تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 11 از 326 اولاول ... 7891011121314152161111 ... آخرآخر
نمايش نتايج 101 به 110 از 3257

نام تاپيک: سوالات مبتدی و عمومی (++C, C) خود را اینجا بپرسید

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

خوب (fact(n-1 اگه n بزرگتر از1 باشه به ما(n * fact(n-2 رو برمیگردونه.فرمولی نیاز نیست چون تنها کاری که توی بدست آوردن فاکتوریل انجام میشه عمل ضرب هست.این * n چیزی هست که کل کار رو انجام میده.

اینجا که نتیجه چاپ نمیکنیم اما در کل نمیشه گفت نتیجه برعکس چاپ میشه چون اولین چیزی که اجرا میشه * n هست نه * 1 .مثلا این کد رو اگه اجرا کنی :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    نتیجه میشه :
    کد:
    امروز استادمون توابع بازگشتی رو گفت. راست می گی با نوشتن توضیح دادن خیلی سخته. فکر کنم تقریبا مفهوم تابع بازگشتی رو فهمیدم. استادمون گفت وقتی با استفاده از تابع بازگشتی فاکتوریل رو حساب می کنیم تابع یه فضایی به نام stack در نظر می گیره و هر عملی که انجام میشه رو در یک خونه میذاره. مثلا برای 4! ابتدا 4 رو در پایین ترین خونه میذاره بعد 3 رو در خونه بعدی از پایین میذاره تا به 1 برسه حالا همه رو از بالا به پایین ضرب میکنه:

اینجوری میشه:
    کد:
    Last edited by amsjavan; 27-11-2007 at 14:29.

در آغاز فعالیت Safa_110's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

سلام به همه اساتید!
    من میخواستم بدونم کجا میتونم یک مرجع خوب برای آموزش برنامه نویسی ADO با زبان ++C و بصورتMFC با نسخه Visual Studio 2005 پیدا کنم. ممنون میشم اگر کسی راهنمایی کنه.

تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

ببین من هر کاری کردم نتونستم این برنامه اولی رو بفهمم(هنوز کدهای جدیدی که امروز گذاشتی رو بررسی نکردم). ببین من این قدر ها هم خنگ نیستم یا یه چیز هایی رو ما نخوندیم یایه ذره سخت گفتی. مثلا چه جوری از یه تابع 2 تا خروجی می گیری؟ مگه قرار نبود برای محاسبه ی تعداد از اون فرمول استفاده کنی؟ هر چی فکر می کنم نمی دونم چه جوری تو این بین تعداد راه ها رو حساب کردی؟ می تونی فقط برنامه ی چاپ راه ها رو بنویسی تعدادش رو نمی خواد.
    اگه اول فاکتوریل رو کامل درک نکردی اول برو سراغ اون تا اون رو 100 درصد متوجه بشی.این یکم پیچیده تر از اونه.
    تعداد رو میشد از اون فرمول هم حساب کرد اما اینجا هر بار که یه مسیر کامل طی میشه یه واحد به count اضافه میشه.به هر حال بدون count میشه :
    کد:
    آرگومان های این تابع , اولیش nRight هست که تعداد مسیر هایی هست که مجاز هستیم به سمت راست بریم و nDown هم تعداد مسیر های مجاز به سمت پایین.iCol هم نشون میده که ما الان توی چندمین حرکت قرار داریم(مثلا اگه 2 تا به سمت راست و یکی به پایین رفته باشیم توی سومین حرکت هستیم)
    وقتی توی main تابع findWays صدا زده میشه(مثلا برای 4 سطر در 3 ستون), تعداد مسیر های مجاز به سمت راست 3 تا هست و تعداد مسیر های مجاز به سمت پایین 4 تا.(nRight = 3 nDown = 4) و در لحظه ی اول هم ما توی حرکت 0 ام از اولین مسیر قرار داریم پس iCol = 0.

اینجا چک میشه که اگه تعداد مسیر های مجاز به سمت راست و پایین صفر هست به آخر مسیر رسیدیم و چون هر مسیر توی یک خط چاپ میشه اینجا ما یک خط چاپ میکنیم تا مسیر بعدی توی خط بعد باشه.و بعد هم از تابع خارج میشیم چون دیگه این مسیر تمومه و چیزی واسه این مسیر نیست که چاپ کنیم:

کد:
    اینجا چک میشه که اگه تعداد مسیر های مجاز به سمت راست صفر نشده بود میتونیم یکی به سمت راست بریم(R چاپ میشه) و بعد خود تابع رو صدا میزنیم تا بقیه این مسیر رو ادامه بده و اینجا چون یکی به سمت راست کردیم یکی از تعداد مسیر های مجاز به سمت راست کم میشه (nRight - 1) ولی هنوز تعداد مسیر های به سمت پایین nDown هست و چون یکی به جلو رفتیم در حرکت بعدی قرار گرفتیم(iCol + 1)

کد:

بعد همین کار رو برای حرکت به سمت پایین میکنیم (فعلا اون for رو در نظر نگیر اصلا)

تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

سلام به همه اساتید!
    من میخواستم بدونم کجا میتونم یک مرجع خوب برای آموزش برنامه نویسی ADO با زبان ++C و بصورتMFC با نسخه Visual Studio 2005 پیدا کنم. ممنون میشم اگر کسی راهنمایی کنه.
    فکر نکنم منبع خیلی کاملی باشه اما کتاب قمی آموزش ویژوال ++C یه فصل در این مورد داره اگه میخوای حتما از MFC توی ++C استفاده کنی.میتونی بدون MFC هم این کار رو بکنی..
    راستی خود MSDN مایکروسافت هم هست : msdn2.microsoft.com/en-us/library/2dhc1abk(VS.80).aspx
    Last edited by m3hrz4d; 27-11-2007 at 15:47.

در آغاز فعالیت behdad_20's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

ببین اینجا نباید بگی من این برنامه رو می خوام کسانی که اینجا جواب می دن نوکر من یا تو نیستن. این دوستان لطف می کنن و ما رو برای حل مسئله راهنمایی می کنن. برنامه ای هم که شما خواستید اگه کمی روش فکر کنید به راحتی حل میشه
    __________________________________________________ __________________________________

amsjavan عزیز .
    من نمیگم که کل برنامه را به من بدید . به جای این همه پست اگه یه راهنمایی کوچولو میکردید بهتر بود.
    در ضمن بنده چون یک پروژه باید فردا تحویل میدادم کفتم این این سوال را اینجا مطرح کنم که زودتر به جواب برسم وگرنه خودت میدونی که برنامه بدست آوردن معدل اول و دوم خیلی کار سختی نیست.
    در ضمن اگه سایت های دیگه تو بخش برنامه نویسیش یه سری بزنی هیچ وقت نمینویسن که "برنامه ای هم که شما خواستید اگه کمی روش فکر کنید به راحتی حل میشه".

بنده اگه جایی ار کارم ایراد نداشت که نمیومدم این سئوال را تو این بخش مطرح کنم؟

با تشکر.

تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

__________________________________________________ __________________________________

amsjavan عزیز .
    من نمیگم که کل برنامه را به من بدید . به جای این همه پست اگه یه راهنمایی کوچولو میکردید بهتر بود.
    در ضمن بنده چون یک پروژه باید فردا تحویل میدادم کفتم این این سوال را اینجا مطرح کنم که زودتر به جواب برسم وگرنه خودت میدونی که برنامه بدست آوردن معدل اول و دوم خیلی کار سختی نیست.
    در ضمن اگه سایت های دیگه تو بخش برنامه نویسیش یه سری بزنی هیچ وقت نمینویسن که "برنامه ای هم که شما خواستید اگه کمی روش فکر کنید به راحتی حل میشه".

بنده اگه جایی ار کارم ایراد نداشت که نمیومدم این سئوال را تو این بخش مطرح کنم؟

با تشکر.
    ببین خوب شاید من بد نوشتم. منظورم این بود که یه کمی رو مسئله فکر کن اگه نتونستی بعد بیا سوال کن. اینطور که معلومه روش فکر کردی خودت هم میگی که سخت نیست حداکثر 1 ساعت وقت می ذاشتی می تونستی بنویسی. ببین انصافا سوالت هم بد پرسیدی یه جوری گفتی که انگار فقط دنبال کد هستی و نمی خوای به خودت زحمت بدی. به هر حال اگه ناراحتت کردم ببخشید سوال دیگه ای داری بپرس حتما دوستان جواب می دن.

تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

اگه اول فاکتوریل رو کامل درک نکردی اول برو سراغ اون تا اون رو 100 درصد متوجه بشی.این یکم پیچیده تر از اونه.
    تعداد رو میشد از اون فرمول هم حساب کرد اما اینجا هر بار که یه مسیر کامل طی میشه یه واحد به count اضافه میشه.به هر حال بدون count میشه :
    کد:
    آرگومان های این تابع , اولیش nRight هست که تعداد مسیر هایی هست که مجاز هستیم به سمت راست بریم و nDown هم تعداد مسیر های مجاز به سمت پایین.iCol هم نشون میده که ما الان توی چندمین حرکت قرار داریم(مثلا اگه 2 تا به سمت راست و یکی به پایین رفته باشیم توی سومین حرکت هستیم)
    وقتی توی main تابع findWays صدا زده میشه(مثلا برای 4 سطر در 3 ستون), تعداد مسیر های مجاز به سمت راست 3 تا هست و تعداد مسیر های مجاز به سمت پایین 4 تا.(nRight = 3 nDown = 4) و در لحظه ی اول هم ما توی حرکت 0 ام از اولین مسیر قرار داریم پس iCol = 0.

اینجا چک میشه که اگه تعداد مسیر های مجاز به سمت راست و پایین صفر هست به آخر مسیر رسیدیم و چون هر مسیر توی یک خط چاپ میشه اینجا ما یک خط چاپ میکنیم تا مسیر بعدی توی خط بعد باشه.و بعد هم از تابع خارج میشیم چون دیگه این مسیر تمومه و چیزی واسه این مسیر نیست که چاپ کنیم:

کد:
    اینجا چک میشه که اگه تعداد مسیر های مجاز به سمت راست صفر نشده بود میتونیم یکی به سمت راست بریم(R چاپ میشه) و بعد خود تابع رو صدا میزنیم تا بقیه این مسیر رو ادامه بده و اینجا چون یکی به سمت راست کردیم یکی از تعداد مسیر های مجاز به سمت راست کم میشه (nRight - 1) ولی هنوز تعداد مسیر های به سمت پایین nDown هست و چون یکی به جلو رفتیم در حرکت بعدی قرار گرفتیم(iCol + 1)
    الان بهتر شد باید بیشتر روش فکر کنم.
    فاکتوریل رو امروز استاد توضیح داد فهمیدم. ببین اون stack که گفتم درست بود؟
    من نمی دونستم end1 چیه. چون تو c برای رفتن به خط بعد از \n استفاده می کنیم
    کد:
    چرا آخر این نوشتی return0 ؟ دستور if که return نمی خواد
    Last edited by amsjavan; 27-11-2007 at 21:42.

تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

باعرض سلام و خسته نباشید .

m3hrz4ad جان قربونت جواب ما رو هم بده دیگه .

من برنامه ای میخواستم که 1 رشته از ورودی گرفته و مشخص نماید آیا نیمه سمت راست با نیمه سمت چپ آن برابر است یا خیر و پیغام مناسب در خروجی چاپ کند.
    با تشکر.

اگه عدد باشه باید معکوس عدد رو حساب کنی بعد ببینی با خود عدد برابره یا نه اما اگه حروف باشه نمیدونم چه جوری میشه.

تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

شما میشه برنامه را برای من بنویسید.
    این الگوریتمشه. فکر کنم بتونی راحت به برنامه تبدیلش کنی
    Last edited by amsjavan; 27-11-2007 at 21:52.

تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

الان بهتر شد باید بیشتر روش فکر کنم.
    فاکتوریل رو امروز استاد توضیح داد فهمیدم. ببین اون stack که گفتم درست بود؟
    من نمی دونستم end1 چیه. چون تو c برای رفتن به خط بعد از \n استفاده می کنیم
    کد:
    چرا آخر این نوشتی return0 ؟ دستور if که return نمی خواد
    stack حافظه ای ه که برای ارسال آرگومان ها به تابع ازش استفاده میشه...حرف استاد شما درست اما باز هم به نظر من با کدی که نوشتم اعداد از آخر به اول در هم ضرب میشن!!
    --
    endl توی ++C معادل همون n\ در C هست...
    --
    خوب گفتم که باید در صورت برقرار بودن اون شرط از تابع خارج شد.یعنی چه که "دستور if که return نمیخواد"؟! نفهمیدم منظورت رو

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •