص باید انصراف بده و دوباره در کنکور شرکت کنه. در مورد خواهر شما، نزدیک ترین رشته ای که وجود داره، عمران هست که اگه تازه بخواد عمران بخونه باید درس های مقاومت مصالح؛ تحلیل سازه های و مکانیک خاک رو مسلط باشه.

اگه نباشه جاش خالی می مونه binahayat_m's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005

8

راستش تغییر رشته یکی از سخت ترین و غیر ممکن ترین کارهایی که کسی میتونه انجام بده. تغییر رشته توی یک دانشگاه با عبور از چند صد خان رستم امکان پذیره و البته باید معدلش خیلی بالا باشه که حداقل به درخواستش فکر کنند.
    در مورد جا به جایی و تغییر رشته بین دانشگاه های مختلف که تقریبا می تونم بهت بگم غیر ممکنه ، البته من دانشگاه های سراسری را می دونم، درمورد دانشگاه آزاد اطلاع دقیقی ندارم.
    البته این معماری خداییش چیزه خاصی نداره ، از دور فقط دهن پر کنه (دیگه ما که هم رشته ایم سرخودمون را کلاه نذاریم )
    یکی از دوستای من، با کلی بدبختی و بعد از 1سال و نیم دوندگی تونست از معماری بره برق، البته می گم تو دانشگاه خومون ، با توجه به اینکه خواهرتون 5 ترم هم خونده خداییش به دوندگیش نمی ارزه- من پیشنهاد میدم لیسانسش را بگیره و بعد فوق بیاد معماری- پارسال از بچه های فیزیک فوق معماری قبول شدن در نتیجه امکانش هست.
    موفق باشی
    اگه بخواد فوق معماري بخونه كارش خيلي سخته مخصوصا كه با كنكور اسكيس هم همراه هستش والا خودم موندم؟
    اگه منابع براش تهيه كنم و بخونه اميد هستش؟
    خودش ميگفت من ميخوام بدونم معماري چيه و يه اطلاعاتي ازش داشته باشم بعد بياد بخونه.
    خودش ميگفت رشته اي علاقه داره كه خلق كردن توش باشه منظورش همين رشته هاي هنري
    به موسيقي هم خيلي علا قه داره و ساز سه تار مبتديانه بلده اما فكر نكنم از پس اين رشته بر بياد
    راستيتش خودم موندم كلي سر اين قضيه اعصاب خيلي خورد شده
    هميشه از رشته هاي رياضي فيزيك بدم ميومد فقط به خاطر همين انتخاب رشته مزخرف.طرف مجبور ميكنند يه رشته بخونه.
    اگه پيشنهادي و راهنمايي و يا با همچنين افرادي برخورد داشتيد و ار وضيعتشون مطلع شديد ممنون ميشم كه به من بگيد

]این معماری خداییش چیزه خاصی نداره ، از دور فقط دهن پر کنه (دیگه ما که هم رشته ایم سرخودمون را کلاه نذاریم
    با اين قسمت از نوشتتون اصلا موافق نيستم

اگه نباشه جاش خالی می مونه mseddighi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006

پيش فرض

اولا من توصیه میکنم اگه به رشته خودش علاقه نداره بیخود ادامه نده.
    من خودم تجربه تغییر رشته رو دارم . بعد از 6ترم از رشته مکانیک به کامپیوتر تغییر رشته دادم.
    شاید فکر کنید این کار دیوانگی محض بوده همونطور که دیگران هم همین فکرو میکردن.
    ولی من امسال درسم رو تموم کردن و حتی یک لحظه از کار خودم پشیمون نیستم.
    روال تغییر رشته اون موقع تو دانشگاه ما این بود که اولا رشته مقصد رو زمون انتخاب رشته انتخاب کرده باشین و قبول
    هم شده باشین.من تو انتخاب رشته دانشگاه هم مکانیک و هم کامپیوتر رو قبول شده بودم ولی چون مکانیک رو قبل
    از کامپیوتر زده بودم تو این رشته پذیرفته شدم. ببخشین یه کاری برام پیش اومد بقیه رو بعدا میگم....

اگه نباشه جاش خالی می مونه shamim24's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

سلام دوست من...

توصیه های من به خواهر شما:

بهتره رشته کشاورزی رو تموم کنه....واقعا حیفه که بعد از 5 ترم رهاش کنه....رشته کشاورزی هم رشته دوست داشتنیه ... ارتباط با طبیعت خیلی نزدیک به روحیه هنری ای هست که میگید خواهرتون داره...از طرفی خوشبختانه علاقه های خواهر شما مثل موسیقی و معماری و کلا هنر میتونه از طرق دیگری غیر از دانشگاه هم جواب داه بشه... کلاسهای طراحی داخلی در معماری که فراوون هستند ...موسیقی هم همینطور....
    تو این مدت هم مدرک مهندسی کشاورزی رو گرفته و هم مهارتهای مورد علاقه خودشو بدست آورده...و بعد از اتمام این مراحل خیلی عاقلانه تر میتونه تصمیم گیری کنه ... خدمتتون عرض کنم که برای رشته کشاورزی امکان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر خیلی راحت تره....شاید اون موقع خدارا روزی صد هزار مرتبه شکر کنه که رشتشو تغییر نداده...بنابراین شتابزده عمل نکنید....صبرکردن خیلی مشکلات رو حل می کنه....و شاید آشنایی با خیلی از پتانسیل های این رشته باعث بشه که خواهر شما هم علاقشو توی این رشته پیدا کنه...خوندن مجلات تخصصی راجع به رشته خیلی کمک کننده هست...هم نشریات داخلی و اگه بتونید از نشریات خارجی هم استفاده کنید که دیگه خیلی عالیه..چون تو اونا با دیدگاههای جدید که متاسفانه ما خیلی بی اطلاع هستیم و همچنین زمینه های تحقیق و پژوهش آشنا میشه... .بهتون قول میدم که رشتشو با هیچ چیز عوض نکنه....
    موفق باشید...

حـــــرفـه ای Marichka's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام خدمت همه دوستان عزيز
    اميدوارم حالتون خوب باشه
    خواهرم ترم 5 كشاورزي هستش متاسفانه اصلا به رشتش علاقه نداره و همينجوري الكي و بي هدف واحد داره پاس ميكنه نمي دونم ميتونيد دركش كنيد يا نه؟ُ
    چون من خودم معماري ميخونم و فعاليت منم تو اين رشته ديده. مشتاق و علاقه مند به اين رشته شده.
    ميخواستم راه و روشي پيدا كنم كه بياد به معماري
    به فكر انصراف رشته افتاد كه مدير گروهشون گقتش ديوانگي محض بعد از گذشتن 5 ترم انصراف بده
    ازيه جهتي نمي خواد ديوار پشت سرش خراب بشه
    اگه راهي و پيشنهادي براش داريد واقعا ممنون ميشم كه به من بگيد.
    منتظرتون هستم
    موفق باشيد
    سلام دوست عزیز

در این مورد نظر بنده هم با دوستانی که میگن رشته شون رو عوض نکنن و تا انتها ادامه بدن یکی هست.

به دو دلیل؛

یکی این که از لحاظ مراتب اداری - باز همون طور که اشاره شد - تغییر رشته فقط در صورتی امکان پذیره (در دانشگاه دولتی) که شما کمتر از فکر می کنم 3 ترم خونده باشید (یا این که یه حداکثری برای تعداد واحدهای پاس شده وجود داره که اگر از اون تعداد بیشتر واحد پاس شده باشه دیگه امکان تغییر رشته نیست و از 5 ترم خیلی کمتر هست. الان دقیقا خاطرم نمیاد). و در صورتی که این شرط رو داشته باشین باید رشته ی دیگری رو توی همون دانشگاه بعد از رشته ی فعلی انتخاب کرده و قبول شده باشین (یعنی رتبه تون با اون رشته هماهنگ باشه).
    که با توجه به این که میگین ایشون 5 ترم خونده فکر نمی کنم تغییر رشته رو براشون مجاز بدونه دانشگاه.

بعد از نظر خود رشته اگر واقعا و صد در صد به معماری علاقمند هستن پیشنهاد من اینه که ادامه بدن و تموم کنن کشاورزی رو در این مقطع و در مقاطع بالاتر به دنبال تغییر رشته و انتخاب رشته ی دلخواهشون باشن.
    البته این راه حل در صورتی مناسبه که واقعا و صد درصد مطمئن باشن که رشته ی معماری رو از رشته ی فعلیشون بیشتر بهش علاقه دارن و حاضرن سختی تغییر رشته رو بپذیرن. چون واقعا آسون نیست این کار به خصوص با توجه به این که پایه ی خیلی قوی شاید نداشته باشن توی معماری چون کارشناسی رشته ی دیگه ای خوندن. و با موضوعات نا آشنا هستن در رشته ی جدید.
    ولی اگر دوست دارن که رشته ی هنری (معماری و ...) رو از پایه و عالی یاد بگیرن باز هم به نظرم همین رشته رو ادامه بدن و تموم کنن کارشناسی رو و بعد دوباره کارشناسی معماری (یا هر رشته دلخواه دیگه) شرکت کنند. که البته برای سراسری دیگه نمی تونن اگر الان در دانشگاه دولتی هستن و برای آزاد می تونن اقدام کنند فقط.

در هر صورت با توجه به این که 5 ترم خوندن ایشون این رشته رو و مانع اداری که بالاتر گفتم وجود داره بهترین انتخاب به نظرم این باشه که فعلا همین رشته رو ادامه بدن و بعد از اتمام در مورد تغییر رشته با فکر بازتری تصمیم بگیرن.

آرزوی موفقیت دارم برای شما و ایشون تواما؛
    موفق باشید

داره خودمونی میشه FBIMKR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

14 تغییر شاخه

تغییر شاخه در رشته ای در دانشگاه

داره خودمونی میشه FBIMKR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

من مکانیک سیالات قبول شدم میخواستم ببینم میتونم برم جامدات یا نه؟

آخر فروم باز aaaammmm87's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007
    محل سكونت
    ♥♥♥♥♥♥♥

پيش فرض

بعد از گرفتن كارشناسي ميتوني بري

صفحه 1 از 55 123451151 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •