Think padx Tablet notebook کوچکترین و سبکترین صفحه قابل تبدیل با تحرک کامل (پیچش کامل صفحه)است و می توان آن را به عنوان دستگاه قابل حمل استفاده کرد. قابلیت های صفحه آن و خود نوت بوک باعث شده،بتوان مستقیما توسط دیجیتالی مخصوص این نوت بوک روی صفحه نوشت ، وزن این نوت بو ک ها از 5/3 پوند ( تقریبا 5/1 کیلو ) شروع می شود . طول عمر صفحه بیشتر از 63 ساعت است که دارای بیشترین استاندارد طول باتری ها است .
قابلیت های به نام آن شامل Pentium ،Intel و پردازنده M است که دارای کیبورد بزرگ است.
pcI express Intelgrated Graphic ، Intel9/5GB Express وchipset و دارای یک اسلات برای کارت مخصوص pc نوت بوکی با ساختار مقاوم همراه صفحه قابل تبدیل سبک و کوچک ساخته است .
Digitizer pen: توسط این قلم می توانید روی صفحه بنویسید ، نقاشی کنید و ...و شرحی برای عکس ها و اسناد مستقیما روی صفحه بنویسید یا نوشته ها را روی همین صفحه اصطلاح کنید . قلم دیجیتالی به راحتی فعال
می شود و توسط دکمه نوسان داری ، شارژمیشود . جای این قلم پهلوی محل ذخیره اطلاعات است و سایز آن هم به اندازه سایز معمولی همه قلم ها است .

Complete compatibity : ( سازگاری کامل با مایکروسافت ) سازگاری این بوک با مایکروسافت ، ویندوز ، xp pro tablet pc edition ، قدرت تولید این دستگاه را نشان می دهد .x کاملا با برنامه های ویندوز xp مثل Microsoft office و service pak2 سازگاراست . پنل داخلی TABLET PC امکان مکالمه را راحت و به صورت متنی به کار برمی دهد . کاربر به راحتی می تواند به وبگردی بپردازد و با برنامه های مایکروسافت به راحتی کار کند . تمام نوشته ها را می تواند با 21 زبان انگلیسی هم راس آنها است ، ثبت و با اشغال حافظه کمتر از دیگرفرمت های گرافیکی نگهداری کند.

Lmproved viwability ( نمایش واضح): با زاویه خیلی باز12/1GXA صفحه می تواند تصویر را از 170درجه با استاندارد ضد نور نشان دهد . این صفحه ضد انعکاس ، تصاویر را در حالت روشنایی داخلی با نهایت بزرگی نشان می دهد .
چرخش 180 درجه صفحه X این امکان را ایجاد می کند که صفحه تا شود و بتوان مثل یک تخته رسم آن را زیر بغل زده و خیلی راحت با آن کار کرد . دکمه های سخت افزار ی که در بغل صفحه جا گرفته اند از دیگرمشخصات صفحه جا گرفته اند از دیگر مشخصات صفحه است . بدین صورت سیستم نصب و ایجاد پنجره بدون تاخیر انجام می شود . X شامل : دکمه : power که توانایی قفل کردن هم دارد ،
یdown, page up,Enter, Escape ctrl- alt –del,page دکمه چرخش صفحه و دکمه shortcot menu در صفحه است .

Most secure (ایمنی بیشتر):bedded security subsyste E نقش نگهبان نوت بوک شما را ایفا می کند .
حتی از قابلیت تشخیص هویت توسط اثر انگشت هم برای ایمنی بیشتر استفاده شده , به طوریکه باید اثر انگشتان را روی صفحه بگذارید تا صفحه آن را ثبت کند . بدین وسیله از اثر انگشت جای پسوورد استفاده می شود و دیگری نمی تواند اطلاعات شخصی تان را بخواند . روی صفحه می توانید با دست حرکت کنید این قابلیت هم به درد راست دست ها می خورد و هم به درد چپ دست ها . برای استفاده از نرم افزار ایمن سازی دستگاه , باید پسوورد ثابت داشته باشید . با ضربه انگشت اشاره به نوت بوک ، دستگاه هویت شروع به کار کرده و مانع ورود پسووردها ی اضافی یا ناشناس می شود . نمی توانید محصول دیگری را با ایمن سازی این دستگاه مقایسه کنید ، چون این دستگاه با بالاترین سطح استاندارد نسبت به انواع تولیدات دیگر ساخته شده است . مدل Tablet x دنباله روی pc هاست . برای حمایت از داده ها ی زنجیره ای و بهبود کیفیت pc ها د رمواقع سرقت نوت بوک ها این قابلیت شدیدا مورد استفاده قرار میگیرد . مطمئنا این نرم افزار ( تشخیص هویت ) مورد مصرف تعداد زیادی از کاربران قرار میگیرد .

All-day computing ( همیشه فعال ) : دستگاه 80 ساعت باتری اضافی دارد که می تواند به طور مستقیم به درگاه سیستم وصل شود . درست مثل یک مخزن پر از گاز که در روزهای سفر خیلی کارایی دارد . این دستگاه همزمان در زمانی نبود برق با باتری ذخیره است کارایی بسیار از خود نشان می دهد .

Optional Think pad x4 Dock( شرح جزئیات سیستم ) : تغییر پذیری و توسعه پذیری برنامه ها را در اختیار شما قرار می دهد . این ساختار شامل تنظیم کابل ، حمایت فوق العاده از اپتیکال ، ذخیره ، بلند گوها شکاف قفل Kensington( قفل کابل ) و چندین سیستم درگاه است .
Think pad x ultra Base DOCK با توانایی قفل کردن راحت تمام سیستم ها ، یک پله دسک تاپ توسعه یافته را نمایانگر می شود .

High performance wireless networking ( ویژگی های بارز شبکه بی سیم : به راحتی با 11a/b/gwifi بی سیم تلفیق شده است . این تکنولوژی 3 مدله تغییر پذیری اتصال هر محیط wi-fi برای افزایش تحرک و قدرت تولید ( بهره وری ) را سبب میشود . ارتقا شبکه بی سیم wi-fi این امکان را به شما میدهد که بتوانید به صورت بی سیم از IBM 11A/B/G بی سیم PCI کوچگ LAN یا آداپتور PCI کوچک بی سیم INTEL PRO 2915ABC استفاده کنید .

CLSCO Companibity( سازگاری با سیسکو ): شما سازگاری مدل Think pad x را با سیسکو در سری نوت بوک های tablet خواهید دید . این دستگاه در آزمایشات انجام شده با سیسکو کنار آمده است . برنامه سازگاری سیسکو یا ابزارهای بی سیم LAN ، قوت زیر ساختار تولیدات سیسکو برای ایمن سازی دستگاه را نشان می دهد .

oPtimized for connectiveity( بهینه سازی اتصالات ): از دیگر قابلیت های Think pad note book ، شبکه wi-fi بی سیم ، 56kv92 modem , Ethernet , Blutooth , Rj-11 , Infrared Rj , است .

High- speed Gigiabit Ethemet ( گیگابایت پر سرعت Ethernet): از دیگر ساختارهایThink pad x41 است که سرعت بیشتر از 10برابروسریع تر از Ethernal 10/100 فعلی است و در انتقال سریع تر اطلاعات نقش به سزایی دارد.

Image Compatibility for easier rollouts ( سازگاری برنامه ها برای جمع آوری حافظه ):
نرم افزار تصویری x Tablet بادیگر نوت بوک های قابل حمل و همچنین مدل های تلفیقی گرافیکی T43 و R52 سازگاری دارد. در این صورت با مدیریت بهتر ، بهره وری زمان را بالامی برد و هزینه ها را کاهش می دهد.

SERVICE & SUPPORT( خدمات و پشتیبانی ها ): تمام اینها فقط برای آسایش شماست . انواع خدمات و حمایت ها در 164 کشور در دسترس است که یکی از آنها موفقیت IBM در ارائه ابزارهای آنلاین 7/24 ست
که بهتر از دیگر سیستم های حمایتی است .

Rescue & Recover( تعمییر و بازیابی ):
نرم افزاری است که با استفاده از یک دکمه این امکان را خواهید داشت که سیستم های اولیه ثبت شده که شامل دادها ، سیستم عامل و برنامه های کاربردی هستند را دوباره بتوانید راه اندازی کنید.

TCG-Compliant Embedded secunity subsystem2/0( سیستم ایمن سازی TCG با نرم افزار ایمن سازی CLIENT ): این امکان را به شما خواهد داد که داده هایتان را قفل کنید . این نرم افزار کاربر را مطمئن می کند که دستگاه از داده ها و سیم کشی های ایمن و اتصالات بی سیم حمایت کند این تلفیق سخت افزار و نرم افزار باعث تولید استانداردهای IPC ایمن در صنعت می شود . در نهایت سیستم ایمن سازی شده ای متفاوت با سیستم های ایمنی دیگر را فراهم کرده است .

Active protection system( سیستم حفاظتی فعال ) : درست مثل محفظه هوا ، داده های Think pad x را حمایت می کند . حسگر متحرکی که توان سوار کردن سیستم های کامپیوتری را دارند ، خیلی راحت و ایمن ، داده ها را در مانیتور نمایان می کند . برای پیشگیری خسارات برخی هارد درایو ها در زمان زوال آنها فعال می شود . به صورتی که حمایت بیش از حد نسبت به دیگر سیستم های بدون این ساختار را نشان می دهد و Think pad tablet HDD Shock ABSORBER حمایت بیش از حد خسارات به وجود آمده در زمان نصب Tablet notebook روی هارد را تامین می کند . میزان پشتیبانی آن 30 درصد بیشتر از حمایت دیگر سیستم های فاقد این قابلیت است .

Distinctive design elements ( طراحی عناصر مشخص ): این عناصر باعث راحتی کار نوت بوک می شوند این ابزار در اکثر نوت بوک های دارای کیبورد نرمال ( تمام سایز ) وجود دارد . ما سه نوع گزینه Track point را عنوان می کنیم که نوت بوک ها ، شما را به خودشان وابسته می کنند . Classic Dome, soft Dome وsoft rim

Ultra connect antenna ( وجود چندین آنتن ارتباطی ) : فقط یکی از قابلیت های بهینه بی سیم در think pad x41 برای دریافت سیگنال بهینه استفاده می شود . این طرح شامل IEEE 80/2/22 A, 80/2/11B, 80/2/11G تکنولوژی بی سیم برای ارتقا شبکه ارتباطی بی سیم LAN در سراسر جهان است .

Enhanced function key utilities( افزایش عملکرد مفید کلیدها ) : افزایش عملکرد مفید کلیدها در این نوت بوک را نشان می دهد که سرعت و آسانی و توانایی با ناتوانی ارتباط بی سیم ( اگر موجود باشد ) را نیز نشان می دهد . نمایش آنچه که در حال نصب است ، می تواند کلیدهای حافظه یا دیگر دکمه های جنبی را حذف می کند.
----------------
عصر ارتباط