تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 312 از 326 اولاول ... 212262302308309310311312313314315316322 ... آخرآخر
نمايش نتايج 3,111 به 3,120 از 3257

نام تاپيک: سوالات مبتدی و عمومی (++C, C) خود را اینجا بپرسید

کاربر فعال انجمن گنولینوکس Ali_RNT's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2013
    محل سكونت
    home/ali_rnt/

پيش فرض

برای پیدا کردن عناصر فرد:

باید شماره ستون ها رو به ترتیب بررسی کنیم و ببینیم که فرد هستند یا نه، از اونجا که تو سی پلاس عملگر باقیمانده نداریم، باید خودمون این کار رو انجام بدیم، مثلا فرض کنید شماره ستون ۷ رو میخوایم بررسی کنیم:

اول عدد ۷ رو بر دو تقسیم میکنیم که میشه ۳. بعد اون رو در ۲ ضرب میکنیم و اگه برابر با عددمون (یعنی ۷ ) نشد یعنی فرد هست. و البته یه استثنا هم در مورد صفر باید قائل شیم.یه مثال:

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    سعی کنید پیش خودتون تجزیه و تحلیلش کنید قبل از این که استفاده کنید. (برنامه پیدا کردن درایه های فرد)

موفق باشید...

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2012

پيش فرض

ممنونم اما فکر میکنم اشتباهی شد از اونجایی که داخل مسئله 5.5 نبود m.n داخل مسئله بود .

2- برنامه ای بنویسید که آرایه دو بعدی m*n را از ورودی خوانده سپس عناصری با اندیس های فرد را چاپ کند؟

فکر بجای 5.5 باید m و n را جایگزین کنیم درسته؟

و اما مسئله یک هم اگه میشه بنویسید که اونم روش فکر کنم و بفهمم به چه صورت حل میشه.

با تشکر...

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

سلام بر همگی.

دوستان من یک کد برای محاسبه ی معکوس یک ماتریس در C++‎‎‎‎ نوشته ام.

کد به شکل زیر است:

کد:

کد رو تست کردم و معکوس هر ماتریسی رو به درستی جواب می ده.

مشکلی که دارم، این هست که برای ماتریس های بزرگ، خصوصا وقتی ابعاد آن از 10 فراتر می روی، زمان زیادی صرف محاسبه ی معکوس آن می شود.
    مثلا برای ماتریس 10x10 حدود 7 ثانیه، برای 11x11حدود 87 ثانیه ، 12x12 حدود 1130 ثانیه و کلا برای یه ماتریس nxn می شه (n+1)*(مدت زمان محاسبه معکوس ماتریس (n-1)*(n-1) )

در حالی که مثلا یه ماتریس 12x12 که اینجا 1130 ثانیه طول می کشه، همون ماتریس در متلب در کم تر از 1 ثانیه معکوسش محاسبه می شه!!!.

با بررسی هایی که انجام داذم، بیشتر زمان صرف شده صرف ساختن ماتریس ضرایب یا همون کهاد (در کد با نام buildkahad) می شود. از اونجایی که در این تابع برای هر عضوش باید دترمینان حساب شود، ظاهرا محاسبه ی دترمینان بیشتر از همه زمان می برد.

تنها چیزی که به ذهنم می رسه این هست که در محاسبه ی دترمینان از الگوریتم مناسبی استفاده نکردم.

اگر می توانید راهنمایی ام کنید که آیا واقعا مشکل زمان زیاد اجرای این کد مربوط به همین دترمینان هست؟ اگر آره راهی برای افزایش سرعت دارید؟

با تشکر
    Last edited by sepand_salehi; 13-11-2015 at 04:33.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2015

پيش فرض

برنامه ای بنویسید که با استفاده از strn cmp دو رشته ای که کاربر وارد می کند با یکدیگر مقایسه کند. این برنامه باید تعداد نویسه هایی که قرار است با هم مقایسه شود بخواند. بعد اعلام کند رشته اول کوچکتر، مساوی یا بزرگتر از رشته دوم است.

کاربر فعال انجمن گنولینوکس Ali_RNT's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2013
    محل سكونت
    home/ali_rnt/

پيش فرض

ممنونم اما فکر میکنم اشتباهی شد از اونجایی که داخل مسئله 5.5 نبود m.n داخل مسئله بود .

2- برنامه ای بنویسید که آرایه دو بعدی m*n را از ورودی خوانده سپس عناصری با اندیس های فرد را چاپ کند؟

فکر بجای 5.5 باید m و n را جایگزین کنیم درسته؟

و اما مسئله یک هم اگه میشه بنویسید که اونم روش فکر کنم و بفهمم به چه صورت حل میشه.

با تشکر...
    در این صورت باید مقدار m و n رو از کاربر بگیرید و یه آرایه دوبعدی باهاش تعریف کنید:

کد:
    روش کار رو توضیح دادم پیاده سازیش خیلی سادست. به نظرم بهتره خودتون روش وقت بذارید.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2012

پيش فرض

بله این سوال رو متوجه شدم اما سوال

1- برنامه ای بنویسید که آرایه دو بعدی مربعی را از ورودی خوانده قطر اصلی و فرعی آن را چاپ کند؟

قسمتی رو نوشتم اما نمیدونم چطور ماتریس رو به بنویسم گفته دو بعدی اما مشخص نکرده مثلا 3.3 یا 5.5 و اینکه نمیدونم چطور قطر فرعی به دست میاد.

اگر امکانش هست این هم برایم بنویسید.

با تشکر...

داره خودمونی میشه norooz1345's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2012
    محل سكونت
    ایران زمین

پيش فرض

سلام
    یک برنامه دارم میخوام بدون استفاده از ارایه حل کنم (با دستور مقایسه)اگر امکانش هست یک کمکی کنید.
    *برنامه ای بنویسید که 10عدد را از کاربر دریافت کند وآنها را مرتب کند به صورت صعودی.

کاربر فعال انجمن برنامه نویسی n00b's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2012
    محل سكونت

پيش فرض

سلام
    یک برنامه دارم میخوام بدون استفاده از ارایه حل کنم (با دستور مقایسه)اگر امکانش هست یک کمکی کنید.
    *برنامه ای بنویسید که 10عدد را از کاربر دریافت کند وآنها را مرتب کند به صورت صعودی.
    سلام...///
    روش اول// کوچیک ترین عدد رو پیدا و چاپ می کنیم و مقدار بی نهایت(بیشترین مقداری که تو متغییر میشه ذخیره کرد!) بهش میدیم تا دیگه کوچیک ترین عدد نباشه و چاپ نشه و این کار رو ادامه میدیم تا تمام اعداد چاپ بشن../// (اعداد تکراری یکبار چاپ میشن//).///
    کد:
    روش دوم// کوچکترین و بزرگترین اعداد رو پیدا می کنیم و یه حلقه به اندازه فاصله ی بین کوچکترین و بزرگترین عدد اجرا می کنیم/// شمارش گر حلقه رو تو هر مرحله با اعداد مقایسه می کنیم و اگه برابر بودن عدد رو چاپ می کنیم.../// با توجه به اینکه شمارش گر با هر بار اجرای حلقه یک واحد افزایش (یا کاهش) پیدا می کنه تمام اعداد بررسی میشن و به صورت صعودی (یا نزولی) چاپ میشن...///// (افزایش دامنه ی اعداد ورودی سرعت برنامه رو کاهش میده!// می تونید کلا شرط های مربوط به پیدا کردن کوچیکترین و بزرگترین اعداد رو حذف کنید و حلقه رو به اندازه ی دامنه ی ورودی اجرا کنید!البته اگه دامنه مشخص باشه!)///
    کد:
    برنامه ی روش اول رو میشه بهینه تر و بهتر نوشت خودتون می تونید این کار رو انجام بدید..////
    موفق باشید!
    Last edited by n00b; 15-11-2015 at 05:00.

9. این کاربر از n00b بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه norooz1345's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2012
    محل سكونت
    ایران زمین

پيش فرض

سلام...///
    روش اول// کوچیک ترین عدد رو پیدا و چاپ می کنیم و مقدار بی نهایت(بیشترین مقداری که تو متغییر میشه ذخیره کرد!) بهش میدیم تا دیگه کوچیک ترین عدد نباشه و چاپ نشه و این کار رو ادامه میدیم تا تمام اعداد چاپ بشن../// (اعداد تکراری یکبار چاپ میشن//).///
    کد:
    روش دوم// کوچکترین و بزرگترین اعداد رو پیدا می کنیم و یه حلقه به اندازه فاصله ی بین کوچکترین و بزرگترین عدد اجرا می کنیم/// شمارش گر حلقه رو تو هر مرحله با اعداد مقایسه می کنیم و اگه برابر بودن عدد رو چاپ می کنیم.../// با توجه به اینکه شمارش گر با هر بار اجرای حلقه یک واحد افزایش (یا کاهش) پیدا می کنه تمام اعداد بررسی میشن و به صورت صعودی (یا نزولی) چاپ میشن...///// (افزایش دامنه ی اعداد ورودی سرعت برنامه رو کاهش میده!// می تونید کلا شرط های مربوط به پیدا کردن کوچیکترین و بزرگترین اعداد رو حذف کنید و حلقه رو به اندازه ی دامنه ی ورودی اجرا کنید!البته اگه دامنه مشخص باشه!)///
    کد:
    برنامه ی روش اول رو میشه بهینه تر و بهتر نوشت خودتون می تونید این کار رو انجام بدید..////
    موفق باشید!
    سلام
    واقعا ممنون.من تازه برنامه نویسی شروع کردم اگه امکانش هست یک توضیعی در مورد (int argc, char* argv[]) توی روش اول گفتین یک توضیع بدین ممنون میشم.تا حالا اسمشون نشنیدم.
    بعد ;
    using namespace std این کارش چیه توی زبان c معادل دیگه ای نداره.
    Last edited by norooz1345; 15-11-2015 at 15:39.

کاربر فعال انجمن برنامه نویسی n00b's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2012
    محل سكونت

پيش فرض

سلام
    واقعا ممنون.من تازه برنامه نویسی شروع کردم اگه امکانش هست یک توضیعی در مورد (int argc, char* argv[]) توی روش اول گفتین یک توضیع بدین ممنون میشم.تا حالا اسمشون نشنیدم.
    بعد ;
    using namespace std این کارش چیه توی زبان c معادل دیگه ای نداره.
    سلام...///
    با توجه به اینکه استفاده ای از argc و argv تو برنامه نکردیم می تونید قسمت []int argc, char* argv رو حذف کنید و داخل پرانتز چیزی ننویسید!..///از argc و argv برای بررسی آرگومان هایی که کاربر از خط فرمان به برنامه ارسال می کنه استفاده میشه..///
    argc یه متغییر عددی هستش که تعداد آرگومان های ارسال شده به برنامه داخلش ذخیره میشه و مقدارش به صورت پیشفرض برابر با یک هستش چون حتی اگه کاربر آرگومانی به برنامه ارسال نکنه اسم برنامه همیشه به عنوان یه آرگومان به برنامه ارسال میشه..///
    argv یه آرایه دو بعدی کاراکتری هستش که مقدار آرگومان ها رو ذخیره می کنه// هر آرگومان تو یه ردیف از این آرایه ذخیره میشه و مقداری که تو ردیف اولش ذخیره میشه همیشه برابر با نام برنامه (نام فایل exe) هستش و آرگومان های دیگه اگه وجود داشته باشند تو ردیف های بعدی قرار می گیرن// در واقع argc تعداد ردیف های آرایه دو بعدی argv رو مشخص می کنه..////
    فکر می کنم بهتر باشه یه برنامه ساده برای این بررسی این دو متغییر بنویسید و با آرگومان های مختلف اجراش کنید تا بهتر این موضوع رو متوجه بشید!..///
    کد:
    ;using namespace std یعنی از فضای نام std تو برنامه استفاده می کنیم// اگه این خط رو حذف کنید باید قبل از تمام توابعی که داخل فضای نام std تعریف شدن ::std بنویسید تا مشخص بشه از کجا فراخوانی شدن./// برای مثال به جای cout بنویسید std::cout و به جای endl بنویسید std::endl و...//// من برنامه ها رو به زبان ++C نوشتم اما این طور مشخصه شما برنامه ها رو به زبان C می خواستید///
    اگه خوب توضیح ندادم بگید تا بهتر توضیح بدم..///
    موفق باشید!
    Last edited by n00b; 15-11-2015 at 16:59.

12. این کاربر از n00b بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •