تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 19

نام تاپيک: کدام لینوکس ؟

کاربر فعال انجمن Tornado2800's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005
    محل سكونت
    GB

پيش فرض کدام لینوکس ؟

این شد ماه چهارم !!!!

میخوام لینوکس کار کنم ولی الا شد چهار ماه که هرکاری می کنم نصب نمیشه این وایرلس من
    کدام توضیع ! بیشترین پشتیبانی رو از سخت افزار ها می کنه ؟! که امکان داشته باشه این وایرلس منو که اکسترنال هم هستش بشناسه

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    In My Website

پيش فرض

اگر درایوری باشه برای همه توزیع ها هست اینطور نیست که توی توزیع خاصی درایور بیشتر بشناسه اینطور هم که باشه میشه از درایور هایی که توی یه توزیع منتشر میشه استفاده کرد

داره خودمونی میشه tux-world's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

مشخصات وایرلس شما چیه میدونین ؟

حـــــرفـه ای sudotux's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    OpenSource

پيش فرض

اگر درایوری باشه برای همه توزیع ها هست اینطور نیست که توی توزیع خاصی درایور بیشتر بشناسه اینطور هم که باشه میشه از درایور هایی که توی یه توزیع منتشر میشه استفاده کرد
    البته اینطور هم که شما میگید نیست. از نطر ساپورت سخت افزاری توزیع های مختلف با هم فرق می کنند. مثلا توی suse 10.2 کارت صدای من شناخته نشد و مودم من رو شناخت ولی توی Kubuntu دقیقا برعکسه . یعنی کارت صدای منو میشناسه ولی مودم رو نه !

به نظر من توزیع sidux ( که بر مبنای دبیان هست ) بهترین ساپورت سخت افزاری رو داره. در این توزیع خیلی از سخت افزار هایی که به طور پیش فرض در توزیع های دیگه شناخته نمیشه کار می کنه. مخصوصا در زمینه کارت های وایرلس و شبکه . من الان منتظر نسخه جدید این توزیع هستم که یه هفته دیگه میاد.

مشخصات وایرلس شما چیه میدونین ؟
    منتظر جواب شما هستیم .

حـــــرفـه ای rootnt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

به نظر من هم ربط داره هم نداره
    درایور خیلی از سخت افزارها می شه گفت در کرنل وجود داره و بیشتر سخت افزار ها بخاطر ساپورت شدن توسط کرنله که شناخته می شن
    پس یه فرق خیلی مهم بین این توزیع ها می تونه این باشه که توزیع مورد نظر کرنل جدید تری داره که سخت افزار جدید تری رو ساپورت می کنه
    از این نظر می تونیم بگیم فرقی نمی کنه چون همه توزیع ها کرنل دارند...
    مسئله دیگه ای که هست اینه که بعضی از توزیعها مثل پارسیکس یک سری درایور ها که باید نصب بشه (به صورت ماژول در هسته قرار می گیره) رو به صورت پیش فرض نصب می کنند مانند درایور یک سری مودمهای داخلی و وایرلس و ...
    یک مسئله دیگه پچهاییه که روی کرنل توسط توسعه دهندگان یک توزیع اعمال می شه
    بنابراین در هر صورت توی هر توزیعی از لینوکس می شه همه این کارها رو انجام داد و بستگی به هیچ توزیعی نداره
    پس نتیجه می گیریم در دنیای اپن سورس این چیزها معنی نداره
    این نظر منه

داره خودمونی میشه tux-world's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

دقیقا درسته .
    یه راهی هم که هستش اینه که کرنل رو خودتون کاوپایلش کنین . من یه مقاله واسش تو اوبونتو نوشتم . برای توزیع دبیان هم هست.
    یا میتونین از خود داکیومنت استفاده کنین کاوپایلش کنین .

حـــــرفـه ای sudotux's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    OpenSource

پيش فرض

به نظر من هم ربط داره هم نداره
    درایور خیلی از سخت افزارها می شه گفت در کرنل وجود داره و بیشتر سخت افزار ها بخاطر ساپورت شدن توسط کرنله که شناخته می شن
    پس یه فرق خیلی مهم بین این توزیع ها می تونه این باشه که توزیع مورد نظر کرنل جدید تری داره که سخت افزار جدید تری رو ساپورت می کنه
    از این نظر می تونیم بگیم فرقی نمی کنه چون همه توزیع ها کرنل دارند...
    مسئله دیگه ای که هست اینه که بعضی از توزیعها مثل پارسیکس یک سری درایور ها که باید نصب بشه (به صورت ماژول در هسته قرار می گیره) رو به صورت پیش فرض نصب می کنند مانند درایور یک سری مودمهای داخلی و وایرلس و ...
    یک مسئله دیگه پچهاییه که روی کرنل توسط توسعه دهندگان یک توزیع اعمال می شه
    بنابراین در هر صورت توی هر توزیعی از لینوکس می شه همه این کارها رو انجام داد و بستگی به هیچ توزیعی نداره
    پس نتیجه می گیریم در دنیای اپن سورس این چیزها معنی نداره
    این نظر منه
    با تمام حرفاتون ۱۰۰ ٪ موافقم. ولی مسئله اینجاست که چند نفر میتونن این کار رو انجام بدند ؟ یعنی نصب پچ های اضافه بروی کرنل و ....
    مخصوصا افراد تازه کار ( که تعدادشون هم روز به روز زیاد میشه ) در نصب ساده ترین درایور ها مشکل دارند چه برسه به ....
    منظور من این بود که به هر حال بعضی توزیع ها که به صورت پیش فرض پچ هاو درایورهای اضافه رو به همراه دارن ساپورت سخت افزاری بهتری دارند. و خوب طبق صحبت های شما شکی نیست که بروی توزیع های دیگه هم میشه اینکار رو انجام داد.

حـــــرفـه ای taia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    چو ایران نباشد تن من مباد

پيش فرض

برای اینکه من هم بی نظر نمونم، به نظر من چون تمام کارها شدنی، بهتره دوست عزیز شما اول یک توزیع نصب کنید بعد بگید کدوم توزیع رو نصب کردید بعلاوه ی مشخصات کارت وایرلستون، بعد در مورد راههای حل مشکل شما بحث می کنیم! نمی شه که بدون هیچی ما بفهمیم چه توزیعی به صورت پیش فرض کارت شما رو می شناسه! حسین گفت ممکن در یک توزیع کارت وایرلس شما شناخته شه ولی مثلا شما کارت گیر کارت صدات بیافته!! پس بهتره یک توزیع نصب کنی بعد بحث می کنیم که حالا چه کنیم که کارت شما رو بشناسه چون اگر فقط یک توزیع در دنیا کارت شما رو بشناسه پس بقیه هم 100% می توونند بشناسند.

پروفشنال Ceramic's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    همین جا !!

پيش فرض

لطفا برای انتخاب توزیع مناسب برای خودتون ، به این آدرس مراجعه کنین و فرم رو صفحه به صفحه جواب بدین :

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    با این روش می تونین توزیعی رو که بیشترین تناسب رو با نیاز و نوع فعالیت شما داره پیدا کنین .

البته ممکنه برای موارد خیلی پیچیده به درد نخوره اما در کل بد نیست .

اگه نباشه جاش خالی می مونه Mohammad_ch's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوستان منم همچین مشکلی دارم.یوبونتو 7.10 رو نصب کردم ولی برای نصب هر برنامه میگه باید وصل شی به اینترنت.
    ولی نتونستم با وایرلس کاری کنم که وصل شه.مودم هم ندارم.

منظورتون از مشخصات وایرلس چیه؟

خوب یه انتن داره با یک رادیو .بعد سیم از رادیو به کیس وصل میشه.اسم رادیو من هم Minitar هست.

میشه کمکم کنید؟

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •