تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 9 اولاول 123456 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 82

نام تاپيک: سريال شهريار

اگه نباشه جاش خالی می مونه shamim24's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

بنظر من فوق العاده سریال جذاب و خوبیه...

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Oct 2005

پيش فرض

تو تبريز كه خيلي ها ناراضيند ! "دليلشو اونايي كه بايد بدونن مي دونن !"
    كمال تبريزي قبل اين چند تا فيلم داشت كه اقعا معركه بود ! ولي اين فيلمش در ظاهر يه چيز و در باطن يه چيز ديگه !!
    مثلا يه تيكش كه اون استاده مي پرسه زبون مادريت چيه ؟ سرشو مياندازه پايين ! مثلا خجالت ميكشه بگه تركي !!!!!!!!!
    يا مثلا يه جا دارند شاهنامه مي خونن ! همين الانش تو تبريز آدماي قديمي فارسي نمي تونن صحبت كنند ! چه برسه اونموقع ! طرف داره شاهنامه مي خونه !!!!!!!!!
    و كلي چيزاي ديگه كه واقعا از كمال تبريزي عجيب بود همچين فيلمي بسازه !

اگه نباشه جاش خالی می مونه shamim24's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

نه...اینقدر متعصبانه قضاوت نکنید...اتفاقا با شخصیت متین و نجیب و مودبی که از یه جوان تبریزی به تصویر کشیده شده و خانواده گرم و صمیمیش،فوق العاده احساس خوبی به بیننده منتقل میشه که این نکته قویتر و تاثیر گذار تر از این هست که بخواد روی زبون ترکی تاکید کنه...این نکته رو در نظر داشته باشید که کمال تبریزی خودش بالاخره تبریزی هست و مطمئنا از همه بیشتر حساس به این قضیه ...

داره خودمونی میشه ناخوانده's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

نه...اینقدر متعصبانه قضاوت نکنید...اتفاقا با شخصیت متین و نجیب و مودبی که از یه جوان تبریزی به تصویر کشیده شده و خانواده گرم و صمیمیش،فوق العاده احساس خوبی به بیننده منتقل میشه که این نکته قویتر و تاثیر گذار تر از این هست که بخواد روی زبون ترکی تاکید کنه...این نکته رو در نظر داشته باشید که کمال تبریزی خودش بالاخره تبریزی هست و مطمئنا از همه بیشتر حساس به این قضیه ...
    سلام

كاملا موافقم. يه جورايي ناراضي بودن هموطنان آذري هم داره مي شه مثل ايراد گرفتن پزشكها!

والسلام

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Oct 2005

پيش فرض

تبريزي بودن كمال تبريزي اصلا ملاك نيست !
    مي دونين چرا همه ناراضيند ؟ شما از هيچي خبر ندارين ! مثلا شبكه استاني هر شهر براي خودش ، بايد فرهنگ و رسوم اون شهر رو تقويت كنه !
    الان شبكه تبريز ، تا اون برنامه كودكشم فارسيه ! از مجري گرفته تا همش فارسي صحبت مي كنند ! در صورتي كه اصلا تو تبريز فارس ندارم !
    منظورم مثلا مثل اروميه كه نصفشون كرده و مي تونن بگن كه برنامه فارسي هم بزارن ! ولي تبريز چي ؟
    تا اون حد كه يه اسم تركي براي شركت يا مغازه نمي شد انتخاب كرد و اونقدر اذيت كردن تا صداش رسيد به مجلس و از فرماندار اونجا شكايت كرده بودن !
    و هزاران مورد ديگه ......
    مني كه تو تبريزم مي فهمم و احساس مي كنم كه دارند زبان مادري من رو از بين مي برن ! به چشم خودم دارم مي بينم كه چجور ذره ذره دارند اين زبون رو از بين مي برند ! اول زبون مادري رو با كلمات ديگه قاطي مي كنند و اونقدر اين كار رو مي كنند كه ديگه چيزي از اون باقي نمونه !
    حالا شما خودتون رو بزارين جاي من يا هر كس ديگه اي از اين تبار !
    بازم ميگين الكي ايراد داريم ميگيريم ! اگر بخواي يه نمه از زبونت دفاع كني ميشي پانترك ! رسما بهت مي فهمونن كه هميني كه هست !
    هركي مياد تبريز ! ميگه به به عجب شهري ! ولي نميدونه كه چه ظلم و ستمي و تبعيضي دارند به مردمش مي كنند !

تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

تبريزي بودن كمال تبريزي اصلا ملاك نيست !
    مي دونين چرا همه ناراضيند ؟ شما از هيچي خبر ندارين ! مثلا شبكه استاني هر شهر براي خودش ، بايد فرهنگ و رسوم اون شهر رو تقويت كنه !
    الان شبكه تبريز ، تا اون برنامه كودكشم فارسيه ! از مجري گرفته تا همش فارسي صحبت مي كنند ! در صورتي كه اصلا تو تبريز فارس ندارم !
    منظورم مثلا مثل اروميه كه نصفشون كرده و مي تونن بگن كه برنامه فارسي هم بزارن ! ولي تبريز چي ؟
    تا اون حد كه يه اسم تركي براي شركت يا مغازه نمي شد انتخاب كرد و اونقدر اذيت كردن تا صداش رسيد به مجلس و از فرماندار اونجا شكايت كرده بودن !
    و هزاران مورد ديگه ......
    مني كه تو تبريزم مي فهمم و احساس مي كنم كه دارند زبان مادري من رو از بين مي برن ! به چشم خودم دارم مي بينم كه چجور ذره ذره دارند اين زبون رو از بين مي برند ! اول زبون مادري رو با كلمات ديگه قاطي مي كنند و اونقدر اين كار رو مي كنند كه ديگه چيزي از اون باقي نمونه !
    حالا شما خودتون رو بزارين جاي من يا هر كس ديگه اي از اين تبار !
    بازم ميگين الكي ايراد داريم ميگيريم ! اگر بخواي يه نمه از زبونت دفاع كني ميشي پانترك ! رسما بهت مي فهمونن كه هميني كه هست !
    هركي مياد تبريز ! ميگه به به عجب شهري ! ولي نميدونه كه چه ظلم و ستمي و تبعيضي دارند به مردمش مي كنند !
    سلام

اين موضوع در مورد خيلي از اقوام و گويشها وجود داره،‌ اما به نظرم در مورد اين سريال خيلي مصداق نداره.

تو پستهاي قبلي هم گفتم كه استفاده از اصطلاحات كوتاه تركي در سريال باعث مي شه كه اتفاقا من فارس خيلي از اونها رو ياد بگيرم.

يكي ديگه از نكات مثبتش در مقايسه با ساير سريالهاي اين چنيني، استفاده از بازيگرهاي آذري زبانه كه لااقل همون اصطلاحات رو به درستي مي گن!

من هم نسبت به اين سريال انتقاداتي دارم، اما نه در اين مورد.

اميدوارم روزي برسه كه همه قدر اقوام و گويش هاي مختلفمون رو بدونيم.

والسلام

تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

سلام

اين چند قسمت اخيرش خيلي جالب بود. هم خنديديم و هم از اشعار واقعا فوق‌العاده شهريار لذت برديم.

ضمنا بازيگر نقش قاسم (اگه اشتباه نكنم پيام دهكردي) خيلي عالي بازي مي‌كنه.

والسلام

پروفشنال smohs's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    ايران

10

باز هم تبريزيا وارد معركه شدن!! باور كنين اين همه ترك تو ايرانه فقط تبريزيا به اين چيزا گير مي دن هميشه به يه چيزي معترضن(همين جوري نميگما خواهرم چند سالي اونجا تدريس مي كرده) اگه همه شم تركي بود به يه چيز ديگه ش گير مي دادن. يكي از دوستان گفته بودن تو تبريز شاهنامه خواني و اين چيزا نبوده و از اين حرفا من مي گم از كجا معلوم ؟ اصلا اگه زبون فارسي نبوده چه طور شهريار به اين قشنگي شعر فارسي گفته؟ اگه پدر مادرش تو خونه باهاش فارسي حرف نمي زدن اون اصلا مي تونست فارسي حرف بزنه برسه به اين كه شعر هم بگه؟ كلا متعصبانه قضاوت نكنيد به نظر من نگاه تبريزي تا حد زيادي واقع بينانه است.
    تبريزي هاي عزيز اميدوارم ناراحت نشده باشين

Animation Deliberation Morteza4SN's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005
    محل سكونت
    Violet Orient

پيش فرض

البته باید این نکته رو هم در نظر داشت که مخاطب این سریال تمام مردم ایران هستند

اگر قرار بود کل دیالوگها ترکی باشه که نمی شد
    یا اگر همش فارسی بود

در هر دو صورت بهش ایراد وارد می شد !

باید گفت کمال تبریزی بهترین راه رو انتخاب کرده ....

در هر حال جذابیت های سریال و نکات مثبتش به قدری هست که بشه از این سریال به عنوان اثری قابل قبول و خوش ساخت (حداقل از لحاظ جذب مخاطب برای یک سریال تاریخی-داستانی) یاد کرد.

پروفشنال Mahdi_Shadi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

آره...من با اين نظر موافقم....كمال تبريزي بهترين كاري رو كه مي‌شد رو انجام داد....
    .
    .
    .
    فقط به قول بهترين استادم...اين شهرياري كه پا شده اومده تو شهر و ماه به ماه پول تو جيبيشو از باباش مي‌گيره و تمام وقتش يا تو مجلس مشاعره است و يا داره ساز مي‌زنه و عاشقيشو مي‌كنه و سر يه تشريح ساده حالش بد مي‌شه....اگه شاعر نشه چي بشه...؟!

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •