تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 113 اولاول 123456781454104 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 1122

نام تاپيک: کلیه بحث ها ، مشکلات و اموزش Cd ، Dvd ، رایت و ابزارهای رایت

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    یگانه شهر صاحب مقبره الشعرا

پيش فرض

عزیزم این سی دی به نظر من خیلی ارزونه با داشتن قابلیت RWدرمورد دی وی دی نرم افزاری که بشه چند برابر رایت کرد می شناسم کارت راه می افته؟
    توضيحاتت ناقص بود
    رايت بيش از حد مجاز را بيخيال
    اما در مورد رايت دي وي دي هر چي بلدي بگو
    هم رايت فيلم با فرمت دي وي دي و هم با فرمت DAT يا Mpeg1 كه گفتم

حـــــرفـه ای shahedi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

vcdشون کن.با نرو این امکان وجود داره در نسخه های جدیدش که مطمئنم

اگه نباشه جاش خالی می مونه ajjdesa's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006

پيش فرض

عزیز من یه دی وی دی خام میخوام که سطح زیرش شبیه دی وی دی های سیلور باشه و پرینت ایبل هم باشه همچین چیزی وجود داره تو بازار؟

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    یگانه شهر صاحب مقبره الشعرا

پيش فرض

vcdشون کن.با نرو این امکان وجود داره در نسخه های جدیدش که مطمئنم
    چيو وي سي دي كنم ؟
    من ميگم اين امكان هست كه مثلا 120 تا شو را بريزيم به يك يد وي دي و دستگاه دي وي دي پلير اونو باز كنه ؟
    اونيكي سوالم را هم واضحتر ميگم
    من كارت تي وي دارم و فيلمها را با فرمت دي وي دي ركرد ميكنم اونا را موقعي كه در دي وي دي ويدئو نرو مريزم گزينه رايت فعال نميشه اين ايرادش از كجاست ؟

تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

چيو وي سي دي كنم ؟
    من ميگم اين امكان هست كه مثلا 120 تا شو را بريزيم به يك يد وي دي و دستگاه دي وي دي پلير اونو باز كنه ؟
    اونيكي سوالم را هم واضحتر ميگم
    من كارت تي وي دارم و فيلمها را با فرمت دي وي دي ركرد ميكنم اونا را موقعي كه در دي وي دي ويدئو نرو مريزم گزينه رايت فعال نميشه اين ايرادش از كجاست ؟
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

طریقه ی ساخت سی دی های ویدیوییVCD
    فرمت VCDیکی از فرمت های رایج سی دی می باشد که فایل های نمایشی و فیلم ها را با فرمتی که قابل نمایش در ویدیو سی دی هاست بر روی سی دی ذخیره می کند.برای ساخت چنین سی دی هایی باید از فرمت خاصی که توضیح می دهم استفاده کنید
    پس از گشودن nero گزینه ی make video cdرا انتخاب کنید حال مانند عمل رایت معمولی فایل های خود را با addدر لیست بیفزایید توجه داشته باشید با هر بار addکردنصفحه ی select files and folderظاهر می شود شما با تعیین محل فایل ها می توانید آن را به لیست بیفزایید با کلیک روی فایل مورد نظر و کلیک بر روی play می توانید نمایشی از آن را ببینید.

7. این کاربر از shahedi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

Overburning
    قابليت اطمينان

ديسکي که Overburning روي آن انجام شود ديگر يک ديسک استاندارد نيست و بنابر اين ممکن است بعضي ديسک گردان ها هنگام خواندن آنها دچار مشکل شوند.

ممکن است داده هاي که در ناحيه پس از lead-out ثبت مي شوند معتبر نباشند.

اين مورد درباره بعضي ديسک ها بوضوح مشاهده شده است.

نمودار زير تعداد خطا هاي هر سکتور را از اولين سکتوري که حاوي خطاي داده مي باشد تا آخرين سکتوري که داده روي ديسک نوشته مي شوند نشان مي دهد.

خطا از سکتور 345796 ( زمان : 76:50:46 ) شروع شده و تعداد آنها باسرعت زياد مي گردد.

بنابراين اگر چه در عمل تعداد 347064 سکتور (77:07:09 ) روي ديسک نوشته شده اما داده فقط تا سکتور 345796 قابل اطمينان هستند که اختلاف اين دو عدد برابر 1268 سکتور (16:58 ثانيه ) مي باشد.

خيلي از برنامه هاي رايت هشداري مبني بر آسيب ديدن رايتر با انجام Overburning نشان مي دهند که تا جائيکه اطلاع داريم چنين موردي تا به حال ديده نشده است

البته به نظر من تنها نکته مثبت اين تکنيک اين است که شما اگر سعي کنيد حتي 1GB هم روي يک CD رايت کنيد ديگر نرم افزار رايت پيغامي در رابطه با زياد بودن بيش از اندازه مجاز 700 مگابايت روي CD را نشان نداده و CD را از درايو بيرون نمي اندازد و به جاي آن پيغامي مبني بر تائيد استفاده شما از خاصيت Overburning رايتر اعلام نموده و شروع به رايت CD مي کند.البته فکر نکنيد که تمام 1GB شما را روي CD رايت ميکند! بلکه تا آخرين نقطه از فضاي خالي ديسک را استفاده مي کند و قسمت اضافي آن 1GB را رايت نمي کند .

سخت افزار و نرم افزار مورد نياز

به رايتري نياز داريد که Overburning را پشتيباني کند. البته اکثر رايتر هاي جديد اين خاصيت را دارند که متداولترين آنها Samsung , Yamaha , Plextor مي باشند.

در سايت زير فهرست کاملي از اين رايترها وجود دارد.

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    بيشتر نرم افزارهاي فعلي مثل :

Feurio , CDRWin , WinOnCD , Nero اجازه انجام Overburning را مي دهند

تعيين مقدار Overburning

با استفاده از برنامه Nero CD/DVD Speed که همراه برنامه Nero هست مي توان مقدار Overburning را روي ديسک هاي مختلف پيدا کرد ( توجه داشته باشيد که ديسک حتما بايد خام باشد )

به عنوان مثال يک CD را امتحان کردم که نتيجه اش را اينجا مشاهده مي کنيد :

( بر حسب دقيقه : ثانيه : صدم ثانيه )

Princo 56X

ظرفيت اسمي : 79:59:74

بيشترين ظرفيت : 8229

نحوه فهميدن ساپورت Overburning توسط رايتر

ابتدا به برنامه Burning Rom Nero رفته و سپس کليد هاي ترکيبي Ctrl + R را فشار دهيد . تو اين پنجره ببينيد که در قسمت Recorder information ، رو به روي عبارت Over Burn عبارت Supported نوشته شده است يا نه . اگر عبارت ساپورت نوشته شده باشد شما مي تو نيد از اين ترفند استفاده کنيد .

فعال سازي و استفاده از Overburning

به منوي File رفته و قسمت Preferences رو انتخاب کنيد سپس در قسمت Expert features دقت کنيد که عبارت Enable Over burn قعال باشد . در زير همين گزينه مقدار مجاز Over burn رو به دقيقه مشخص کنيد . ( مثلا 100 دقيقه )

حال به منوي File رفته و گزينه New را انتخاب کنيد و در قسمت Multisession گزينه No Muttisession را انتخاب نماييد سپس در قسمت Burn عبارت Write Method رو به Disc at Onec تبديل کنيد .

عملکرد برنامه Nero CD/DVD Speed

براي فهميدن ميزان فضاي Overburning در ديسک هاي مختلف ابدا از مسير زير برنامه Nero CD/DVD Speed را اجرا کنيد. سپس از منوي Extra گزينه Overburning Test را انتخاب کنيد سپس ديسک خام را درون درايو گذاشته و دکمه Start را کليک کنيد. پس از پايان عمليات در قسمت Capacity ميزان ظرفيت اصلي , در قسمت Maximum بيشترين ظرفيت و در قسمت Extra ميزان ظرفيت Overburning مشخص مي شود.

تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

به زودی تعمیر Vcdهای آسیب دیده
    Last edited by shahedi; 09-12-2007 at 00:39.

تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

همانطور که قول داده بودم موضوع امروز:تعمییر VCD آسیب دیده
    می دانید که بعضی دیسک ها بعد از مدتی که کار می کنند دچار آسیبهایی مثل خش افتادن یا کثیف شدن بیش از حد می شوند بطوریکه دستگاه های پخش ( CD Player , CD Rom ) نمی توانند آنها را اجرا کنند.حالا اگر محتویات دیسک شما خیلی با ارزش یا کمیاب باشه حیف است که غیر قابل استفاده بشود.

با روش زیر می توانید فایل های تصویری رو از روی دیسک هایی که خش دارند یا به هر دلیلی قابل پخش نیستند بیرون بیاورید و روی یک دیسک دیگر رایت کنید

به برنامه های زیر نیاز دارید :
    1-IsoBuster
    2-raeGDCD
    روش کار

1 – دیسک را داخل درایو قرا دهید . برنامه IsoBuster را اجرا کنید. درایو مربوطه را انتخاب کنید و پوشه MPEGAV را باز کنید .

2-فایل مورد نظر را انتخاب و رایت کلیک کنید و از منوی مربوطه گزینه مشخص شده در شکل ا انتخاب کنید . مسیر مورد نظر را برای ذخیره فایل تعیین کنید و دکمه Save را بزنید.
    3-ممکن است با پیام هایی مثل شکل زیر مواجه بشوید. اول Omit Sector را انتخاب کنید

4-Always Apply Selection را تیک بزنید.
    5-دکمه Selection را بزنید.

بعد پایان کار پیامی را می بینید که نشان می دهد چندین خطا رخ داده است دکمه No را انتخاب کنید.

حالا فایلی دارید میشود که برنامه VCDGear تعمیرش کرد
    6-برنامه VCDGear را باز کنید. از بخش Extraction/Conversion گزینه مشخص شده را انتخاب کنید.
    7-دقت کنید گزینه Fix MPEG Errors بصورت پیش فرض انتخاب شده باشد و فایلی را که استخراج کردید را باز کنید .

8-دکمه Start را بزنید.
    فایلی که به این ترتیب بدست می آید دیگر ایرادی برای پخش ندارد و می شود آن را روی دیسک دیگری رایت کرد.

11. 2 کاربر از shahedi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال hadi_balaa's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007
    محل سكونت
    یه جای این کره خاکی

پيش فرض

یه سری مطالب هم در مورد ایرادات فیزیکی درایو های نوری بنویسید .
    مثلا بعضی ها تو رایت کردن دچار مشکل میشن و یا بعضی های دیگه درشون اتومات میشه !!
    و بعضی دی وی دی رایتر ها بعد از یه مدتی دیگه نمیتونن سی دی رایت کنند .

با تشکر از shahedi جان و دوستان دیگه به خاطر ایجاد تاپیک های اینچنینی
    واقعا به کار میاد .

-*

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •